Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2011.07.23 0 0 9313

 Bizony akkor az előző tulaj volt az,  aki nem tudott tűzelni.

 Apropó.

 Pont most jövök egy családi összejövetelről. Meséli az egyik rokon assszonyka , hogy a férje  tavaly összel a 2 hónapos cserépkályháját sikeresen felrobbantotta.

 Mondta makacs volt a férj,  általában 20 perc fűtés után mindig teljesen elzárta a kályha ajtót,  mondván ne menjen ki a meleg a kályhából.

 

Előzmény: zenezsalu (9312)
zenezsalu Creative Commons License 2011.07.23 0 0 9312

Semmi baj, nem én tüzeltem velük, hanem az előző tulaj, használtan vásároltuk a házat, akkor is roppant büdös és átütött a kátrány még a vakolaton is.

Előzmény: Törölt nick (9311)
zenezsalu Creative Commons License 2011.07.23 0 0 9310

Szia!

Eszedbe ne jusson tégla kéményt építtetni csak acél csővel bélelve (úgy meg drága), én most bontattam el két téglakéményt (vegyes ment valamikor bennük) szörnyű a korom és a kátrány, a téglákat el kellett dobni semmire nem használhatóak a kátrányosodás miatt. a beltéri falon teljesen megszínezte a vakolatot, minden festésnél kínlódás mert átüt.

Előzmény: lomi1 (9301)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.22 0 0 9309

Köszi a választ !

 

Ez egy Wöhler márkájú táska volt, a beindítást követően emlékeim szerint max 20 mp en belül érte el a 200 Pa-t, kicsit túlszaladt ( 201-202 ), majd hallani lehetett a pumpa hangján hogy visszavesz, ezután telefonált a felső kollégának hogy megvan a 200, majd megnyomta az Abbruch ( megszakítás ) gombot, ekkor leállt a szivattyú, és a kijelzőn maradt a 201 Pa. Ekkor kérdeztem, hogy most méri a nyomástartást, erre azt mondta nem, már készen vagyunk.  Úgy láttam nem nyomtatott semmit, szerintem csak ráírta a lapra.

Amúgy ez DN80-as PE cső, a kéményen belül flexi.

 

Másik kérdésem: A szívó oldalon miért kell tisztító idom ? ( állítólag 2011 óta kell )

 

Jani

Előzmény: pjotrkolja (9308)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.07.22 0 0 9308

A gép felfújja a rendszert 200Pa-ig és nem leáll hanem tartja azt a nyomást, ha szivárgás lenne akkor "pótolnia" kellene a bevitt mennyiséget, ezt a pótlólag bevitt menyiséget méri a gép.

Amúgy ha szivárgás lett volna ... számottevő szivárgás, akkor fel sem tudta volna fújni a rendszert 200Pa-ig, még elhanyagolható szivárgás esetén is 195-198 közötti értéket mutatott volna a berendezés. A vizsgálat egy 3-5m-es DN60 rendszer esetén kb. 35-50mp és a gép utasít az érzékelő oldal eltávolítására.

A gép elindításától a kapott eredmény kinyomtatásáig max 2-3 perc telik el.

Előzmény: maszibmw (9306)
Émile Creative Commons License 2011.07.21 0 0 9307

 Hali !

 nézd az a 2cm -es nikecel nem sokat ér - rakjál oda - ha már annyira rakni akarsz 4 -5 cm és semmi dűbel, elég ragasztani is !

 

 Egy kémény külső felület  gyakorlatilag nulla a házak homlokzati falfelüteihez képest.

 Az alapkémény külső felülület méretei 40 x 40 cm.

 Ezen minden hőszigetelő anyag megáll,  eleve zárt a dolog  az üveg szövet pici túlhajtásával  gyakorlatilag levehetetlen onnan.

 Az más dolog hogy a kéményesek esetleg beleköthetnek,  a nikelcell tűzveszélyes lehet - így bugyoláld inkáb ezt is gyapottal - ha már annyira akarod.

