Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2011.07.24 0 0 9316

 Sok mindenre lehet még alkalmazni azokat a kormos, kátrányos téglákat.

 

 Természetesen szoba fal építésre nem alkalmas. De kitűnő  garázsfalnak, emésztő falnak, támfalnak, alárendelt épület alapjába stb.

 Viszont a "környezetvédő", akarom mondani az ál - környezet védő felpakoltatja egy teher autóra és elviteti Dunakeszibe,  a lerakóba . , 43 km -re, ami oda vissza a duplája.

Előzmény: zenezsalu (9310)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.24 0 0 9315

 Találtam egy érdekes hozzászólást egy nagyon illetékestől  :

 Ime .

 

 

Szekeres Etele

(5)

Elküldve: 2008.01.17. 11:03

Tisztelt F. Edit!

 

"Az SZFK tip., koracéllal bélelt égéstermék-elvezető berendezés olyan tüzelőberendezés égéstermékének (füstgázának) elvezetésére alkalmazható, melyet a CE jelölés (ha van?) alapján az ÉMI Kht által kiadott AB ( Alkalmazástechnikai Bizonyítvány), vagy az ÉMI Kht által végzett minősítés alapján kiadott ÉAB ( Építési Alkalmazási Bizonyítvány), az MSZEN 1443, valamint a kapcsolódó szabványok figyelembevételével rögzít, természetesen hő- és áramlástechnikai méretezés alapján (MSZEN 13384-1).

A kéményseprő természetesen nem”engedélyez”, hanem a szakvéleménye elkészítéséhez előzőeket figyelembe veszi!"

 

 

Budapest, 2008. január 17.

 

 

Tisztelettel:

Szekeres Etele

 Az MKI elnöke

Ez eddig ok. is lenne.

 Tehát valaki megtervezi a kéményt, a fent felsorolt feltételek szerinti anyagokból, ill méretezi, ami azt jelenti készít hő és áramlástechnikai számítást, valaki kivitelezi az elő írt anyagokból a meghatározott méretekre - nagyjából a kémény szelvényt és a magasságot jelenti, jó vegyük ide még a szigetelést is - habár ezt nem nagyon kell számolgatni, persze lehet, de minek. ,

 Na a lényeg, kész a kémény, nyilván elvileg valakinek ellenőrizni kell, hogy úgy készült ahogy  a tervben le van feltetve.

 szerintem ezt annak kéne ellenőrízni, aki rácsatlakoztat a kéményre.

 pl. a gázkazánoknál az üzembe helyezőnek.

 Vagy ha lúd akkor legyen már kövér tehát a kényseprő nem engedélyez hanem csak szakvéleményez jó sok pénzért.

 És akkor ki ellenőrzi ,hogy az a szakvélemény tényleg szakszerű ??

 Már csak azért írom ezeket, mert bosszant, hogy egy csómó pénzt felmarkolnak a semmiért !!

KalásziM Creative Commons License 2011.07.23 0 0 9313

 Bizony akkor az előző tulaj volt az,  aki nem tudott tűzelni.

 Apropó.

 Pont most jövök egy családi összejövetelről. Meséli az egyik rokon assszonyka , hogy a férje  tavaly összel a 2 hónapos cserépkályháját sikeresen felrobbantotta.

 Mondta makacs volt a férj,  általában 20 perc fűtés után mindig teljesen elzárta a kályha ajtót,  mondván ne menjen ki a meleg a kályhából.

 

Előzmény: zenezsalu (9312)
zenezsalu Creative Commons License 2011.07.23 0 0 9312

Semmi baj, nem én tüzeltem velük, hanem az előző tulaj, használtan vásároltuk a házat, akkor is roppant büdös és átütött a kátrány még a vakolaton is.

Előzmény: Törölt nick (9311)
zenezsalu Creative Commons License 2011.07.23 0 0 9310

Szia!

Eszedbe ne jusson tégla kéményt építtetni csak acél csővel bélelve (úgy meg drága), én most bontattam el két téglakéményt (vegyes ment valamikor bennük) szörnyű a korom és a kátrány, a téglákat el kellett dobni semmire nem használhatóak a kátrányosodás miatt. a beltéri falon teljesen megszínezte a vakolatot, minden festésnél kínlódás mert átüt.

