Keresés

Részletes keresés

pocek760 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 18588

Apartman sürgősen átadó szeptember 17-24 közt Zakynthos, Agios Sostis, Reparo apartmanban 2db 2 fős apartman fél ár alatt 20ezer/apartman átadó.  gabornemeth76pocek@gmail.com

Bobbyyy Creative Commons License 2016.09.08 0 0 18587

Előzmény: Bobbyyy (18586)
Bobbyyy Creative Commons License 2016.09.08 0 1 18586

  Szia!

 Az időjárásról annyit, hogy az idei, a helyi lakosokat is meglepte. Hosszú évek óta nem találkoztak ennyi csapadékkal, mint idei szezonban. Szeptemberben általában már nincs akkora hőség mint júliusban, és augusztusban,  de strandolásra alkalmas, a tenger még meleg. Egy vékony felső, vagy egy kardigán viszont néha már elkél esténként. Vásárlás... Ajánlani tudok egy pár helyet, de ezek nem Laganasban vannak. Van egy zöldségpiac Zakynthos városban a kikötőnél, ahol helyiek árulnak, ott elég sok mindent be lehet szerezni. 

https://www.google.co.uk/maps/place/%CE%9B%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CE%B7+%CE%91%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1+farmers+market+zante/@37.7766868,20.9003763,18z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xecc41df077ab0fad!8m2!3d37.7771312!4d20.9001897

Bort, és olívaolajat Kallithea faluban szoktunk venni, egy idős párnál(ők készítik). Nem beszélnek angolul, de ha valahogy lefordítod nekik Görögre, hogy egy Magyar pár ajánlotta a helyet, akkor tudni fogják, hogy mi a szitu. 2 x 1.5 liter házi bor volt 5 euró, 1.5 liter olaj pedig 9 euró. A koordinátákat másold be a Google térképbe, és megtalálod őket:  37.809840, 20.768961


Oregánót Alikanasban vettünk a zöldségesnél. Ajánlom figyelmedbe, hogy hegyi teát is árulnak(ha esetleg érdekel ilyesmi), azt is itt találtuk a legolcsóbbnak, töredékébe kerül a boltokban árult kis zacskós "cuccoknak". Az oregánó 2.40 volt, a hegyi tea pedig 4.30. Rakok fel 2 képet is, hogy lásd mekkora csokrok. A  zöldséges:

https://www.google.co.uk/maps/place/Kontos+fruit/@37.838122,20.7777885,17z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xa1fdcf38d2810f03!8m2!3d37.8367719!4d20.7793602

Remélem, hogy hasznodra válik az infó! 

Jó nyaralást kívánok!

Üdv.: Róbert

Előzmény: Sylvie1989 (18581)
dbalazsg Creative Commons License 2016.09.08 0 0 18585

Sziasztok

Mi egyelore meg kint vagyunk zakynthoson, jovo heti hazateresunk utan tervezek egy hosszabb kepes osszefoglalot irni, de roviden a lenyeg hogy szerintem zakynthost es legfokepp a letsos hotelt a jovoben 1000 kmes korben fogjuk elkerulni....pedig rutinos gorogbe jarok vagyunk, harmadik alkalommal.

 

A szomoru hogy a kb 10-12 magyarbol 8 ugyanezen a velemenyen van, akikkel osszefutottunk.

Bobbyyy Creative Commons License 2016.09.08 0 0 18584

 Szerencséd van, tudom honnan "lőtte" a fotós a képet!  :)  Kb. 2 hete sétálgattam a párommal azon a környéken. Ha bemásolod a koordinátákat a Google térképbe, megleled a helyet, ahol a kép készült.

Üdv.: Róbert                           37.786252, 20.896187

Előzmény: asotfan (18579)
Creative Commons License 2016.09.08 0 0 18583

Creative Commons License 2016.09.08 0 0 18582

Lehet, hogy tévedek, de a kép hátterében mintha a két bekeretezett épületet látnám.

