Keresés

Részletes keresés

lilapereszke Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74344

2.-3. tökéletes. Én sem gondoltam volna, hogy januárban, de higgyünk a szemünknek.

A 4. nem fülőke. Itt van másik kép is róla.Látszólag csészegombaszerű, de nem tömlősgomba.

Előzmény: little_brunette (74343)
little_brunette Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74343

A 2-3. nyár fagombának tűnik, de még meg kell néznem, ilyenkor előjöhet-e, a 4. talán valamelyik fülőke. Jó helyen keresgélek, ha ebbe az irányba indulok?

Előzmény: lilapereszke (74341)
heyderia Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74342

Most nem vittem a birtokra gépet, hiba volt, mert két tő ibolya is virágzott a kertben és két apró álkígyógomba is megjelent a farakások körül.

lilapereszke Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74341

Az is lesz, már nem kell sokat aludni :-)

S ha már itt vagy, csak úgy továbbképzés gyanánt, nem akarod megfejteni a

2-3-4 gombaképeket? (Nem kötelező HF, ha nem sikerül, elárulom :-)

Előzmény: little_brunette (74340)
little_brunette Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74340

Köszi Nektek a szép képeket! A turbolyát már vártam, de kucsmagombát is szeretnék hozzá a levesbe... :-)

Előzmény: dszysssz (74337)
lilapereszke Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74339

Köszönöm.

A partszakaszon még csak egy kisebb folton láttuk felkúszni a kidőlt és álló fűzekre ezt a növényt.

Éppen a napokban kaptam meg egy másfél éve előjegyzett könyvet az antikváriumból, melyben a növények mozgását leíró egyik részhez szép illusztráció volt a süntök.

Olyan szép, hogy be is gépeltem, ha van türelmed olvasd el:

És amint a gyökerek a sötétben, úgy dolgoznak a napfényen a kacsok, ezek a kecsesen egymásba fűződő és kunkorodó nyúlványok, melyek zöld fonálként kötik az aljzathoz a vadszőlőt, a tököt, a dinnyét, a földitököt és a vidéki kertek sok más indás növényét.

….. Mint valami százkarú polip, úgy nyúlik ki egyik kacs a másik mellett tapogatódzva. És ha figyelünk, ha eltöltünk ott egy délelőttöt, észrevesszük, hogy keresnek és tapogatódznak, a csúcsaik lassan köröket írnak le, minden hatvanhét percben egyet. A kacs közben egyre magasabbra hág, a többiek követik és meleg nyári napokon, (mert csak ilyenkor látni jól) a csöndes szőlőlugas előtt száz polipkar áll, remegve és borzongva, mintha vágy gyötörné, de nem áldozatot keresnek, hanem újabb támasztékot a nehéz venyige számára.

Ha nem találnak, akkor leszállnak – ha lenn sem találnak valami ágat, falat, kerítést, amibe belekapaszkodhatnak, akkor megint fölfelé mennek, de mindig a felszínen maradnak, a legkedvezőbb pontokon, hogy új támasztékot találjanak. Ha aztán találnak, akkor elevenedik csak meg az inda. Azonnal – húsz másodpercnyi időt állapítottak meg – körülveszi különben is behajlott vége gyűrű alalakban azt a tárgyat, és egy óra alatt egészen ráfűzi magát, úgy, hogy erőszakkal is csak nehezen lehet leszakítani onnan. Aztán csavarosan összehúzódik és ezzel a megrövidülésével maga után húzza a törzset is. És így kúszik a vadszőlő, így mászik a földitök lassú bizonysággal a fákon, falakon, fölfelé.

(R.H.Francé A növények érzéki és szerelmi élete)

 

Előzmény: Abu Ramla (74338)
Abu Ramla Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74338

Echinocystis lobata  -  süntök

.

Észak-amerikai ajándék, azaz özönnövény; elsősorban ártéri erdők szegély gyomtársulasaiban fordul elő.

.

üdv, Abu Ramla

 

 

Előzmény: lilapereszke (74336)
dszysssz Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74337

Múlt - Géva volt

 

                                                                     

  Jelen - téli fülőke   

 

 Jövő - júdásfüle lesz

Előzmény: lilapereszke (74335)
lilapereszke Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74336

Ezt a termést sajnos nem ismerjük, aki tudja elárulhatná, milyen növény?

