Keresés

Részletes keresés

nissanputy Creative Commons License 2007.04.01 0 0 187
Vízalatti fényképezőgép bérbeadó nyaraláshoz! Olympus X-760-as, 6 megapixeles fényképezőgéppel, 3 méterig vízálló. A képek lemezre mentése megoldható (512mb-os kártyával!)! Bérleti díja napi 1000 ft. További információ e-mailben!
gubancka Creative Commons License 2007.03.30 0 0 186

Köszi a választ!

Akkor megnézem ezt az aqua pack-ot! :-)

mano2006 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 185
Szia Vicorex! Ha egy pár kérdés erejéig igénybe vehetném a türelmedet ,akkor szivesen feltennék pár kérdést magánban dominika-maldív témakörben. Köszi előre is. A mail címem az adatoknál.
Előzmény: vicorex (184)
vicorex Creative Commons License 2007.03.30 0 0 184

én egy ilyen kisebb aquapak-ot vettem, ami azt hiszem kompakt gépekhez van, mert azért a nagyobbik digi gépünket nem mertem volna egyelőre próba nélkül a víz alá rakni (az túl drága ahhoz), de van egy kisebb kompakt digi gépünk is, aminek a piaci értéke már nem túl sok, a víz alatti képeket ezért erre a gépre bíztuk :)

amúgy én nem merültem vele le, szóval egészen a felszín közelében fotóztam csak, max 1 méterre volt a vízfelszín alatt, ott teljesen jól működött.

elvileg 4-5 méterig is le lehet vele menni, de az az igazság, hogy a legtöbb reef max 2-3 méter mélyen van, de egy csomó helyen a másfél méteres vízben is lehet snorizni, szóval nem is kellett, hogy merüljek vele, minden ott volt egész közel :)))

egyébként a képek között volt egy két víz alatti az albumomban, cápák, ráják is voltak azzal fotózva...

 

a Coral Canoa-ban nem fogtok csalódni ;)

 

próbáljatok minnél több útra elmenni amúgy !

Előzmény: gubancka (183)
gubancka Creative Commons License 2007.03.29 0 0 183

Vicorex!

Te melyik aquapack-ot vetted meg? Meddig bírta víz alatt? Mert ha jól értem víz alatti felvételeket is csináltál vele, ugye?

 

Előre is köszi: Dóra 

gubancka Creative Commons License 2007.03.29 0 0 182

Nagyon jók a képek! Egyébként meggyőztél, mi is Bayahibe-re megyünk a Canoa Coral-ba... :-)

 

Előzmény: vicorex (181)
vicorex Creative Commons License 2007.03.29 0 0 181

feltettem egy csomó képet a dominikai nyaralásunkról (is), ha valakit érdekel...

 

 

Itt találhatóak...
t.dorka Creative Commons License 2007.03.27 0 0 180

Igen tudom, csak mégis reménykedek.

Mindenképp érdekel, amit Dominikáról írsz, bér az is abban a térségben van :-(

Jó utat Nektek!

Előzmény: l34 (179)
l34 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 179

Szia Dorka!

2 éve júliusban utaztunk volna Kubába, pont a Katarina idején... Családi okok miatt - így utólag hála istennek - nem tudtunk elmenni.

Lehet, hogy csak kitalálósdi, de akkor minden tv csatorna "jól kitalált, megrendezett" képeket mutatott róla...

Az áprilisi Dominika választás viszont jó ötlet!

Én 02-án megyek, majd megírom milyen az idő.. :)  persze csak ha érdekel...

Előzmény: t.dorka (178)
t.dorka Creative Commons License 2007.03.27 0 0 178

Szia!

 

Köszi az infót! De én ebbe a karibi térségbe mennék. Most úgy néz ki Kuba az uticél. Napról napra változik :-)

Levelezek egy sráccal aki Kubában él (azt hiszem 240km-re van Dominikától) és azt mondja ezt a hurrikánosdit az találta ki aki max 2 hetet volt ott.

