Keresés

Részletes keresés

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49137

Gugli első találata... :)

http://klikker.hu/

Előzmény: Pisces72 (49136)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49136

:) A klikkeres képzés jutifalattal kezdődik, bár ha labdamániás a kutyád, az is lehet (idővel) jutalom. (A mienket a jutifalatról muszáj volt leszoktatni, ill. a lehető legminimumabbra visszavenni, mert az ivartalanítása után -és a szomszéd kedves ráhatásával- iszonyat hízékony lett, így egy csomó esetben a labdás játék neki a jutalom. Sőt klikker mellett-közben alig-alig kap jutit, de hála égnek, h a labik okosak, mert már régen átment és stabilan beült neki, h a klikk! az, amit mi szeretnénk tőle, ő meg élvezi, h megteszi. :) )

A klikker annyiból előnyösebb a "csak" jutifalatozáshoz képest, h a kívánt cselekvés után azonnal jön a pozitív megerősítés, függetlenül attól, h milyen messze van tőled a kutya, míg a jutifalathoz vagy testközelben kell lennie, vagy be kell hívnod, amivel pont a tanítás hatékonyságát rontod, mert azt hiheti, h a behívást jutalmaztad. És összességében kevesebbet dolgozik az agya, holott neked pont ez kéne.

Korom Gábor ír a klikkerről is, meg vki nemrég belinkelte a tudnivalókat, érdemes megkeresni.

Előzmény: Lancrefan (49135)
Lancrefan Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49135

Érdemesebb klikkerrel próbálkozni, vagy megteszi a jutalomfalatos módszer is?

Szerintetek 5 hónaposan nem sok 23 kg egy Labi-vizsla keveréknél?

 

Pisces72

Most megyek és lefárasztom ha addig élek is :)

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49134

Lehet, h goldi keverék, labi jellemmel....

Ő Berry, és kész. :)

Előzmény: kriseva (49133)
kriseva Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49133

Berry,én úgy tudom,hogy golden,és valami kaukázusi nagyon keveréknek a keveréke:))

De valami olyan színei vannak,amit én még nem láttam kutyán,csodaszép:))

Előzmény: Pisces72 (49132)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49132

Berry labi keverék, de a jelleme egyértelműen labradoros, ezért vert itt sátrat Secperc. :)

Előzmény: Törölt nick (49130)
donci2 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49131

http://retrieverklub.hu/fajtak/

 

ezek a retrieverek léteznek :)

nálunk azért azt gondolom, hogy elég a golden és a labradort ismerni :))

Előzmény: Törölt nick (49130)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49130

Hát ez aranyos... azt hittem, csak  a nők aggódnak! :DDD

Most Ő milyen retriever amúgy? Kicsit kavarom a dolgokat.

Előzmény: secperc (49127)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49129

Nem semmi, hogy megváltozott a színe... hihetetlen, hogy abból a kis gömböcből ekkora kutya lett! Nagyon szép! Én el se tudom képzelni, milyen lesz nagynak a kutyám...

Előzmény: secperc (49126)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49128

Amikor először megmértük Roger kutyát, 37kg-ot mutatott a mérleg... :)

Előzmény: Törölt nick (49123)
secperc Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49127

Kedves Új Gazdik:-)))

 

Annak idején mi is szétaggódtuk az agyunkat és mindwen rezdüléséről azonnal ide irtunk, hogy most mit is csináljunk. Aztán kaptunk 6-8 különböző tanácsot, amitől talán még tanácstalanabban lettünk, mint voltunk:-)))

Aztán szépen kialakul minden, mert minden kutya más, s nem lehet egy sémát ráhúzni minden kutyára. Az én ebemmel a kajálás volt mindig a fő probléma, mert 9 hónapos kora után az istenek sem ette meg a tápot. Igy azóta is főzök neki, de ne tudjátok meg, milyen áron tanultam meg, hogy a főtt kaja a lényeg:-((( Ha van kedvetek olvassatok vissza (2009. 09. 29-i beirásom)

Ha valaki féltette a kutyáját, az én voltam, mert 54 évesen kaptam berryt 8 hetesen, úgy, hogy nem értettem a kiskutyákoz semmit. Kriseva tudná megmondani, mennyit rinyáltam neki a telefonba, ha már berry egyí hangosabbat szusszant - kétségbe setem:-))) Ma is meg van ez a szokásom, ha nincs minden rendben, és valami eltér a normálistól - hivóm Őt először, aztán doki, ha gáz van. miután berry allergiás kb. 90 féle dologra, igy évente 2x járjuk az allergiás kálváriát élete végig. Szóval mindenki a saját kutyájánál alakitsa ki a napirendet, persze a szakirodalom is, ahány annyi féle:-)))) Mindenki a szuverén tapasztalata szerint cselekedjen aztán majd kialakul:-)))

Sok sikert Nektek, és higgyétek el, minde kutya felnő:-))))

 

 

secperc Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49126

Szia:-)))

 

Kimondottan retirever alvási póz:-)))

Régen igy aludt, mintha elütötte volna a villamos:-)))

De a hátsó láb kidob - az még mindig meg van nála 4 évesen is:-)))

