Keresés

Részletes keresés

mkornélia Creative Commons License 2017.05.18 0 0 59367

Jó reggelt Ildi!

 

Beszéltem vele május 1-e előtt. 11-én volt CT-je. Tegnap irtam neki, még nem válaszolt.

Ha kemon van Ő befekszik a kórházban arra a 4-5 napra és csak utána ir. Ha válaszol irom nektek!

De hónap elején volt a szülinapja is, 65 éves. Akkor nagyon jókedvű volt.

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: Moró Ildikó (59366)
Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59366

Bercikéről tudtok valamit? Gyedáról?

Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59365

Sajnos én is meghíztam nagyon.A műtét óta  több, mint 10 kg-ot, most 73 kg vagyok. 2013-ban 57 kg voltam, amikor vesekővel voltam kórházban, akkor ugyan 5 kg.t fogytam 2 hét alatt a rosszullétektől, de ha onnan számoljuk, 16 kg-t híztam 4 év alatt. Tükörből sajnos nekem nem igazán megy a hátrafelé centizve tolatás.

Előzmény: teerted (59363)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59364

A CT-n leírt gócot azért nevezte a vizsgálatot végző szakember reziduális gócnak, mert úgy értékelte, hogy a góc CT képe nem jellemző daganatos betegségre, s a góc valószínűleg valamilyen korábbi betegségnek, például gyulladásnak a maradványa, reziduuma. "

 

http://rakgyogyitas.hu/kerdes/mellkas-ct-rezidualis-goc-jelige-christi24122/

 

Szóval nyugi!

Előzmény: Moró Ildikó (59362)
teerted Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59363

Én meg elhíztam mint a disznó, azért nem tudok hátrafordulni. Tükörből tolatok. :)

Előzmény: Moró Ildikó (59362)
Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59362

Kivették a daganatot, de azóta mindig ugyanazt írják a CT-mre: A bal oldalon tüdőműtét utáni állapot. A pleurán heges-köteges kihúzottságok figyelhetők meg. Az emphysemás tüdőben mindkét oldalon az ismert pleura közeli kötegek és apró nodulusok változatlanok. A lép régiójában elhelyezkedő képletek megfelelhetnek járulékos lépnek. Ez a formaszöveg mindegyiken. A legutóbbi márciusi egy mondattal bővült: Az előző 2016 12.13-i CT vizsgálat óta statusban értékelhető változás nem mutatható ki. A műtéti régióban leírt postoperatív kötegezettség és az apró v.s. resudiális nodulusok nem változtak. Újkeletű eltérés nem jelent meg.Vagyis voltak és vannak eltérések a tüdőben, de az nem nő. Ez a resudiális szó, amit évekig írtak a másik elváltozásra, amit kivettek. Aztán kiderült, hogy mégsem resudiális. Na mindegy, csak ne fájna már a csigolyám! Már a vezetésben is zavar, ha tolatok, nem tudok hátrafordulni, ha centizgetni kell a beállást.

Előzmény: fertőtlenítő (59359)
Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59361

Az MRI-t a hátcsigolyámra szeretném csináltatni. Nem akarok már több röntgen sugarat, de valami nagyon nincs rendben a csigolyámmal a derekamnál. Valami duzzanatot érzek. Egy hónapja mégegyszer megröntgeneztettem a Fiumei úton. Ott azt mondta a baleseti sebész, hogy ez 2 hétig még jobban fog fájni a zúzódástól, mert az izmok görcsbe rándulnak. Azt mondta, hogy kb. 6 hét a gyógyulás, de már az is eltelt. Akkor  UH-ztak is, mert belül a combomig folyt a vér. Nem bírok rendesen lehajolni, pedig a kertet is kell csinálni, takarítani stb. Bejelentkeztem az Orfiba is, mert pár éve a csuklómmal volt baj. Kaptam bele 1 db hidrocortison injekciót, és azonnal elmúlt, hátha most is segít egy kis szteroid.

Előzmény: teerted (59358)
teerted Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59360

Akkor összefuthatunk, hogy megnézd az enyémet is. :)

 

Előzmény: fertőtlenítő (59359)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59359

Mindig megkapom a ct leletet, így hiába az előzővel hasonlítják össze, meg tudom nézni az előzményeket is!

