Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2006.10.31 0 0 11765

Azért remélem minden leander megúszta, ennyi hideg még elmegy, sőt! - 5 alá sehol nem ment. Persze ez a hideg még akkor is csak esztétikai sérülést okozhatna, néhány levél, esetleg frissebb hajtáscsúcs. A kicsikre meg már rég rég óta vigyázunk.

De köszönöm neked azt a kérdést, hogy "nem ma?", mert jó néhány olyan növényem is kinn volt, aminek már talán végzetes lehetett volna ennyi fagy is.

Előzmény: krampuszka1 (11764)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.10.31 0 0 11764

Éjfélkor még pluszban voltunk...

De hajnalra már nem !

Előzmény: cserella (11757)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11763
És a kicsiket is ott tartod és azokat is csak olyan ritkán locsolod?
Előzmény: rágica (11761)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11762
Meg lehet próbálni, én a muskátlit inkább neccesnek gondolom a pára miatt. Mindenesetre gomba elleni szerrel permetezd le, réztartalmú szert kérj, most nem jut eszembe a neve csak a bordóilének, majd holnap megkeresem.
Előzmény: Törölt nick (11760)
rágica Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11761
Hááááááááááát nem tudom!
Az enyémek igaz, hogy a garázsban vannak, de erőteljesen összezsúfolva. Amennyire csak lehet egymáshoz szorítjuk őket. Kevés fény is jut nekik, meg hideg is. Bizony itt néha befagy a víz, de eddig még nem volt gond. Max 3-szor locsolom őket. Mikor beviszem, karácsony körül, január végén, és március elején már kiteszem. A locsolást mindig fagymentes időben oldom meg.
Előzmény: Törölt nick (11760)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11759
A sötét nem gáz, sokan teleltetünk sötét pincében, inkább az a 0 fok, kérdés hogy hol van, egy présházban mondjuk, ahol állandó hőmérséklet lehet, vagy egy vikkendházféle, ahol - 15 nél jócskán fagyhat, akár hetekig. Amúgy ahol jó a muskátlinak, ott jó  a leandernek is:-)
Előzmény: Törölt nick (11758)
cserella Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11757
itt -0,5 fok van ,és még csak fél 10 !
Előzmény: krampuszka1 (11754)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11756
Ahogy jobban utánanéztem valóban a mai éjszaka ígérkezik a hidegnek, , vagyis a kedd hajnal. Hát ezt elbuktam, remélem nem sokan hallgattak rám és nem lesz senki leanderének semmi baja. Valamit félreértettem, teljesen nyugodt voltam, hogy holnap még ráérek. Most +1 és -4 közöttiről írnak. Megyek, még mentem, amit nagyon féltek.
Előzmény: anblock_italia (11755)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11755

 

 

Nekem úgy jött le eddig, hogy nem most, hanem a következő éjjelen lesz a leghidegebb, de talán most is hideg lesz, illetve már most is elég hideg van:-(, de a szél azt hiszem jó ilyenkor, elviszi a fagyot.

Előzmény: krampuszka1 (11753)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11754
Nem a mait ?
Előzmény: anblock_italia (11752)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11753

Egyenlőre ( sajnos ) még nincs nyirható sövényem tiszafából (se) :)

De majd egyszer, csak megnő, és összeér...........

Most még csak leylandiból van, de azt max. augusztusig csipkedjük...

Előzmény: anblock_italia (11751)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11752
Valójában csak a holnapi éjszakát mondják keményebbnek, utána  bár hózápor is lehet, de nem lesz nagyon hideg, talán én is megkockáztatom még a dolgot. Max a kicsi, még "éretleneket" helyezem biztonságba.
Előzmény: krampuszka1 (11750)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11751
A tiszafát tudom, hogy nyár elején kell, hogy megerősödve kezdje a telet, szerinted jó, ha vékonyka, halványzöld ágacskákra jön a fagy? Ugyanez a buxus és ugyanez talán a leander, itt most rátapintottunk a lényegre, lehet azért nem virágzik nekem a nyárvégen metszettek hajtásai, mert nem értek be és jött rájuk a hideg, megfázott, visszamaradt, míg a tavasszal metszett floyamatosan erősödött. De félre ne érts, MOST lemetszheted a tiszafát is, a buxust is, mert már nem fog kihajtani, csak legfeljebb a kopasz ágvégeket kell nézned egész télen és esetleg, talán, elképzelhető, hogy néhány ág beszárad, visszafagy, de nem törvényszerű, időjárástól függ.
Előzmény: krampuszka1 (11748)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11750

Megnyugtattál :D

Nálam a nagyok vannak fal mellett, fedezékben, hungarocellen.

Minden más ( 2 m alatti ) benn van ! :)

Ki kell, hogy birjanak egy hűvösebb éjszakát !

Előzmény: rágica (11749)
rágica Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11749
Az egészen friss nyár végi szaporítások már bent vannak, de a többiek kint. A kisebbek, fiatalabbak fal mellett, a nagyok a "prérin". De én még nem is szándékozom a fagyok előtt bevinni. Amikor már állandósulni készül a fagy, csak akkor telepítem be a garázsba. Eddig még bevált. A mi udvarunk elég védett, így nincs nagy vész.
Előzmény: krampuszka1 (11742)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11748

Hát a tiszafa meg a buxus bármikor !

A sövénynek is használt növények akármikor metszhetők, ez a kettő pedig az !

Előzmény: anblock_italia (11743)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11747
ki fog:-)
Előzmény: anblock_italia (11746)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11746
Nézd, nekem egy sem virágzott ki, sok éves tapasztalat, neked lehet, hogy kifog:-)
Előzmény: oleandro (11734)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11745

Értem én a beszáradási lehetőséget...