 Ártani nem árt, de a kémények tetőn lévő részét nem szokták szigetelni.  Inkább fugázzák, hogy szép legyen !!

 Jó munkát !

Előzmény: LudusMagnus (9304)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.21 0 0 9306

No ma voltak átvenni a kéményt. Ráttették a bőröndös nyomáspróba gépet.

Felül lezárták a tetőn egy ballonnal, alul meg a gép pumpált. Kis idő múlva elérte a kijelzőn a 201 Pa nyomást. Amit furcsállottam, hogy utána leállította a srác a gépet, nyomásesést nem mért, mindössze azt, hogy felfújja e 200 Pa ig.

Előzmény: pjotrkolja (9298)
rubela68 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 9305

Sziasztok !

 

Érdeklődnék van valakinek tapasztalata arról, hogy a különböző saválló acélból

készült (1.4301-1.4571) és különböző falvastagságú (0,6-1,0mm) béléscsövek

hogyan bírják az éveket szilárd tüzelésnél. Egy 7m-es kéménynél akár 100 ezer forint árkülönbség is lehet. Ezek mind rendelkeznek minőségi tanusítvánnyal. Melyiket

válasszam.

  A kisméretű téglából készült kéménykürtő a tűzfalban megy fel. A tüzfalat 10cm nikecellel

szigeteltük le. Nem gondoltunk arra, hogy ezt a kéményt még használni fogjuk.

A béléscsőre max 30mm vastag kőzetgyapot szigetelés fér el. Elég-e ez ahhoz 

hogy a nikecell biztosan ne olvadjon meg a külső oldalon. olvadáspont kb 80 fok.

 

Előre is kösz a válaszokat.

LudusMagnus Creative Commons License 2011.07.18 0 0 9304

Sziasztok!

Kérem segítsetek az alábbi probléma megoldásában.

Lebontottunk egy kéményt és újraraktuk.

A födém és a tető között már le van szigetelve közetgyapottal.

A tetőn kívüli részt nikecellel szeretném, de nem tudom milyen dübelt használjak hozzá.-->2 centis a nikecell.

Kérem adjatok tanácsot.

Köszi előre is.

lomi1 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 9303

Persze seper is :)

 

Igazából a téglakéménnyel nem lenne változás, mert jelenleg is egy 5 téglás téglakéményem van, csak sajnos rossz helyen, bent a lakásban. 

 

Érdemes téglát vágni, hogy jobb legyen az oldalarány, mint az 5 téglás esetében?

 

Amúgy errefelé nemigen foglalkoznak a régi házak esetében az új kéményekkel...

 

Üdv.

Előzmény: Zöldár (9302)
Zöldár Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9302

 Elvileg a téglakémény - ha kijön 80 eft -ból.

 kérdés, hogy jó e a kéményseprőnek ?

 

 Vagy ez :

  "Viszont kéményseprő ismerős készít ilyeneket"

 

 

 Így a kecske is jólakik és a káposzta is megmarad.

 De azoknak a seprőknek nem seperni kéne ??

Előzmény: lomi1 (9301)
lomi1 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9301

Tisztelt Mesterek!

 

Én is kéményezés előtt állok...

A ház egy vályogfalú régi kecó. fűtésfelújítás lesz, már ha utalják a nyugdíjpénztári lóvét.

A konkrét kérdés:

téglakémény: kb. 80e

szerelt kémény: 150e

sídel uni 20: 180e felrakva.

 

Sokáig idegenkedtem a szerelt kéménytől, mivel a külső alu cső minden, de nem szép. Viszont kéményseprő ismerős készít ilyeneket és azt találta ki, hogy hajtassuk le lindab lemezből a külső részt, így már szalonképesebb.

 

Melyiket javasolnátok? Pro és contra...

 

Ja igen, a kéménybe egy kb 25 kW teljesítményű vegyes lesz bekötve.

 

Üdv.

gmkiev Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9300

Szigeteldkörbe.