Előzmény: lomi1 (9301)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.22 0 0 9309

Köszi a választ !

 

Ez egy Wöhler márkájú táska volt, a beindítást követően emlékeim szerint max 20 mp en belül érte el a 200 Pa-t, kicsit túlszaladt ( 201-202 ), majd hallani lehetett a pumpa hangján hogy visszavesz, ezután telefonált a felső kollégának hogy megvan a 200, majd megnyomta az Abbruch ( megszakítás ) gombot, ekkor leállt a szivattyú, és a kijelzőn maradt a 201 Pa. Ekkor kérdeztem, hogy most méri a nyomástartást, erre azt mondta nem, már készen vagyunk.  Úgy láttam nem nyomtatott semmit, szerintem csak ráírta a lapra.

Amúgy ez DN80-as PE cső, a kéményen belül flexi.

 

Másik kérdésem: A szívó oldalon miért kell tisztító idom ? ( állítólag 2011 óta kell )

 

Jani

Előzmény: pjotrkolja (9308)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.07.22 0 0 9308

A gép felfújja a rendszert 200Pa-ig és nem leáll hanem tartja azt a nyomást, ha szivárgás lenne akkor "pótolnia" kellene a bevitt mennyiséget, ezt a pótlólag bevitt menyiséget méri a gép.

Amúgy ha szivárgás lett volna ... számottevő szivárgás, akkor fel sem tudta volna fújni a rendszert 200Pa-ig, még elhanyagolható szivárgás esetén is 195-198 közötti értéket mutatott volna a berendezés. A vizsgálat egy 3-5m-es DN60 rendszer esetén kb. 35-50mp és a gép utasít az érzékelő oldal eltávolítására.

A gép elindításától a kapott eredmény kinyomtatásáig max 2-3 perc telik el.

Előzmény: maszibmw (9306)
Émile Creative Commons License 2011.07.21 0 0 9307

 Hali !

 nézd az a 2cm -es nikecel nem sokat ér - rakjál oda - ha már annyira rakni akarsz 4 -5 cm és semmi dűbel, elég ragasztani is !

 

 Egy kémény külső felület  gyakorlatilag nulla a házak homlokzati falfelüteihez képest.

 Az alapkémény külső felülület méretei 40 x 40 cm.

 Ezen minden hőszigetelő anyag megáll,  eleve zárt a dolog  az üveg szövet pici túlhajtásával  gyakorlatilag levehetetlen onnan.

 Az más dolog hogy a kéményesek esetleg beleköthetnek,  a nikelcell tűzveszélyes lehet - így bugyoláld inkáb ezt is gyapottal - ha már annyira akarod.

 Ártani nem árt, de a kémények tetőn lévő részét nem szokták szigetelni.  Inkább fugázzák, hogy szép legyen !!

 Jó munkát !

Előzmény: LudusMagnus (9304)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.21 0 0 9306

No ma voltak átvenni a kéményt. Ráttették a bőröndös nyomáspróba gépet.

Felül lezárták a tetőn egy ballonnal, alul meg a gép pumpált. Kis idő múlva elérte a kijelzőn a 201 Pa nyomást. Amit furcsállottam, hogy utána leállította a srác a gépet, nyomásesést nem mért, mindössze azt, hogy felfújja e 200 Pa ig.

Előzmény: pjotrkolja (9298)
rubela68 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 9305

Sziasztok !

 

Érdeklődnék van valakinek tapasztalata arról, hogy a különböző saválló acélból

készült (1.4301-1.4571) és különböző falvastagságú (0,6-1,0mm) béléscsövek

hogyan bírják az éveket szilárd tüzelésnél. Egy 7m-es kéménynél akár 100 ezer forint árkülönbség is lehet. Ezek mind rendelkeznek minőségi tanusítvánnyal. Melyiket

válasszam.

  A kisméretű téglából készült kéménykürtő a tűzfalban megy fel. A tüzfalat 10cm nikecellel

szigeteltük le. Nem gondoltunk arra, hogy ezt a kéményt még használni fogjuk.

A béléscsőre max 30mm vastag kőzetgyapot szigetelés fér el. Elég-e ez ahhoz 

hogy a nikecell biztosan ne olvadjon meg a külső oldalon. olvadáspont kb 80 fok.

