Keresés

Részletes keresés

Kobzoska Creative Commons License 2009.08.15 0 0 1081
Ugyanilyen alapon, ha már barangoltok az Amalfi-parton, és eljuttok Ravellóig, nem érdemes kihagyni a Rufolo-villát vagy a Cimbrone-villát, legalább az egyiket. Ha jól gondolom, Bologna68 is ezekre célzott mint botanikus kertek. Nagyon szépek a kertek, és hát a kilátás, fantasztikus.
Előzmény: sans souci (1079)
Kobzoska Creative Commons License 2009.08.15 0 0 1080

"nem néhány fényképet akarok elsütni magamról, hogy ott is jártam...10 percig. :-)"

 

Nem is gondoltam, annál "komolyabb" utazónak tűnsz. :-))

 

Egyébként amit - szerintem - nem érdemes kihagyni, az a Monte Solaro, libegővel.

Fantasztikus élmény, gyönyörű kilátás.

 

(Mindjárt megy egy e-mail is neked.)

 

Előzmény: sans souci (1079)
sans souci Creative Commons License 2009.08.15 0 0 1079
Nem, dehogy! A kérdés elég provokatív volt, vártam is a válaszokat, hogy mit nem szabad kihagyni, mert innen az íróasztal mellől nehéz eldönteni, hogy egy-egy látnivaló mennyi időt vesz igénybe.
A kérdés komolyan veendő, de az is, hogy nem néhány fényképet akarok elsütni magamról, hogy ott is jártam...10 percig. :-)
Előzmény: Kobzoska (1078)
Kobzoska Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1078
Elnézést, ha te is bántásnak vetted, de én csak komolyan vettem a "Miért kell Caprira egy nap?" kérdést.
Előzmény: sans souci (1075)
Kobzoska Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1077
Persze mindenki máshogy szeret utazni, felfedezni, én inkább a kevesebbet, de alaposabban híve vagyok.
Kobzoska Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1076
Ugyan, nem bántani akartam, tanácsnak szántam. Ha odamennek egy fél napra (amiben az utazás is benne van), fájó szívvel és erős hiányérzettel fognak visszaindulni.
Előzmény: jazzcool1,2 (1073)
sans souci Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1075
10 perc és fél nap között elég nagy a különbség, de megfontolom a te tanácsodat is.
Előzmény: Kobzoska (1072)
sans souci Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1074
Köszi a biztatást! :-)
Előzmény: jazzcool1,2 (1073)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1073

(Én már harmadjára megyek vissza, de még nem láttam mindent, amit szeretnék.)

 

ne bántsd a topiktársat, ők lehet, h most 2-3 órát lesznek Caprin, de ha tetszik nekik, akkor bizonyára visszatérnek hosszabb időre. Nápoly nem a világ vége, bármikor el lehet oda ugrani néhány napra, vagy hosszabb időre - szerintem.

Előzmény: Kobzoska (1072)
Kobzoska Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1072

Tulajdonképpen 10 perc is elég Caprira, kiszállsz a hajóból, készítesz pár képet, majd visszaszállsz a következő visszainduló hajóra, és kész.

 

De akkor mi lesz

- az Augustus kerttel,

- a Jupiter villával,

- az Acro Naturaléval,

- a Villa San Michele-lel, és

- a Monte Solaróval?

 

És ez még mindig nem a teljes listája a látnivalóknak. Ha már áthajóztok, szerintem érdemes rászánni a teljes napot. Azoknak a mázlistáknak, akik hosszabb időre utaznak, még 2 napra is nyújt elég programot a sziget.

 

(Én már harmadjára megyek vissza, de még nem láttam mindent, amit szeretnék.)

