Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.30 0 0 25394

10...15 km? Sajnos így van. Nekem sem a vizesem, sem az ácsom, de még a festőm sem megy ki Fonyódról, mert van elég munkájuk. Vagy itt az itthoni gázszerelőm. Ő legalább 20 éve nem ment ki dolgozni a faluból. Remélhetőleg ez nem lesz mindig így... Belegondolok, hogy 15 évvel ezelőtt a házam építéséhez egy csapat jött Solymárról, keresztül Bp-en, de már reggel 7-kor elkezdték a munkát. Más idők voltak...

Előzmény: Kard (25392)
Kard Creative Commons License 2018.10.29 0 0 25392

Sajnos az előleg manapság eléggé alap. Én fizettem a kivitelezőmnek 10%-ot tavaly év elején, kicsit féltem is, de nem lett probléma. Nekünk mondjuk a részletes pénzügyi tervet is csak 100e-ért csinálta meg és jóváírta később (mondott előtte egy +-10%-os árat m2-re).

Kivitelezőt meg nem egyszerű találni mert már 10-15 km-et se nagyon hajlandóak elmenni mert úgyis annyi meló van.

Előzmény: pearlbubble (25391)
pearlbubble Creative Commons License 2018.10.29 0 0 25391

Sziasztok!

Megbízható kivitelezőt keresünk Budakeszi ház építéséhez. Szeptemberben eljutottunk szerződésig a generál kivitelezővel, de mikor kezdésre került sor, kérte az előleget, 4-5 milliót. A szerződésben, amit ő is aláírt, szakaszokra volt bontva az építés, és minden egyes szakasz után a műszaki ellenőrünk kiment volna, és ha minden rendben, fizetünk. A kivitelező nagyon kiakadt ránk, a végén már belementünk volna az előlegekbe (igazából a 4-5 milliót túl soknak találtuk, próbáltunk vele alkudozni, hogy adunk anyagra, stb), de elkezdett fenyegetőzni hogy neki elég munkája van, és felbontja a szerződést. Próbáltuk lenyugtatni, aztán mondta, hogy beszél a műszakisával és másnap hív. Ez volt kb 3 hete, azóta sem hívott. Várja, hogy mi könyörögjünk neki, hiszen neki van rengeteg munkája, mi pedig problémásak vagyunk (szerinte), és nem lehet velünk együttműködni. Ezek után nem hiszem hogy építenénk vele, de nagyon jó lenne jövőre felépíteni a házunkat.

Ha tudtok megbízható kivitelezőt, kérlek írjatok, akár privátban is. Nagyon örülnénk neki :) Köszönöm előre is.

Draganovic Creative Commons License 2018.10.20 0 0 25390

El lesz bontva nem kinlódok vele 80 éves kőfal az mindig beteg marad,van benne diletáció is a homlokfaltól megsüllyedt a hátsó fal ,szóval biztos hogy a tető tartja össze régi ház részt,statikus + tervező,generál kivitelező is volt kint ,megerősítették hogy bontáskor dőlni fognak a kő falak .Szóval jobb is inkább lesz egy teljesen új korszerű ház ,egyedül a homlokfal H2-es védelem alatt áll ,de baleset veszély miatt el lehet bontani ,de ugyan úgy vissza kell építeni az utca kép miatt ,marad a tervrajz szerint minden az nem változik,minden marad csak új lesz ,nem hagyjuk meg a régi falakat.

 

A város legrégebbi utcája a szomszéd ház most lett felújítva az H1-es védelem alatt áll( műemlék ) ott is dőltek ki a kőfalak ,fénykép elküld ,de mindent vissza kellet építeni ahogy 100 éve kinézett ,csak új anyagokból,nálam csak a homlok fal az utca front védett!

Előzmény: kneissl (25389)
kneissl Creative Commons License 2018.10.18 0 0 25389

A kőnek más a pára-ellenállása mint a téglának.

Keress valakit, aki rendesen kiszámolja neked ezt.