 

Előre is kösz a válaszokat.

LudusMagnus Creative Commons License 2011.07.18 0 0 9304

Sziasztok!

Kérem segítsetek az alábbi probléma megoldásában.

Lebontottunk egy kéményt és újraraktuk.

A födém és a tető között már le van szigetelve közetgyapottal.

A tetőn kívüli részt nikecellel szeretném, de nem tudom milyen dübelt használjak hozzá.-->2 centis a nikecell.

Kérem adjatok tanácsot.

Köszi előre is.

lomi1 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 9303

Persze seper is :)

 

Igazából a téglakéménnyel nem lenne változás, mert jelenleg is egy 5 téglás téglakéményem van, csak sajnos rossz helyen, bent a lakásban. 

 

Érdemes téglát vágni, hogy jobb legyen az oldalarány, mint az 5 téglás esetében?

 

Amúgy errefelé nemigen foglalkoznak a régi házak esetében az új kéményekkel...

 

Üdv.

Előzmény: Zöldár (9302)
Zöldár Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9302

 Elvileg a téglakémény - ha kijön 80 eft -ból.

 kérdés, hogy jó e a kéményseprőnek ?

 

 Vagy ez :

  "Viszont kéményseprő ismerős készít ilyeneket"

 

 

 Így a kecske is jólakik és a káposzta is megmarad.

 De azoknak a seprőknek nem seperni kéne ??

Előzmény: lomi1 (9301)
lomi1 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9301

Tisztelt Mesterek!

 

Én is kéményezés előtt állok...

A ház egy vályogfalú régi kecó. fűtésfelújítás lesz, már ha utalják a nyugdíjpénztári lóvét.

A konkrét kérdés:

téglakémény: kb. 80e

szerelt kémény: 150e

sídel uni 20: 180e felrakva.

 

Sokáig idegenkedtem a szerelt kéménytől, mivel a külső alu cső minden, de nem szép. Viszont kéményseprő ismerős készít ilyeneket és azt találta ki, hogy hajtassuk le lindab lemezből a külső részt, így már szalonképesebb.

 

Melyiket javasolnátok? Pro és contra...

 

Ja igen, a kéménybe egy kb 25 kW teljesítményű vegyes lesz bekötve.

 

Üdv.

gmkiev Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9300

Szigeteldkörbe.

Előzmény: Barti78 (9299)
Barti78 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9299

Sziasztok,

 

Schiedel kéményem lesz, a tervek szerint közvetlenül a ház fő falánál kint a teraszon. Lehet úgy építeni a kéményt, hogy a ház falára először kívülről felrakom a szigetelést, és utána a szigeteléshez érintkezve lesz felrakva a kémény, vagy inkább úgy érdemes/kell csinálni, hogy a kéményt is körbe szigeteljük, de ekkor közvetlenül a ház falához fog érni a kémény egyik oldala? 

 

Mik a lehetőségek, ha a lehető legkevesebbre szertném csökkenteni a hőhidat?

 

Köszi.

pjotrkolja Creative Commons License 2011.07.13 0 0 9298

Az égéstermék elvezető ág alsó reviziós idomába helyezik bele a záróballont, ami magába foglalja a nyomásérzékelő fejét is. Az így már két végén zárt rendszert a megfelelő vizsgálati nyomással (P1: 200Pa) megnyomják, a gép érzékeli a nyomásesést, majd a rendszer csőfelületére kiszámolja a maximális szivárgási értéket, összeveti a mért adatokkal ... oszt jónapot.

 

Előzmény: maszibmw (9297)
maszibmw Creative Commons License 2011.07.12 0 0 9297

Szakiktól kérdezném, hogy kondenzációs kazán 80/80 osztott rendszerű elvezetését pontosan hogyan nyomáspróbázzák le átvételkor ?

A kazánon van két ellenörző sapka az osztóadapteren ( kicsi lyukak sapkával ), utána mind a szívó, mind a nyomó oldalon van egy revíziós idom, és a fóstgáz utána a régi kémyényben megy flexi 80-as csőben a kitorkolásig.

Ilyenkor ledugózzák a tetőn a csövet, majd alulról megnyomatják ? Hogy zárják el a levegő útját, hogy nem szökjön el a szívó oldalon a kazánon keresztül ?