Előzmény: sans souci (1067)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1071
gyakran aligha fogtok megállni, mert az fizikai képtelenség lenne, de talán van egy-két kijelölt kis parkoló.
Előzmény: sans souci (1070)
sans souci Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1070
Meg arra, hogy nem rókázok az előttem ülő nyakába...nem igaz?! :-o
Egyébként azért írtam a bámészkodást, hogy gyakran megállunk majd gyönyörködni a panorámában. Szóval, ha nem is a botanikus kertet nézzük végig,mert az biztosan nem fér bele az időnkbe, de kapunk egy kis ízelítőt az Amalfi partról. Valójában meg ott élni lenne az igazi buli! :-)
A ti megoldásotok kényelmesebb, de nekünk a menetrendek figyelésére biztosan nem lesz időnk.
Előzmény: jazzcool1,2 (1069)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1069

:-) a többiek meg arra lesznek büszkék, hogy milyen fantasztikus panorámában volt részük. aztán majd meséljétek el a sofőrnek:-)

 

Nemrég ezt a kirándulást mi így oldottuk meg, igaz, volt rá egy napunk: vonattal Salernó, onnan busz Amalfiba, majd hajóval Positanóba, busz Sorrentóig, végül vonattal vissza Nápolyba.

Előzmény: sans souci (1068)
sans souci Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1068
Van egy barátunk, neki ez pont testhezálló feladat lesz: büszke lesz magára, hogy megoldotta. :-)
Előzmény: jazzcool1,2 (1066)
sans souci Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1067
Mindenki azt írja, hogy Capri egy nap. Miért kell rá egy nap? Írjátok már meg nekem, hogy mi az a sok látnivaló, ami ennyi időt igényel?

Nagyon sok utat szerveztem már: Párizs, London, Madrid, Firenze és Toszkána, Drezda-Berlin, Prága, Bécs mindig baráti társasággal 4-8 fő, mind tele kultúrális programokkal és soha nem volt stresszes annyira, hogy ne bírjuk végigcsinálni. Persze fel kelni időben, nem lehet órákig kávéházakban ücsörögni, menni kell, mert látni akarunk minél több mindent.
Persze, jobb lenne egy hétig ezen a környéken nyaralni, s aztán lazásan mindent bejárni, de ez most így alakult. Nem fogok kétségbe esni, ha nem nézem meg az összes templomot Nápolyban, vagy kimarad Anacapri vagy a Kékbarlang. És valószínű, hogy a férjem is megelégszik majd az egyik romvárossal, hisz a legtöbb dolgot úgyis bevitték a múzeumba.
Általában olyan érzésekkel utazok el mindenhová, hogy mindent muszáj végignéznem, de ez esetben inkább ezt a délolasz ritmust akarom megtapasztalni és környék hangulatát.
Előzmény: bologna68 (1065)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1066

Amalfi part autózás, bámészkodás

 

ezen a szakaszon szerintem büntetés vezetni, utasnak viszont nagyon jó lenni:-)


Előzmény: sans souci (1064)
bologna68 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1065

27 euros Artecard Campania- valaki írta az interneten, hogy ilyet nem kapott, úgyhogy én ezt neten vettem és pompeiben állították ki...

72 óra, -3.nap éjfélig érvényes, komplett könyvet adnak hozzá, hogy mi mikor van nyitva és menniybe kerül.

Közlekedés ingyenes, kivéve Caprira...

Archeológiai 10 euró ( kedden zárva)

pompei, ercolano 11-11 euro , ...ez a két legdrágább hely...ez minden nap nyitva

 

Ha sikerül nem aláírni (nekünk alá kellett), akkor a közlekedésre ki tudod húzni. Érdemes úgy csoportosítani a napokat, hogy átfedje a drága progrmaokat.

 

első két hely van ingyen, többi különböző kedvezményekkel, általban 50%, vezúvra nem érvényes..pompei, ercolano remekül megközelíthető Circumvesuvianaval, így ez is ingyenes,...esetleg ha aznapra nem béreltek autót, ercolanoból kisbusszal is fel lehet jutni, mérlegelni kell...sok a 3 hely 1 napra...bár mi így csináltuk a gyerekek miatt...nyitáskor Ercolano 1,5 óra...pizza..Vezúv...pénztártól fel, fent,le 1,5 óra..visszafelé Pompei 7.30-ig nyitva tényleg csak kóstoló volt belőle...

