Keresés

Részletes keresés

szs75 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48319

"Csak egy szobát fűtni nem könnyű, mert minden másik radiátort akkor előtte le kell zárni, plusz oda kell egy falitermosztát (és akkor jobb ha nincs is benne termofej, mert könnyű rosszul szabályozni.) "

 

Ezt jó, hogy írod, mert egészen másképp képzeltem. Inkább leírom, mi a gond, mire várok ötleteket.

 

Adott egy lakás, radiátoros fűtéssel, fűtéselosztóval, egy db fali termosztáttal a nappaliban. Az elosztótól legtávolabb eső radiátor (gyerekszoba) át sem melegszik teljesen, mire a többi helységben a hőmérsékelt már megfelelő, így a fűtés lekapcsol.

Ezen túlmenően probléma az is, hogy az említett szoba az északi oldalon van, alapból is 3-4 fokkal hidegebb, mint mondjuk a nappali. Most pl a nappaliban 20 fok van, az jó is, a gyerekszobában viszont szükséges lenne egy kis melegítés.

Elzárni az összes többi radiátort nem tudom, mert van olyan, ami teljesen elzárt állapotában is forró, másrészt nem tudom, hogy mikor van teljesen nyitva, mert egy idő után letekeredik a gomb.

 

Mi lehet a jó megoldás?

Előzmény: micimacho (48317)
halaloszto Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48318
az a visszajelzes, hogy egyetlen csapon allitasz egy kicsit, es masnap nezed hogy a hidegszoba jobb lett-e, az allitott szoba nagyon rosszabb lett-e. az egesz elott jelold be az allasokat, vagy ird fel, hogy ha eltekergettel mindent, vissza tudd csinalni.

vajk
Előzmény: micimacho (48317)
micimacho Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48317
nekem caleffi meg herz van. Nem jobb a herz sem, de jóval drágább. A caleffi termofeje meg nekem design oldalon jobban be is jön. De ez szubjektív.

Csak egy szobát fűtni nem könnyű, mert minden másik radiátort akkor előtte le kell zárni, plusz oda kell egy falitermosztát (és akkor jobb ha nincs is benne termofej, mert könnyű rosszul szabályozni.)

Átszerelés, ha eredetileg nem termosztatikus a radiátorszelep, akkor az valamiféle szakembert fog igényelni, hacsak nem értesz annyira hozzá (vas, réz vagy műanyag a rendszer? Milyen radiátor? Lemez, öntöttvas, alu?)
Ha termosztatikus radiátorszelepek vannak, akkor arra már csak rá kell csavarozni a termofejeket, no az nem szakmunka.

Lehet, hogy elsőre ezt a kazánnal sorbakötött nagyobb tömegáramot biztosító megoldást próbálom ki. Bár még nem tudom. Az osztón lévő elzárók finomhangolása is jó lehet, de azt már sokat csináltam... annyira reménytelennek tűnik. Nincs igazi visszacsatolás az eredményességet tekintve. És van 10 csap. :-( Minden csapnak legalább 10 állása (ha fél fordulatot tekintek egy állásnak ) ... végtelen számú kombináció...

Télleg, azt tudja valaki, hogy egy tekerős csap, ami egy osztón van, az elfordulással egyenes arányban és lineráisan nyitja a szelepet általában? (gyárilag csappal szerelt az osztó)
Előzmény: szs75 (48316)
szs75 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48316

Nálunk is hasonló a probléma, mint micimacho- nál, annyi különbséggel, hogy nálunk még nincsenek termoszelepek.

A részben elzárom a többit megoldás nem működik, mert olyan gagyi radiátoraink vannak, amit nem lehet normálisan szabályozni. Ezen kívül szükség lenne arra is, hogy napközben csak a bizonyos hideg szobát fűtsem, a többit fűti a nap.

 

A topikot olvasgatva a termo szelep tűnik megoldásnak, de nem tudom, abból milyet érdemes venni, mire kell figyelni, és a felszerelése mennyire bonyolult, igényel-e szakembert, illetve hogy egyáltalán jól gondolom-e, hogy ez megoldás lehet.

Vélemény?

halaloszto Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48315
nem csinaltam meg sosem ilyet, de a jozan esz azt mondja, ha nem akarsz mindenfele meglepetest (valamelik agon visszafele aramlas, stb), akkor a plusz szivattyut egyszeruen a kazannal sorbakotod a kazan alatt kozvetlenul.

