Keresés

Részletes keresés

GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5163

Viszont jó volt a sólet :)

Előzmény: GEdevil10 (5161)
sogormail Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5162

Nekem 15 perc, a melohely is - gyalog:) Ez is benne van egy ingatlan araban. de az 1 ora egyebkent teljesen bevallalhato, ha az ember igy talal olcsobb es jobb ingatlant.

Előzmény: GEdevil10 (5159)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5161

Most, hogy szóba került az Altstadt, azt hiszem te dicsérted itt egyszer régebben a Csikós gulyását? :)

 

Voltam azóta náluk és nem voltam annyira elragadtatva, több fogásuk sem igazán autentikus. A gulyásban a bors íze dominált a paprika helyett, a haverom töltött káposztájában pedig kolbász helyett egy német Bratwurst volt. A kenyér az asztalon is tipikus német félbarna volt. A ratingeni Krone autentikusabb volt.

 

és nem volt somlói, annak ellenére, hogy rajta van az étlapon

 

Minöségileg nem volt problémánk és a felszolgáló lányok is kedvesek voltak, a csapolt Budweiser pedig kárpótolt a kisebb csalódásokért.

Előzmény: sogormail (5157)
sogormail Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5160

en se kotekedesnek szantam.  A vegevel egyetertek, ha ott van ajanlat akkor jo. Elindulni azert nehezebb ezeken a teruleteken, szerintem. Ugy altalanossagban.

Előzmény: GEdevil10 (5158)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5159

Egyébként egy évet dolgoztam a WDR TV-nél és még kocsim sincs, tömegközlekedéssel jártam be a düsseldorfi studióba, de néha még Kölnbe is. :)

 

Azt hiszem egyszer már emlitettem, hogy a lakásajtómtól kevesebb mint 1 óra alatt bejutok Düsseldorf-Altstadtba tömegközlekedéssel.

Előzmény: sogormail (5157)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5158

Egy másik ok lehet pl., hogy egy helyen többet tett a regionális politika a lakásépités támogatásáért és ezzel nagyobb lett a kinálat. Vannak ilyen példák. Vagy olyanok, mint Berlin vagy München, ahol bizonyos negyedekben már mesterségesen szükitik a megfizethetö lakások piacát.

 

Igazából nem is vitatkozni akarok veled, csak kicsit böviteni a képet. A lényeg az marad, hogy vannak olyan vidékek ebben az országban, ahol nem ennyire bonyolult lakást találni, átlagos fizetéssel sem és nem feltétlenül azért, mert ezek a vidékek élhetetlenek lennének. Egy magyar bevándorló számára ez akkor lehet érdekes, ha esetleg van munkaajánlata egy ilyen vidékröl is - itt Gelsenkirchenben is egyre gyakrabban találkozok magyar munkavállalókkal - és akkor ezt a tényt beveheti a helyszín mellett szóló érvek listájába.

Előzmény: sogormail (5157)
sogormail Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5157

A masik ok az amikor az ingatlan 1 ora autoutra van a munkahelyedtol:) Lehet szep es csillivilli kornyek, de mennyit autozik be a munkahelyere vagy oda ahol elintez valamit. Orvos, ovoda, iskola..

Előzmény: GEdevil10 (5155)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5156

A munkanélküliség a képzetleneket (ezek közül is nagy arányban a második, harmadik generációs bevándorlókat) és a nehézipar hanyatlásával felszabadultakat érinti.

Előzmény: GEdevil10 (5155)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5155

Van benne némi igazság, de nem csak ettöl függ

 

ott könnyü lakást találni, ahol nagyobb a kinálat, mint a kereslet. Ennek egyik oka lehet az elvándorlás, ami a munkahelyek hiányából eredhet, de lehetnek más okai is

 

A Ruhr-vidék munkanéküliségi problémái ismertek, de aki jól képzett, most is talál itt megfelelö munkát és ez még mindig a legsürübben lakott területe az országnak, ennek ellenére könnyebb itt lakást találni, mint berlinben, Münchenben vagy Hamburgban.

 

Öcsém most néhány hete költözött Essen déli részére, a Baldeney-tó mellé, ez egy olyan hely, ami minden értelemben vetekszik Düsseldorf elökelöbb részeivel is, mégis relative egyszerü volt a lakáshoz jutni, ingatlanos sem kellett hozzá.