Capri egész napos (Capri+Anacapri semmivel nem tudod összevonni)...

Amalfi part autózás, bámészkodás ( egész napos,...Sorrento...Positano!!!!...Ravello...Amalfi...rövidek a távolságok km-ben, de több, mert a sok kanyar+parkolás miatt több idő...

 

Nápoly Sorrento 1 óra autóval...utána kb 40 perc volt nekünk positano (lent is vannak parkolók 3-5 euro óránként, leadod a kulcsot és átallogatnak neked)...hosszú föntről a séta, bár gyönyörű...Amalfinal a kikötőnél 3 euró a parkolás, ott is egy kicsit tudtok a Dom környékén sétálni, szerintem erre kell e legkevesebb idő...Ravello innen még vagy 40 perc, fent a hegyen...Itt két gyönyörű botanikus kert is van...mininum 2 órát rá kell szánni, nekünk nem fért bele csak Amalfi+Ravello...korán kell Nápolyban kelni, ha ezt mind meg akarjátok nézni...

 

Valakivel kompromisszumot kellene kötni, mert stresszes lesz szerintem...írj nyugodtan, ha valami konkrétan értedek, az emailemre is ide már csak rutinból jövök néha fel, hisz én is sok segítséget kaptam.. 

 

mindenhol büntetnek, nem szabad lógni

Előzmény: sans souci (1064)
sans souci Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1064
Igen, sok.
Jelenleg így néz ki a terv:

Vasárnap:
Nápoly belváros, Archeológia Múzeum, este kikötő

Hétfő:
Délelőtt még Nápoly, főleg a Vomero és környéke lenne, ha előző nap tetszik annyira a város, hogy maradni akarunk, ha nem, akkor irány Capri vagy esetleg valamelyik keddi program és aztán Capri.

Kedd:
bérelt autóval!
Vezúv
Pompeii és Herculaneum vagy csak az egyik
Amalfi part autózás, bámészkodás

Ez semmi elmélyülést nem jelent, de hatan megyünk és mindenkinek megvan a maga kívánsága, amit nem lehet kihagyni.
Előzmény: Kobzoska (1063)
Kobzoska Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1063
Ez így tényleg elég sűrűnek tűnik, Caprira kell egy teljes nap, az Amalfi-partra is, vasárnapra bezsúfolni a múzeumot, Pompejt és Herculáneumot, hááát, sok lesz az.
Előzmény: sans souci (1062)
sans souci Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1062
Vasárnaptól szerda reggelig, akkor jövünk vissza: lesz a vasárnap (9-kor száll le a gép, mire lecuccolunk a szálláson, jól elmegy a délelőtt), a hétfő és a kedd, és szeretnénk megnézni Nápolyt is, elmenni Caprira is és az Amalfipartra. Azt hiszem marad nekünk az autóbérlés egyik napra, hogy kötetlenül bejárhassuk a környéket. Sok időt megspórolhatnánk, ha a férjem nem ragaszkodna az archeológiai múzeumhoz, Pompeiihez és Herculaneumhoz is, legalább egyiket kihagyhatnánk. De, ő régészetet is tanult és az ókori Róma volt a kedvence, nagyon régóta tervezzük már ezt az utazást, aztán teljesen váratlanul jött ez az akciós lehetőség a Triplanetnél.