Bár én a datúrát is csonkra metszem ősszel, amikor beviszem...

 

Előzmény: anblock_italia (11743)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11744
Na, akkor végre talán pontot tehetünk erre a témára:-) Mindenki akkor metsz, amikor kedve és szüksége tartja, de azért lehetnek érveink pro és kontra.
Előzmény: rágica (11738)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11743

Minden örökzöld metszésideje meg van határozva, persze nem a leanderre gondolok, hanem a kertiekre, babérmeggyre, tiszafára, buxusra, stb, persze ezek sem szentírások, hanem célszerűségek, hogy megfelelően dúsuljanak, télre beérjenek.

 

Na, még nem vagyok elég fáradt, leírom újra: AZÉRT tavasszal metszek most, mert sokan írták, hogy  a tavaszi metszések nyáron virágoztak, míg az én késő nyári metszéseim NEM. Ez a mostani egy köztes állapot, de ha nem értitek, hogy mi a beszáradás lehetősége, akkor sajnálom.

 

Valóban az is fontos érv, hogy tavasszal hasznosítani lehet a levágottakat.

Előzmény: krampuszka1 (11739)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11742
Bevittél ( vagy bevitettél ) már mindent ?
Előzmény: rágica (11738)
oleandro Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11741
Hát igen, az 1 fontos érv a tavaszi metszés mellett, hogy akkor a hulladék reciklálható (szaporítás). Amúgy a praktikus szempiontok mellett az viszont 1 érv az őszi mellett, hogy a nyílt sebek a legfogékonyabbak a mindenféle cseppfertőzésre (pld leanderrák vírus), ami ugyebár téli pihenőben nem érheti őket, tavaszr meg begyógyulnak a metszlés okozta sérülések.

Egyxébként olyan hideg van, hogy a palántákat már elküldtem téli álmot aludni
Előzmény: rágica (11738)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11740
:DDD
Előzmény: rágica (11738)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11739

Nekem a tavaszi metszésem is kiválóan virágzott nyáron !

Sőt, amiket nyár közepén elkövettem, azok is még ( egy ilyen ) ősszel.

Semmi okát nem látom, hogy egy örökzöldet "valamikor" kelljen metszeni ! ?

Szerintem tökmindegy.

 

De én most nagy metszésre készülök ( mint Rágica ), mert némelyik egyszerűen sehova nem fér be ! Lesz ami lesz.

Előzmény: oleandro (11730)
rágica Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11738
Na szervusztok!
Még mielőtt azt hinnétek, hogy tudathasadásos állapotba kerültem, máris a magyarázat.
Foggggggggggggalmam sincs, hogy mikor szakszerű a metszés. Eddig mindig tavasszal metszettem, amikor kicsit alakítottam, és azzal a bizonyos harmados metszéssel kordában is tartottam őket, illetve elősegítettem a folyamatos virágzást. A levágott ágakat pedig nagyon jól tudtam vízben gyökereztetni. A márciusban levágott ágak májusra kigyökereztek, és őszre igen erős kis fiókák lettek. Idén tavassazal hogy, hogynem elmulasztottam. Szerintem lusta voltam, és állandóan a net mellett ültem. Így aztán akkorára nőttek, hogy nem fértek volna be a garázsba, ráadásul belerokkantak volna a fiúk, mikorra becipelik. Így aztán nem maradt más most kellett nekiesni. Semmi más nem volt a célom, mint az, hogy viszonylag szép formájúak maradjanak. Nagyon erőteljes visszametszés volt, hisz láthattátok növényenként 1 talicskányi ágat vágtam le. Egyébként míg nyáron egyetlen ágacska levágásakor is erőteljes nedvezés tapasztalható, most a legvastagabb ágaknál sem volt semennyi nedvesség. Azt gondolom már aludtak a leanderek. Alig maradt olyan ág, ami nyár elejére virágot hozhatna, de bízom benne, hogy nyár végére csak megmutatják a virágjukat. Ha nem, akkor ott vannak az idén erősen visszametszettek. Rajtuk a sor!
De leszögezem:
Minden évben TAVASSZAL szándékozom metszeni, mert az olyan jól bevált!
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11737
Már mire gondolsz, azatkákra, vagy a képre? Tudod, olyan önfeláldozó vagyok, hogy direkt tenyésztettem néhány atkát, hogy legyen mivel szemléltető oktatást tartani:-)))
Előzmény: oleandro (11735)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11736
Teleltettél te már mondjuk daturát? Alaposan visszaszárad.persze a leander nem ilyen, de azért beláthatod, hogy ott keletkezik egy nyílt seb, ami a csökkentett vízadagolás miatt esetleg visszaszáradáshoz vezethet. De hidd el, tőlem bárki bármikor metszhet, csak a gondolataimat közöltem. Ha valakinek tök mindegy, hogy mikor metsz, tavasszal, vagy ősszel, az tavasszal, vagy ősszel metsz:-) Én mostantól tavasszal metszek, mert Rágicát akarom (mármint a régi Rágicát:-) )akarom utánozni:-)
Előzmény: oleandro (11734)
oleandro Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11735
Neked honnan van ilyen?
Előzmény: anblock_italia (11733)
oleandro Creative Commons License 2006.10.30 0 0 11734
A szabadban telelő növényeknél értem, mért jobb a tavaszi metszés. A leandernél én nem vettem észre, hogy bármi különbséget jelentene a tavaszi vagy őszi metszés. Egyébként én is azért metszettem idén a nyár derekán is, hogy még idén kijhajtsanak az új hajtások, hogy biztosan legyen belőlük jövőre virág. És valóban sokhelyen megjelentek a hajtások, és ezek szerintem jövőre biztos fognak virágozni, nagyon úgy néznek ki.
Előzmény: anblock_italia (11731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!