Keresés

Részletes keresés

gergem Creative Commons License 2016.11.09 0 0 883

Ok, sajnos a megoldásod nem alkalmazható. A hőszivattyúhoz át kellene építeni teljesen a dolgokat, mivel lakunk benne, nem szeretném. A hőszigetelés is bonyolult (nem csak a falak vannak, hanem pl. ablakpárkányok, ereszcsatornák, stb. ami rengeteg plusz költséget generál). Szóval ezeket adottnak tekintem

Előzmény: NAND708 (882)
NAND708 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 882

Jól érzed.

megoldás: számolás-> hőszigetelés-> hőszivattyú H tarifával

Előzmény: gergem (881)
gergem Creative Commons License 2016.11.09 0 0 881

HMV is menne róla és ez gondolom nem maxon járna folyamatosan. De közben nézegetem a fellelhető információkat a neten. Úgy tűnik, hogy az árammal való fűtés kb 3x annyiba kerül (nappali áram esetén), mint a gázzal való fűtés (45Ft*10 vs 120-140Ft). Ez reális arány, meg tudjátok erősíteni? A éjszakai áram mennyit javít a helyzeten?

Csak azért kérdezem, mert ha az arány stimmel, akkor valóban nem reális annyi napelemet venni, amennyi képes ezt kiszolgálni. Ennyi napelem nem fér fel a tetőre, bármennyire csábító lenne is a gázfüggőség elhagyása. A ház egyébként kb. 80nm alapterületű és három szint (szuterén és rajta kettő, tető szigetelve, a ház alja nincs külön), nincs hőszigetelés rajta, de a téglák jó fajták és a nyílászárók jók. Lakunk benne, tehát nem hétvégi házról van szó. Ezekkel a paraméterekkel nem túl ideális a villany, jól érzem?

Előzmény: NAND708 (880)
NAND708 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 880

"ha egy 28kW-os kondenzációs kazán javasolt a szerelő, mert a ház méreteihez kb. az elegendő"

Ha ez tényleg így hangzott el, akkor elég meredek..

Ha arra bazírozik, hogy a kihűlt lakást felfűtéséhez miatt szükséges a tetemes teljesítmény akkor OK, ha kombi kazánról van szó, és HMV miatt akkor is OK.

Ha tényleg hatalmas a ház, és nagy a vesztesége, akkor egy ekkora gázkazán maxon járatva havi 280ezer forint számlát csinál, villanyból 3X-osát. Valószínű, hogy nem reális a 28kW-os hőigény, de még ha csak a fele is igaz, akkor is felejtsd el a villanykazánt.

Előzmény: gergem (879)
gergem Creative Commons License 2016.11.09 0 0 879

Sziasztok

 

Eddig kondenzációs kazánban gondolkodtam a mostani gázkazán helyett. Most viszont felmerült bennem, hogy mivel úgyis szeretnénk napelemet is a házra, lehet gazdaságosabb lenne egy elektromos kazán. Nem utolsó sorban azért, mert belefutottam a gázkazán engedélyezésének, kiépítésének aránytalan költségébe (engedélyek, kéménybélelés, tetőkibúvó építés - 350-400e).

Szóval a kérdés: ha egy 28kW-os kondenzációs kazán javasolt a szerelő, mert a ház méreteihez kb. az elegendő, akkor ez elektromos kazánnal kb. mekkorát igényel? 1:1 arányban kell számolni? Egy ekkora elektromos kazán mennyit fogyaszt? (Mennyivel nagyobb napelem kell, mint amekkora kellene egyébként?)

 

Köszönöm előre is!

citrom2015 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 878

Nem érdemes. Nem is biztonságos. A valószínű ok, hogy túl soká volt bekapcsolva, nekem is volt ilyen még meg is feketedett. Használtan olcsón kapsz

Előzmény: Törölt nick (875)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 877

Köszönöm

Előzmény: Zöldár (876)
Zöldár Creative Commons License 2016.10.29 0 0 876

Lehet, de nem éri meg. 

 Legalább 2 x annyi mint egy új.

Előzmény: Törölt nick (875)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 875

Szervusztok.

 Kérdéssel fordulok hozzátok. 

 Hordozható olajradiátort használunk fűtés kiegészítésre alkalmanként.A tegnapi napon olajfolt jelent meg alatta..  Lehet ezt javíttatni??? Hol??  Select típusú.

ötfelezős Creative Commons License 2016.10.03 0 0 874

Egy szenes vagy gázos központi fűtőegység az 20 kW körüli. Tán ennyi elég is magyarázatnak.

 

Azonban hőntartásra elég lehet a 6 kW.

Előzmény: S21LUS (867)
turbogabor13 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 873

Szia!