Ha így van, akkor nagyjából be lehet tájolni.

Az én képem a Saint Dimitrios templomnál lévő teraszról készült, a másik meg úgy tippelem, hogy a hegyoldalban kicsit lejjebb és délebbre van.

 

 

Előzmény: Breki1 (18580)
Sylvie1989 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 18581

Szia!

 

Mi jövőhéten indulunk Zakynthos-ra, a szállásunk Laganasban lesz. Nagyon reméljük, hogy még jó időnk lesz.

Szeretnénk kint olívaolajat és fűszereket vásárolni és olvastam, hogy te ebben tudsz segíteni. Hol érdemes ezeket beszerezni?

Ezen kívül természetesen bármilyen tanácsot, véleményt szívesen fogadunk.

 

Köszönöm.

Előzmény: Bobbyyy (18305)
Breki1 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 18580

Ez szerintem a főváros régi részében egy hegyről jövő utca.

 

Szerintem pontosan a készítője se tudja pontosan megmondani, de

 

https://hu.pinterest.com/pin/147633694013815652/

 

 

Előzmény: asotfan (18579)
asotfan Creative Commons License 2016.09.04 0 0 18579

Udv, valaki tudna segíteni, pontosan hol találom ezt az utcát/lépcsőt zakynthoson?

 

Köszönöm.

iculi43 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 18578

sziasztok.

 

Mi holnap este utazunk Zakintosba. Sok mindent olvastam rola es ezert valasztottam. Erdeklodom magyar utazasi iroda van e ott es esetleg idegenvezetot hol lehet kerni?. Egyebb jo es annak buktatoit irjatok meg hogy mire kell odafigyelni. A paromat szeretnem meglepni egy szep nyaralassal. Elore is koszonok mindent.Udv: Misi

Mentol frász Creative Commons License 2016.08.31 0 0 18577

Köszi srácok!

hallaignác Creative Commons License 2016.08.30 0 0 18576
Előzmény: Mentol frász (18574)
iatti Creative Commons License 2016.08.30 0 0 18575

útlevél v. személyi kell  kishajóvezetőit nem kérnek, Keriben ott sok van, de vki. már az előzőekben árat is írt .

 

Előzmény: Mentol frász (18574)
Mentol frász Creative Commons License 2016.08.30 0 0 18574

Bocs, de ezt mondd még egyszer!

Nemsoká megyünk, és a csónakbérlésen gondolkozunk - vajon milyen papír vagy egyéb kell hozzá?

Előzmény: iatti (18573)
iatti Creative Commons License 2016.08.30 0 0 18573

Mint már írták a Meteórákat és Athént innen el kell felejteni a sziget rengeteg szép stranddal és látnivalóval van megáldva.

Kell jogosítvány a motorbérléshez, a teljesség igénye nélkül szörfözés,kajakozás, banánozás,fánk,motorcsónak bérlés,motorcsónakos ejtőernyőzés, hajóról sznorizás, és bevezető /intró/ merülés, ha vizsgád is van akkor merülés 

így hirtelen ennyi

 

 

Attis

 

Előzmény: Dia92 (18568)
Dia92 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 18572

Sziasztok! 

Pár bejegyzések lejjebb írtam néhány kérdést, de csak egyre kaptam "választ" :)

 

ha valaki erre jár lejjebb görgetne és ha tud válaszolni, válaszolna? 🙂

 

Koszonom 

Dia

Cimili Creative Commons License 2016.08.27 0 0 18571

Köszönöm a beszámolód! Elég sokszor voltam már 3 csillagos apartmanban, de ilyen koszt, amit te leírtál, sose tapasztaltam, ez egyszerűen döbbenetes. Ráadásul pont egy Neckermantól nem várná el az ember, hogy ilyen szállodába viszi az utasokat, főleg úgy, hogy szerintem az egyik legdrágább utazási iroda. Hoztam is egy fotót, a Caravelel szemben lévő apartmanunk fürdőszobája ragyogott a tisztaságtól, minden nap alaposan kitakarította a tulajdonosnő. Hogy hogy bírta energiával, nem is értem, mert takarítás után egész nap és este a földszinten lévő vendéglő konyháján dolgozott. Ráadásul mindig kedvesen köszönt és mosolygott, ha találkoztunk. 