Igazodjon el aki tud... :-)

Előzmény: gubancka (175)
l34 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 177

Bocsika, szánom-bánom most írtam a Maldív topikban, hogy nem jársz ide!!!! :)))

 

Ha már így elcsíptelek, jártál a Manati parkban? Mennyi a belépő és milyen a delfinshow?

Saona szigetek?

Mennyire érdemes a parttól bemenni ha szép halakat szeretnék fényképezni?

Előzmény: vicorex (176)
vicorex Creative Commons License 2007.03.27 0 0 176

gubancka: mind a két partszakasz szép...  mi Bayahibe-nél voltunk, de elmentünk Punta Cana-ra is...

Punta Cana-nál egy picivel már kiépültebb a túrizmus talán, a nemrég ide felrakott képeket Bayahibe-nél fényképeztem.

egy amerikai túrista szerint, aki 7. alkalommal volt a DK-ban Bayahibe a legjobb választás, Punta Cana gyönyörű, de ott szerinte kevésbé barátságosak az emberek.

nem tudom.

nagyon rossz választás nem nagyon lehet egyik sem :)

Előzmény: gubancka (174)
gubancka Creative Commons License 2007.03.27 0 0 175

Szia Dorka!

 

Hát állítólag Dominikán hurrikánok vannak nyáron...

Mi tavaly Balin voltunk, azt tudom Neked ajánlani. Nagyon sok a látnivaló, gyönyörű a sziget, kedvesek az emberek. Tény, hogy az óceán nem türkizkék és a homok sem vakítóan fehér, de a szállodák magas színvonalúak, a kaja nagyon jó.

Nem akarok Offolni, ha érdekel írok emilt.. :-)

 

Dóra

 

Előzmény: t.dorka (173)
gubancka Creative Commons License 2007.03.27 0 0 174

Sziasztok!

 

Mi ápr. 23-án mennénk Dominikára... Még a szállodát kell kiválasztanunk. Kérnék Tőletek egy kis segítséget. Melyik partszakasz a szebb, Punta Cana az Atlanti Óceán felé az északi oldalon, vagy a déli rész a Karib Tenger felé Bayahibe?

 

Előre is  köszi!

 

Üdv: Dóra

t.dorka Creative Commons License 2007.03.26 0 0 173

Sziasztok!

Olvasgattam amiket írtatok, de szeretném megkérdezni. Júni25-júli7-ig, tervbe vegyem-e Dominikát mint nászút, vagy rettegjek a viharoktól?

Ha esetleg tudtok hasonló helyet, ahol van kultúra, látnivaló gyönyörű part, meleg tenger és napsütés, azt is szívesen venném.

Előre is köszönöm!

l34 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 172
Asszem inkább Manati park :))  (igaz, nekem Malati-t írtak, de olyat véletlenül sem találtam)
Előzmény: l34 (171)
l34 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 171
Tudtok nekem pár ifot írni a Saona-szigetről és a Malati-Parkról?
vicorex Creative Commons License 2007.03.23 0 0 170

 

 

 

 

 

 

Előzmény: doryka77 (168)
vicorex Creative Commons License 2007.03.23 0 0 169

hát igen, a bálnanézés elég nagy élmény volt nekem, főleg, mert már gyerekkoromban is tengeri élővilággal kapcsolatos könyveket kaptam ajándékba és mindig is ilyesmire vágytam :)

 

a Marinariumról annyi infót tudok mondani, hogy nálunk a szállodában be lehetett rá fizetni, busszal vittek Bayahibe-ből Punta Cana-ra, ott felszálltunk egy kisebb hajóra és azzal már csak párszáz métert kellett menni és ott is voltunk a parttól 100-150 méterre... ez egy hálóval elkerített rész, kb. 100x100 méteres, ahol végülis a cápák, ráják tudnak természetes környezetben úszkálni, csak nem tudják elhagyni ezt a "medencét", így garantálva, hogy bármikor jönnek snorizni az emberek, mindig biztosan lássák ezeket az állatokat.

