Keresés

Részletes keresés

havasar Creative Commons License 2010.05.10 0 0 384
Ezt én nem egészen értem, esetleg ki tudnád fejteni, hogy mire gondolsz? (sose használtam OE-t)
Előzmény: sajnos boka (380)
Prof Creative Commons License 2010.05.09 0 0 383
Hali!

Nos, én ebbe nem mentem bele. Mivel kiderült, hogy a gond a gmail háza táján volt,
és sok órás keresgélés után sem találtam a tiéden túl érdemi javaslatot a megoldásra.
Úgyhogy szimplán töröltem a gmail-es fiókot a Thunderbirdből, ami drasztikus (értsd:
kb. tízszeres) sebességnövekedést eredményezett.

Nem optimális, de nem akartam több időt vesztegetni rá.

Köszönöm mindenesetre a javaslatot, megkönyvjelzőztem, úgyhogy ha egyszer
majd kedvem szottyan, bíz' isten, megcsinálom.


Prof
Előzmény: locsemege (372)
Dulifuli Creative Commons License 2010.05.07 0 0 382
A 3.0 verziót nem ismerem, de nálam ez úgy működik, hogy a levelek fölött, ahol valóban egy kis nagyító látszik, arra rákattintva ki tudom választani, hogy miben szeretnék keresni (Tárgy, Feladó, stb.), aztán elkezdem oda beírni a keresett karaktereket, és a program egyből ki is szűri a találatokat. A kis piros x pedig törli a szűrési feltételt.
Előzmény: sajnos boka (380)
locsemege Creative Commons License 2010.05.07 0 0 381
Nekem működni látszik ez.

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1.9) Gecko/20100430 Fedora/3.0.4-3.fc13 Thunderbird/3.0.4
Előzmény: sajnos boka (380)
sajnos boka Creative Commons License 2010.05.07 0 0 380
köszi a választ!
A keresés Outlookban anno úgy ment,hogy leütöttem egy betűt és odaugrott a kurzor. Ezt szeretném viszahozni TB-nél is...
Előzmény: locsemege (379)
locsemege Creative Commons License 2010.05.07 0 0 379
1. A beállítások megmaradnak, de azért mentsd előtte a profilt, nehogy elbukd a leveleid.

2. A kis nagyítóra kattintva kiválaszthatod, milyen szempont szerint keressen. Vagy nem értem a kérdést.
Előzmény: sajnos boka (378)
sajnos boka Creative Commons License 2010.05.06 0 0 378
sziasztok,
Én is kérdeznék párat:)
1, Hogy lehet upgradelni a 3.04-re a régebbi verziót? Leszedtem, elindítottam a telepítést, de nem mertem tovább nyomni, mert félek felülírja a régebbi beallításokat. Lehet upgradelni adatvesztés és beállításvesztés nélkül?
2 Régi problémám, hogy a levelek között rendszerez ugyan, de a rendszerezett (pl időrendben) elemek között nem lehet név szerint keresni. Vagy csak én nem tudok? :)
Dulifuli Creative Commons License 2010.04.27 0 0 377
Ez elég különösen hangzik. Próbáltad már, hogy beállítasz egy teljesen új profilt? Persze, ha a régit törölni akarod, akkor előtte nézd meg, hogy a leveleid is benne vannak-e, és ha igen, akkor azokat mentsd el a törlés előtt!
Előzmény: dase (376)
dase Creative Commons License 2010.04.27 0 0 376
Sziasztok!
Problémákkal fordulnék hozzátok! Teljesen lebénultam.
Tegnap sikerült piszkosul elállítani a Thunderbird-et.
1. Nem tudok levelet küldeni mert azt írja ki, hogy :
Az üzenet küldése sikertelen.
Hiba történt a levél küldésekor: Nem lehet felhasználót hitelesíteni az SMTP-kiszolgálón (mail.t-online.hu). A kiszolgáló nem támogat semmilyen kompatibilis, biztonságos hitelesítési mechanizmust, de Ön a biztonságos hitelesítést választotta. Próbálja meg kikapcsolni a biztonságos hitelesítést, vagy forduljon a szolgáltatóhoz.
(pedig már megszüntettem)
2. Állandóan több példányban tölti le a leveleket...!
3. Semmit nem ér a szűrőm mert a spameket egyfolytában ömleszti!
Ha tudtok segíteni előre is köszönöm.
Dulifuli Creative Commons License 2010.04.27 0 0 375
Ja, feltéve, hogy azt is lementette, mert a "program mappái" kifejezésből ez nem következik.
Előzmény: locsemege (374)
locsemege Creative Commons License 2010.04.25 0 0 374
Visszamásolod a profilt, s készen is vagy.
Előzmény: ptibike (373)
ptibike Creative Commons License 2010.04.25 0 0 373
Köszi a válaszokat. Újratelepítettem a gépet. Jó lett a thunderbird. A program mappáit lementettem, hogy ne vesszenek el az üzenetek. Hogyan tudom ezeket megnézni most? Mit és hova kell beilleszteni?
locsemege Creative Commons License 2010.04.21 0 0 372
Nagyjából ez a lényeg. Tudom, hogy a linkelt cikk Firefox-ról beszél, Te meg a levelezőről, de Thunderbird alatt ugyanez a teendő. Tehát leállított levelező mellett kitakarítani az adatbázis file-okat a megfelelő sqlite paranccsal. Továbbá tudnod kell, a levelek nem törlődnek akkor sem, ha a kukából is törlöd, ezért jobb egérgomb az Inbox-ra, majd Compact. Az összes postafiók esetében ez a teendő.
Előzmény: Prof (371)
Prof Creative Commons License 2010.04.21 0 0 371
Szevasztok!

