Keresés

Részletes keresés

QQ Creative Commons License 2010.08.06 0 0 268
kijottek ma felmerni 9ezret mondtak meterenkent plusz afa.
zsalutomlot felfujnak es szilikatbetonnal kibetonozzak. de van valami kanyar aalul a vegen, ami miatt kicsit vesni kell ahogy mondtak.
van arrol a modszerrol valami amit jo tudni? azt mondtak 130as kemenyembol 120as lesz. most csak vizmelegito lesz rateve de lehet majd valamikor kozpontifuteshez is kell kazan
joevagyok68 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 267

Az már így OK

Ha az (árendás) is bruttó, a különbözetért ugráljon más a tetőn:-)

Ha meg nem méginkább.......

Nekem elég volt az , mikor a napkolit fölraktam :-)

Köszi

Előzmény: maszibmw (264)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 266

Az nincs.

Ezért kérdeztem, hogy én összerakhatom-e.

Előzmény: maszibmw (263)
maszibmw Creative Commons License 2010.08.05 0 0 265
A marást a kéményház/kaminor kft csinálta. Losonczit kell keresni.
maszibmw Creative Commons License 2010.08.05 0 0 264
Semennyi. Ez kompletten bélelve volt 125 !
Előzmény: joevagyok68 (262)
maszibmw Creative Commons License 2010.08.05 0 0 263

Az az árlista anyagárlista. Hol van a bélelés munkadíja ?

 

Amúgy nekem az ALUSTAHL bélelte ennyiért.

Előzmény: joevagyok68 (261)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 262
Erre még (125eft) mennyi munkadíj jött rá ?
Előzmény: maszibmw (257)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 261

Nézd meg/keress rá, az árendás kéményre.

Honlapon van ekszeles árlista.

Délelőtt számolgattam,-mert lehet nekem is aktuális- és a megadott méretű kémény(11 m, 1 m hőszigetelt+ 2 tisztító+ kondenz+ esővédő) , valami 90 egynéhány ezerre jött ki

igaz ott nincs 155-ös cső, csak 150 vagy 160, én 150 essel számoltam.

 

Igaz már nem vagyok abban biztos, hogy áfát rászámoltam-e :-(

(mondjuk ha nem már az is 120 körül lenne )

 

Amúgy elvileg lehet olyan, hogy gyártótól megvenné az ember - gondolom adnak hozzá min bizonyítványt/tanúsítványt- és összerakja maga ???

Előzmény: pauli-f (260)
pauli-f Creative Commons License 2010.08.05 0 0 260
Kössz a választ mindkettőtöknek.120-ért engem is érdekelne és,ha publikus megírhatnád a kivitelező adatait emailben !
Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.05 0 0 259
  Mint az utánad szóló is mondá   : 11 m 200 eft, és akkor még a kéményseperők ténykedését nem is említette !!
Előzmény: pauli-f (256)
maszibmw Creative Commons License 2010.08.05 0 0 257

Nálam 11 méter 0,8-as 155-ös saválló acéllal, két saválló kaminajtóval, és a felső 1 méteren külön szigeteléssel volt 125,000. Erre más cégek alsóhangon mondtak 200,000 ft feletti összeget.

A kéménymarás 9,000 ft/méter.

Előzmény: pauli-f (256)
pauli-f Creative Commons License 2010.08.04 0 0 256
Mi az,hogy több 100ezer ? Nem bontanád le nekem Ft/m-re ?
Előzmény: Zoltanuss (255)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.08.03 0 0 255

 Helló !

 

A kémény bélelése több százezer ft, a vízmunkákra meg terv és költségvetés kell.

 

 Amúgy nem Ybl díjas tervezőtöl  - csak egy olyantól aki ért hozzá  !!

Előzmény: QQ (254)
QQ Creative Commons License 2010.08.03 0 0 254
Sziasztok!

6 emeletes pesti gangos hazban a 3.emeleten lakunk
1 kemenyt használunk ami egy nagyon regi atfolyos vizmelegitot lat el.
A kemenyseproktol rendszeresen kapjuk a felszolitasokat a kemenybelelesre.
Csak a vizmelegitot szeretnenk egy modernebbre cserelni meg a konyha melegvizet is szolgaltani vele.
Nincs sajnos idom a topikot vegigolvasni.
Tudtok ceget szakit ajanlani aki megbizhato kemenybelesre?
Vagy valami tanacs a top tizbol amire mindenkepp erdemes odafigyelni?
Milyen koltsege van a
- kemenybelelesnek es
- egy olyan vizmelegitonek ami a furdot es a akonyhat is el tudja latni melegvizzel.
- ha valaki meg tudna becsulni nagysagrendileg a vizes munkat ha egymas melett van a furdo es akonyha az is jo lenne.
Elore is koszonom!
pauli-f Creative Commons License 2010.07.31 0 0 253
Szia Steve !.....és a többiektől is kérdezném aki tud segíteni !
Én is szeretném saválló acélcsővel kibélelni a kéményemet. Utána néztél már mennyibe kerül métere az anyagnak külön vagy béleléssel együtt ? Én felváltva szeretném használni a gáz és a vegyestüzelésű
kazánjaimat------lehetséges ez ? Jelenleg egy vékony falú csővel van bélelve kizárólag a gázkazán számára. Kb 10 m magas ! Előre is köszönöm ,ha valaki válaszol !
Előzmény: stevemegane (251)
maszibmw Creative Commons License 2010.07.28 0 0 252

Sziasztok !