Én korábbi hozzászólásaimban minden infót megírtam, amit én tapasztaltam, olvass vissza. Ha kérdés van írj.

Előzmény: S21LUS (867)
Téli nap Creative Commons License 2016.07.30 0 0 872

Köszönöm !

 

Az tőlem messze van  !

 

 Max. 10 km ami ilyen kályhát elbír !!

Előzmény: szlaller2 (871)
szlaller2 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 871

Dunaújvárostól nem messze.

 

Téli nap Creative Commons License 2016.07.30 0 0 870

 Merre vagy , ill. pontosabban a kályhák merre vannak ?

Előzmény: szlaller2 (869)
szlaller2 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 869

Sziasztok!

Lenne pár hőtárolós kályhám eladó, használt, felújítandó. Pár ezresért megválok tőlük, itt csak útban lennének, hátha valaki megmentené őket..

Ha érdekel valakit, írjatok. 

Laller

dBase Creative Commons License 2016.07.29 0 0 868

Én a helyedben nem vennék. 6kw-ot nem fogsz megérezni, csalódni fogsz. Nekem a napelem miatt egy 2kw-os levegős síma 4000Ft-os melegítővel pacsáltam el tavalyi pluszt gyorsan. Az is alig érződött, nappal szinten tartotta az adott helységet és kész. A házadtól függ mennyi a hőigénye.
Ha nagyon akarod a vizest, vegyél egy használt boilert bele a legnagyobb cekáz bekötni és kész is.

Előzmény: S21LUS (867)
S21LUS Creative Commons License 2016.07.28 0 0 867

Sziasztok!

Fűtési céllal tervezek elektromos kazánt venni. Idén létesített napelemeim a tervek/eddigi adatok alapján kb. 1500-2000 kW plusz áramot fognak termelni, amit fűtésre akarok fordítani. Természetesen tudom, hogy a telet kifűteni nem lesz elég, de ha a tavaszi és őszi szezonban (amikor csak néhány fokot kell a lakáson melegíteni) nem kellene a fát pakolgatni, már nagy segítség lenne. 

 

A házunkban (90 m2) kiépített vegyes tüzelésű fűtés van pufferrel és csak a házba keringtető régi gázkazán. A gázkazán helyére akarnék egy elektromos kazánt, de nincsenek róla tapasztalatok az ismerősi körömben, ill. másodkézből olyan infót kaptam, hogy baromi lassan fűti fel a vizet. Akinek van tapasztalata, kérem írja meg, hogy egy 6kW-os elektromos kazán elég lehet-e az én céljaimra? (nagyobb az elektromos hálózat miatt nem igazán jöhetne szóba) Milyen márkát ajánlotok?

 

Tudom, hogy egy split klíma energiatakarékosabb, de falat furkálni, és annyit költeni csak végső esetben akarok, arról nem is beszélve, hogy a radiátorral való fűtést kellemesebbnek gondolom, mint a légbefújást. 

 

Minden választ előre is köszönök!

VodkaTam Creative Commons License 2016.05.07 0 0 866
Mi az akadálya? Természetesen a pénz :) Tudom, hogy hosszú távon megtérül, de attól még nem hullik az ölembe :( Valamilyen szigetelés megy majd még rá, a lehetőségek az anyagiakon múlnak. Kb. egy év múlva lesz aktuális, csak most van egy kis időm agyalni rajta.
Előzmény: Palási (864)
VodkaTam Creative Commons License 2016.05.07 0 0 865
Köszönöm, a COP értékről tudok, amiket néztem klímákat mind megfelel neki.
Előzmény: szocske_ (862)
Palási Creative Commons License 2016.05.07 0 0 864

    " Egy átlagos szigetelésű, kb. 40 nm-es épületet szeretnék olcsón fűteni, jelenleg semmilyen fűtési rendszer nincs kiépítve (hétvégi ház/nyaraló funkciója volt, jövőre szeretném téliesíteni). "

 

 

Mi az akadálya ,hogy átlagos szigetelésből jó szigetelést csináljál ?

  A passzív ház paramétereit célozd meg.

 

Elérni nem fogod, de meg közelítheted !

Előzmény: VodkaTam (860)
Palási Creative Commons License 2016.05.07 0 0 863

 Ja hogy Te a szigetelés előtti minősítéseket hozod fel. Azóta a helyzet megváltozott !

Előzmény: Horyzeli01 (861)
szocske_ Creative Commons License 2016.05.07 0 0 862

jól gondolod, H tarifa csak hőszivattyúra/klímára használható. Még ott sem feltétlenül mindegyikre, bár nagyrészükre igen, COP előírás van és ezt manapság a többség hozza, de vásárlás előtt mindenképp érdeklődj.