 

csak érdekesség képp kérdezem.

 

Köszi

 

mr.badbone Creative Commons License 2011.07.09 0 0 9296

 

mennyit tudnék sporolni ?  a kerámiaszál hőszigetelő paplan 11 735 Ft

Méretei: 7.328 mm x 610 mm x 25 mm Sűrűsége: 96 kg/m3 Hőállósága: 1.260 °C

én az idomok árán lepődtem kicsit + munkadíjon  meg nem kicsit amikor azt mondták, hogy ez baráti ár 6800Ft/m a kéményrendszert 1800 - 2400Ft/m építik, az árakról valami tippszerű olcsó v. drága vagy pont jó.


Előzmény: Zoltanuss (9295)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.09 0 0 9295

 

"épitett kémény  27 x 27 cm = 730 cm2  6 téglás

 + saválló acél béléscső Ø 180 mm + Kerámiaszál szigetelő paplan + munkadíj =  200.673Ft"

 

 

  ha a kerámia szál helyett ásványgyapottal szigetelnék, talán még ólcsóbb is lehetne !!

Előzmény: mr.badbone (9294)
mr.badbone Creative Commons License 2011.07.09 0 0 9294

A kazánomat Eleken  készítette egy kazánkészítő vállalkozó, egyedit is vállal a nevét pontosan nem tudom a beceneve Vazul a kazán gyáros!bárki megmondja hol lakik mert ott mindenki ismeri, jól dolgozik előre fel kell iratkozni mert én is 1hónapot vártam a kazánra annyi a megrendelése,  előkeresem a számát és megadom ha érdekel!?

 

 

Kémény ügybe tegnap ma a várost jártam ezeket a lehetséges kémény tippeket, ajánlatokat kaptam.

 

Montel Home20                170.275 Ft

 

Prespor Comfort20           180.407 Ft

 

Leier LSK20                       202.164 Ft

 

Schiedel UNI***Plus20    225.013 Ft

 

Plewa Universo 20             313.938 Ft

 

KO/ALU 180/280 (0,8) - 7 méter magas szerelt, szigetelt kémény    220.500 Ft

 

 

épitett kémény  27 x 27 cm = 730 cm2  6 téglás

 + saválló acél béléscső Ø 180 mm + Kerámiaszál szigetelő paplan + munkadíj =  200.673Ft

 


Előzmény: pjotrkolja (9293)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9293

Nekem 7 méteres kitorkollási magasság jött ki (tg10*10,1, bár lehet hogy tévedek.)  ... de nem is ez a lényeg ... az ábra szerinti kitorkollási magasság a minimum, mivel ez alatt a már említett áramlástechnikai méretezés során 25-40Pa kedvezőtlen szélnyomással kell számolni, amit egy átlagos magasságú kémény képtelen legyőzni (mégha DN200-as is).

Amúgy milyen gyártmányú kazánra gondolsz?

 

 

 

Előzmény: mr.badbone (9292)
mr.badbone Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9292

Ha növelem a belsőátmérőt pl. 200-ra akkor elég lehet a 6m is?

mr.badbone Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9291

hazaértem, mértem  / pontosan / számoltam, és ezt kaptam eredménynek remélem jól számoltam.

 

Előzmény: pjotrkolja (9290)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9290

A minimális kitorkollási magasság meghatározását az alábbiak szerint végezd!


 

Új kéménynek rendszer jellegűnek kell lenni ... ajánlott a nem noname, amiket felsoroltál az mind jó lehet.

A magasság és kürtőméret meghatározásához hő és áramlástechnikai méretezést javallok, amúgy mivel kültérre épített kürtőről van szó, valamilyen szigetelt rendszerben gondolkozz! Minimálisan DN 180 kürtőméret mindenképp javallott!

Előzmény: mr.badbone (9289)
mr.badbone Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9289

mr.badbone Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9288

Tisztelt Forum !

Előre is elnézést amatőr kérdéseimért és azok megfogalmazásáért, olvasgatom vissza felé a topikod és mivel kéményépítés előtt ill. közben vagyok az alap már megvan igy az idő sürget, de egyre több bennem a kétely.  Először kérném a tanácsotokat kémény építés vagy vásárlás Másodszor neves vagy noname.  Téglából építet vagy Szerelt fémkémény, vagy kéményrendszer Pl. EFFE2, Heluz Leier, Montel,  Prespor, Schiedel, stb. a bőség zavara, de valóban ér az annyit, némelyi majdnen egyhavi fizum, vagy itt is csak a márkanevet kell megfizetnem?