a cápák dajkacápák, elvileg nem veszélyesek az emberre, az ottani példányok kb. 1.5 és 3 méter közötti méretűek voltak.

a ráják pedig tüskésráják, de a biztonság kedvéért a tüskéiket eltávolították.

persze az elkerített részben van egy két kisebb korallzátony is, ezekben más kisebb halak is találhatóak.

kb. fél órát lehet az állatok között úszkálni, aztán a hajó továbbvisz a part mentén, szól a zene, megmutogatják a közeli szállodákat, közben sörrel, koktélokokkal

kínálnak, aztán a végén valahol Punta Cana közelében megállnak egy olyan helyen, ahol a parttól kb. 300 méterre is csak mellkasig ér a víz és ott a vízben lehet iszogatni, fürdeni, miközben szól a reggae és a merengue...

 

a fényképek nem igazán lettek jók, sokkal inkább a víz alatti videófelvételek...

de azért megpróbálok feltenni egy kettőt...

 

 

Előzmény: doryka77 (168)
doryka77 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 168
Szia vicorexx,
irigyellek a bálnás fényképért, nagy élmény lehetett ezt a gyönyörű állatot élőben látni.

Írnál bővebben arról a Marinarium nevű helyről ahol úszkálni lehet a cápák és ráják között? Esetleg egy fénykép ;-)?
Előzmény: vicorexx (156)
l34 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 167

Szia!

Mi is oda megyünk ápr.02-től-09-ig..

Céges inszentív :)

Előzmény: puruczki-2 (150)
vicorex Creative Commons License 2007.03.19 0 0 166

ellátás, kaják, kiszolgálás, helyiek = 5 csillag

teljesen jó volt minden.

a helyiek nagyrészt mind mosolygósak és vidámak és barátságosak, még a legszegényebb falvakban is.

ezzel nincs gond.

a városokban sem volt semmi para, de mi a fővárosban mondjuk nem jártunk.

azt azért mindenki mondja, hogy ott érdemes azért vigyázni...

(bár nem hinném, hogy jobban kéne, mint bármelyik nagyvárosban)

Előzmény: Police.07 (164)
vicorex Creative Commons License 2007.03.19 0 0 165

Police: szerintem nem nagyon lehet Maldívot és a Dominikai Köztársaságot összehasonlítani. más típusú nyaralás a kettő.

a DK-ban sokkal több a látnivaló, nagyobb az ország és többféle környezetet meg lehet találni : majdnem fehér homokos, pálmafás, türkizvizes tengerpart,   dzsungeles, vízeséses dzsungeles hegyvidék,    karibi nagyváros,    végtelen cukornádültetvényes síkságok...

 

víz és part szempontból hasonló a kettő, maldívon egy picit még fehérebb a homok, a viz hasonlóan gyönyörű türkiz,      búvárkodás és snorkelling szempontból kb. hasonló a kettő, hasonló halak vannak és az élővilág gazdagsága is hasonló, telán egy picit Maldívon még szebb, de én itt is nagyon élveztem a snorkellinget.

 

Maldív sokkal nyugisabb viszont, ott el tud vonulni úgy az ember a partra, hogy egész nap szinte senkivel nem találkozik, itt azért a szállodáknál tele van az emberekkel a part. persze mi elmentünk pl. playa limónra, ahol szintén nem volt senki, de Maldívon ez könnyebb... meg Maldívon jobban úgy érzi az ember, hogy a világ végén van, a paradicsomban.

