Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 21794
moonshadow Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21793

Vagy hilti szalag + csavarok, és akkor jól bele kell kapaszkodni, hogy valaki véletlenül elzárja..

Előzmény: Zs:) (21789)
Sandor Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21792

nekem az ismerősöm azt mondta, hogy ő NEM CSINÁLJA MEG A KÉT ELZÁRÓCSAPOT, MERT AZ TILOS! NEM ÉS KÉSZ. ha a visszatérőben van az elzáró az fél siker, mert ha azt elzárod és kilikad a kazán, csak a tágulási és a felső főelfolyó részből kell a vizet leengedni nem az egész rendszerből. persze ez a likas a vegyes, de menjen a gázon nem segít :-/

viszont a visszatérőben lévő visszacsapó orvosolja a gáz használatánál a vegyes felfűtésének problémáját. kár, hogy nem raktam be egyet ...

Előzmény: imania (21778)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21791

"Mert van aki szerint működne a visszacsapó, van aki szerint a gravitásciós áramlás egy ilyen kis ellenállású visszacsapóhoz is kevés."

Az esbe-t elkerülő ágban - majd mindenkinek - ilyen nyelves visszacsapó van.

Nem csak dísznek!

Megindul azon keresztül a gravitációs áramlás...

Előzmény: Törölt nick (21781)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21790

Nyelves szelep már 30 éve volt, a lényeg vizszintesen kell elhejezni, nekem 1" ban volt de ha az elmenő 2" úgy 2" ost szerezél be.

Ha nem válik be nincs gáz mert a közepén van egy záró dugo, ezt kicsavatod és kitudod venni a himbát, a dugot vissza csavarod és mintha otsem volna. A csapokkal ezekszerint más is járt ugy mint én, de szerencsére utolso pillanatban vettem észre, hogy zárva, pedig én is ki irtam a falra a kazán mellé.

Előzmény: imania (21784)
Zs:) Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21789

Én a karosat ki szoktam kötni egy kábelkötegelővel. De ha csak a szakaszolás a feladata és nem állandó nyit-zár, akkor jó az úgy is. Ne tessék hozzányúlni hozzá nem értőnek :)

Előzmény: imania (21788)
imania Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21788

Ez egy jót ötlet. Mármint a kart levenni.

 

De a szeleppel kapcsolatban nem értem, hogy nincs tapasztalat. Mióta vannak ezek a piacon?

Előzmény: Törölt nick (21786)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21787
Előzmény: imania (21784)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21786

Közben ezen gondolkoztam: bírószelep, ami még számítsába jött volna. Nálam a szerelők megnézték a kazánt. (Más miatt voltak nálam, de ha már ott voltak, megkérdeztem mi a váleményük, egy ilyenről.) Ők is csak vakarták a fejüket és azt mondták, hogy vagy működni fog, vagy nem. Tehát még ők sem tudták eldönteni.

 

A csapokra visszatérve. Mind a kettőt egyszerre sose zárd el! (Csak persze, ha mondjuk kilyukad a kazánod.) Ha az egyik véletlenül zárva maradna, az még nem akkora tragédia. Nem lesz semmilyen bumm, csak fölforr a vized, a gőz meg simán kibugyog a 2"-os csöveken a nyitott tágulásin keresztül. Feltételezem nálad is a kazán fölött vavízszintesen közvetlenül felfelé a tágulási.

Persze ezt is jó elkerülni.

A biztonság kedvéért érdemes még egy lefúvó szelepet is berakni  kazán és a csapok közé. Ha ne adj isten mégis valami malőr lenne.

 

Én nem táblákat rakok ki, hanem az előremenő csapjának a mőködtető karját leveszem és elrakom. Így még véletlenül se tudom elzárni. Meg senki más se, aki arra jár. Ha szándékosan akarnám elzárni, még akkor is keresnem kellene, hogy hová tettem az átfordító kart. Szerintem ez elég biztos módszer.

Előzmény: imania (21784)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21785

Nem olvastál vissza ugye? Nekem is volt táblám, szép nagy és piros! Oszt majdnem bumm lett. A tábla a saját hülyeségedtől, és a fáradtságodtól nem véd meg!!!

Előzmény: imania (21783)
imania Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21784

Én is pont emiatt gondolkozok a visszacsapó szelepben. Nincs senkinek tapasztalata ezzel?