Előzmény: Barti78 (9299)
Barti78 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9299

Sziasztok,

 

Schiedel kéményem lesz, a tervek szerint közvetlenül a ház fő falánál kint a teraszon. Lehet úgy építeni a kéményt, hogy a ház falára először kívülről felrakom a szigetelést, és utána a szigeteléshez érintkezve lesz felrakva a kémény, vagy inkább úgy érdemes/kell csinálni, hogy a kéményt is körbe szigeteljük, de ekkor közvetlenül a ház falához fog érni a kémény egyik oldala? 

 

Mik a lehetőségek, ha a lehető legkevesebbre szertném csökkenteni a hőhidat?

 

Köszi.

pjotrkolja Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9298

Az égéstermék elvezető ág alsó reviziós idomába helyezik bele a záróballont, ami magába foglalja a nyomásérzékelő fejét is. Az így már két végén zárt rendszert a megfelelő vizsgálati nyomással (P1: 200Pa) megnyomják, a gép érzékeli a nyomásesést, majd a rendszer csőfelületére kiszámolja a maximális szivárgási értéket, összeveti a mért adatokkal ... oszt jónapot.

 

Előzmény: maszibmw (9297)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.12 0 0 9297

Szakiktól kérdezném, hogy kondenzációs kazán 80/80 osztott rendszerű elvezetését pontosan hogyan nyomáspróbázzák le átvételkor ?

A kazánon van két ellenörző sapka az osztóadapteren ( kicsi lyukak sapkával ), utána mind a szívó, mind a nyomó oldalon van egy revíziós idom, és a fóstgáz utána a régi kémyényben megy flexi 80-as csőben a kitorkolásig.

Ilyenkor ledugózzák a tetőn a csövet, majd alulról megnyomatják ? Hogy zárják el a levegő útját, hogy nem szökjön el a szívó oldalon a kazánon keresztül ?

 

csak érdekesség képp kérdezem.

 

Köszi

 

mr.badbone Creative Commons License 2011.07.09 0 0 9296

 

mennyit tudnék sporolni ?  a kerámiaszál hőszigetelő paplan 11 735 Ft

Méretei: 7.328 mm x 610 mm x 25 mm Sűrűsége: 96 kg/m3 Hőállósága: 1.260 °C

én az idomok árán lepődtem kicsit + munkadíjon  meg nem kicsit amikor azt mondták, hogy ez baráti ár 6800Ft/m a kéményrendszert 1800 - 2400Ft/m építik, az árakról valami tippszerű olcsó v. drága vagy pont jó.


Előzmény: Zoltanuss (9295)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.09 0 0 9295

 

"épitett kémény  27 x 27 cm = 730 cm2  6 téglás

 + saválló acél béléscső Ø 180 mm + Kerámiaszál szigetelő paplan + munkadíj =  200.673Ft"

 

 

  ha a kerámia szál helyett ásványgyapottal szigetelnék, talán még ólcsóbb is lehetne !!

Előzmény: mr.badbone (9294)
mr.badbone Creative Commons License 2011.07.09 0 0 9294

A kazánomat Eleken  készítette egy kazánkészítő vállalkozó, egyedit is vállal a nevét pontosan nem tudom a beceneve Vazul a kazán gyáros!bárki megmondja hol lakik mert ott mindenki ismeri, jól dolgozik előre fel kell iratkozni mert én is 1hónapot vártam a kazánra annyi a megrendelése,  előkeresem a számát és megadom ha érdekel!?

 

 

Kémény ügybe tegnap ma a várost jártam ezeket a lehetséges kémény tippeket, ajánlatokat kaptam.