Előzmény: lilapereszke (74335)
lilapereszke Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74335

Ma az újpesti Dunaparton megtartottuk a 2011-es gombászévad megnyitóját :-)

Gondoltam, hogy téli fülőke lesz, de más gombákkal is találkoztunk.

A turbolyát, már aki szereti, ahol elolvadt a hó számolatlanul lehet szedni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74334

Szerintem érdekes.

 

Régóta ismert hogy az emberi agyban az ún rewarding (jutalmazási) központ lényeges hatással van a gyógyulási folyamatokra. Stressz, depresszió és hasonló negatív folyamatok esetén alulstimulálódik, ami erősíti a megbetegedési hajlamot. Normál állapotban az agy minimális pozitív stimulációval fenntartja az egyensúlyt, pozitív érzelmi állapotokban (siker, szerelem,szex,  stb) pedig képes természetes módon túlstimulálni. Élvezeti szerekkel (alhohol, cigaretta), kábítószerekkel, egyes gyógyszerekkel pedig a különböző mértékű túlstimuláció érhető el, ami  egyes esetekben pozitívan járul hozzá az általános eü-i állapothoz. A kép persze nagyon vegyes, a legtöbb élvezeti szer ugyan pozitív hatással van az agyi egyensúlyra, de különböző mértékű egyéb egészségkárosító hatással rendelkezik. A cigaretta káros hatásai mellett pl. jelentősen csökkenti időskori elbutulás és a parkinson kór kockázatát. Filozófiai síkon megközelítve, az emberi élet nem más mint folyamatos harc a pozitív rewarding-ért, hogy ne érezzük rosszul magunkat :)

 

Előzmény: Ondi (74323)
magyar bucó Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74333

Ezt nem ő írta, hanem neki írták. De természetesen minden forrás megbízhatóságát vizsgálni kell.

Előzmény: vica46 (74332)
vica46 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74332

Minden tiszteletem ellenére tőle is olvastm már pár téves információt

Előzmény: magyar bucó (74271)
gogolaci1 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74331

Az erdő közepén tartott gombász szilveszterben még nem volt részem, de a tó jegén tartott horgász szilveszterben már többször is. Ha szilveszterkor olyan vastag a jég, hogy megbírja a horgászt, akkor mindig ott tartjuk a szilvesztert, így történt legutóbb is. Sajnos a halak is ünnepeltek, mert nem kaptak a süllők éjfél tájban, de azért nekik is öntöttünk a lékbe egy kis pezsgőt.

Előzmény: .ZsL. (74276)
.ZsL. Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74330

Egyébként ha túl gyakran futnánk össze a lakásban jó kövér könyvskorpiókkal, az arra utalna, hogy sok a poratka a házban, mint ahogy a pincében felbukkanó csészegombák a sok csapadék miatt esedékes beázásra utalnak.

Előzmény: .ZsL. (74329)
.ZsL. Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74329

Az utóbbi húsz év alatt összesen 3 alkalommal találtam könyvskorpiót a lakásban, és nem azért, mert ritkán takarítok, hanem mert eléggé rejtett életmódú, és szemüveg nélkül csak jó szemmel észrevehető állatka. Sűrűbben csak akkor találkozhatunk vele, ha a szokásosnál gyakrabban pakoljuk át a szekrénysort a szoba másik falához, hogy alatta is söprögethessünk, vagy ha a szálláshelyünk padlásán felforgatjuk a rozsdás lakatú, szúrágta ládák mélyén, rengeteg rég porladó ruha alatt rejlő, még az előző tulajdonos dédmamája által rózsaszín masnival átkötött szerelmeslevél-kupacokat is...

Előzmény: Abu Ramla (74328)
Abu Ramla Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74328

    Majd gondolok Reád legközelebb. Rendszerint ritkán találkozik ezekkel az apróságokkal az ember. Ez a kép is legalább 3 éves. Azóta nem láttam, pedig elméletileg szárazabb (pl. lakás), és nyirkosabb (pl. erdei környezetben) is előfordulhat. Rokonai, azok is, amelyek kissé másként néznek ki, szintén érdekes apróságok.

üdv, Abu Ramla

Előzmény: shuffle (74326)
Boarhunter Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74327

"hogy jelentősen enyhítsék a végstádiumú rákos betegek szorongásait.

woww, boldogan halnak majd meg. kicsit boulevard." 

