Keresés

Részletes keresés

griselle Creative Commons License 2009.08.12 0 0 699
Ciao Tommaso, itt is nagyon sajnàljuk, de sajnos a burokràciàn nem lehet àtugrani... mèg baknak sem :)))
Előzmény: tommaso75 (694)
ancsi_milan Creative Commons License 2009.08.12 0 0 698
Vagy:
Jovanotti: Punto Ez most Jovanottitól a legújabb.

A Fango fél éve ment kb., de ennek ellenére többször is lemegy egy nap.
Előzmény: ancsi_milan (697)
ancsi_milan Creative Commons License 2009.08.12 0 0 697
Jovanotti: Fango....Talán ez lesz az.
Előzmény: Ranger00 (695)
Digozoli Creative Commons License 2009.08.11 0 0 696
Szia! keress rá Giovanottira vszinű Ö lesz az
Előzmény: Ranger00 (695)
Ranger00 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 695
Sziasztok!
Lehet nem jó helyen keresgélek,de megpróbálom itt is. Légyszi ha tudtok segítsetek.
Kb két hete voltam nyaralni olaszba,és ahogy utaztunk a buszon szinte minden nap halottam egy olasz zenét egy mély felé hajló férfi hang énekelt,lassú volt a dal,és nagyon szép. Talán valami újabb sláger lehet,de nem biztos,csak abból gondolom mert egy nap többször is halottam. Nem vagyok benne biztos,de talán (ha egyáltalán van ilyen) a Rai Fm szólt.
Lehet hogy rengeteg ilyen dal van és nem tudtok segíteni,de próbálkozom hátha,ha tudnátok egy számcímet vagy előadót nagyon megköszönném.
Grazie.
tommaso75 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 694

Ciao qriselle!

Nagyon elszomorítottam a Lenkét és möszijö Bélát hogy nem lehetnek Olasz kecskék...

Csak úgy lerí róluk az elkeseredés...

ancsi_milan Creative Commons License 2009.08.10 0 0 693
Sziasztok!

Milánóból indulunk haza augusztus 27.-én és előreláthatólag szeptember 2.-án jövünk vissza. Ausztrián keresztül megyünk egészen Szegedig.( (Győrben , Pesten, Kecskeméten meg tudunk állni, ha valaki oda menne...) Van még 2 hely az autóban, kényelmes pick up és GPL-es, ergo a költségek is alacsonyabbak lennének. Hozhattok nagy csomagot, elfér:)
Ha valaki szeretne velünk jönni, dobjon egy mailt és megbeszéljük:)
Üdv:)
A.
tommaso75 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 692

Ciao qriselle! Ő Béla a bak-kecske...Francia -Alpesi fajtájú nagyon kezes és nem a büdös típusú...A fehér Pedig Lenke, de vele már találkoztál (látásból biztos) és mindketten szeretnének már Olasz kecskék lenni...

Már csak ami a legfontosabb az hogy kellenek-e és ha igen akkor milyen dokumentumokat kell még beszereznünk nekik...

Ha esetleg meggondolnád magadat és mégiscsak kiskedvencnek tartanád magad mellé, akkor meg kell chippeltetni mert a kiskedvenceknél úgy szokás, attól függetlenül hogy brióst rak le vagy bogyózik...

kovtüni Creative Commons License 2009.08.08 0 0 691
Egészségügyben szeretnék dolgozni Olaszországban.Ha valaki tud segíteni,kérem írja meg nilyen lehetőségek vannak.Köszi.
tommaso75 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 690

Ciao qriselle!

Arra az it. email címedre amin régebben küldtél üzit küldtem én is olvasnivalót...

A régi nagy öregektől azt tanultam hogy az adandó alkalmakat mindig meg kell ragadni... de ha esetleg az alkalom nem tudja hogy már fenem rá a fogamat, akkor bizony rá kell vezetni...