Két napja szottyogok a Thunderbirddel, a hibajelenség egyszerű: a futó task pokoli
memóriafoglaltságot (400+ MB) és elég tisztességes processzorfoglaltságot (60-70%)
csinál.

Intel P4, 2,6 GHz, 1 GB RAM, Windows XP SP3
Thunderbird 3.0.4. rev 1.9.1.9, Gecko/20100317.

Két SMTP és két IMAP postafiók van, ez utóbbiból az egyik GMAIL. Most megnéztem,
csak ez 2,9 giga. MIndez azért felettébb furcsa, mert a teljes GMAIL postafiókom
(webes felületről nézve) össze-vissza 700 MB.

Ötleteket várok a megoldásra, mivel a gondolkodás gyakorlatilag
lehetetlenné teszi a munkát a géppel.

Köszönöm előre is!


Prof
Dulifuli Creative Commons License 2010.04.19 0 0 370
Én meg a profilt meg szoktam hagyni ott, ahová teszi, csak magát a levelezést szoktam átállítani (tehát ha szükséges, átpakolni is) egy másik (adat) partícióra.
Előzmény: locsemege (369)
locsemege Creative Commons License 2010.04.19 0 0 369
Jogos mindkettőtök hozzászólása. Én nem szoktam vele vacakolni, mindig a teljes profilt mentem, de mailboxonként is lehet.
Előzmény: Dulifuli (367)
srf Creative Commons License 2010.04.19 0 0 368
Ha meg mindenáron rámolni akarsz, bemásolod a profilba és kész, megjelennek a könyvtárak a Thunderbirdben.
Előzmény: locsemege (366)
Dulifuli Creative Commons License 2010.04.19 0 0 367
Már miért kéne rámolni? Hiszen be is lehet állítani, hogy hol vannak.
Előzmény: locsemege (366)
locsemege Creative Commons License 2010.04.16 0 0 366
Kísérletképpen leállított Thunderbird mellett nevezd át azt a foldert, amelyikben a thunderbird profilja van. Utána indítsd el a levelezőt. Mivel nem talál profilt, létrehozza tisztán az újat. Állíts be legalább egy mailboxodat. Szerintem fog működni. Valahogy szétziláltad a profilt. Persze nem tudom, hogyan fogod a leveleidet átrámolászni, de egyelőre nézzük meg, ez okozza-e a gondot. Amúgy szinte biztos, hogy igen.
Előzmény: cdmm6 (365)
cdmm6 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 365
A bejegyzéseket létrehoztam kézzel még tegnap, de sajnos a helyzet ugyanaz.
Ha rákattintok a linkre, egy pillanatra pirosra vált, és semmi.
Csak bekerül egy hibaüzi a hibakonzolba.
Tegnap próbáltam a firefoxot beállítani a Vezérlőpult --> Mappa beállításai --> fájltípusok --> Thunderbird URL típus "open" műveletéhez, sikerült is, de a helyzet nem jobb.
Azonkívül leszedtem a chromot, hátha az zavart be, de az sem használt.
locsemege Creative Commons License 2010.04.15 0 0 364
Szerintem próbáld meg létrehozni elsőként mondjuk a network.protocol-handler.app.http változót string típussal, az érték meg az legyen, ahol a firefox van. Bár szerintem elérési út nélkül is fog működni, hiszen benne van a PATH környezeti változóban a firefox elérési útja.