Előzmény: VodkaTam (860)
Horyzeli01 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 861

Akkor mégsem olyan rossz a ház, mint amilyenre gondoltam :-)

A padlófűtés alatt 12cm szigetelést építettünk be, a házon a kelet-nyugati oldalon 5-6 cm-es szigetelés van, az északin 8cm, a délin 10cm kőzetgyapot, ezt az oldalt nem tervezzük már alakítani, a többi oldal még változhat ezért ilyen felemás a szigetelés. A tetőn nem tudjuk milyen vastag a szigetelés, ez most nyáron kiderül.

Igazatok van, inkább C kategóriás a ház most, mert a D-t még a padlófűtés előtt kaptuk, akkor még nem volt rendesen leszigetelve a padló és az északi falon sem volt szigetelés.

Az ablakok 2 és 3 rétegűek, ezen kívül annyi "csalás" van még a történetben, hogy a déli oldalon 4 tetőablak is segíti télen a ház felmelegedését. Egy napsütéses napon télen is 23 fok van a házban délutántól az esti órákig, ez a villanyfogyasztásban is nagyon meglátszik. :-) Ha még jobb lenne a szigetelés, tovább lehetne benntartani az ingyen meleget :-)

Előzmény: Zoltanuss (859)
VodkaTam Creative Commons License 2016.05.06 0 0 860

Sziasztok!

 

Nem találok egyértelmű információt, jól gondolom, hogy az elektromos fűtőpanelek esetén nem lehet igénybe venni a H-tarifát? Mindenhol csak a klímás fűtést írják. Egy átlagos szigetelésű, kb. 40 nm-es épületet szeretnék olcsón fűteni, jelenleg semmilyen fűtési rendszer nincs kiépítve (hétvégi ház/nyaraló funkciója volt, jövőre szeretném téliesíteni).

 

A másik megoldás a klíma lenne (csak fűtésre használnám), ott igénybe vehetném a kedvezményes tarifát, viszont ahhoz meg szakember kell a beszereléshez, illetve gondolom bizonyos időnként karbantartani (tisztítani) is kell. Bár ez esetleg házilag is megoldható.

 

A harmadik opció a B tarifára kötött fűtőpanel, de ott meg korlátozott a fűtési idő. Ha jól tudom szabályos ugyan az átkapcsolós működtetés (ha van B-tarifa azt használja, ha nincs A-t), de azt megcsinálni, hogy akkor kapcsoljon be amikor kell (lehűl a levegő), de lehetőleg B-tarifáról menjen, elég nehezen kisakkozható.

 

Melyik megoldás lenne a legjobb?

Zoltanuss Creative Commons License 2016.05.06 0 0 859

 

  MENJÜNK VISSZA  H..   EZEN ÁLLÍTÁSÁRA    (842 ) :

 

  "Másik fórumban én is írtam már, mi egy 60nm- es házat fütünk egy 9kw-os elektromos kazánnal. A ház höszigetelése rossz, D vagy a C alja kategória. "

 

Az energiatanúsítás szerint  a

 

 C

követelményeknek megfelelő,

 

 D  a követelményeket  megközelítő,

 

  F az átlagos   és

 

a végén  a H  a gyenge 

sőt az I  a gyatra.

 Írnak bizonyos számokat is aminősítések mögé. Ezt ki így, ki úgy értelmezi.

 

 

 Persze lehet minősíteni alja kategóriának,  az e t. szerint  és a közölt számok alapján is inkább egy átlagos ház, de nem a villanyfűtés miatt.

Jók a falak, az ablakok stb.

Zoltanuss Creative Commons License 2016.05.06 0 0 858

  Mint írtam  :

 

 "Tény hogy nagyon eltúloztam.  "

 

vagy blöfföltem, vagy gyenge voltam matekból.

Előzmény: Horyzeli01 (855)
Mariusi Creative Commons License 2016.05.06 0 0 857

  "Másik fórumban én is írtam már, mi egy 60nm- es házat fütünk egy 9kw-os elektromos kazánnal. A ház höszigetelése rossz, D vagy a C alja kategória. A szilveszteri -14 fokos éjszakát követöen 110kW volt a fogyasztásunk, korábban ez egy egész"

 

 

 "az elmúlt szezonban (2014-2015) 7870 kWh volt úgy"

 

 Ezek az adatok valahogy nem vágnak össze.

 Vagy a ház egy viszonylag megfelelően szigetelt, vagy nem fütötték a 60 nm -t vagy a fogyasztás azért több volt. Félre értés ne essék   ,ha ezek így összevágnak akkor lényegesen jobb a  Magyarországi átlagnál.

 

 Már mint az ingatlan.