Előzmény: griselle (689)
griselle Creative Commons License 2009.08.07 0 0 689

Ciao Tommaso,

 

figyu, azt ugy kell, hogy mindenkit meghallgatsz, ès utàna mèsz a sajàt fejed utàn! Az èn - nem is nevezem tanàcsnak - vèlemènyeim is igy vannak szànva! Nehogy màn az èn fejem szerint menj!

Az èn firkàim csak arròl szòlnak, hogy vèlemènyt alkoss arròl, hogy milyen vizbe fogsz ugrani... ugy làtom, jòl csinàljàtok ti ezt, merèszen de megfontoltan....

Ha mèg kèrdèseid vannak, irjàl nyugodtan, ès kèszuljetek szèpen a nagy ugràsra.

 

Nagyon kedves az ajànlatod, Lenkènek èn orulnèk is nagyon, de nem tudom àtvenni mert belvàrosi lakàsban lakom, nehèz helyzet lenne mindkettonknek ;DDDDD 

De a vejemèknek gazdasàguk van, tehenekkel, ràkèrdezek hogy lenne-e idejuk Lenkère. Anyòstàrsam szokott sajtot is csinàlni, szòval nem lenne idegen dolog a csalàdban....  Akkor idonkènt eljohetnèl meglàtogatni, akàrhova telepedsz Olaszban, sehonnan sincs olyan messze Lombardia mint Mo ;DDDDDDDD

 

Informàlgass a fejlemènyekrol, ès kèrdezz.... a mèlcimem is publikus ;)

 

 

Előzmény: tommaso75 (688)
tommaso75 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 688

Ciao qriselle!

Ameddig a fejem kilátszik a vízből nincsen baj...

Ha szeretnéd a "Lenkének" gondját viselni és igazán finom kecsketejet inni minden nap, szívesen elviszem neked és rád bízom a tartását...

A mi cicájaink is oda vannak a frissen fejt habos kecsketejért bár csak nagyritkán kapnak belőle...Inkább sajtot csinálunk belőle mert az kelendőbb nálunk a családban...

A fejemet már mások is próbálták már törni de jobb szeretem magam ...

(pszt... de még csak kezdeti stádiumban vagyunk és előbb a ház teljes felujításán dolgozunk hogy magasabb legyen az ára... addig asszony pajtás szervezi (Tervezi) a többit...)Ő az "agy" én meg szerényen csak szép na meg csak úgy vagyok...

Előzmény: griselle (687)
griselle Creative Commons License 2009.08.06 0 0 687

Ciao Tommaso,

 

ha valaki nem ugrik bele a vízbe nem tudja meg hogy tud-e úszni...

 

ez valò igaz, èn is igy tartom. De nem àrt tudni hogy milyen a viz amibe ugrasz, ingovànyos-e, vagy esetleg orvènyes....

Kecsketejèrt azèrt kàr ;))) èn nagyon szeretem, fejtem is a nagyi kecskèjèt gyerekkoromban :)))

Macsekot lehet tartani, esetleg a macsekoknak gond ha kevès nègyzetmèteren kell osztozni... nekem is 2 volt ès a hugicàt ki kellett a tanyàra telepiteni mert megorjitette az occsèt is meg vègul engem is :DDDDDDDD

 

De nem is ez a lènyeg, ha màr csak ezen torod a fejedet, nyilvàn a fontosabbakat màr megoldottad.

Sok szerencsèt!

Előzmény: tommaso75 (686)
tommaso75 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 686

Ciao qriselle!

Én annak vagyok a híve ha valaki nem ugrik bele a vízbe nem tudja meg hogy tud-e úszni...

a kecskék maradnak...

vagy fázósba jönnek csak...

a macskákról még nem tudom hogyan döntünk...

a presto...

Előzmény: griselle (685)
griselle Creative Commons License 2009.08.06 0 0 685

Ciao Tommaso,

nem csak te nem nyerted meg az 5os lottòt, de èn se meg a kozonsèges halandòk legnagyobb rèsze sem...

