Keresés

Részletes keresés

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1885

A legtöbb szektorban épp bear market van, az induló cégek esetén 1000-ból ha 1 viszi valamire.

 

A bányarészvényeket meg húzza az aranyár, ez egy nyerő szektor most. Itt sokkal jobb arány lesz mint 100-ból 1.

Előzmény: petike23 (1883)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1884

A legnagyobb veszély, hogy kevesebb aranyat tárol a cég mint amennyire kiad papírt. És akkor a papírod nem fog semmit se érni, annak ellenére, hogy nincs teljes összeomlás.

 

Inkább ásd el a kertben.

Előzmény: napsutott (1880)
petike23 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1883

Ennek nincs sok köze az aranyhoz; induló kis cégek részvényei, 100-ból 99 elbukik, egy meg százszorosan bejön.

Mint anno a Microsoft. :)

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (1882)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1882

Persze hogy az, az ilyeneknek ez a lényege. Ha tuti lenne, akkor nem 3 dolcsi alatt lenne a részvény, hanem 100 körül.

 

Ezek olyanok mint a lottószelvény, ha bejön akkor kasza. A kockázat viszont nagy.

Előzmény: petike23 (1878)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1881

Ami papírt érdemes lehet venni: arany és ezüst bányarészvény.

Pl. amit az előbb linkeltem. A kis kezdő cégek a kockázatosabbak, de a nyereség is nagyobb ha bejön. 10-es, 100-as szorzók is lehetségesek.

A 70 -es évek végén voltak olyan aranybánya részvények amik 10-20 centről 100 dollár fölé mentek.

 

Spekulációra sztem ez jobb mint tőkeáttételes arany certi.

Előzmény: V.4_BlackVoid (1876)
napsutott Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1880

Ebben van igazság, de az arany befektésben is lehet több szinten gondolkozni. Valamennyi fizikai, amennyit otthon tartasz, valamennyi fizikai, amit másra bízol, és lehet valamennyi certifikát/ETF is.

 

Persze ha valaki a legeslegrosszabból indul ki, akkor tartson mindent otthon, de én azért nem tennék mindent erre az eshetőségre.

Előzmény: V.4_BlackVoid (1876)
napsutott Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1879

Igen, ez az egyik lényege, ha tényleg ekkora összeomlás lesz, hogy csak aranyért vehetsz majd élelmet. De ilyen valószínűleg nem lesz, inkább az várható, hogy a papírpénzeket elinflálják fokozatosan. Ekkor jön be az arany másik funkciója, az infláció elleni védelem, amire jó lehet az, ha fizikai aranyba fekteted a pénzed, viszont a tárolást másra bízod.

 

Nem annyira biztos, mint a fa alatt elásott arany, de biztosabb, mint a papírpénz.

Előzmény: petike23 (1875)
petike23 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1878

Azért a mélytenger miatt elég lutri..

Előzmény: V.4_BlackVoid (1877)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1877

Potenciálisan ez egy igaz "aranybánya". ;)

http://www.nautilusminerals.com/s/Home.asp

 

Mélytengeri arany és rézbánya cég.

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1876

Ne vegyél papírt!

If you don't hold it, you don't own it.

Ha nincs a kezedben, akkor nem a tied.

Előzmény: napsutott (1873)
petike23 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1875

A fizikai aranynak szvsz az az egyik lényege, hogy ha bármi NAGY gebasz történik, ott van a kezed ügyében; kiásod az almafa mellől, csípőfogóval levágsz belőle pár grammos darabkákat, és a piacon a bácsival elcseréled füstölt húsra és tojásra.

Előzmény: napsutott (1873)
naox Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1874

certifikátot olcsóbb és egyszerűbb venni.

Előzmény: napsutott (1873)
napsutott Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1873

Mi a véleményetek a goldmoney.com-ról és hasonlókról, ahol vehetsz fizikai aranyt, és ők tárolják is neked? Nyitott már valaki számlát náluk? Megbízhatóak?

petike23 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1872

"német fórumról.