Azért írtam e-mailt az artecard-nak, kértem informciókat első kézből is, de még nem válaszoltak. Angolul írtam, az olaszt csak kapisgálom, de azért eligazodok a honlapokon, csak nem olyan gyorsan és soha nem lehetek biztos, hogy jól értem-e.
Ide te is írhatsz: sziporka8601 kukac citromail pont hu. Előre is köszönöm.
Előzmény: cs.b.magdi (1058)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1060
Éjszaka értünk Nápolyba. Nem akartuk különösebben megnézni a várost, az útikönyvek sem írnak túl sokat róla. Nincs világraszóló nevezetessége. A kikötő érdekelt, meg ugye a Piadone filmek. Nos, az utcán, ahol bementünk, az a nyócker volt. Nem mondom, hogy nem volt élmény, de elég is volt a városból.
cs.b.magdi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1058
Nekünk, csak 3 napunk volt, ezért Nápolyból nem sokat láttunk. Ezért, és Capriért egyszer még vissza kellene menni...
Mi mindíg időben indultunk, mivel közel laktunk a Garibaldihoz (Hotel Prati, a Booking.com-on foglalva, olcsón, szerencsére a belső udvarra nézett így csendes volt, sajnos klíma nélkül!), de a közlekedés szempontjából kiváló! A Garibaldi környéke nagyon szemetes...ezt ki kell bírni, mi csak átmentünk rajta, próbáltunk nem törődni vele!
Van egy 27 eurós Artecard is...de nézzetek utána, mi van benne! Mint korábban írtam, egyes túrák csak hét elején voltak,hétfő, kedd szerda, nekünk pont jól jött ki!

Lesz egy ingyenes telefonszám is,( a kártyához járó füzetben) de elég nehezen lehet velük kommunikálni...

A Sorrentói sétahajózásra be kellett telefonon jelentkezni ezen az ingyenes számon.
Az Artecardok számát kérték!

Örülnék, ha tudnék segíteni nektek, majd még visszanézek, szóljatok, ha van kérdés?

Az előző olasz nyelvű infó érthető volt?
Hány napra is mentek?
Ha adsz valami e-mail elérhetőséget, küldök egy két infót, ill bemásolást!

Üdv: Magdi
sans souci Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1057
És hány nap alatt tudtátok kihasználni ezeket a lehetőségeket? Nápoly is megnéztétek?
Nagyon jól hangzik ez az egész, csak most még azt kell látnom, hogy időben mennyit vesz igénybe és marad-e idő másra is. Örülnék, ha még visszatérnél, válaszolni.
Előzmény: cs.b.magdi (1056)
cs.b.magdi Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1056
Artecard dal Vesuvio a Sorrento - validità 3 giorni al costo di 30 euro e offre:
- accesso e visita accompagnata al Parco Nazionale del Vesuvio
- accesso e visite accompagnate agli Scavi Archeologici di Pompei, Ercolano, Oplonti, Stabia e Boscoreale
- trasporto pubblico Unico Campania Napoli e Area vesuviana
- city sightseeing Bus Linea Ercolano-Vesuvio
- Linea bus dedicata Oplonti-Castellammare
- 2 viaggi A/R Metrò del MAre a scelta tra le linee MM1 - MM2 - MM3 - MM7
- 1 viaggio A/R sulla linea Coast Sorrento- Baia di Leranto

Ez volt a mienk! Nem tudom lesz-e még szeptemberben...( Mi a Belle Arti Resort oldalán találtuk meg, ott volt az "aug.28-ig") Ha ott lesztek, a Garibaldinál a Főpályaudvaron van egy "bódé" Artecard felirattal,ott majd az összes lehetőséget elmondják! Arra vigyázzatok, hogy ott kell lenni a megfelelő időben...pl a Villa Favirita-nál Ercolanóban, hogy a buszra feljussatok, ami a Vezúvra megy! Az arte card megvásárlásakor kérjétek el a menetrendet hozzá! A Metro del mare, a hajózást jelenti, ami fantasztikus volt, Nápolyból hajóval Sorrentóba, a Sorrentói hajózást a part mentén érintve a szirének barlangjait, stb...kb 1és fél 2 óra, szépen látszik Capri, még távcsöveket is kaptunk visszafelé.....valamint Amalfiból vissza Nápolyba hajóval!

A kártyára kapjátok meg a jegyeket a pénztárnál!

Ennyit tudtam segíteni! Jó utat, sok szerencsét, találjátok meg a legjobb lehetőségeket!