vajk
Előzmény: micimacho (48314)
micimacho Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48314
kondis ecosy. minden cső 16os. (szigetelve, így padlófűtésnek nem annyira válik be :-) a jobb szivattyú ... igen, ezen már törtem a fejem ... a gyári beépített az 1m3-es.
Nekem az nem áll össze sose, hogy mi van, ha az egész rendszer (vagy valamely eleme, pl. ez a nagyon hosszú) kap egy másik, esetleg nagyobb szivattyút, akkor mi történik a kisebb teljesítményűvel.
Valahogy nem áll össze a kép, hogy ez nem rongálja-e a kisebbik szivattyút ... úgy gondolom (talán bután) hogy a két vízszállítás nem adódik össze, hanem a nagyobbik számít. de itt valahol akkor is döccen nekem a dolog. Lehet szét kéne szednem egy szivattyút, hogy lássam, nem okoz kárt a gyorsabban haladó víz a lassabb szivattyúban? nem tudom.
Előzmény: halaloszto (48313)
halaloszto Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48313
addig kell nagyon piciket mozditva naponta-ketnaponta zarni a tobbin, amig el nem kezd ez is egyutt melegedni. 50m cso padlofutesnek is elmegy. legalabb 18-20-as a cso, ami oda messze megy, vagy az is 16-os? (a padlofutes is 16-os, csak azon nincs radiator.

ha az elzarasokkal nagyon lelassul az egesz rendszerben az aramlas, akkor sajnos nagyobb szivattyu kell es kesz.

milyen kazan?

vajk
Előzmény: micimacho (48307)
micimacho Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48312
16-os a cső. minden csőben pont ugyanannyi törés van, 2db út közben (szintváltás), és a radiátornál amint a padlóból a falba megy.
Torlók nyitva teljesen.
Minden radiátoron termo szelep van. ... tehát ez egy általános állandó.
Előzmény: Törölt nick (48311)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48311
Mekkora kerseztmetszetű a cső és mennyi iránytörés van benne? Ezek is számítanak. Vmint a termoszelepeknek relatív nagy a közegellenállásuk. Az alsó torlószelepek nyitva?
Előzmény: micimacho (48307)
Dunit Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48310

  Helló !

 Mind a két állításoddal egyet értek. De csak részben.

 Ha túl nagyra vesszűk a lángot , szét égethetjük a kazánt.

 Ha túl kicsi, akkor kondenzáció következhet be, ami tönkre teheti a hőcserélőt.

 Na de mikor ?

 Én pl. azon tökölök : alacsony hőfokon üzemelem a kazánt, majdnem kondenzációs üzemmódban.

 Nyilván lényegesen több kondenzvíz keletkezik, amit el kell vezetni.

Azonkivül a hőcserélő élettartalma csökken, de ennek cseréje még mindig ólcsóbb mint egy kondenz kazán beruházás.

 Vélemény (ek )  ??

Előzmény: fel4el (48305)
Dunit Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48309

 Most ez kinek szól?

  Szent dzsoninak, vagy Z. barátomnak  ?

 ezek még mindig azon tökölnek, hogy rá van e írva vagy sem.

Előzmény: tucatnyi (48286)
-Tsunami- Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48308

Nekem egy WR400-as van és tény hogy nem lehet csorgatni a melegvizet vele:-))

Egy vízvételi helyet maximálisan kiszolgál, vigyázz mert megnyitok egy másik csapot egy pillanatra zuhanyzás közben, az is jár a készülék mellé.

Áramszünetkor viszont frankó a kombikhoz képest:-)

 

Előzmény: C20NE (48276)
micimacho Creative Commons License 2010.10.12 0 0 48307

Hátha van valakinek valami ötletes megoldási javaslata....

 

Van egy hosszúkás ház, romantik radiátoros fűtéssel, minden radiátor a kazán közelében elhelyezett osztó-gyűjtőről táplálva. Az átlagos körök hossza mondjuk kb. 30m (oda-vissza) Van két kör, ami ennél hosszabb.

 

Az egyik kb. 40m és egy 5 tagú 650-es, semmi gond vele, a fűtés megindítása után szinte azonnal melegszik, normálisan fűt.   

 

A másik viszont az átlag 30m-hez képest 50m és egy 18 tagú 500-as radiátor van rajta (nyilván sokkkkal nagyobb ellenállást képvisel). Nos, ez a radiátor viszont mindaddig, míg a többi, ugyanazon az osztón lévő radiátor el nem kezd lezárni (termosztatikus szelepek) nem hajlandó melegedni. Utána teljesen normálisan felmelegszik, tehát dugulás kizárva.

 

Már egyenként állítottam az osztón az elzárókat, próbálva a csőhosszal fordított arányban nyitni őket, de nem segít. Kicsit javul, de nem sokat. (gondolom azért, mert szinte képtelenség eltalálni egy tekerős csappal az "arányt". A gond az, hogy gyakorlatilag az egész lakást felfűti egyenletesen már a rendszer, mire ez az utolsó radiátor elkezd fűteni. És ez nem igen konfortos. (minimum 1 óra késleltetés erre az egy szobára.)

 

Kinek milyen ötlete lenne a megoldásra. Én már sokat agyaltam, felmerült egy pótszivattyú is akár, vagy még egy pót osztó, vagy nagyon sok minden, de nem tudom ... hátha valaki találkozott már azzal a problémával, hogy egy ágnak a jelentősen eltérő ellenállását valahogy csökkenteni/kompenzálni kell.