 

Montel Home20                170.275 Ft

 

Prespor Comfort20           180.407 Ft

 

Leier LSK20                       202.164 Ft

 

Schiedel UNI***Plus20    225.013 Ft

 

Plewa Universo 20             313.938 Ft

 

KO/ALU 180/280 (0,8) - 7 méter magas szerelt, szigetelt kémény    220.500 Ft

 

 

épitett kémény  27 x 27 cm = 730 cm2  6 téglás

 + saválló acél béléscső Ø 180 mm + Kerámiaszál szigetelő paplan + munkadíj =  200.673Ft

 


Előzmény: pjotrkolja (9293)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9293

Nekem 7 méteres kitorkollási magasság jött ki (tg10*10,1, bár lehet hogy tévedek.)  ... de nem is ez a lényeg ... az ábra szerinti kitorkollási magasság a minimum, mivel ez alatt a már említett áramlástechnikai méretezés során 25-40Pa kedvezőtlen szélnyomással kell számolni, amit egy átlagos magasságú kémény képtelen legyőzni (mégha DN200-as is).

Amúgy milyen gyártmányú kazánra gondolsz?

 

 

 

Előzmény: mr.badbone (9292)
mr.badbone Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9292

Ha növelem a belsőátmérőt pl. 200-ra akkor elég lehet a 6m is?

mr.badbone Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9291

hazaértem, mértem  / pontosan / számoltam, és ezt kaptam eredménynek remélem jól számoltam.

 

Előzmény: pjotrkolja (9290)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9290

A minimális kitorkollási magasság meghatározását az alábbiak szerint végezd!


 

Új kéménynek rendszer jellegűnek kell lenni ... ajánlott a nem noname, amiket felsoroltál az mind jó lehet.

A magasság és kürtőméret meghatározásához hő és áramlástechnikai méretezést javallok, amúgy mivel kültérre épített kürtőről van szó, valamilyen szigetelt rendszerben gondolkozz! Minimálisan DN 180 kürtőméret mindenképp javallott!

Előzmény: mr.badbone (9289)
mr.badbone Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9289

mr.badbone Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9288

Tisztelt Forum !

Előre is elnézést amatőr kérdéseimért és azok megfogalmazásáért, olvasgatom vissza felé a topikod és mivel kéményépítés előtt ill. közben vagyok az alap már megvan igy az idő sürget, de egyre több bennem a kétely.  Először kérném a tanácsotokat kémény építés vagy vásárlás Másodszor neves vagy noname.  Téglából építet vagy Szerelt fémkémény, vagy kéményrendszer Pl. EFFE2, Heluz Leier, Montel,  Prespor, Schiedel, stb. a bőség zavara, de valóban ér az annyit, némelyi majdnen egyhavi fizum, vagy itt is csak a márkanevet kell megfizetnem?

 

Még egy kérdés: most mi az előírás vegyes tüzelésű kazán 35kw/150mm füstcső- hőz való kéményre? A kémény az épület/ kazánház mellet kívül lesz építve.

Mit javasoltok, mi a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás?

Megköszönöm, ha valaki szán néhány percet a kérdéseim megválaszolására.

 

 

 

sünbogár Creative Commons License 2011.07.06 0 0 9287

Sziasztok,

 

Új vagyok itt, és jelen pillanatban eléggé feldúlt, elkeseredett, nem tudtam végigolvasni az összes hozzászólást. Kérlek, segítsetek a következő kérdésemben.

 

Elindult egy tetőtérbeépítés 2004-ben, a szükséges engedélyekkel, teljesen szabályszerűen. Kértük akkor a FÖKÉTÜSZ szakvéleményét is. Az akkor is meglévő turbó, zárt égésterű parapetes cirkóhoz és a tartalékkéményhez, gázhoz nem nyúltunk hozzá, ez a tervben is meg volt fogalmazva.

A szakvélemény kikötéseit betartottuk, az építési engedély évenkénti hosszabbítása (no meg a félszocpol miatti OTP kanossza) szintén minden évben, időben megtörtént. Most a befejezéshez közeledve a FÖKÉTÜSZ nem akarja megadni az engedélyt (a lakhatásihoz kell), mert érvelésük szerint az ő szakvéleményük 5 évig volt érvényes (ez SEHOL NINCS LEÍRVA!!!!), a mostani szabályok szerint már nem veszik át ebben az állapotban. Pénzügyi akadályok miatt nem tudtam 5 éven belül elkészülni, szóval most egy pár százezer forintos plusz költség évekig lehetetlenné tenné a befejezést.