Előzmény: sogormail (5154)
sogormail Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5154

Ott egyszeru ingatlant talalni jo helyen, ahol nincs a kornyeken munka es elvandorlas van a teruletrol. A Ruhr videk is ilyen sajnos. Biztos van olyan szakterulet ahol el lehet helyezkedni, de mar nem a gazdasag fellegvara a terulet.

Előzmény: GEdevil10 (5144)
sogormail Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5153

Szerintem akkor keresgess ingatlanirodakat es nezz meg veluk tobb lakast. Ha szimpatikus vagy az ingatlanosnak az sokat dob az ugyon szerintem.

Előzmény: Dózerbike (5143)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5152

csatlakozom a gondolataidhoz, kiegeszitve annyival, hogy mast szandekosan tevedesbe ejteni amugy is csalas, btk-s tenyallas, tehat vehemensebb berbeado eseten az igeretesen indulo nemetorszagi karriert rogton meg is tori egy buntetoeljaras, igaz, legalabb kerhet a delikvens ingyen kirendelt ugyvedet es tolmacsot :-)

 

azon szinten elgondolkoznek, a berloi jogok merlegelese elott, hogy a stikaban odakoltozo csaladtagok vajon biztosan berlok-e... mert hogy rajuk vonatkozo berleti szerzodest nem fognak tudni felmutatni, anelkul meg inkabb amolyan jogcim nelkuli lakasfoglaloknak tunnek, mint sem berloknek...

Előzmény: Auralianus (5151)
Auralianus Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5151

Csaladot kitenni igen nehez.. ergo megnezik kinek adjak oda.. a helyedben en Fairplay-t jatszanek az elejetol, hidd el, ha hosszabb is az ut megeri...

..hacsak nem felevente koltozni szeretnel ide-oda.. nem jo omen ugy inditani, hogy "gerilla modszerekkel" konnyiteed meg a lakaskeresesed.

 

Tudom mirol beszelek, en nem egy, hanem harom gyerekes csaladnak kerestem helyet. Elarulom.. a nemet berlo szemeben a feketelista elen all a

(tobb)Gyerekes csalad, utana jonnek a haziallattal rendelkezok, majd a nyugdijasok... a legkedveltebbek a fiatal egyedulallok, akik hetkozbenre

berlik a helyet, hogy ne kelljen naponta ingazni... de ilyen az ingatlanpiac...

 

Mielott trukkozni kezdesz.. gondold at a kovetkezoket:

 

 - nem "csak egy esetleges jogvitarol" van szo, hanem arrol, hogy ugy inditotok a helyi onkormanyzatnal, sulinal, ovinal intezmenyeknel,

hogyha "jogvita" alakul ki a lakhatas korul, mint "problemas bevandorlo csalad" (hidd el, hogy midnenhonnan azonnal bekerik az igazolasokat
azonnal, hogy ki, hova miert van vagy sincs bejelentve, ergo gyerek tanul-e asszony dolgozik-e stb) de ennek "hire is megy" minel kisebb a
telepules, annal rosszabb...

 

- plane Bajororszagban.. itt, meg a kozhivatalokban is Grüßgott-oznak (a szekularizaciot itt aztan hirbol sem ismerik, elhiheted) es mindenkinek

fontos, hogy ki a szomszedja.. nem baratsagtalanok.. de TUDNAK azok lenni.. es az neked (de a csaladnak sem) nem lesz jo...

 

- jobban jarsz, ha az elejetol nyitott lapokkal jatszod es beleallsz abba amit kapsz, vagy nem kapsz.. a nehez(ebb) indulashoz kepest csakis

nyerhetsz.. aki erdemben probalta, mindenkinek sikerult, szoval ido kerdese es menni fog. Tanacsom: allj oda a berbeado ele es mondd meg neki,
hogy ezt szeretned tenni.. persze a valasztas a Tied.. de gondold vegig TE mit tennel, ha valakinek X feltetellel adsz ki lakast.. es aztan ezt o

uri szeszelybol egyoldaluan felulirja, majd elorant a zsebebol egy ugyvedet, hogy neki vannak am itt jogai...

Előzmény: Dózerbike (5132)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5150

ez bizonyara nagyon elterjedt lehet a Nemetorszagban egyedul, a haverjuknal felillegalisan csovezo magyarok koreiben...

 

"ez divik", ahogy te mondanad

 

:-)

Előzmény: GEdevil10 (5149)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5149

egyébként az ügyvéd nem gond, kötni kell egy "Rechtsschutzversicherung"-ot´, ami 15-30 euro havonta és van ügyvéded, mikor szükség van rá.