 

Még egy kérdés: most mi az előírás vegyes tüzelésű kazán 35kw/150mm füstcső- hőz való kéményre? A kémény az épület/ kazánház mellet kívül lesz építve.

Mit javasoltok, mi a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás?

Megköszönöm, ha valaki szán néhány percet a kérdéseim megválaszolására.

 

 

 

sünbogár Creative Commons License 2011.07.06 0 0 9287

Sziasztok,

 

Új vagyok itt, és jelen pillanatban eléggé feldúlt, elkeseredett, nem tudtam végigolvasni az összes hozzászólást. Kérlek, segítsetek a következő kérdésemben.

 

Elindult egy tetőtérbeépítés 2004-ben, a szükséges engedélyekkel, teljesen szabályszerűen. Kértük akkor a FÖKÉTÜSZ szakvéleményét is. Az akkor is meglévő turbó, zárt égésterű parapetes cirkóhoz és a tartalékkéményhez, gázhoz nem nyúltunk hozzá, ez a tervben is meg volt fogalmazva.

A szakvélemény kikötéseit betartottuk, az építési engedély évenkénti hosszabbítása (no meg a félszocpol miatti OTP kanossza) szintén minden évben, időben megtörtént. Most a befejezéshez közeledve a FÖKÉTÜSZ nem akarja megadni az engedélyt (a lakhatásihoz kell), mert érvelésük szerint az ő szakvéleményük 5 évig volt érvényes (ez SEHOL NINCS LEÍRVA!!!!), a mostani szabályok szerint már nem veszik át ebben az állapotban. Pénzügyi akadályok miatt nem tudtam 5 éven belül elkészülni, szóval most egy pár százezer forintos plusz költség évekig lehetetlenné tenné a befejezést.

Létezik az, hogy visszamenőlegesen, minden értesítés nélkül megváltoztatják a rendeleteket, ezzel ellehetetlenítve az építkezés befejezését? Tudtok rendeleteket mondani, ami kimondja, hogy a már megkezdett, folyamatban lévő építkezések esetén visszamenőleges hatállyal érvényesek az új előírások? Van ilyen?!

 

Előre is nagyon köszönöm

 

Egy elkeseredett építkező

ép-it-ész Creative Commons License 2011.07.05 0 0 9286

Hali

Most készítem majd el életem első 2010-es szabványa szerinti kéményseprő járdájűt.

Mit tudzok róla ?

Kinek mi a véleménye, erről az új szabványról ?

cs

Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.04 0 0 9284

 Persze persze nem kötelező. De bizonyos érdekek azt kívánják minden kémény bélelve legyen.

 A kémény bélelés semmi más mint egy élettartam nővelő valami.

 Ez főleg a gázfűtésnél jött elő. A földgáz égéstermék egy nedves füstgáz - ennél nedvesebb már csak a hidrogén lenne - ezért a tégla kémények a szokásosnál lényegesen gyorsabban mentek tönkre. Gyűjtő név a kémény errózió ( a fagy hatás meg a savasság miatt)

 

 Mondjuk a savasságot inkább kiemelik a laikus ezzel jobban meg lehet félemlíteni. Tehát gyorsan elhasználódnak a kémények.

 Igaz ez a gyors is 20 év körüli szemben a régi 70 -90 évvel. Mindegy - gázkéményt praktikus  bélelni.

 A többi fűtésnél . hát a kimondott fafűtésnél meg akátránnyal teszik tönkre a kjéményeket - az emberek nem tudnak fűteni a kéményeknek annyi. Így ott se ár a bélelés.

 Amúgy ez a kell egy nagy mellébeszélés - egy jól körülhatárolt érdekcsoport alakította így a dolgokat.

 Miértz kellene ha én  a csalási házam nál tíz évente átépítem  a kémény fejnek csak a felét.

 Mert meg kell jegyezni soha sem az egész kémény megy tönkre,  csak kb. az egy negyede !!

Előzmény: Törölt nick (9282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!