Előzmény: Draganovic (25386)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.10.16 0 1 25388

Multipor is jó alternatíva, de a hungarocellt nem szabad feltenni rá.

Előzmény: Draganovic (25386)
Draganovic Creative Commons License 2018.10.13 0 0 25387

Vagy ásvány gyapot lapot javasolt még a kőfalra a téglára nikecelt.

Előzmény: Draganovic (25386)
Draganovic Creative Commons License 2018.10.13 0 0 25386

Sziasztok 

 

Adott egy 130 nm -es ház aminek az első fele 54 nm kőből készült 1945-ben( 40 cm -es kőfalak )a tervező NIKECELL EPS D80 100 mm-ereset ír rá hőszigetelésnek,kell tudni valamit a kőről ,ugyan azzal kéne szigetelni mint a téglás részt ? 

 

Szerintetek mi lenne a leghatásosabb ? 

iszp Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25385

igen nekem asszem 30as van. 14:00kor csinálja és van rá bypass: amikor regenerál, lehet (nem lágyított) vizet használni. arra az 1 órára nem számít.

Előzmény: Kard (25384)
Kard Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25384

Akkor mikor szokott? Napközben, amikor nem vagytok otthon? Azt hiszem akkor a legnagyobbat veszem mert pár ezer forint a különbség ahol 30 literes a gyanta vagy 25 vagy épp 20. Ha jól értem minél nagyobb a gyanta mennyisége annál ritkábban fogja a regeneráló folyamatot végig tolni.

Előzmény: iszp (25382)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25383

Én innen vettem nekem nagyon korrektnek tűnt és megbízhatónak ez olcsóbb is volt mint a másik akit itt írtak. Ez az EcoWater eVolution 300 Boost (299e+áfa) ez most a csúcs vízlágyítóban.

 

Én sem találtam több értékesítőt, lehet hogy tényleg csak ketten vannak, de mondjuk egy Lexus LFA-t hány helyen tudsz vásárolni az országban?

 

Én vidéken lakom (kelet Mo.) és ide is max 2 hetente jár a szervizes fixen, ha kell, de erre állítólag nem lesz szükség 20 évig biztos (ez a tapasztalat az USA-ban) ebben a gépben töbszörösen túl van biztosítva minden kb mint a régi 190-es Merci.

Előzmény: Törölt nick (25378)
iszp Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25382

1. g-ci hangos :) szóval éjszaka nekem még a pincébe se "dolgozzon", mert a hálóban megőrülök tőle, vagy 1 órát zakatol.

2. a bluesoftnál X nap az "intelligens" beállítás, ez nekem két hét és kész. ha van olyan, ami vizfogyasztásra "indul", azt megérné megfontolni.

Előzmény: Kard (25379)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25381

Azért én végigolvasom... de az, hogy csak egy valaki, ez több mint probléma... Egyébként köszönöm.

Előzmény: Kard (25380)
Kard Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25380

Egy figura forgalmazza az egész országban ha jól értettem és ott a kérj ajánlatot van. Indexes fórumba is írogat:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9098385

Nálam ez tett be ez a minden gyártó béna hozzáállás nálam egyértelmű red flag.

 

Előzmény: Törölt nick (25378)
Kard Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25379

Beállítható mindegyiken mikor regeneráljon. Ehhez nem kell olyan nagy automatika mert könnyű olyan időablakot találni amikor biztos nem használod a vizet (pl. hajnali 4 óra). De köszi.

Előzmény: zsigusz83 (25377)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25378

Küldhetnél egy linket arról, hogy hol vetted, mert még árat sem találtam...

Előzmény: zsigusz83 (25377)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 25377

Amennyit utána tudtam olvasgatni a témában nem mindegy a benne lévő gyanta minősége és a szerkezet modulálása, mivel ezek regenerálásokat végznek amikor elhasználódik a gyanta felülete. Ilyenekkel spórol pénzt egy drágább vízlágyító pl követi a vízfelhasználást és úgy/akkor regenerál amikor te nem használod és kevesebb sófelhasználással, mert tényleg drága ez a só kapszula...