 

szóval nehéz dönteni, igazából mind a kettő megérte nagyon, igazából mind a kettőt látni kell, ha lehet :)

 

ami esetleg Dominika mellett szól, hogy kb. ugyanannyi pénzből ide két hétre, Maldívra egy hétre tudsz elmenni. (persze ez függ szállodától, Maldívon pedig szigetválasztástól)

 

bár mivel itt sok mindenre befizettünk, elég sokat költöttünk és a vége valahol fejenként 630-640e körül lett mindennel együtt...

 

de, mint írtam, ide lehet menni hátizsákos módszerrel is, ami gondolom jelentősen csökkenti a kiadásokat.

Előzmény: Police.07 (164)
Police.07 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 164
Sziasztok!

Örömmel olvasom az egyre több beszámolót és egyre jobban tetszik Dominika. Korábban már kérdeztem, hogy ki, miért választotta úticélnak ezt az országot és mennyire igazolódott az elvárása? Vicorexx írtad, hogy a Maldívon is jártál. Összehasonlítva melyik nyaralás érte meg jobban ár-érték arányát tekintve? Milyen volt az ellátás, a kiszolgálás a helyiek hozzáállása stb?
puruczki-2 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 163

Köszi a beszámolót...

 

Mi április 6-án megyünk Puerto Plata-ra.

 

Azt hallottam, hogy taxit is érdemes bérelni, egész napra...és úgy nem is túl drága...

Előzmény: vicorexx (158)
valaki96 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 162
Sziasztok! Április elején milyen idő várható Dominikán? A netes időjárás előrejelzéseket nézem, esőt jósolnak....Mi a jellemző, rövid záporok vagy egész nap szakadni fog? Ha valaki tud, legyen oly kedves válaszoljon (járt már ott áprilisban vagy ott él-dolgozik)!
Köszönöm
legcsabi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 161
Felejtsd el a juliust. Egyreszt hurrikanveszely (egy ilyen ut nem ket filler, es nem jo mulatsag egy menekulttaborban tolteni az idot a luxushotel helyett), masreszt van egyfajta hangulata, ha telen mesz. Kiszakadsz a teli hobol, fagybol, es helyette igazi nyar fogad. Igaz hazateres utan erdemes par napig nem kimozdulni, mert fogsz fazni rendesen. :)
Előzmény: Babyspice (160)
Babyspice Creative Commons License 2007.03.19 0 0 160

Sziasztok !

Segítsetek please ! Júliusban szeretnénk menni Dominikára nászútra de azt hallottuk akkor nem igazán jó az idő. Mik a tapasztalataitok. Esetleg tudtok ajánlani más időpontot ?

Előre is köszi !

legcsabi Creative Commons License 2007.03.17 0 1 159
Tavaly voltunk Puerto Plata kornyeken egy RCI-os all-inclusive szallodaban. Innen a kozepso es az eszaki reszt lehet bejarni, azaz:
- Cabarete: barlangok
- Rio San Juan : gri-gri laguna
- Puerto Plata: borostyanmuzeum, erod stb
- La Vega romjai
- Jarabacoa: vizeses
- Santo Domingo
- balnales Samanaban (busszal)

Mivel kultura-manias vagyok, nekem termeszetesen Santo Domingo gotikus-barokk emlekei tetszettek a legjobban. Az utak rosszak nagyon, Puerto Plata - SantoDom tav kb 3.5-4 ora odafele. Kocsiberlestol ovnek mindenkit (bar mi azt tettuk, ra is faragtunk), bar a latnivalok nagy reszehez kocsi nelkul eljutni lehetetlen. Santo Domingoba szoktak szervezni buszos kirandulasokat is, amelyekbe sajnos nem sok fer bele.

Kepek: http://users.hszk.bme.hu/~lc422/
Előzmény: akengineering (154)
vicorexx Creative Commons License 2007.03.16 0 0 158

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ja és még egy dolog :

az Aquapac teljesen jól működött és csináltam videókat a víz alatt, amikor a dajkacápákkal úszkáltunk !!!

Szóval snorkellingre teljesen alkalmas az Aquapac csomagolás és nem is drága !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!