Na de igy màr kezd kialakulni a kèp. Szòval totàl koltozès, cakkon pakk mèlyvizbe ugràs :))

Merèsz, hatàrozott de kicsit naiv a hozzààllàsod, alapvetoen tetszik is nekem de szeretnèlek nagy bakiktòl megòvni.

 

A vàrosi hàzban a kecskè(ke)t tartani, azt azonnal felejtsd el.... soxor mèg a kutyàèrt is cikiznek, nincs nagy àllatszeretet errefelè.

De ha kecskèstul akarnàtok jonni, mèrt nem vidèkben gondolkodtok?

Lakàst bèrelni itt amugy nagyon nehèz, mert anno hoztak egy torvènyt a bèrlo "vèdelmère" azaz gyakorlatilag szinte nem lehet kitenni ha egyszer màr szerzodès van a kezèben, mèg akkor is ha nem fizet, 6-12 hònap kell a kiebrudalàshoz. Eredmèny: nem adjàk bèrbe lakàsokat, vagy ha igen, jò dràgàn... ès ugy sejtenèm,  hogy pl egy munkanèlkulinek, mint amilyen te leszel itt elsore, plàne nem.

Ugyanis a sorrend az lenne, eloszor munkahely, aztàn lakàs keresès. A bèrbeadò àltalàban làtni akarja az elozo èvi adòlapot, azaz tudni akarja mennyit keresel, tudod-e majd fizetni rendszeresen a lakbèrt. Mèg igy is o reszkiroz tobbet.  Hacsak az ismeroseid nem vàllalnak kezessèget èrtetek, de ez megint olyan szivessèg amit nem biztos hogy szeretnèl elfogadni.

 

Az olyan szabàsu ööörultek (bocs, nincs hosszu ö a billentyuzeten) mint ti, ugy szoktàk hogy megvesznek egy uresen àllò, renovàlàsra szorulò tanyàt, aminek az àra àltalàban elèrhetobb, ès lassankènt javitgatjàk, renovàljàk, èpitgetik.

Persze az sem egyszeru, olyan helyen lakni ahol a madàr se jàr, plàne ha gyerekek is vannak akiknek iskolàba kell menni stb.

Szerintem mègiscsak kène itt egy èvig itt lenni, dolgozni, korulnèzni, ès aztàn felègetni magad mogott mindent, ha tènyleg ugy èrzed hogy itt a helyed.

Itt se minden fenèkig tejfel, mèg csak nem is fagyi....  de sokmindent màr biztos tudsz a baràtaidtòl.... remèlhetoleg ;))

 

 

 

Előzmény: tommaso75 (684)
tommaso75 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 684

Ciao qriselle!

A kényszerhelyzet alatt azt érteném hogy nem én nyertem meg az ötös-lottó főnyereményét így ha nem ehez a rendszerhez folyamodunk akkor nincsen meg az az anyagi háttér amivel a kiköltözés kivitelezhető...

Azért írtam azt hogy nem akarok élősködni senkin mert szeretnénk a saját erőnkböl elkezdeni a nyelv-tanulást és az ezidő alatti egyéb kiadásokat mint pl. étkezés , fagyizás, mert hogy köztudott hogy az Olasz fagylaltnál nincsen a világon JOBB. Ja meg az albérlet és a kaukcio... Jelenleg van egy fejős-kecskénk és egy hozzá tartozó bak is de lehet hogy őket sem tudnánk magunkkal vinnünk...Bár így olcsóbb lenne a friss tej, de a városi tömbházaknál nem biztos hogy dijjaznák a déli emberek... Amúgy pedig ha már kiköltözünk nem szeretnék olyanok miatt visszajárni mint például fűnyírás (800négyszögölös kert van a ház körül!) ...

egyenlőre a javát ez a négylábú végzi és még tejel is érte...
Előzmény: griselle (683)
griselle Creative Commons License 2009.08.06 0 0 683

Tommaso,

nem tudom mi rejlik a "kènyszerhelyzet" mogott, biztos valami nagyon nyomòs ok amit èrtheto mòdon nem akarsz ide irni. De mègis, ne adjàtok fel a hàzat....