 

Előzmény: n.tomika (18566)
hallaignác Creative Commons License 2016.08.27 0 0 18570

Ja, meg itthon sem lehet napi nyolcezer forintért különb szállásokat kapni, mint Görögországban. Miért gondolja valaki, hogy ennyiért a Hiltonban fog lakni?

Előzmény: Laci_BP (18569)
Laci_BP Creative Commons License 2016.08.27 0 1 18569

Meteorák,  Athén??  Azok nagyon nem ott vannak. Ha lenne is út,  értelmetlen lenne 2 óra hasznos nézelődésért 10-15 órát utazni. Élvezd ki inkább Zakynthos látnivalóit.

 

Sose értettem,  hogy aki Zakynthosra utazik az Kefaloniara akár menni, aki gran canariara megy az teneriffére akar utazni, aki Krétára utazik az santorinire akar menni meg fordítva. 

Előzmény: Dia92 (18568)
Dia92 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 18568

Sziasztok!

 

Mi szeptember 9-én indulunk busszal Agios sostisra, lenne esetleg pár tanács, hogy hogy lehet elviselhetőbbé tenni ezt a hosszú buszos utat? :)

 

Meg még pár kérdés:

Ha robogót szeretnénk bérelni, kérik a jogosítványt, vagy személyi is elég hozzá?

volt már valaki a Sofia & George apartmanban?

Van olyan helyi utazási iroda, ahonnan van lehetőség elmenni a Meteorákhoz vagy Athénba? És ha igen, milyen áron?

Milyen vízi sportok ki

róbálására Van lehetőség a szigeten?

 

Előre is köszönöm a válaszokat :)

 

goldos Creative Commons License 2016.08.27 0 0 18567

n.tomika:

végtelenül együtt érzek veletek! bizony 8 nap 7 éjszaka és ebből lejön 1 nap az utazás miatt...mert elsö nap korábban érkezel esetleg kora du-ra, ugyan de akkor  utolsó nap meg korábban indul vissza 10-kor el kell hagyni a szobát, jön a transzfer -aztán 2 olyan nap még hogy harcolni kell azért amiért fizettél több mint bosszantó.és még orvosi ellátásra is szorultál hát mit mondjak nem volt tartalmatlan nyararás. mi jártunk igy egyiptomban, az idegenvezetöt csak az érkezéskor láttuk,miközben sajnos a "fáraó átka" utolért és orvosi segitséghez kellett volna forditson, a gyógyszerezés miatt. máig bánom hogy jegyzökönyveztem mert volt aki megtette és kapott kártéritést.érdekes a nyaralóhelyeken  az id vez -k mindig csak a központban találhatóak meg az attól távol eső helyekre soha nem érnek rá kimenni pedig akár 1 utasért is ha kell kötelessége segitséget nyújtani.

 

n.tomika Creative Commons License 2016.08.27 -1 2 18566

Bocsi kicsit hosszú lett, más nem jut eszembe, de ha bármi kérdés van, kérdezztetek nyugodtan.