Nna de ennek semmi köze az elektromos fűtéshez.

 Azért az a 7870 kWóra  24 órással  300 eft,   vezéreltél is   181 eft. Ugyan ez gázzal  kb. 90  -95 eft

Előzmény: Horyzeli01 (855)
Horyzeli01 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 856

A passzívház nálunk még inkább a megfizethetetlen kategória, az ember elkölt egy vagyont az extra szigetelésre, a termikus burokra, a háromrétegű ablakokra, aztán újabb nagy összeg a szellőztetésre, szerintem sohasem térül meg ez a beruházás vagy kb. 30 év múlva. Legyen egy jó hőszigetelés, onnantól kezdve tényleg nem a kazán hanem a ház eszik keveset és még szellőztető rendszer sem kell hozzá :-)

Németországban egy idősek otthonában is szellőztetőrendszer működött, de az ott lakók nem voltak hozzászokva hogy állandóan zárva vannak az ablakok, így a szokásukhoz híven rendszeresen szellőztettek... csak pár százalékkal volt több a fűtésköltség az ablaknyitogatóknál. Kontrét adatokat sajnos nem tudok, 5-6%-ra emlékszem

 

Előzmény: Zoltanuss (852)
Horyzeli01 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 855

A 40.000 kWh durva lenne! Konkrét adataim vannak napi szinten a fűtési fogyasztásról, az elmúlt szezonban (2014-2015) 7870 kWh volt úgy, hogy a nappali program szerint 20,5 fokot tartott 6:00-23:00 között, az éjszakai program 19,5 fokra engedte lehülni. Szerencsére ez bőven elmarad a 40.000kWh-tól :-)

A mostani szezonban (2015-2016) kicsit többet pörgött a villanyóra, mivel 21 fokot állítottunk nappalra, 20 fokot éjszakára. A fogyasztás fűtésre 8670 kWh.

A havi villanyszámlánk 33.000Ft általányban, de ebben minden bennevan, fűtés, sütés-főzés, mosás, stb. Mi jól jártunk a rezsicsökkentéssel, mert 10800 Ft-tal lenne több a villanyszámlánk, valamiben lehet pozitívumot is találni :-)

 

Turbogaborhoz hasonlóan nekünk is javasoltak klímát, az tutira sokat segítene a fűtésszámlán, de ahhoz mindkét szobába kellene egy-egy beltéri, ráadásul érzékenyek vagyunk a légmozgásra (fülgyulladás, stb), ehhez hozzájön az allergia, mivel van kutya a lakásban, a klímát hosszas mérlegelés után végül elvetettük. A fürdőben épített zuhany van, ott is fontos hogy komfortos langyos legyen a padló. Tervezünk még egy szobával bővülni, szóval akkor oda is kellene még egy klíma. Egyszerűbb becsövezni és a meglévő rendszerhez csatlakoztatni :-)

 

Emiatt lesz levegő-vizes hőszivattyú, mert a padlófűtéssel nincs légáramlat és egyenletes meleg van mindenhol. Hűtésre fan coilt be lehet szerelni, amit végszükség esetén kapcsolunk be.

 

Turbogabornak teljesen igaza van, a kazánban egy okos kis elektronika működik, ami szabályozza az előremenő víz hőmérsékletét úgy, hogy ki-be kapcsolgatja a fűtőszálakat igény szerint. A 9kW amúgy egy 3kW és egy 6kW-os blokkból áll, lehet hallani ahogy kapcsolagatja magát :-)

Amit a korábbi bejegyzésben írtam, leszabályoztam az előremenőt, mivel nálam az volt a cél, hogy minél tovább működjön a keringetés, lassan fűtsön. A kazánon egyszerűen beállítható, hány fokos előremenőt készítsen. Jó példa a szabályozásra, hogy márciustól nálunk 30 fokos beállított értékkel dolgozik, de láttam párszor, hogy csak 28 vagy 26 fokos vizet küldött a rendszerbe és csak 3kW teljesítménnyel üzemelt.

 

Előzmény: Zoltanuss (849)
turbogabor13 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 854

De 10-edszer is leszögezem és kijelentem tapasztalatból, hogy villanykazánnal (talán minden direkt elektromos fűtéssel) egyenesen öngyilkosság régi, nem megfelelően szigetelt házban, lakásban fűteni. Csodák nincsenek! Ezt én tudtam mikor döntöttem, úgyhogy semmi meglepetés nem ért, csodát nem vártam, de így is jobbat kaptam mint amire számítottam. Bár egy kolléga a napelemes fórumon megjegyezte, hogy nálam nem a kazán fogyaszt keveset, hanem a ház, és ezzel egyet kell értsek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!