Nem lehet bèrbe adni? igaz, az se mindig jò, van amikor kiderul hogy vandàl a bèrlo....

Vagy adjàtok el, de vegyetek otthon egy kis 2szobàsat valahol, oda bezsufoljàtok a holmit ami most a hàzban van, ami nektek èrtèk ès emlèk, ès csak a kulonbsèget hasznàljàtok fel erre  a kalandra......

Szerintem nem leszel hònapokig munka nèlkul, szinte kizàrtnak tartom, de nincs kristàlygombunk amivel e jovobe làtunk.

Pròbàlàljàtok az otthoni biztonsàgnak legalàbb egy rèszèt megtartani....

 

Előzmény: tommaso75 (682)
tommaso75 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 682

Ciao qriselle.

Már nagyon átgondoltuk többször is, de mindig ugyanarra jutottunk: -ki akarunk menni Olaszországba dolgozni és élni...

Egyenlőre ezt a járható utat találtuk, mert nincsen annyi mozgatható tőkénk amiből akár hónapokig is kereset nélkül is fennt tudnánk tartani egy bérelt lakást és még enni is tudjunk...

Mondhatni a kényszer vitt minket erre a döntésre, de "optimisták" vagyunk és nem bánjuk azt hogy a házunkat eladva tudjunk csak kijutni belőle...

Tudom hogy nekünk is nehéz döntés mert M.o.-n van jelenleg egy olyan házunk amiben minden megvan ami a kényelmes élethez kell. Odakint pedig mindenről le kell majd mondanunk... De mi meghozzuk ezt az árat ha kell...

Előzmény: griselle (681)
griselle Creative Commons License 2009.08.05 0 0 681

Szia Tommaso75!

Orulok hogy ilyen lehetosèg nyilt a kinti tanulàsra, ragadjàtok meg! Viszont ööörultsègnek tartom a hàzat eladni, egy munkanèlkuli idoszak finanszirozàsàra.  A "tègla" nem csak a mostani krizis idokben, de àltalàban minden idoben a legjobb befektetès, az egyetlen ami az  èrtèkèbol nem veszit, sot àltalàban novekszik.... Ha èrtèkpapirokròl vagy megtakaritott pènzrol  lenne szò, azt mondanàm, fektessètek be a tanulàsba. De a hàzat eladni, sztem inkàbb neeeeeeee....

Bàrmi tortènhet, legyen fedèl ahova vissza lehet jonni....

Ez az aranyszabàly (mert az) sajnos kiment a magyar koztudatbòl a hàboru utàni àllamositàsok miatt. Pedig igy van, az egèsz vilàgon.

Ha màr làttad is hogy lenne munka amit vàllalni tudnàl, fogsz biztos talàlni megèlhetèst ès mòdot is arra hogy viszonozd a kapott szivessèget ès segitsèget.

Majd ha itt megismertètek az orszàg mindennapjait, tènyleg tetszik ès "belaktàtok" a kornyezetet, kilàtàs van az itteni rendezett èletre, esetleg ingatlan vètelre,  csak akkor adjàtok el a hàzat.....

Persze az se jò ha a hàz otthon uresen àll, de biztos van aki szemmel tartja, vagy kiadhatjàtok, nem?

Gondoljàtok àt alaposan.... aztèn irj hogy mi van!

Előzmény: tommaso75 (680)
tommaso75 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 680

Ciao qriselle.