 

Caravel Zante Hotel 4-5* , Tsilivi-planos, augusztus 5-12

Neckermann szervezésében utaztunk, Debrecenből! indulás,Repülés gond nélkül, igaz a kínált szendvics nehezen ehető volt mert sajnos teljesen megfagyott! A személyzet elnézést kért, semmi probléma!A repülő téren a poggyászok felvétele után a buszra felülve tapasztaltuk, hogy a helyi idegen vezető nem jön velünk. A Szállodába 8an érkeztünk, 2 család, a felállás ugyan az,  fiatal pár és az egyiknek a szülei. szóval a bejelentkezés során kedvesen a kezünkbe adták a 314, 315ös szoba kulcsait! Megjegyzem KULCSAIT, 30dkgos réz kulcstartóval! Már akkor fura volt, de még reménykedtünk!Ezek a szobák nem a fő épületben hanem a mellék épület földszintjén találhatóak, olyan bungaló hatású kis apartman stílus. Első ránézésre  jó, mert a 3 szintes épület legalján vagyunk, lift nincs, így nem kell lépcsőzni, kilátás gyönyörű, kb 100méterre a tenger! De Amikor bementünk, akkor döbbentünk le, hogy hova jöttünk??????!!!!! A bútorozás elfogadható, kicsit kopottas klasszikus stílus,de még elment volna, de a fürdőszoba plafonja mereven penészes, az ablak körbe penészes és ez adott egy dohos, büdös illatot a szobának meg az ágyneműnek. kb mint dédnagymamám réges-rég nem használt, föld borítású hátsó szobája amit kb 20 éve lebontottunk! Az hogy minden merő kosz és retek már csak tetőzte a problémát. A szoba közepe szépen fel volt takarítva, de a bútorok előtt, lábainál vastagon állt a mocsok, a por, kosz, kaja (chips) darabok, a földön rengeteg hangya, és később egy nagyobb fekete bogarat is találtunk amire az idegen vezető azt mondta hogy helyi csótány! Ez a szinvonal egy erős 3csillagos apartmannak felelt volna meg! Szóval mi felkaptuk magunkat hogy ezt nem fogadjuk el, irány recepció és szoba csere. ahol annyit mondtak, hogy nincs szabad szoba, esetleg holnap! Ekkor hívtam az idegenvezetőt, aki annyival lerázott, hogy jelenleg nem ér rá(talán egy másik csoporttal volt a hegyekben, de nem volt ideje kifejteni, szóval nemtudom pontosan) és letette. azt mondta majd ha ráér visszahív! Ezek után én idegesen hívogattam, hogy mégis segítsen valamit, amire a válasz az volt hogy már csak kinyomta. Próbáltuk másik telefonról, azt felvette és akkor már muszáj volt valamit intéznie! Ő se járt nagyobb sikerrel mint mi, esetleg majd holnap! De mondta hogy kért extra takarítást a szobára! Na, az annyiból állt, hogy az egyik szobából elvitték a kukából a bőröndök fóliáját a másikban pedig semmit nem csinált! Minden maradt ugyan olyan koszos mint előtte. Nem volt mit tenni, az estét túléltük, aztán reggel 10kor már sorakoztunk az új szobáért, az egyiket kicserélték, a másikat majd csak 1 körül. Az új szobák a fő épületben egymáshoz közel a 2 emeleten voltak, ezek már érték a 4 csillag színvonalat, semmi probléma nem volt velük! De vissza a témához, 15órakkor információs óra az idegen vezetővel, plusz jegyzőkönyv felvétele az elrontott 1 napunkról! Az idegen vezető a recepción el akarta kérni a vissza adott szoba kulcsokat, mert döbbenten nézte az általunk készített fotókat, videókat, de a recepción nem adták neki oda.Nagyon megvoltak ijedve, mármint a recepciósok.Míg ez zajlott, a szállodába folyamatosan érkeztek a vendégek, és egy nagyobb hangzavarra lettünk figyelmesek. 3család érkezett, gyerekekkel. 8hónapostól a 6-7 évesig. Kolozsvárról érkeztek magyarul beszélő de román állampolgárok. Feltűnt, hogy sokat időznek a recepción, ezért elkezdtünk velük beszélgetni! Kiderült, hogy nekik is kiadták a fentebb említett 314, 315ös szobát. Ők is egyből vissza dobták, hogy már pedig ők abban 1 percet sem töltenek. Jelzem, elvileg miután mi vissza adtuk ki kellett hogy takarítsanak ,de ők is ugyanazokat a problémákat sorolták fel és fotózták le. szegények a sok gyerekkel délután 3 tól este 9ig ültek a recepción mire kaptak másik szobát. de ez már az ő harcuk, teljesen elfoglalták a bőröndökkel a recepciót, így tudtak egy kicsit előnyhöz jutni.