Üdv:Magdi
sans souci Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1055
Köszi és Catellának is. Csak ha pont arra járunk, mert nagyon csípem a betlehemeket. Már vannak figuráim, Bécsből a karácsonyi vásárból. Még kellene egy jó istálló hozzá. :-)
Előzmény: Törölt nick (1040)
sans souci Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1054
Szia!
erről írsz ugye?
http://www.campaniartecard.it/EN/Home.cfm

Hogy érted, hogy még augusztusban még lesz? Szeptemberben nem? Most pont szeptember 13-ig lehet megvenni. Mi aznap érkezünk és 16-ig maradunk. És hol nézzek utána pontosan ennek a kártyának és a hozzá kapcsolódó programoknak?
Én nem tudom, de ezek az olasz honlapok számomra még angolra fordítva sem olyan könnyen értelmezhetőek, mint egy angol vagy német.

Mit jelent ez? Phlegraean Fields, ugyanaz mint a campi flegrei? De, mi az?
Előzmény: cs.b.magdi (1050)
cs.b.magdi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1052
Kis kigazítás: Positanóig volt a 3 Eurós jegy! Csak, nehogy félrevezessek valakit!
cs.b.magdi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1051
Folyt.
Tehát: lehet menni a 30 Eurós Arte carddal,( Baia Napoli) a Vezúvra!!! Ha a Villa Favoriténél Herculeanumban ott vagy a megadott időben, a Sithsting busz felvisz, megkapod a belépőt, semmit nem kell fizetned!!! Utána visszavisznek, megnézheted Herculeanumot, stb..

a Sorrentói öbölben való hajózás is fantasztikus volt!!!

Nekünk sikerült kihasználni ezt a lehetőséget is!

A Garibaldinál az Artecard ablaknál mindent megtudhattok angolul!

Kívánom, hogy sikerüljön minden nektek is! Aug. végéig él ez a kedvezményes lehetőség!

Minden jót!
cs.b.magdi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1050
Sziasztok!

próbáltam segítséget kérni Nápolyról.., nem kaptam, de én szeretnék segíteni másoknak...

Szóval...mi megjöttünk....bár a Nápoly, úgymond kimaradt! A három nap kevésnek bizonyúlt!
A 30 eurós Arte card baia napoli viszont sok örömet szerzett nekünk! A gyerekeknek csak 10 euro volt a három nap/fő...

Bőven megérte az árát! Közlekedtük vele Nápolyban busszal, metróval s Funikuláréval, a Circum Vesuviánával, hajóztunk a Sorrentói öbölben, oda vissza, voltunk vele a Vezúvnál...Sight sighting városnéző busszal, láttuk Pompei romjait, Herkuleanumot, Amalfit hajóval visszafefé...
csak erre fizettünk, 3 eurot/fő Sorrentóból Amalfiba... a többit fedezte az Arte Card...Fantasztikus volt!!!!
Aki teheti éljen vele...még most augusztusban lesz!!! Ez egy új lehetőség ,kevesen ismerik!
Reméljük lesz máskor is, mert ez nagyon sok kedvezményt adott! Igaz kicsit nehéz megtalálni az indulási helyszíneket...de segítenek a pl. Garibaldi...Sorrentó...stb helyszínen lévő emberek,( Ahol látjátok kiírva az "Arte Card, Baia Napoli feliratot, menjetek oda bátran, segíteni fognak! csak meg kell találni őket!!!) Még ajándékokkal is megleptek minket...pl..táska...sapka fejhallgató...Ezek a programok hétfő -kedd -szerdán voltak, a hét másik felében más van...annak nézzetek utána!
Kívánunk nektek, nagyon jó és kellemes programokat!
bologna68 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1047

egyébként az Angyalok és démonok filmet Caserta-ban forgatták, mert a Vatikán nem engedélyezte, de sok nem látszik benne...bár nekem ez a film jobban tetszett mint a Da Vinci kód..de lehet, hogy csak azért mert Rómában rohangálnak benneCaserta

 

Caserta

 

Előzmény: Kobzoska (1043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!