 

Nálunk 3 pici van/lesz és ezen nem spóroltam (mint az autógumin, de ez már tényleg nagyon OFF). Én olyat választottam amiben biztos élelmiszer minősítésű gyanta van és "ultraszuper" gazdaságos ( :) ) ez az EcoWater eVolution, remélem tényleg úgy lesz, mert még nem üzemeltem be, így még nem tudok róla beszámolni milyen gazdaságos.

 

Nem feltétlen kell ilyen drágát venni, szerintem csak a gyanta minősége a kritikus, a többit megoldja garancia, ha kell esetleg szervíz.

Előzmény: Kard (25368)
Kard Creative Commons License 2018.09.16 0 0 25376

Köszi. A havi 1-2e forint az nem olyan sok (nálunk úgyis olyan 6 m3 víz fogy). Teljesen elfogadható azért, hogy ne kelljen állandóan sikálni a csapokat meg a zuhanyt.

Előzmény: iszp (25374)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.09.16 0 0 25375

Mi másfél két havonta öntünk bele egy 25kg-os zsák sót, 17m3 körül alakul a havi vízfogyasztás, szerintem messze nem vészes, és sehol egy vízkő:)

Előzmény: Kard (25373)
iszp Creative Commons License 2018.09.15 0 0 25374

A szomszédé 8 éve üzemel..

a sófogyasztás a vizkeménységtől és a használt mennyiségtől függ. nekem 11m3 fogy egy hónapban és 23NK a keménység. így 2 hetente kell lágyítani, az egy fél zacskó a 25kg-os sóból, azaz 1000 ft. nem olcsó de drága. viszont nem mennek tönkre a cuccaim...

Előzmény: Kard (25373)
Kard Creative Commons License 2018.09.15 0 0 25373

Köszi. Én ezt néztem: https://vizlagyito-berendezes.arukereso.hu/euro-clear/bluesoft-k100-vr34-p354885681/

csak egy-két fórumban riogattak, hogy hamar tönkremennek az olcsóbbak. Ezek szerint nem. Amúgy kb. mennyi időnként/m3-enként kell benne sót cserélni?

Előzmény: iszp (25369)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.09.15 0 0 25372

Lehetséges, mindenesetre nagyon hasonló:)

Azért már nem reklamálom meg:P

Előzmény: iszp (25371)
iszp Creative Commons License 2018.09.15 0 0 25371

ahogy nézem, ez egy bluesoft..jelentős felárral: http://westland.hu/index.php?route=product/product&path=20_69&product_id=149

Előzmény: Nikolas Pe (25370)
Nikolas Pe Creative Commons License 2018.09.14 0 0 25370

Mi ezt vettük:

brilliancy-vizlagyito.hu/spl/806013/Brilliancy-Basic-25-1-vizlagyito

 

Teszi a dolgát.

 

 

Előzmény: Kard (25368)
iszp Creative Commons License 2018.09.14 0 0 25369

a bluesoft bevált, 6 éve üzemel. a havernak meg a bwt vált be csak az drágább. az ár elsősorban az átfolyt vizmennyiségtől, illetve a kényelmi extráktól (manuális/automata fej) függ - a nagyobb gépek értelemszerűen drágábbak. de ahol kemény a víz, ott kell.

Előzmény: Kard (25368)
Kard Creative Commons License 2018.09.14 0 0 25368

Kicsit offtopic bár itt beszéltünk már róla.

Akarunk ilyen vízlágyítót a házba. A csövezés meg van neki, a gépész direkt rakott három csapot amivel egy hurkot lehet csinálni. A kérdésem milyen berendezést érdemes venni? Mitől függ ezeknek az ára?