 

Ismeri valaki az Alustahl kft-t kéménybélelés szempontjából ? Asszem a csöveket is ők gyártják. Milyen minőségű, jól dolgoznak ?


stevemegane Creative Commons License 2010.07.28 0 0 251

A kéményt visszabontottuk a padlásszoba szintjéig. (a szoba feléig volt kátránnyal átitatva a tégla) A kémény a főfalban van, ami belső fal.

 

Az új kémény esetleges áthelyezése a további bontási, szerelési munkák miatt meghaladja a százezres plusz költséget, ezért lenne jó a mostani kéményt béleleni.

 

Megmértük tegnap pontosan a kersztmetszetet egy házilag készült kaliber segítségével. ( padlásszobában a 20cm-es elhúzást a bontással megszüntettük és már nem is lesz rá szükség. Nem értem miért csinálta annak idején a kőműves.)

 

Az ellenőrzés során kiderült, hogy a szuterén plafonjának magasságában vagy egy beugró szűkület az elvileg 12,5*25cm méretű kéményben. Valószínú a betongerenda halad át, ami a főfalon ül.

 

A mérések alapján két lehetőség van a kémény bélelésére:

1. 14cm külső átmérőjű saválló acél csővel kibélelem,

2. 14x18cm keresztmetszetűre bélelem ki (lemezből hajlítva téglalapra, majd hegesztve)

    Ebben az esetben sokkal nagyobb a keresztmetszet, viszont a téglalapnál rosszabb az áramlás.

 

Az eredeti kéményhez képest mindkét esetben kisebb lesz a keresztmetszet, viszont megszűnik egy 20cm-es elhúzás, ami ráadásul nem is volt íves és az alsó beugró rész is, így teljesen függőleges lesz a kémény.

A bélelet kémény fala pedig belülről teljesen sík a mostani téglakéménnyel ellentétben.

Ezen felül a fenti rész szigetelt lesz.

 

Mindkét esetben a padlástérben és fölötte le akarom szigetelni 5cm-es tűzálló szigeteléssel, ami kívülről kap egy lemez burkolást, valamint ezt eltakarnám a szobában tűzálló gipszkartonnal.

 

Szerinted melyik bélelési módot válasszam?

Elég lesz a keresztmetszet a leírt változtatások figyelembevételével a korábban leírt kazán működtetéséhez?

 

 

Köszi.

 

Előzmény: Törölt nick (250)
stevemegane Creative Commons License 2010.07.26 0 0 249
Sziasztok!

Kémény témában lenne szükségem segítségre.

Szüleimnél a fatüzelésű kazán (35kW teljesítményű) kéménye a 25 év használat (szinte kizárólag fa) során teljesen tönkrement, elkátrányosodott. A padlásszobában már a szag is átjön a falon.
Ráadásul a kémény el van húzva 20cm-t, ezért nem lehet kibélelni saválló csővel.
Elkezdtük lebontani a kéményt a tetőn és a padláson, most jutottunk el a padlásszoba padlószintjéig.
Innentől lefelé már egyenes és valamivel szélesebb is.
15cm külső átmérőjű cső lefér végig. (kötélen leengedve ellenőriztük)
Sajnos a kémény a főfalba van befalazva, ezért nem lehet betenni a helyére a leier vagy schiedel kéményt sem.
Ha pedig máshová tennénk kéményt (végső esetben az lesz), akkor pedig az egész fűtésrendszert át kell szerelni a szuterénben.

Most arra gondoltunk, hogy kibéleljük a kéményt 15cm átmérőjű, 1mm falvastagságú saválló csővel végig. A padlásszoba padlószintjétől a tetejéig pedig hőálló szigeteléssel látjuk el. A lenti részeken pedig jó lenne befújni a cső és a tégla közé valami hőállő purhab szerű anyagot.
Tud valaki ilyen anyagról???


A jelenlegi kémény téglalap keresztmetszetű, legszűkebb keresztmetszete 12x25cm.
Magassága 10,3m. A kazán a szuterénban van, átmegy a földszinten, a padlásszobán, a padláson és úgy megy ki a tetőre.

A fenti paraméterek ismeretében a 15 cm átmérőjű cső elég lesz, vagy bővítsük fel a kéményt 16cm-es furattal?

Remélem tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm.
boxer-gs Creative Commons License 2010.07.16 0 0 248

Szerintem majdnem az összes kéményes vállalkozó megoldja a fúrást. Sőt, nekem anno a többség eleve ezt ajánlotta a felújításnál. Aztán végül nem fúrattam.