Petike, ehhez még gyúrnunk kell vazze :))))))))))))"

 

..és még az is lehet, hogy ő is csak az össz. tőkéje 5%-áért vett aranyat..! ;-))

 

Szívmelengető kép, de ezért óvakodnék egy ilyet feltenni a netre; ennél kevesebbért is "meglátogathatnak" a rosszfiúk.. :-/

Előzmény: tamas1000 (1865)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1871

Reuters: "Switzerland's decision to peg the erstwhile safe-haven franc to the euro may finally give gold bugs the chance to see prices hit the once-unimaginable $2,000 an ounce mark, as the metal holds on track for its strongest annual rally in three decades. By buying euros in unlimited amounts to weaken the franc, the SNB is in effect putting more of its own currency into circulation, which threatens to trigger inflation. It has also impacted the Swiss currency's status as a haven in its own right. While gold prices initially dipped as the move sparked a rush to liquidity in the form of other currencies such as the dollar, the SNB move is likely to lend firm support to gold in the medium term, analysts said."

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1870

Azt hittem kiteszi a forum a kepet, na mindegy.

 

Aranyarfolyam kulonfele valutakban. CHF-ben stagnalt az iden az arany. Augusztusig.

Előzmény: V.4_BlackVoid (1869)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1869
bb2626 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1868

Köszönöm srácok mindenkinek a válaszokat...ez a megosztásos módszer megfogott, szerintem ezt fogom követni.

 

Előzmény: balacy (1866)
naox Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1867

A "porlasztva vásárlás" nagyon jó stratégia. Így gyakorlatilag átlagáron veszel, ami nem jó, és nem rossz. Mégis azért jó, mert a "veszteség" jobban fáj, mint az elmaradt nyereség. Így se nem vesztesz, se nem nyersz hosszú távon.

(Arra azért vigyázz, hogy a kisméretű tömbök néha nagyon drágák. világpiaci aranyár +5-6%-nál többet ne adj aranyért!)

Előzmény: balacy (1866)
balacy Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1866

Ne hallgass senkire  :)

 

Magad döntsd ez el, mert Te tudod, hogy milyen távra és milyen kockázatra akarsz venni.

 

A döntést nem tudom megkönnyíteni, csak azt tudom elmondani, hogy én mit csináltam.

 

A jövőt nem ismertem, így venni nem mertem akkor és pont ehhez hasonló helyzet volt, hogy közeledett az ezres szint.

 

Úgy döntöttem, hogy a rá szánt pénzt felosztom hat fele és veszek egy résznyit, majd minden 50 dollár változás után (akár fel, akár le) veszek egy résznyit, így kicsit szétosztottam a kockázatot, mert a piacra hagytam, hogy mikor veszek.

 

Azóta persze más a módszerem, de kezdetnek ez a megosztás szerintem jó, mert ha fordul, akkor olcsóbban veszel majd a többi részért, nincs olyan kockázatod, hogy minden erre szánt pénzt belenyomod és egy erős esés csúcsán veszed meg. Persze kellemetlen, ha elindul, de rávenni valamiből mindig könnyebb, mint veszteségben ülni.

 

Magyarul esésben higítottam, emelkedésben pozit építettem J

 

DE azt is kell tudni, hogy 20-30 év a távlatom és nem a kenyerem függ az aranytól.

 

Illetve le tudom fedezni az esést technikailag.

Előzmény: bb2626 (1860)
tamas1000 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1865

német fórumról.

 

Petike, ehhez még gyúrnunk kell vazze :))))))))))))

 

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1864

Olvass vissza a topik elejére, már akkor is itt vészmadárkodtak sokan, hogy vége az aranyár emelkedésnek. Azóta több mint 2x-es az árfolyam.

 

Kockázat ugyanakkor mindig van, lehet hogy holnap leesik egy 10000 tonnás színarany meteorit a Földre és bezuhan az ár.

 

Kb. ennyire váratlan eseménynek kell történnie, hogy az aranyár emelkedés megálljon.