Guillaume- Creative Commons License 2018.09.12 0 0 25367

Köszönöm Mindkettőtök válaszát. Én is belátom, hogy ez felejtős ház, és a dorozsmai ingatlanos még adja is alá a lovat, hogy miért nem 20 millióért hirdeti az ingatlant... Szánalmas!

Zsigusz: nekünk nem fog telni erre, mert ha még jó helyen is sikerülne telket vennünk, max 20-21 milliónk maradna, abból nem jönne ki egy 90m2-es ház (nekünk elég lenne).

Janus: az a ház nekünk is tetszene, csak ezt meg ingatlanos árulja és képtelen 25 millió alatt eladni..

zsigusz83 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 25366

Én kíváncsi lennék miből van az aljzat, ha annyira lejt... Ismerek olyan '70-es évek végén épült házat, ahol földre van rakva a padlószőnyeg!! Azért is vizesedhet a válaszfal.

 

Iszonyat jó helyen kell lennie szép környéken hogy én ennyit költsek rá...

A miénk kb ennyi lesz, de új építés majd passzívház szigeteléssel, vízlágyító, elektromos aluredőny, napkollektor, napelem (7-8 kWp) stb...

Előzmény: Guillaume- (25364)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.12 0 0 25365

Én nem a dorozsmai házról írtam tegnap este, hanem a Május 1 útiról. Ezt a dorozsmait el kellene felejteni. Talán nem is a pénz miatt, hogy sokba kerül a felújítás, hanem egyszerűen egy toldozott, foltozott valami lesz belőle. Sose lesz kész, megőrülsz bele...

 

A másik ház drágább, de legalább jobban egyben van és  kevesebbe kerülne így ránézésre a felújítás. Meg a végeredmény nem kis lukakból álló ház lenne, hanem lennének tágas terek. Persze, lehet, hogy az meg nem jó helyen van.

 

Sokat kell nézelődni a neten, fogsz találni jobbat is.

Előzmény: Guillaume- (25364)
Guillaume- Creative Commons License 2018.09.11 0 0 25364

Sajnos nem olyan jó, mint, ahogy írod. Amit nem értek: a konyha és tárolónak nevezett helyiség ablakos falára miért húztak egy újabb falat, amit aztán egy műanyag tetővel beborítottak. Ha elbontanám a "veranda" falát nem tudom, hogy megfelelő lenne-e főfalnak, az eredetileg megépített melléképület fala, ami egyébként 25-30 centi vastag. Ez a kisebbik gond, mivel van egy "tároló"-nak nevezett helyiség, ami nem ebben a szintben épült meg, mégis egyben van a egykor épült a melléképülettel. Más a belmagasság is. Nagyon jót elmélkedtem rajta, hogy egybe kellene nyitni a konyhával és akkor egy szuper étkező is lenne. De ennek még a födémje is olyan rossz állapotban volt, örültem, hogy élve kijutottam. Nincs ötletem, hogyan lehetne azt rendezni...

Említetted a wc-t.....csakhogy nincs.. Az nagymama annak idején egybenyílós szobákat akart, a nagyapa meg nem akart xarni a házban ezért a telek közepére csinált egy automata wc-t... Igazi paraszt Toi-toi... Szóval a wc-t csak nyáron érdemes használni kint, "R" betűs hónapban már jó lenne bent.. Egyébként a kamrát kellene egybenyitni a fürdővel, ahol lehet elférne a gázkazán és egy wc is, meg talán egy tuskabin. Sajnos a födém nem beton csak vályog, gondolom ez nem zárja ki a kondis kazán kéményének kivezetését. Padlófűtést szerettem volna az előtérbe, fürdőbe, wc-be, és a konyhába. A gerandák jó állapotban vannak, nincs értelme hozzányúlni sem a cseréphez, sem a lécekhez. A szobákat pedig teljesen külön bejáratúnak csináltatnám, azok egész élhető méretűek. Nagy vonalakban....

 

Minderre lenne kb. 13-14 milliós keretünk, míg így is, hogy 15 alatt nem akarja odaadni.

Előzmény: Törölt nick (25363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!