 

Mára vártam volna a szerelőt de sajnos máshol csúszoot egy munkával, így csak vasárnap jön hozzám. Mindenképpen szeretném kikérni a véleményét a szelepekkel kapcsolatban is.

Előzmény: Törölt nick (21781)
imania Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21783

Igen, a pincében van. A zárt csap elkerülés miatt táblákat fogok kirakni, nehogy baj történjen.Magam miatt is :-)

 

Akkor jól gondoltam, hogy kell a  golyóscsap, nem tudom, hogy most miért nincs.

Előzmény: tibcsi42 (21780)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21782

Más:

Ma délután megint hasogattam egy jó nagy adag göcsörtös tölgyfát. Vízhólyagos is lett tőle a kezem, pedig kesztyűben csináltam.

Van annak valami jelentősége, hogy milyen vékonyra hasogatom?

Ha vékonyabbra várom, nagyobb felületen éintkezik a levegővel, így jobban ég, de hamarabb is leég valamivel. Ha vastagabb, kevésbé ég jól, de tovább izzik. Legalábbis én ezt figyeltem meg. De végső soron ugyan ott vagyok vele, nem?

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21781

Nálam is ugyan ilyen a rendszer, mint amit rajzoltál.

Én úgy szoktam, hoyg folyamatosan nyitom-zárom a megfelelő csapokat. Visszacsapóra már én is gondoltam. Itt is kérdeztem régebben erről. Szóba jött már nyelves, úszó-gólyós és több féle kis ellenállűsú visszacsapó. Egyelőre még mindig nem álltam neki a 2"-os csövekkel barkácsolni. Mert van aki szerint működne a visszacsapó, van aki szerint a gravitásciós áramlás egy ilyen kis ellenállású visszacsapóhoz is kevés. Mert hogy nyomás nincs csak áramlás gravitációsan.

Bár nálam elég mélyen van a kzán, nagyon jó kis áramlást csinál. Ha csak egy ici-picit nyitva marad valamelyik radiátorszelep, nincs izomból meghúzva, még akkor is megfordul benne a víz. Sőt a lemezradiátorokban, nagy Kv-értékű termoszelepekkel szerelve is simán jól működik gravitációsan.

Nálam van bőven vízszintes szőszakasz is, több méter. 60 cm is elég szerintem, mert csak ahhoz kell, hogy a visszacsapót vízszintes helyzetbe tudd beépíteni, ne függőlegesen.

Ha esetleg feltennél egy ilyen nyelvest, légy szíves írj majs velemi visszajelzést! MErt ha működik a dolog, akkor én is bátran beszerelek egyet.

Elég macerás így, hoyg este mindig meg kell várnom, hogy leégjen a tűz hogy elzárhassam a pincében a csapot, mert éjjel bekapcsol a gázkazán.

Előzmény: imania (21775)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21780

Ajánlatos is a kazán visszatérőjébe és előre menőbe elzáró gólyós csapot teni. Ez vész helyzetben mint most lukas a kazánod függetleniteni

tudod a rendszertől, így a gázkazánnal továbbra is tudsz fűteni. Viszont normál esetben ezt zárogatni nyitogatni, hogy hol ez menjen hol az

veszélyes mert ha egyszer elzárva felejted a csapot (v. nem vagy othol) és valaki begyujt akkor ot puf van.

Ha a szaki 30 éve benne van a szakmában bizd rá. Gravitácionál nem csak a rajz a helyszin is lényeges, a kazán hol van? Pincében ? 

Előzmény: imania (21778)
imania Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21779

Iszapleválasztót vagy szűrőt hova kell beépíteni a szelep miatt?

Előzmény: imania (21778)
imania Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21778

Köszönöm a válaszokat, lassan összeáll a kép.

 

Ha szeretném a gravitációst megtartani, akkor nem tudok keverőszelepet beépíteni. Tiszta. Viszont akkor valószínűleg jobban fog kátrányosodni a kazánom? Mert nagyobb lesz az elmenő és a visszatérő víz hőmérsékletének különbsége egy ideig. Eddig így olvastam. Érdemes egyébként csak a két visszacsapó szelept is beépítenem a hatásfok miatt, vagyis nem fűtse egymást a két kazán? Mert éjszakára a gáz szokott bekapcsolni.

 

A vegyestüzelésű elmenőjéhez szoktak manuális csapot beszerelni? Mert jelenleg csak a visszatérő csőnél van egy óriási csap. Meg a gázkazán visszatérőjénél és elmenőjénél, de az most nem téma.