Minden épeszű ötletet előre is köszönök.   

fel4el Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48306
T. Nagyérdemű,

2 db kérdésem van:

1.,
Turbós falonátmenő készüléknek lejjebb kell venni a max teljesítményéből ( egy Wolf leírásában ez van, 18kW-ról 11kW-ra.)
Akkor is, ha a falon kívüli résznek függőleges szakasza is van ?

2.,
Meglévő (Éti 25 Schiedel ) kazán megszüntetése, turbós rákötése költségvonzata kazán nélkül kb... ?

(Halásztelek)

előre is köszönöm az infókat
fel4el Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48305
Bocs, ha már válaszoltak... a c21 lángmagasságát a baloldali gomb tengelyén mintha egy hollandi anya volna. Na az nem hollandi, hanem annak a tekerésével állítható a láng. Vigyázz, túl nagyra is lehet... és akkor vehetsz új csőkígyót/hőcserélőtvagy nevezzük akárminek. Ne hallgass a kondenzációt hirdető nagyokosokra, nekem 20 év alatt sem ette meg a kondenzvíz 40 vayg az alatti hőfokon.
Előzmény: Nogo (48128)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48304
Úgy lesz. Köszi! De Debrecentől elég távol lakom.
Előzmény: nixon70 (48303)
nixon70 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48303
Amelyik nem akad be ,azt olyan szétfeszített állapotban kell rátenni a szeleptestre.
Na ehhez igyál meg vagy két sört még nyugtatóul.
Ha debreceni vagy szivesen segítek személyesen.
Előzmény: NeomatiK (48297)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48302
Na jól van, le bírtam szedni a "cső"-ről. Most akkor nyugodtan iszom egy sört.
nixon70 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48301
"A másiknál beakad eltünt állapotban, de azt nem bírom visszacsinálni"
Azt nem is kell!Mikor felrakod a szeleptestre,akkor kattan be.A pöcökkel ne foglalkozz,anélkül is működik.
Előzmény: NeomatiK (48297)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48300
Megyek inkább Conan a barbárt nézni meg megiszom egy sört. Aztán felbuzdulva ízekre cincálom ezt a vackot.
Előzmény: NeomatiK (48299)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48299
Hát ez baszom érdekes. Ráraktam ezt a visszanemmenő fejet a helyére. És ott meg bekattant. A pöcke meg itt van az asztalon. Ennek ellenére nem bírom újból leszedni!! Vagy rajtamarad, vagy 5kilós kalapácssal leszedem az egész szarkupacot és megetetem a gyártóval. Kezdem elveszíteni a nyugodtságomat.
Előzmény: nixon70 (48294)
sjohn Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48298
Apropos.
Emlékszel még a Csőszeres bojlerre?Tudod 125 literes alumínium testű.
Ezt vette át a KF Gáz.
A Csőszeres bojlerben valóban egy tűzhely nagy rózsája volt , mégpedig a Karancsé , vagy Gáláé , vagy a régi Vestáé , de tök mindegy melyiké , mert mindhárom ugyanaz.
Előzmény: tucatnyi (48286)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48297
Jaja, az egyiknél nem marad abban az állásban, ahol a két fémkaromnak el kéne "tünnie" kitekert állapotban.

A másiknál beakad eltünt állapotban, de azt nem bírom visszacsinálni. Pöcök végig mindkettőnél kint van (nem másra gondolni! :D) Most erősebben tekerve se tudtam előcsalogatni a fémkarmokat.

Előzmény: nixon70 (48291)
sjohn Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48296
Milyen butaságot? és melyik szakember?
Előzmény: tucatnyi (48286)
sjohn Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48295
"Semilyen gyártót nem ismerek aki "kétéltű" bojlert gyártott volna."

Te tudod , hogy milyen bojlerről van szó?
Én csak annyit tudok , hogy kéménybe van kötve , amiből ugye a 35 éves szakmai tapasztalatod alapján sem következik az , hogy kéményes készülékről van szó?

"Mellesleg a Kn-t lehet K-be, de fordítva soha!!"
Mint ahogy nagyon ügyesen meg is láttad.
Előzmény: gmkiev (48285)
nixon70 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48294
Hatorozott,erőteljes mozdulattal próbáld!(nem elhajítani)
Előzmény: NeomatiK (48289)
sjohn Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48293
Mert a linkeden lévő termofej adatainál ott van , hogy 30x1,5.-es menettel csatlakozik.
Előzmény: NeomatiK (48284)
nixon70 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48292
Nyugi!
Előzmény: NeomatiK (48290)
nixon70 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48291
Tekerni tudod ellentétes irányba úgy ahogy leírtam,elkezd eltünni a két belső karom,de amikor már nem látod a karmokat nem kattan be és nem marad ott?
Előzmény: NeomatiK (48289)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.11 0 0 48290
Micsoda egy kretén megoldás! Ezt a szart!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!