Nagyon úgy néz ki a dolog hogy hamarosan ki tudunk menni Olaszországba, mert van egy fiatal párocska akinek a férj Olasz (mérnök) az asszonyka (aki babát vár) pedig magyar és segitséget igértek a nyelvtudásunk felpolírozására, de ahhoz ki kell költöznünk abba a városba ahhol ők is laknak, hogy napi több órát tudjunk élesben a tanulással tölteni. Nem akarunk élősködni senkin főleg olyanokon akiktől segítséget kapunk, így előbb eladjuk a M.o.-i házunkat és abból finanszírozzuk a munkanélküliségre eső időt... A Toscana-i részen az újságban is elég sok munkát találltam amit el tudnánk végezni, de idehaza nem megy annyira a tanulás mintha kint az eredeti közegben csak azt a nyelvet hallanánk ami tanulni akarunk. Munka szempontból nem akarunk válogatni, de azért biztosan könnyebb lesz majd a vállasztás ha már nem csak túrista szinten tudunk beszélni az adott nyelven...

Szerinted nem nagy vakmerőség "felégetni mindent a hátunk mögött" azért hogy abban az országban kezdhessünk új életet amit szeretünk?

Ciao a presto T.

Előzmény: griselle (677)
krizsanbetty Creative Commons License 2009.08.04 0 0 679
Szia!
A segítség most váratlanul valóban jól jönne bárkitől!!!!!!! Úgy alakult,hogy el kellett jönnünk a szállásról és a munkahelyről, nagyon kihasználtak bennünket és még be sem voltunk jelentve mint ahogy ezt előzöleg mondták. Most úton vagyunk, ha valaki tud javasolni valami könyörgünk hívjon fel vagy jöjjön skype-ra fent leszek amíg van vétel bettyblue731 néven megtalálsz. vagy van telefonszámunk is 3282549815 köszi mindenkinek.
Előzmény: Digozoli (672)
BioLabor-Zsolt Creative Commons License 2009.08.04 0 0 678

Sziasztok!

 

BioLabor - modern, gyógyszermentes kezelések c. eü. wellness franchise rendszerünk olaszországi kiépítéséhez keresünk praxissal rendelkezõ, a komplementer/alternatív gyógyászatra nyitott akár magyar, akár olasz orvosokat, akiknek biztosítjuk a 31.000 EUR-os komplett rendszert(!), képzést és bútorzatot, a cél, egy mások számára elérhetõ referencia bemutatóterem/rendelõ kialakítása, olaszorországi kezelési tapasztalatok adminisztrálása.
Nemzetközi jogosítványokal rendelkezünk, info: www.biolabor.org.
Augusztus utolsó hetében szakmai előadásokat tartunk Torinóban, ahol nemcsak a kezelésre szakosodott rendszerünket mutatjuk be, hanem egy nagyon sikeres orvosi diagnosztikai készülék (EIS) is megtekinthető, és mindkettő díjmentesen kipróbálható lesz. Akit érdekel, mihamarabb jelezze!
Ha a kapcsolatotokon belül ismertek potenciális személyt, orvost, aki akár még a kintlétünk alatt szívesen találkozna velünk - nemcsak Torinóban - légyszi értesítsétek errõl a lehetõségrõl!
Köszi előre is!

 

Üdv,
Botka Zsolt
BioLabor olaszországi kapcsolattartó
+36/30-9664741
matyasfoldi@biolabor.hu
zsolt.botka@enternet.hu

griselle Creative Commons License 2009.08.02 0 0 677

Nyomd nagyon az olaszt... ès sok szerencsèt.....

 

Akiket szemèlyesen ismersz, azok is ezzel az irodàval mentek ki?

Hogy intèznek bankszàmlàt nèlkuled????

Magyar iroda vagy olasz? Nàpolyi iroda ès Firenzèbe kozvetit.... hmmmmm....

 

Az egèszsègugyben tènyleg nagy hiàny van itt munkaeroben ès ma màr rengeteg kulfoldi dolgozik ott, de megfelelo kikèpzès kell.  Vann neked, vagy itt kell majd valamit elvègezni? nem tudom elismerik-e a kulfoldiek kikèpzèsèt, az iroda szerint hogy van ez? Ismerek itt kikèpzetteket, de azok (peruiak) rendesen tudnak olaszul.