Szóval hívj fel néhány ilyen céget és valószínűleg nem kell sokáig kersgélned!

Előzmény: Törölt nick (246)
Gyurco78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 245
De gyanítom, hogy turbóshoz azokban sem jó...
Előzmény: Zoltanuss (244)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.07.13 0 0 244
  A furán bélelés általában a nem szabályos,  elhúzásos kéményekbe való.
Előzmény: Gyurco78 (243)
Gyurco78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 243
100-as kéménybe belemegy a 80-as füstcső, a levegőt meg szívhatja a falon keresztül...
Furán a turbóshoz nem kell, nem is igazán jó, oda a nyomástartó csövezés kell!
Előzmény: =attila= (237)
=attila= Creative Commons License 2010.07.11 0 0 242
Az a bibi hogy hogy nagyon ronda, radiátorok belső falra vannak téve a szobákba, fürdőszoba tele van csővel pl.: kád oldalfalán közvetlenül végig a teljes hosszába,plafonon is össze vissza csövek, ruhát lehet rajta teregeti de radiátor ott nincs is.Fürdő meg amúgy is csere, víz megy a falba mert az is kint van és szeretnénk megcsinálni normálisan az egészet, kád a kukába stb.Tehát fel lesz újítva a lakás .
Előzmény: Törölt nick (241)
=attila= Creative Commons License 2010.07.10 0 0 240
Mert villany adja a melegvizet (igaz van "éjszakai" áram a lakásban), meg a mostani kazán is elvileg nagy annak a kéménynek, valamint a jelenlegi fütés kivitelezése katasztrofális, kb. úgy lehetett hogy Mari néni szolt Pistának akit látott hegeszteni oszt megcsináltatta vele.
Előzmény: Émile (239)
Émile Creative Commons License 2010.07.10 0 0 239

  És ha jó a kazánod miért vered magad több százezres költségbe ?

 

 

 Lehet az akár 7 -800 eft is  !

Előzmény: =attila= (237)
Émile Creative Commons License 2010.07.10 0 0 238

 Előbb utóbb kiderül.

 

 

 

 Viszont :   a 24 kW os turbós kazánhoz is elegendő a 80 mm-es füstcső.

 Ha nem túl nagy a magasság  !

 

 

 

 

 "de a kéményes azt mondta hogy a 100-as kéménybe nem mehet csak 13KW-os készülék,'

 

 

 Így van, de csak a nyilt égésrerűre igaz az állítás.

 Egyébként is terveztetni kell, a tervező majd megmondja

Előzmény: =attila= (237)
=attila= Creative Commons License 2010.07.10 0 0 237
Sziasztok !

Segítség kellene.Vásároltunk egy 50nm-es lakást, amiben c18 vagy milyen kazánnal megy a fűtés 100-as bélelt kéményben, a hmv-t villanybojler szolgáltatja.Szeretnénk kombi kazánt de a kéményes azt mondta hogy a 100-as kéménybe nem mehet csak 13KW-os készülék, ami ugye nem ad meleg vizet csak tárolóval :( ami nem 5 forint.Arra gondoltam hogy falon vezetnénk ki a turbós kazánt (feketén, mert nincs meg a védőtávolság az ablakom mellett)
vagy Furanflexel behúznák a kéményem 12K méterenként :( amibe szétválasztott turbós kazán menne elméletem szerint , ebből kb. 8 méter kellene.mit csináljak ?
Ha kiviszik a falon a kéményt és nem szolok az illetékeseknek akkor ki tud derülni a turpisság ? 24 lakás van a házban annak min. 1/3-a parapetes kazánnal fűt.
Gyurco78 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 236
Félregépelni más is szokott, igen, meghasalt.
A gázműveknek kellett, úgyhogy felfogható engedélynek is...
Előzmény: Törölt nick (235)
vasc.surgeon Creative Commons License 2010.07.01 0 0 234
A cserépkályha nem jön szóba ( tudom ez sokkal nagyobb hatásfokú )
A kémény magassága kb. 8m ( 2 szintes ház, földszinten lenne a tűztér), a betét amúgy 10kw-os, 150-es kimenő füstcsonkkal ( állítólag direkt kis kémyényekre ill. mullit típusú cserépkályhákra méretezve )
A problémám épp az általad említett kátrányosodás! Állítólag a folytonégő betétek kimenő füstgáz hőmérséklete jóval alacsonyabb a hagyományos kandallókból távozóéhoz képest, így a kondenzáció ill. a kondenzvíz mennyisége nagyobb. (Abszolút laikusként az alábbiból kiindulva füst+víz= kátrány, én meg szarban vagyok)
A lényeg: nem szeretnék pár év múlva pórul járni és utólagosan fogni a fejem, hogy most mi legyen a szutykos kéménnyel, a kátrányos falakkal, az elviselhetetlen szaggal.
Szóval: bélelés?
Előzmény: KalásziM (230)
Gyurco78 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 233
Jópár oldalas szakvélemény, meghastalt mérési adatokkal...igaz, ez egy turbós gázkémény volt.
Előzmény: KalásziM (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!