Előzmény: Törölt nick (5148)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5148

ezert irtam, hogy "legvegso esetben"

Előzmény: GEdevil10 (5147)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5147

"de legvegso esetben eros emberbol is o tud tobbet osszetrombitalni..."

 

ez errefelé nem dívik

Előzmény: Törölt nick (5146)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5146

A kérdés, hogy ha kibérlek egy lakást egyedül, de késöbb jön a család is (feleség és egy kisgyerek), akkor ök beköltözhetnek a bérelt lakásba, vagy sem?

 

attol fugg, mi van a szerzodesben

 

Lakáskeresésben vagyok, és ez nehezebb mint a munkakeresés. (...) De vagy keveslik a fizetésem, vagy a lakást gondolják kicsinek hármunknak.

 

igen, ez valoban nem konnyu es vannak benne magyar szemmel nezve szokatlan motivumok, de ettol meg vegeredmenyben a berbeadonak termeszetesen joga van megvalasztani, hogy kinek adja ki a lakast

 

anno en is a legszebb oltonyomben mentem lakast keresni, sot meg meg is borotvalkoztam :-)

 

Amugy most a kollégámnál lakom. Ö is bérli a lakást szeptember ota. A tulaj nem tudja hogy én itt lakok, de persze be vagyok jelentve. Tehát ebben az esetben nem foglalkoztak vele, hogy a bérbeadás után valaki ide költözött még vagy sem.

 

orulj, hogy most mazlid van, de ne bazirozz erre

 

ha tobben laknak a lakasban, mint a szerzodes szerinti maximum, az szerzodesszeges es alapod adhat a berbeado reszerol a felmondasra

 

es plane ne bazirozz az olyan legendakra meg "ismeros meselte" sztorikra, hogy "ugyse tehet ki", meg ilyesmik, mert ha megszegted a szerzodes lenyeges pontjait, akkor eleve nincsenek tul eros aduid es amugy is valoszinuleg a berbeadodnak van tobb penze ugyvedre, de legvegso esetben eros emberbol is o tud tobbet osszetrombitalni...

Előzmény: Dózerbike (5132)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5145

Ha valaki hosszabb távra tervezi a németországi életét és bérlakásban szeretne lakni (ahogy a németek többsége), érdemes belépni a helyi "Mieterverein"-ba. Kb. 100 euró az évi tagdíjuk és ha problémák vannak a bérbeadóval, mindent a teljes konzultációtól kezdve, legrosszabb esetben a pereskedésig ök intéznek mindent, saját ügyvédeik vannak.

 

https://www.google.de/?gfe_rd=cr&ei=WW50U9iSGcqK8QechoC4Ag#q=mieterverein

GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5144

Kicsit a vidéktöl is függ, ahol lakást keresel, hogy mennyire nehéz. Itt a Ruhr-vidéken pl. relative egyszerü - és nem, nem rossz környékröl és lakásokról beszélek - mig pl. már Kölnben sokkal nehezebb.

 

A Ruhr-vidéken nem nagyon kell ingatlanost sem igénybe venni, kauciót viszont itt is kell általában fizetni, 2-3 havi bért.

Előzmény: sogormail (5141)
Dózerbike Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5143

Na igen, ha balhés a bérlö, akkor kiteszik, de nem erre gondoltam, mert mi természetesen nem igy viselkedünk. :) Vizora itt minden lakásban volt, amit eddig megnéztem. Még a mosokonyhákban is minden mosogéphez külön.

Igazábol a törvényre lennék kiváncsi, hogy mit mond. Számomra az lenne életszerü, hogy az ember a családtagjaival lakhat a bérleményben, és nem akadályozhatja meg a tulaj. Természetesen ha nem családtagok is oda jönnének, az megint más kérdés.

 

Az üzletkötönek én mindenképp adnék pénzt, mivel a legtöbb lakás nem provisonfrei. 2,38xkaltmiete a dija. Ezzel nincs is semmi bajom, kifizetem (kifizetném) én ezt, meg a kauciot is. Csak lenne lakás. Vagy ezen felül még adni kéne pénzt? Ezt meg neccesnak tartanám, olyan megvesztegetösnek tünik.

Előzmény: sogormail (5136)
Mployee Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5142

Köszönöm a hasznos információkat mindenkinek!