 

Ha már végignézted volna valakinek a szenvedését, ahogy a diagnózistól az utolsó pillanatig gyakorlatilag testileg, szellemileg elfogy egy ember és Te csak ülsz mellette mert mindketten tisztában vagytok a valósággal, hiába hazudnál neki bármi biztatót, másképp néznéd ezt a dolgot.

Bármi elfogadható ami enyhíti a kínt, ami egy kicsit feledteti a beteggel, hogy halálra van ítélve.

Előzmény: shuffle (74324)
shuffle Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74326

Jujj, mindig is akartam otthonra könyvskorpiót. Ha valaki talál, elcserélem pecsétviaszgombára.

Előzmény: Abu Ramla (74318)
shuffle Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74325

Mondjuk az LSD félig befér a gomba kontentbe

shuffle Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74324

Inkább hervasztó. Érdekes, de ugyanakkor fájdalmas is.

Mondjuk Feldmárt is megemlíthették volna, ha már ennyit barangoltak a neten.

 

hogy jelentősen enyhítsék a végstádiumú rákos betegek szorongásait.

woww, boldogan halnak majd meg. kicsit boulevard.

Előzmény: Ondi (74323)
Ondi Creative Commons License 2011.01.08 0 0 74323
.ZsL. Creative Commons License 2011.01.07 0 0 74322

Tényleg!

Ám ezt elősegíti, hogy előbb-utóbb fájni kezd a dereka a sok hajlongástól a legtöbb gombásznak (nem csak az egykori ejtőernyősöknek a zuhanás közbeni "koccanásoktól", az ernyő nyílási terhelésétól, meg az elsaccolt földetérésektől...); aki a derékfájást megússza, mázlista, és örüljön neki!

Aztán két teli kosár cipelése derékfájás és az aljnövényzetbe hullott faágakon botladozás közben megfontolttá teszi az embert a kelleténél több gomba gyűjtése terén.

Előzmény: magyar bucó (74314)
vica46 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 74321

Köszönöm ,kiváncsi voltam ki mit gondol erről ,meg egy rakás üzleti célból való ködösitést szerettem volna tisztázni. Tudomásom szerint az igazi farkasbogyó védett növény.

Előzmény: Abu Ramla (74308)
magyar bucó Creative Commons License 2011.01.07 0 0 74320

Én őszre már telítődtem, simán átléptem a trombitákat. Ebben közrejátszott, hogy egy nagy üveg van tele szárított trombitával...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Oo3oTgb-jco

 

Csak a prológust szerettem volna, de azt nem találtam.

Előzmény: little_brunette (74316)
little_brunette Creative Commons License 2011.01.07 0 0 74319

És trombitagombában is lakhat? 

Előzmény: Abu Ramla (74318)
Abu Ramla Creative Commons License 2011.01.07 0 0 74318

Erre gondoltatok? Ez a könyvskorpió (Chelifer cancroides), gyalult deszkafelületen. Valóban van még kb. 40 rokona.

                                                                  

                                                                

üdv, Abu Ramla

Előzmény: little_brunette (74317)
little_brunette Creative Commons License 2011.01.07 0 0 74317

Álskorpió állítólag van nálunk vagy 30-40 faj.

Előzmény: Jesu (74307)
little_brunette Creative Commons License 2011.01.07 0 0 74316

Sok-sok éve gombászó emberek is szedegették. Sok évig felhasználható a szárítmány és nem minden évben van ilyen felhozatal belőle. Én próbálom megfertőzni az ismerősöket is az erdei gombák szeretetével, a családnak is vittem belőle, mifelénk szegfűn és csiperkén kívül más nem nagyon van....

Előzmény: magyar bucó (74314)
little_brunette Creative Commons License 2011.01.07 0 0 74315

Más sajna, nemigen volt. És ezek annyira, de annyira gyönyörűek voltak. Csak ímmel-ámmal szedtük, hogy legyen valami a kosárban. :-)

Viszont a gyűrűs ráncosgomba új felfedezés volt, szerintem nagyon jó kis gomba. Hála lilapereszkének! És a muskátliszagú pókhálósgomba is egy élmény volt.

 

Előzmény: tengerszem12 (74312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!