Előzmény: joevagyok68 (21777)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21777
Előzmény: imania (21775)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21776
Előzmény: imania (21775)
imania Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21775

Jelenleg a vegyes gravitációsan működik.Van vízszintes csőszakasz, kb 60 cm. Az elég? Utánanézek a nyelves visszacsapónak.

 

Keverőszeleppel kapcsolatban is kérdeznék. Ahhoz is kell szivattyú, vagy az is működik gravitációsan? Azt hova kössem?

Előzmény: joevagyok68 (21773)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21774

A fenének köll húzni az időt, és mást is csinálni a megkezdett válasz írás közben....:-(

...hogy  más is leírja ugyan azt....:-))

 

Előzmény: joevagyok68 (21773)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21773

A vegyeshez nem rajzoltál szivattyút!

Ott is van, vagy az gravitációsan műkszik ? (2"-os csövek)

 

Mert ha gravitációs, akkor a rugós visszacsapó nem túl jó ötlet abban a körben.

Oda nyelves kéne, de ahhoz vízszintes csőszakasz szükséges.

Van olyan része a rendszernek ?

 

A gázkazánhoz mehet a rugós, hisz ott van szivattyú.(ami kinyissa)

Előzmény: imania (21769)
Zs:) Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21772

De akkor a vegyeshez is kell szivattyú! Gravitációsan nem fog menni visszacsapóval, esetleg ha speciálisan olyan visszacsapót építesz be.

Előzmény: imania (21771)
imania Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21771

Szia,

 

Így?

 

Üdv, István

Előzmény: pajaci (21770)
pajaci Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21770

A visszacsapót mind a két kazán elmenőjébe kell tenni, utána közösíteni őket.

 

Előzmény: imania (21769)
imania Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21769

Szia,

 

Köszönöm a választ.

 

Kazán hamarosan meglesz, kisipari lemezkazán. A prototípust a héten megnéztem. Egy megbízható szaki csinálja, aki már 30 éve gyárt kazánokat és be is üzemeli.

 

 

 

Így néz ki a jelenlegi rendszer. A vastag cső 2", a vékonyabb 1". Sajnos a két kazán egymást is fűti, nem csak a radiátorokat, mert a csapokat nem szoktam elzárni. Hogyan lehet ezt automatizálni, Visszacsapó szelepekkel? Azokat hova kell beépíteni? Valamint ha akarok berakatni keverőszelepet a vegyeshez, azt hova kell?

 

Köszönöm előre is.

 

Üdv, István

Előzmény: tibcsi42 (21707)
t.zsolti Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21768

max fólia sátort tudnék elképzelni

a többi pazarlás

Előzmény: arnoldj (21765)
t.zsolti Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21767

én is feltettem már hasonló kérdést, ezen a nyáron lehet olyan hogy 2 hónap alatt 16-ra leszáradjon a nyers fa hasogatva

ezért vettem a mérőt, és amikor betároltam 42 felett volt a nedvesség, a végén meg 15-16

akkor mihez kell 2 év

Előzmény: moonshadow (21759)
Gepesz35 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21766

Üdv!De énnekem ugy kellene,hogy a végén visszatudjam csatlakoztatni menetesen a visszatérő ágat.És köszi a nedvességmérő tippet.

Előzmény: arsenelupin (21750)
arnoldj Creative Commons License 2011.09.30 0 0 21765

Sziasztok!

Eddig csak néha olvastam be ebbe a topicba, de most bele is szólok.

Szerintem csak abban az esetben éri meg szárítóberendezéssel szárítani a tüzifát, ha a berendezés energia felvétele ingyen van.

Mert mit is csinál a szárító berendezés? Kiszárítja a nedvességet a fából ami tüzeléskor lenne kénytelen eltávozni belőle. De mivel szírítod ki a fát? Fatüzeléssel? Vagy gázzal?

 

Tehát szerintem ezzel csak egy jókora veszteséget magával vivő tagot vonnánk be az egyenletbe. Egy szárító berendezésben nem csak a melegítés a fontos, hanem a vízgőz eltávolítása is. Amivel sok (meleg) levegő is elmenne. Mondjuk a vizgőzt le lehetne csapatni és ezt fel lehetne használni HMV előre melegítésre, de azzal meg csak túlbonyolítanánk a dolgokat.

Egy labor szárítónál ahol pár dkg fát szárítanak a hatásfok meg nem érdekes.

Előzmény: moonshadow (21764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!