 

 

Előzmény: Törölt nick (5129)
sogormail Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5141

JO hogy leirod! En csak az esetet meseltem, nem tudom mi volt a rendorok es csapat benntlako kozott. De amit irsz az tok jol erthetove teszi miert nehez lakast talalni es miert nem adnak ki csak ugy lakast..

Előzmény: GEdevil10 (5140)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5140

ezeket csak azért irom le, hogy ha valaki olyan helyzetbe kerülne, hogy ki akarják rakni a bérlakásából, tudja, hogy a jog az ö oldalán áll, egészen addig, amig nincs birósági végzés

Előzmény: GEdevil10 (5139)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 5139

az megint más kérdés, de ha miután kiengedték még érvényes volt a lakásbérleti szerzödése, akár a rendörök is hozzásegitették volna, hogy visszajusson a lakásba, ha ezt kéri tölük

Előzmény: sogormail (5138)
sogormail Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5138

Rendorok vittek el a jomadarakat. Volt mas is a hatterben valoszinuleg. Utana volt vmi fenyegetozes, testileg autorongalosan a berlo reszerol.. Majd eltuntek:)

Előzmény: GEdevil10 (5137)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5137

Mondjuk, ha az eredeti bérlö ismerné a német törvényeket, csúnyán megszivathatta volna a tulajdonost, ugyanis bérlöt csak birósági végzéssel lehet kitenni a lakásból. A zárcsere magánlaksértés volt a tulajdonos részéröl, akármennyire is furcsán hangzik.

 

Még egy olyan bérlö kipaterolása, aki nem fizeti a lakbért, is hónapokba telik.

Előzmény: sogormail (5136)
sogormail Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5136

A multkor volt egy erdekes tortenet, ismerosok haztombjeben. 1 db lengyel uriember volt bejelentve a tulajnal, de ahhoz kepest, hogy 1 ember lakott ott eleg hangzavar volt sokszor es egyszer egy alkoholmamoros kisebb bunyo utan a rendorok vmi 6-8 szakembert pakoltak ki, a tulaj meg azonnal dobta utanuk a cuccaikat a haz ele. Merthogy munkasszallast csinaltak a lakasbol. MAsnap mar zarcsere es az 1 szem hivatalos berlo se tudott mar bemenni:) 

Szerzodestol fugg, de a tulajnak tudnia kell rola altalaban.

 

Lakaskerdes nehez, szerintem az egyik megoldas fizetni az ingatlanosnak. Draga, pofatlan arak, de ha provision nelkuli lakasokat probal az ember, az olyan mint a marhavasar. Odamegy, tomott lakas, esely sincs meggyozni a tulajt, hogy te vagy a legjobb berlo csaladostul. Egy ingatlanossal meg ha korbemegy az ember, kozben van ido "kapcsolatot epiteni". Iszonyat fontos az emberi tenyezo, bizalom ebben a helyzetben. Jo lakast k. dragan es vacakot rossz kornyeken barmikor lehet talalni. Jot olcson, az eltart egy ideig:) 

 

Előzmény: Dózerbike (5132)
sogormail Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5135

Ez nem kikuldetes volt, ha 2 helyrol kaptal penzt hanem kirendeles. (Bar elvileg munkajogilag 2013 ota nincs kulonbseg) De a kikuldetes klasszikusan az amikor magyar munkaviszonnyal, magyar ceg kihelyez kulfoldi telephelyre. A penz ilyenkor a magyar cegen keresztul jon. TB/Nyugdij Mo.-on fizetve, ado meg ott ahol iletekesseg van, egyben az egesz evet egy helyen, legalabbis a berbol szarmazo jovedelmet.

Ha meg 2 kulon helyen adokoteles jovedelem van, akkor a nem adoilletosegu helyen kell bevallani eloszor, adohatosagtol adoigazolast kerni es azt bevallani a masik helyen is. A masik-fo helyen nem kell megegyszer adot fizetni, de adoalap novelo ergo van az a helyzet, amikor ez nem annyira jo.

Előzmény: JAMIE222 (5130)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 5134

A bérbeadónak mindig be kell jelenteni hányan fognak lakni a lakásban. Ha késöbb mások is beköltöznek, akikröl a szerzödés megkötésének pillanatában még nem volt szó, azt engedélyeztetni kell a bérbeadóval. Ennek az egyik leggyakoribb oka, hogy vannak olyan házak, ahol a vízdíj pl. a lakásban lakó személyek számától függ.

 

 

Előzmény: Dózerbike (5132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!