 

 

Kiskori alvások:-)))

 

 

Szerelem első látásra:-)))

 

 

Első séta:-)))

 

 

Ezek pedig különböző korú képei, az utolsón éppen 4 éves:-)))

 

 

 

Előzmény: driver20 (49111)
secperc Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49125

Szia:-)))

 

Kimondottan retirever alvási póz:-)))

Régen igy aludt, mintha elütötte volna a villamos:-)))

De a hátsó láb kidob - az még mindig meg van nála 4 évesen is:-)))

 

 

Kiskori alvások:-)))

 

 

Szerelem első látásra:-)))

 

 

Első séta:-)))

 

 

Ezek pedig különböző korú képei, az utolsón éppen 4 éves:-)))

 

 

 

Előzmény: driver20 (49111)
donci2 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49124

Szerintem ezt a hideg dolgot nem kell túlaggódni! Menjen ki, aztán este meg engedd be (ha van kert és biztonságos kutyaszempontból). Én megítélni nem tudom a kutyud súlyát...

a száraztápot a mai napig egy halom vízzel kapja. nem kicsit nedvesítjük, hanem nagyon! abból nem gondolom hogy baja lesz, ha sokat iszik... ha szárazon kapja és nem iszik eleget, na az már lehet problémák forrása... de ez csak az én véleményem!

a hétvégén viszont kapott egy őz lábszárat (megfőzve). hát nem igaz, hogy mit művelt vele. a hideg hóba nem tudta letenni a fenekét. aztán rájött, hogy a hátsó lábai is fáznak. ott egyensúlyozott a csonttal a szájában három lábon, majdnem ülve...

Előzmény: Törölt nick (49123)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49123

:D Nem-nem, dehogy is, nem hagytuk ott a hörcsögöt! A hátára is csak akkor tettük rá, amikor bealudt. :))) A kép kedvéért!

A száraz tápot natúr adtad kölyök korában, vagy kicsit felvizezted? Mert az állato. azt mondta, kicsit nedvesítsük meg. Látszatra is túl dundi szerinted a kutyu? Na jó, befejezem ezt az aggódást. Elvileg a héten már el lehet kezdeni a kint pisiltetést, ha nem találkozik kutyákkal. Én hajlok efelé, mert már lassan úgy megszokja az újságot, hogy nem tudom átszoktatni.... arra gondoltam, ölben kiviszem, leteszem egy félreeső helyen és amint végzett, jövünk be. Csak nem lesz baj belőle...

Előzmény: donci2 (49121)
driver20 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49122

Sziasztok,

 

Olyan, mintha a kislányunknak be lenne gyulladva a bal szeme. Ma reggel megtöröltem a szemét, kiszedtem a váladékot (mint minden reggel), és kb. fél perc után ugyanolyan (csipás) lett. Ráadásul elkezdte azt csinálni, hogy csak az egyik szemével pislog, bár ezt pont a jobb szemével csinálja.

Ez mi/mitől lehet? Mit kell vele csinálni? Orvos, vagy elég egy kis kamillás borogatás esetleg valami csepp?

 

Köszi,

N

donci2 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49121

Szia!

Hörcsöghöz: azért ne hagyd őket egyedül, mert ha a labi játszani akar, akkor elég féktelen tud lenni és azt a hörcsög nem biztos, hogy bírja :)

Dagihoz: én folyamatosan száraztápon tartottam. kölyök tápot kapott egy éves koráig. anno azt a tanácsot kaptam, hogy az etetési táblázatban levő mennyiségtől kb 10%-kal kevesebbet adjak neki. a probléma a túlsúlynál az, hogy amennyiben hajlamos a könyök-csipő diszpláziára, később előjöhet. az okosok még azt is mondták, hogy jó etetéssel, az enyhe diszplázia rejtve is maradhat.

 

korábban jeleztem, hogy az eb bent alszik a házban. na ez még mindig így van és várhatóan a héten még így is lesz. nagyon óvatos duhaj és megbecsüli magát. nem hiszem el, hogy 7-8 órát a számára kijelölt helyen -ami kb 1 négyzetméter- tartózkodik. imádom!

 

+1 komolyodik nagyon! a hétvégén olyat sikerült vele megcsinálnom, amit eddig soha. elindult a "haverokhoz" játszani. futás közben behívtam és visszajött! azt hallottam, hogy a labiknál ez a másfél év nagy vízválasztó.... kezdem elhinni!

Előzmény: Törölt nick (49119)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49120

De szép ez a kutya is, Ő Golden ugye?

Előzmény: Döme-Ádám (49118)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 49119

Sziasztok! Meg fogom én is venni ezt a tükör-módszeres könyvet, sok jót hallottam róla...

Nem bírom ki, hogy ne tegyem föl, ahogy összebarátkozott Leila a hörcsöggel :DDDDD

Egyébként meg le "dagi"-zták a kutyámat...:(((

Döme-Ádám Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49118

Bizony így van Secperc!