Lényeg, hogy mi kaptunk 2 jó szobát. Berendezése elfogadható, kicsit kopottas de még használható, szép szoba volt és tiszta. Benne egy kis hűtővel amiben érkezéskor 1 víz és semmi több, nem is töltötték többet. érkezéskor pipere dolgok, tusfürdő, stb., de ezek is csak 1x az elején, nem is adtak többet. Szobáról ennyi. Wifi, elvileg ingyenes lett volna, de bár lett volna fizetős csak működött volna. A folyosó tele volt routerekkel, de kb 1-2 méteren sugárzott jelet. A szobában már nem volt fogható, a lobbyban , a recepción, az étteremben nem volt fogható, néha tudtunk netezni a medencénél. A fő épület 2 részből áll, a recepció 2 oldalán egy-egy 2emeletes épületszárny, ez már szép, modern, liftes. Itt jegyezném meg, hogy ha valaki ide megy, előre szögezze ki hogy a fő épületben szeretne lenni, akkor nem fog csalódni. Mert a szálloda 4-5 épület tömbből állt. Itt közel a lift, az étterem a lobby, a medence, part. Igazából egy medence van a fő épületnél, ettől kb 5 méterre van a tenger, annyi hogy egy lépcsőn kell lemenni. van még egy medence , az távolabb a parton. az egy mindenki számára elérhető medence, napágyakkal, de a szálloda vendégeinek ingyenes. A medencénél ingyenes napágy, ernyővel, a parton 6 eur. A szállodában sok magyar volt.

Tisztasággal több probléma nem volt, a takarító minden nap jött, takarított, 1-2 naponta a törölközőt is cserélte, de ennyi.

A személyzet, hát kedves, segítőkész, de maguktól nem mosolyogtak, csak úgy elvoltak. Máshol azért jobb viszonyt szoktunk ápolni a személyzettel.Itt nehezen ment.

Ellátás: Reggeli a fő étteremben, bőséges, sonka, tojás,péksütemény, minden ami reggelire szokás. Ebéd: a fő étteremben hagyományos fő ételek,  vagy pedig a medencénél a pool barban 10-18ig hamburger, sajtburger,pizza,hot dog, toast, gyümölcs, fagyi, üdítők, alkohol. Vacsora: Fő étteremben, Alap főtt élelmiszerek mellett, minden este valamilyen speciális ételt is készítettek, pl.: volt hal, gyros, barbecue, ázsiai,stb…..   Az ételek finomak, bőségesek ehetőek voltak, amit megkóstoltam szinte minden ízlett. Minden nap 3-4 fajta sütemény, gyümölcsök.

Volt 1-2 animátor, jó fejek voltak, de nem sok mindent csináltak. napközben vizi torna, vizi labda, röplabda majd este valamilyen rövid program.

A tenger közvetlen közel van, hosszan, laposan mélyülő homokos part, ami reggelente, szélcsendben szép tiszta, de nagy hullámzás ideje alatt felkavarja és kicsit koszosnak tűnik. Sajnos sokat fújt a szél.

Kirándulni csak egy szigetet megkerülő hajókirándulásra mentünk, amit az idegenvezetőnknél foglaltunk be, kicsit drágábban mint bármely kinti irodánál, és nagy hajóval mentünk ami 350 fős, de vagy nem voltunk annyian vagy nem tudom mi volt, mert nem volt vészes, jól éreztük magunkat, mindenhol elsőként mentünk fürödni, utolsóként másztunk vissza így sokat nem várakoztunk a lépcsőnél.