Mitől lenne csontáttéted, hiszen nincs primer daganatod, mivel még azt az éveken át stagnáló gócot is kivették, nem? :))

Előzmény: Moró Ildikó (59357)
teerted Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59358

Igen. 23-án kezelésre megyek. Az MRI-vel az a gond, hogy nem hasonlítható össze a CT-vel, ezért nehezen határozható meg az esetleges progresszió.

 

Előzmény: Moró Ildikó (59357)
Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59357

Te is mostanában mész CT-re a Kékgolyóba? Én június 23.-án megyek újra, 3 hónap letelt. Érdekes megfigyeltem, hogy amit mondtál, tényleg mindig csak az előző CT-het viszonyítják a leletet. Nekem most 1 éven belül a hatodik CT lesz, de mindig az utolsóhoz viszonyítanak. Így tényleg félő, hogy a kis változás az elsőhöz képest már elég nagy lehet. Nagyon kiváncsi leszek erre, mert nagyon fáj a derekam, remélem nem valami csontáttét. Bízom benne, hogy a márciusi lépcsőn való leszánkázásom eredménye. Zokniban szaladt ki alólam a lábam, és a derekammal megszámoltam az összes lépcsőfokot. A röngen nem mutatott ki törést, a feketeség is elmúlt már több hete, de nagyon fáj. Most megpróbálok elintézni, ha sikerül egy MRI-t, mert nem szeretnék már röngeneket a sok CT mellé . Barátnőmnél jól kimutatott az MRI gerincsérv és egyéb problémát is.

Előzmény: teerted (59355)
Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.17 0 3 59356

Ez a helyesírási vita azért hülyeség mert ha telefonról ír, állandóan szarakodni kell az ékezetekkel, kis pici billentyűkön nyomogatni, nálam még csúsztatgatni is kell. Én mindig mondom, hogyha sms-t kell írnom, hogy úgy írok csak, ha nem kell keresgetnem állandóan az ékezeteket. Nagybetűt, pontot,vesszőt, kérdőjelet nem is írok, vagy el tudja olvasni, vagy nem. Állandóan mellé ütök, ha sietek. Nem egyedül vagyok így, már többnél láttam, sőt a fiataloknál láttam, hogy kitalálnak 2-3 betűs rövidítéseket. Annál ember legyen a talpán, aki megérti. A FB-n is, ha írásban üzenetként beszélgetünk, gyorsan akarok válaszolni, már nyomom is az entert, utána olvasom, hogy milyen hülyeséget írtam. Itthon a gépemnél nincs mikrofon, hogy beszéljünk, a mobilom hol fogja az internetet, hol nem, így marad a gyorsírás helyesírási hibákkal. Most lekopott a billentyűmről pár betű, így vakon használom őket, de nem mindig sikerrel.

Krisztián írj, gyönyörű volt az édesanyádról készített emlék videó!!! Tőlem egybe is írhatod a szavakat, majd kisilabizáljukl

teerted Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59355

Még nem. Megvárom a 29-i CT-t, hogy lássam, hogyan fognak leletezni.

Előzmény: fertőtlenítő (59352)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59354

Pedig szóltam neki direkt, hogy ne lépjen le az eredménnyel!

Előzmény: forgoszel (59353)
forgoszel Creative Commons License 2017.05.17 0 1 59353

Szóval most hogy már mindenki kitombolta magát, megsértődött, kibékült, elment, visszajött. Spongyát az ügyre. Inkább az a kérdés - többek közt - mi van Leventével? Emlékeim szerint kedden volt házi dokinál.

fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.17 0 1 59352

Igaz! Ez a mindent érteni akarás valami betegség nálam.

 

( Off. Felhívtad, akiről beszéltünk? )

 

Előzmény: teerted (59351)
teerted Creative Commons License 2017.05.17 0 3 59351

Miért kell Neked mindent érteni? :)

Előzmény: fertőtlenítő (59350)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59350

Értem én, meg emiatt nincs szándékomban elmenni, de nézd meg az 59 322-t! Mi van azon mínuszolni való? :)) Na ezt viszont nem értem...