Rosszul fogalmaztam. Ha teljes elérési utat írsz, akkor nyilván nem csak a directory kell, hanem maga a futtatható program is. Vélhetően nem ez lesz, de ilyesmi:

"C:\Program Files\Mozilla\Firefox-3.6.3\firefox.exe"

Ez egy példa fejből, vélhetően nem ez a valóság. Vagy egyszerűen az érték csak firefox.
Előzmény: cdmm6 (363)
cdmm6 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 363
Minden bizonnyal igazad van, de nincs:

locsemege Creative Commons License 2010.04.15 0 0 362
Ez az, ami nincs? Nálad nyilván nem /usr/lib64/thunderbird-3.0/open-browser.sh lesz az érték, hiszen Windows-t használsz. Egyébként ha nem lennének meg ezek a változók, létre lehet őket hozni, de szinte biztos, hogy megvannak Neked is.


Előzmény: cdmm6 (360)
locsemege Creative Commons License 2010.04.15 0 0 361
Olyan vagy, mint Móricka, mindenről "az" jut az eszedbe. Mi az, hogy kiterjesztés? Volt egy változó nevében néhány pont karakter.
Előzmény: cdmm6 (360)
cdmm6 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 360
Köszi.
Próbálom.
A helyzet az, hogy nincs olyan, hogy network.protocol-handler.app
Sokféle network.protocol-handler - t talál, de app kiterjesztés az nincs.
Hozzáadhatom valahogy manuálisan? (szegény felhasználók!)
??
Viszont frissítettem (ha már nem a sw verzió a ludas) és így megint van üzenetem minden próbálkozás után a hibakonzolon:

Hiba: uncaught exception: [Exception... "Component returned failure code: 0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE) [nsIExternalProtocolService.loadUrl]" nsresult: "0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE)" location: "JS frame :: chrome://communicator/content/contentAreaClick.js :: openLinkExternally :: line 188" data: no]

Hátha segít.
locsemege Creative Commons License 2010.04.15 0 0 359
A 3.6 volt fent, aztán próbáltam 3.0-át, most egy 2.0.0.19-et tettem fel

Te az időben visszafelé élsz? Kezdelek irigyelni. :)

Preferences, Advanced, General fül, Config Editor... gomb. Filter-nek beírod, hogy

network.protocol-handler.app

majd a http, https, ftp protokollokhoz megadod a kívánt handler alkalmazást, ami teszem azt, mondjuk a firefox lesz. Ami a Firefox-ot illeti, tedd csak vissza a 3.6.3-ast.

Az operációs rendszer újratelepítése azért nem segített, mert a levelező ezt a profilban tárolja, azt meg nyilván költöztetted, hogy a leveleid, mailbox-aid megmaradjanak. Ezzel jött a hibás beállítás is.
Előzmény: cdmm6 (358)
cdmm6 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 358
Már régen Thunderbird-öt és Firefoxot használok, de most van egy-két problémám:

A legnagyobb, hogy néhány hete nem hajlandó megnyitni a levelekben lévő linkeket.
A 3.6 volt fent, aztán próbáltam 3.0-át, most egy 2.0.0.19-et tettem fel, de a helyzet változatlan. A Firefox van beállítva mint alapértelmezett böngésző, de próbáltam explorerrel, meg Chrome-mal, de azokkal sem.
Volt xp újratelepítés is, az sem segített.
A fórumokon felbukkan a hiba, a linuxos verzióval, meg a windows-al is, de nem találtam igazán konkrét megoldást rá.
Nagyon kezdem unni. Problémás lett a sw. Gondolkodom, hogy pegazus, vagy más lesz helyette.
EdetheGreat Creative Commons License 2010.04.14 0 0 357
Háhááááááááááááá!

Hálám üldözni fog! (arra vigyázok, hogy a sír szélénél nehogy meglökjön!!!)

Működik!!! :):):)

KÖSZI!!!
Előzmény: locsemege (356)
locsemege Creative Commons License 2010.04.14 0 0 356
Én kipipálnám itt mindhárom checkbox-ot. Aztán nekem a Nézet menüben a karakterkódolásnál UTF-8 van. Mert ahogy elnézem az általad beszúrt képet, azok ott multibyte karakterek, eléggé a Unicode UTF-8 implementációjának tűnik.


Előzmény: EdetheGreat (355)
EdetheGreat Creative Commons License 2010.04.14 0 0 355
Előzmény: EdetheGreat (354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!