 

Pontosan milyen munkàròl van szò? ezt nem mondtàk el??

Remèlem neked hogy annyira arany legyen amennyire fènylik....

Előzmény: someoneelse28 (675)
someoneelse28 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 676
Ja, és természetesen NETTO-ról beszélek.
someoneelse28 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 675
Furcsállom a lentebb olvasottakat, miszerint 7-800 euro közti fizetésről beszéltek.
Az iroda 1200-1900 euro közti fizetéseket garantál, már több tásrunk kiment és akiket személyesen is ismerek 1500, illetve 1700 eurot kapnak.
someoneelse28 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 674
Üdv mindenkinek!

Én egy iroda segítségével megyek ki dolgozni, egészségügyi vonalon.
Elvileg két hónap és irány Nápoly, ahol a biztosítás, bankszámlanyitás és gyakorlat zajlik, majd Firenze, ahol élni fogok.
Fél éve tanulom az olaszt.
Nagyon várom már, hogy ott legyek.

Van valaki, aki Firenzében él?
Szálláslehetőségekről érdeklődnék, és a kapcsolatot is jó volna tartani.

Zoli
nnikyy Creative Commons License 2009.08.01 0 0 673
 

Sziasztok!

Én Gunyecz Niki vagyok és Magyarországról írok nektek! Egy olyan lehetőség miatt szeretném felvenni veletek a kapcsolatot amelyel visszakaphatjátok a mindenapi vásárlásaitok (élelmiszer, üzemanyag, ruházkodás, stb.)  30-40%-át. Mindenféle költség nélkül. Ez a vásárlói közösség már 12 országban működik, és most kerül kiépítésre Olaszországban. Arra kérlek titeket, hogy segítsetek nekem ebben. Természetesen, európai szinten is kimagasló jövedelem lehetőséget kínálok. Ráadásul ebben nem vehet mindenki részt, csak akinek felajánlják. Ezért ez számotokra most ez egy nagyon ritka lehetőség. Mert jókor vagytok jó országban.

Pontos információért keressétek fel a cég honlapját www.lyoness.hu és írjatok nekem e-mailt, a nnikyy@freemail.hu címre, hogy bővebben tudjalak tájékoztatni titeket, hogy miről lenne szó pontosan!

Addig is legyen szép napja mindenkinek!

Niki :)

Digozoli Creative Commons License 2009.08.01 0 0 672

Sziasztok!

Bocsi,hogy csak most irok de csak olaszban van netem,és külföldön voltam egész héten

Köszönöm a szives meghivást ha arra járok mindenképp meglátogatlak bennetek

Most épp Parmaba tartok

Ha valamiben tudok segiteni szoljatok.

ciao!

Előzmény: krizsanbetty (670)
taknemarica Creative Commons License 2009.07.31 0 0 671

Sziasztok!

Marica vagyok.

Látom vagytok egy páran, akik Olaszországban éltek és dolgoztok.

Szeretném a segítségeteket kérni, ha lehet.

Novemberben megyek Firenzébe tanulni, most csak 2 hétre de pár hónap múlva több időre is.Most kezdtem az olaszt tanulni és azt tervezem, hogy ott próbálok szerencsét.

Aki tud segíteni, hogy hogyan álljak neki a munka keresének és esetleg szívesen levelezne velem várom a hozzászólásokat.

krizsanbetty Creative Commons License 2009.07.28 0 0 670
Szia!

Én és a párom Tarantoban dolgozunk és lakunk,ha erre jársz és főleg a hétvégén délután nagyon szívesen beszélgetünk és találkozunk veled.Igaz mi most jöttünk csak ki az országba,de jó lenne tartani a kapcsolatot kint élő magyarokkal,sok mindent elmesélhetnél nekünk.Ha szeretnéd akkor kérlek vedd fel velünk a kapcsolatot írj mailt,de szívesen vesszük másoktól is.Meg tisztelve éreznénk magunkat. Mert nem könnyű kint.
Előzmény: Digozoli (668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!