Létezik az, hogy visszamenőlegesen, minden értesítés nélkül megváltoztatják a rendeleteket, ezzel ellehetetlenítve az építkezés befejezését? Tudtok rendeleteket mondani, ami kimondja, hogy a már megkezdett, folyamatban lévő építkezések esetén visszamenőleges hatállyal érvényesek az új előírások? Van ilyen?!

 

Előre is nagyon köszönöm

 

Egy elkeseredett építkező

ép-it-ész Creative Commons License 2011.07.05 0 0 9286

Hali

Most készítem majd el életem első 2010-es szabványa szerinti kéményseprő járdájűt.

Mit tudzok róla ?

Kinek mi a véleménye, erről az új szabványról ?

cs

Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.04 0 0 9284

 Persze persze nem kötelező. De bizonyos érdekek azt kívánják minden kémény bélelve legyen.

 A kémény bélelés semmi más mint egy élettartam nővelő valami.

 Ez főleg a gázfűtésnél jött elő. A földgáz égéstermék egy nedves füstgáz - ennél nedvesebb már csak a hidrogén lenne - ezért a tégla kémények a szokásosnál lényegesen gyorsabban mentek tönkre. Gyűjtő név a kémény errózió ( a fagy hatás meg a savasság miatt)

 

 Mondjuk a savasságot inkább kiemelik a laikus ezzel jobban meg lehet félemlíteni. Tehát gyorsan elhasználódnak a kémények.

 Igaz ez a gyors is 20 év körüli szemben a régi 70 -90 évvel. Mindegy - gázkéményt praktikus  bélelni.

 A többi fűtésnél . hát a kimondott fafűtésnél meg akátránnyal teszik tönkre a kjéményeket - az emberek nem tudnak fűteni a kéményeknek annyi. Így ott se ár a bélelés.

 Amúgy ez a kell egy nagy mellébeszélés - egy jól körülhatárolt érdekcsoport alakította így a dolgokat.

 Miértz kellene ha én  a csalási házam nál tíz évente átépítem  a kémény fejnek csak a felét.

 Mert meg kell jegyezni soha sem az egész kémény megy tönkre,  csak kb. az egy negyede !!

Előzmény: Törölt nick (9282)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.04 0 0 9283

 A kérdéseidre :

 

  A kazánházat építésztervező tervezheti meg, sőt a kéményt is. Persze nem árt ha egy épületgépész is megnézi a kéményt - méretezésileg.

 És hogy lehet e tégla kémény ? Hát persze !

 Fizikailag semmi akadálya, csak megfelelő anyagok kellenek hozzá. Nem ördöngősek  - megfelelő tömör és fagyálló tégla.

 Tény  ha  a hivatalós utat választod így menni nem fog.

 Ezért jobb ha vásárolsz egy megfelelő minőségű szerelt kéményt. A lényeg ! A belső cső saválló anyagból legyen. És némi szigetelés is legyen rajta.

 Jó egyébként mezei acélból is csak akkor nem az örökkévalóságnak tart.

Előzmény: kangan (9276)
kangan Creative Commons License 2011.07.04 0 0 9281

Köszi az infot.

Kicsit furcsának találom, ezek szerint akár agy csrépkályhához is bélelt kéményt kell huzni?? Nem vitatkozom, de akkor ezek szerint környezetemben épített falazott kémények mind illegálisak?

 

Egyébként ki tekinthető hiteles szakembernek a témában.:

A kéményseprő pont tegnap volt kinn az éves ellenőrzésen, ő szerelt kéményre esküdött amit nála (!!?!!) lehet legjobb árban venni:)

A gázfűtés szerelő aki most egy árajánlatot készít pedig mondta a falazott kéményt (bélés nélkül!)

Aztán vagytok ti virtuális segítségnyújtók akik a legönzetlenebbül segítetek.

De honnan szerzek 3D-ben ilyet?

Előzmény: gmkiev (9279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!