Előzmény: teerted (59349)
teerted Creative Commons License 2017.05.17 0 7 59349

Ha valaki esetleg nyom nekem egy mínuszt, akkor azt úgy tekintem, hogy egy valaki nem ért egyet velem, más a véleménye (vagy rühelli a személyemet). Ebből következik, hogy ha sok mínuszt kapok, akkor sokan vannak más véleményen, de ez nálam még nem ok arra, hogy kiszálljak az adott topikból. A magyarorszag[pont]hu kormányzati portálon működtetett állampolgári fórumon is lehet értékelni. Ott az a menő, ha valakinek mínuszban van a pontegyenlege. :)

 

Az azért praktikusabb lenne, ha az értékelő leírná, hogy mi a véleménye az adott hozzászólásban leírtakról, de nincs mindenkinek ideje írogatni. :)

Előzmény: fertőtlenítő (59336)
mkornélia Creative Commons License 2017.05.17 0 4 59348

Szerintem itt az állapotról, a betegségről kellene beszélni és tanácsod adni egymásnak.

És nem nyelvi kioktatást tartani.

 

Ez egy klassz fórum sokat lehet segiteni egymásnak és tanácsot adni.  Nem kell a vita.

Előzmény: Arthur Philip Dent (59347)
Arthur Philip Dent Creative Commons License 2017.05.17 0 1 59347

Tudom, hogy sajnos te is érintett vagy, úgyhogy remélem a topikban azért maradsz! 

Előzmény: Szatmári Attila (59346)
Szatmári Attila Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59346

Neked van igazad, ki is szállok a vitából. Nagyon remélem, hogy Krisztián visszajön...

Előzmény: Arthur Philip Dent (59343)
_chillout_ Creative Commons License 2017.05.17 -1 1 59345

Eti, ismerősnek jelöltelek a face-en :-)

_chillout_ Creative Commons License 2017.05.17 -4 1 59344

Te amúgy ki(nek a másodnickje) vagy és milyen módon vagy érintett ebben a rákbetegségben?

Előzmény: Szatmári Attila (59340)
Arthur Philip Dent Creative Commons License 2017.05.17 0 3 59343

Nem tudom menyire követted ETI és fia történetét. Én az elejétől. Csoda, hogy nem bolondult bele, nagyon erős asszony! Hidd el már ezerszer megbánta,sőt ezt meg is írta Krisztiánnak.

Szerintem nekünk nem az a dolgunk, hogy a viszályt fokozzuk, hanem, hogy elsimítsuk a hullámokat és minden térjen vissza a normál kerékvágásba.

 

És Krisztián is visszajöhetne és írhat úgy,a hogy ő tud, ha kérdez biztos lesz aki érdemi tanácsot tud adni, de mindenképpen hallgató és figyelő fülekre talál.

 

Ebben a topikban egy a közös: a tragédia szele megérintette az ideírókat, vagy már túl vannak egy szerettük elvesztésén. És mindezt a rák miatt. Erre kell koncentrálni.

Előzmény: Szatmári Attila (59340)
_chillout_ Creative Commons License 2017.05.17 -3 1 59342

Eti, nagyon kérlek, ne szállj ki!!! Szükségem van rád, az erődre, a józan tanácsaidra! Kérlek, maradj!

Előzmény: fertőtlenítő (59336)
Szatmári Attila Creative Commons License 2017.05.17 -2 4 59341

Aha, akkor Eti gondolkozzon már el azon, hogy Krisztián hogy érezheti most magát!!

Előzmény: fertőtlenítő (59338)
Szatmári Attila Creative Commons License 2017.05.17 -3 5 59340

Szálljon ki! Légyszi, légyszi! Tök unszimpi volt a beszollása. Ez a topik nem arról szóll. A hüjje nyelvtanárnők meg tehetnek egy szívességet. 

Előzmény: fertőtlenítő (59336)
Arthur Philip Dent Creative Commons License 2017.05.17 0 1 59339

Ezt elhiszem, de értesd meg vele, hogy  mindenki követhet el hibát, de attól,akik ismerték régről nem orroltak meg rá, legfeljebb meglepődtek. Ő,aki annyi mindent kibírt, pusztán ezért ne népjen ki.

Előzmény: fertőtlenítő (59338)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.17 0 0 59338

Ismerősöm a Facebookon....szóval nem a levegőbe beszélek. Megviselte a szituáció.

Előzmény: Arthur Philip Dent (59337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!