 

Azóta már ilyen boldogan rohan, ha meghallja a behívó parancsot:

 

S mosolyog minden pillanatban:

Előzmény: secperc (49110)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49117

egy a lenyeg szerintem..Egyiket se akard vakon kovetni,de mindegyikbol vedd ki azt,ami neked es a kutyadnak megfelel es bevalik..En meg a Cezar Milanbol is vettem,pedig kiraz tole a hideg:)

Előzmény: Lancrefan (49112)
kriseva Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49116

Én soha nem tanítottam klikkerrel,ugye régen nem volt,de a kis mudikeverékemnél muszáj vol valamit csinálnom,mert elképesztően önfejű volt,és kipróbáltam a klikkert.Hihetetlenül jó,az a sököny kutya gyorsan,és évezettel tanult,csak jókat tudok mondani a klikkerről.

Előzmény: Pisces72 (49115)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49115

Ez a hosszú-hosszú sor Fennel-lel kezdődött. Már vele is megérthetsz elég sok mindent, sőt a falkavezérségi kérdések alapjait vele is tudod rendezni, de az esettanulmányai (nekünk) nem az igaziak. Korom Gábor -szerintem- annyiból jobb, h ő a mi kultúránkból, a mi viszonyaink közül nőtte ki magát, és amit tanácsol, már alig kell testre szabni, mert a mi kutyáinkkal és életkörülményeinkkel kapcsolatos tapasztalatait adja tovább. Nekünk szól. Az összes szerző közül a legjobban.

 

Ha nem adja oda a labgát, szerezz be egy másodikat is. Eldobod az elsőt, ő odahozza, és mielőtt elkezdene vele játszadozni, azonnal mutasd meg neki a másodikat. Egyből le fogja rakni, ami nála van. :)

Segít még, ha gyorsan elkezditek az "ül"-t tanulni, mert ha leülteted mielőtt körözni kezd, könnyebb lesz a dolgotok.

Egyébként pont így tudod (majd) lefárasztani, csak még nem működnek olajozottan a dolgok. Mert ha két labdás futás között birkózni kell vele a labdáért, az ugye, nem az igazi. :)

 

Köv. feladat: klikker, ha még nincs. :)

Előzmény: Lancrefan (49112)
kriseva Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49114

A kettő két külön világ szerintem.Én Fennelél nem vagyok annyira oda,Korom Gábor szerintem érthető,világos,a lényegre törekszik,és megérteti veled,hogy miért csinálja azt a kutya,amit csinál.

Sokkal jobb,mint Fennel.Ő más irányból közelít,ami nem mindenki számára megvalósítható.

Előzmény: Lancrefan (49112)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49113

:) Gyönyörű a téli rucitok! :)

Előzmény: secperc (49110)
Lancrefan Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49112

Helló!

 

A kérdésem: Korom Gábor könyve mennyire hasonlít Jan Fennel Kutyapszichologia című könyvére? Sokban eltér? Vagy csak jobb? (csak mert Fennell könyvet most olvasom)

 

Próbáltam lefárasztani a kutyát, de nem sok sikerrel. Ráadásul mostanában ha eldobom a labdát visszahozza, csak nem adja oda, hanem köröz körülöttem. Próbálok neki tanítgatni is dolgokat, ezeket viszont szívesebben csinálja. Ma az udvarban próbáltam vele pórázon sétálni. Igy viszonylag kordában lehet tartani finom kis rántásokkal. Póráz nélkül is jön mellettem, csak néha előrébbszalad, ilyenkor elindulok vissza, ami után kis fáziskéséssel ugyan, de jön utánam. Az utcára viszont szinte ki se tudom vinni, mert csak menne mintha muszály lenne. Mivel tudnám rendesen lefárasztani? Honnan tudom hogy mikor fáradt le teljesen? Segítsetek mert ez így nem lesz jó.

Előzmény: Pisces72 (49095)
driver20 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49111

Aztaaaaa hogy állnak a lábai! :DD

 

Mi is játszottunk ma délelőtt a hóesésben:

 

Aztán melegedtünk és mézet nyaltunk, hogy ne fázzon meg a torkunk! :)

 

Előzmény: secperc (49110)
secperc Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49110

 

Sziasztok:-)))

 

Ugatjuk a havat, fagyott bajusszal -8 fokban:-)))

 

Istenem de édesek ezek a kicsik:-)))

Még emlékszem, amikor Berry is ilyen kicsi volt:-)))

 

 

Majd megtanultok mindent új gazdik, ahogyan mi is megtanultuk annak idején, amikor 4 évvel ezelőtt még én jártam ide tanácsért:-)))

De jó is volt, igaz?  Pieces, Döme-Ádám, Gabiiiiiiiii és a többiek:-))))

 

Puszi Nektek + a kutyuknak is:-)))

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49109
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 49108

A másodikra: nem szabad lépcsőznie a saját kényelmes teljesítőképességén túl. Ha megnézed, h hogyan játszik egy alomnyi kölyök egymással, láthatod, h sokkal nagyobb terhelést kap a csípőjük, mint 10 lépcsőfokon felmenni. A dolog titka annyi, h szükségtelenül ne küldözgesd le-föl a lépcsőn, és ha elfáradt menet közben, mindig hagyd pihenni.

Előzmény: Törölt nick (49107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!