A szálloda egy kis utca majdnem végén található, az utsában több üzlet, bolt, market,taverna, étterem, utazási iroda, autó, quad bérlő,..stb.....

Egy vízi labdás játék közben törés gyanús sérülést szereztem, így volt alkalmam bejárni a szigetet, mert a Medical zante Care központokban vizsgáltak. Az idegenvezetővel történt kommunikáció után  egy autó jött értünk a szállodába majd az Először a helyi (Tsilivi) központba vitt el, ahol  megnézték a kezem, bekötötték, majd tovább vittek Zakynthosba, ahol volt a röntgen, majd onnan tovább Laganasba, ahol rendelt a ortopéd orvos. Ő állapította meg, hogy nincs eltörve az újam, hanem csak szalag szakadás, vagy megnyúlás van, vagy micsoda. Sajnos a saját idegenvezetőnk nem jött velünk, mert szabad napja volt, küldeni nem küldött senkit, igaz telefonon lebeszélte hogy jöjjenek értem , elvileg ennyi lenne a dolga, de külön köszönetet szeretnék mondani a Grand Tours, buszos csoportjának idegenvezetőjének, akivel a Laganasi központban találkozunk, mert ő elkísérte a vendégeit, és ő fordított nekünk. Mert Elvileg tudok angolul, de mivel évente csak nyaralás alatt beszélek, akkor se az orvosi dolgokról kicsit nehézkes volt a dolog. Minden ment végig egyedül, de a diagnózis megértéséhez már jól jött a segítség.

Hírtelen más nem jut az eszembe. Összességében, ha egyből a jó szobákat kapjuk meg, és nem ismerjük meg a szálloda gyenge pontját akkor nagyon jól éreztük magunkat. Amúgy nem egy rossz szálloda. Elvileg hallottunk olyat, hogy teljesen fel akarják újítani 5 csillagos szintre. Ha lehetne olyan kikötésem, hogy jó szobát kapjak, akkor szívesen vissza mennék! De azért az első 2 nap, kicsit nyomot hagyott .

Breki1 Creative Commons License 2016.08.25 0 1 18565

Meg külón biztosìtás.

Dorothy_13 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18564

Köszönöm a válaszokat:)

 

Ezt szomorúan hallom.

Akkor az öbölhöz marad a hajóút, azt nem is bánjuk, viszont akkor a kilátóhoz megnézem lehet e valamiféle nem több állomásos busszal eljutni oda.

Amúgy engem  is érdekelne , hogy a quadhoz pl. mik kellenek, de gondolom jogosítvány alap.

 

hallaignác Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18563

Az a megoldás, hogy olyan buszra fizess, ami oda visz, ahova szeretnél menni.

Előzmény: Kheni83 (18559)
pampalinikis Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18562

Köszi szépen, ez jól hangzik!

Előzmény: Kheni83 (18560)
joeyfiu Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18561

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék aki bérelt robogót, quad-ot mi az ára kb. és mik a feltételek? Vasilikosban lesz a szállásunk, azon a környéken szeretnék bérelni.

Kheni83 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18560

Szia!

Én a parkolóval kapcsolatosan tudok hozzászólni. Mi is szept.1-én megyünk. Egyik ismerősöm sűrűn szokta ott hagyni az autóját, tőle informálódtam én is, és a héten foglaltam is helyet a neten. A kék szektorba foglaltam, szept.1. 8órától szept.9. 8óráig 7900ft volt, amit le is emeltek a számláról, kinyomtattam a foglalást, amit vinnem kell magammal.

Előzmény: pampalinikis (18541)
Kheni83 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18559

Szia!!

Köszi szépen a segítséget!!

Lehet még gondolkodom a buszos szigettúrán, volt kint ismerősöm, ő mondta, h nem ajánlották neki, nem sok értelme van, ink.béreljünk autót, quadot az árából és azzal oda megyünk ahova akarunk.

Előzmény: n.tomika (18529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!