Előzmény: bb2626 (1862)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1863

Mindkettőt érdemes, de inkább most az ezüstöt.

 

"Ha valaki azt mondja, hgoy tudja, merre megy az árfolyam (aranyé, részvényé, stb.), abban biztos lehet, hogy nem tudja."

 

Ez a te véleményed, a makrogazdasági folyamatok ismeretében igenis LEHET TUDNI, hogy minek az ára megy fel hosszú távon és minek az ára megy le hosszú távon. A hosszú táv pedig több évet jelent, ugyanis, komoly hosszabbb korrekciók lehetnek bármikor.

 

Jelenleg aminek az ára hosszú távon fel:

- termőföld

- nyersanyagok (nagyon kockázatos, hosszú, mély korrekciók lehetnek)

- élelmiszer

- nemesfémek

 

Aminek hosszú távon le:

- részvények (nem minden szektor nyilván, de a többség)

- lakóingatlan

- kereskedelmi ingatlanok

 

Az ilyen trendekben csak 10-20 évente van váltás, az éppen aktuális irányokat szinte minden be lehet azonsítani.

 

Amit lehetetlen megmondani: rövid távú mozgások.

Nagyon nehéz: trendváltások pontos időpontja (erre van pár szaki aki ász)

Előzmény: petike23 (1861)
bb2626 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1862

kösz az összegzést az arannyal kapcsolatban, egyetértek veled...habár a választ te sem tudhatod (majd csak utólag :)) mégis sokat segítettél :)

Előzmény: petike23 (1861)
petike23 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1861

Szervusz,

 

szerinem kezdd azzal, hogy visszaolvasol ebben a topicban; ha ezt megteszed, akkor látni fogod, hogy két féle vélemén van;

az egyik szerint fel fog menni az arany ára, a másik szerint meg már így is feszül a lufi.

 

A tuttit mindenki utólag tudja megmondani. :-)

 

Ha valaki azt mondja, hgoy tudja, merre megy az árfolyam (aranyé, részvényé, stb.), abban biztos lehet, hogy nem tudja.

 

--------------------------

 

Egy kicsit továbblépve a kérdéseden; szerintetek érdemes most ezüstöt vásárolni ?

Az ezüst jó helyettesítője lehet az aranynak MadMax esetén, és nem mozdult el nagyon (felfelé) az árfolyama..

Előzmény: bb2626 (1860)
bb2626 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1860

Sziasztok!

 

Szerintetek nagy butaság most vásárolni aranyat? Igazából hosszú távra lenne, meg hogy legyen mihez nyúlni ha gond van.

(Vagy várjak valamennyit, hogy kiderüljön hogyan befolyásolja a svájci jegybanki bejelentés?)

tamas1000 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1859

igen, lehet hogy ettől még a forinttal szemben szépen visszamegy, meg persze mindennel szemben, csak az euróval és az ahhoz kötöttekhez képest marad 1.2

Előzmény: balacy (1858)
balacy Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1858

elvben azt nyílatkozták, hogy végtelen erőforrással fogják ezt a limitet tartani.

 

Amúgy érdekes helyzetet hozhat ez a döntés, ha nem tud a többi deviza stabilizálódni, hanem nagy volatilitással egymással szemben és a EC meg stabilan 1.2 marad max.

Előzmény: tamas1000 (1852)
petike23 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1857

Ez tény.

Ettől még mindkettő azért ér valamit, mert kölcsönösen mindenki elfogadja, hogy ér valamit. :-)

 

Ami valódi érték, az a levegő, víz, élelmiszer, ruha, cipő, fűtőanyag.

Csak ezeket kényelmetlen csereberélni, ezért megállapodtunk (az emberiség :), hogy elfogadunk mást is.

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (1856)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.06 0 0 1856

Csak tudod, az aranyat, nem lehet nyomtatni meg teremteni számok beírásával a billentyűzeten. Ez a fő különbség és ez nagyon fontos.

Papír pénz  - korlátlan mennyiség

Arany - korlátozott mennyiség

Előzmény: petike23 (1855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!