Keresés

Részletes keresés

Amaranthus61 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 380
Talán egyesével felmegy a kép...
HunorBH Creative Commons License 2008.01.13 0 0 379
Még egy dolog lemaradt? Az AWI eljárás alkalmas vastagabb lemezek hegesztéséhez is vagy csak a vékonyabbakhoz? Mert én úgy gondolnám, hogy 315A-val azért már lehetne 15-20mm-es lemezeket hegeszteni.
HunorBH Creative Commons License 2008.01.13 0 0 378
Köszi a választ. A hideghuzalos AWI hegesztés azt jelenti hogy az inverter minden előnye mellett (kivéve a pulzus üzemmód) gyakorlatilag MIG üzemben tudok hegeszteni?
A MIG-el az a bajom, hogy hidraulikahengerek hegesztéséhez nem jó, mert lutri vele a varrat. Lehet hogy a kezemben van a probléma, de tökéletesnek látszó varratok esetén is volt probléma a szivárgással, ezért gondoltam az impulzus hegesztésre. A másik problémám, hogy a MIG nagyon fröcsög. Ha ezt az invertert hideghuzalos AWI-ként használom, akkor ez megoldódhat? A hengerek mellett max 30mm-ig hegesztünk lemezeket célgépekhez. Az igazság az hogy a Jasic gépet kintről hozatnám be mert amúgy is sokmindent vásárolok itthon. Ez a 315A-s gép egyébként 265,000Ft-lenne. Viszont huzalelőtolóra most kértem pár ajánlatot, így ha tudnál erre ajánlatot adni, azt megköszönném. Persze csak ha van értelem...
Előre is köszi
Előzmény: uniweld (375)
uniweld Creative Commons License 2008.01.13 0 0 377

 

Akkor kezdjük el:

Először is az alábbi leírás nem lesz teljes, nem lesz objektív, és elsősorban kezdő hegesztőknek szól.

Amenyiben valaki nem ért egyet a leírtakkal akkor kérem ne kritizálja, hanem az általa jobbnak tartott verziót adja közre.

Amennyiben ugyanis vitába keveredünk akkor az a fórum szempontjából nem lesz pozitív hatású, (intenzívebb fórumokon is gondot okoz ).

-alapanyag legyen tiszta (zsírtól olajtól korróziótól mentes)

-illesztési hézagot alapesetben nem hagyunk, kivéve vastag anyagok toldása < 3mm (tompavarrat) leélezéssel V, X ,K egyéb előkészítéssel

-vékony anyagok tompavarratainál is alkalmazunk leélezést V, X, K jellemzően, de a vékony keresztmetszet miatt nem szükséges illesztési hézag,amennyiben megfelelő áramerősséggel hegesztünk

-jellemzően 0-4mm anyagvastagságig 0,6-0,8mm átmérőjű SG2- es huzalt használunk, ehhez elviekben elegendő egy 160-180A teljesítményű hegesztőgép.

-huzalt , áramátadót, gázterelőt, gázelosztót stb. jellemzően hegesztéstechnikai szaküzletben vegyünk, egyrészt az árak másrészt a minőség miatt.

-amennyiben 2 görgős előtolóval szerelt gépünk van akkor a vékony huzal esetében csak annyira szorítsuk meg a görgőket, hogy a huzalt biztonsággal tudja továbbítani, de egy kézzel letudjuk fogni a huzaldobot előtolás közben, (kézsérülésre figyelni!!!), így többnyire elkerülhető a huzalbegyűrődés esete.

-amennyiben az áramátadónál ég be a huzal az a legtöbb esetben egy oldalcsípő segítségével orvosolható, amennyiben nem akkor tekerjük ki az áramátadót a pisztolyfejből, és kicsit köszörüljük meg az áramátadót- így sokszor még újra használható az áramátadó.

- rendszeres spray használattal, és megfelelő gépbeállítással a fenti eset ritkábban következik be

-0,6mm-es huzallal történő hegesztéshez általában 30-120A szükséges

-0,8mm-esw huzallal történő hegesztéshez általában 80-180A szükséges

-a használt munkakábel max. 4 m-es legyen, ajánlott 3-3,5m-es

-megfelelő huzalvezetős spirállal legyen szerelve a munkakábel,1,0mm-es huzalig kék bevonatú, felette piros bevonatú spirált használjunk

-AL és saválló huzal esetében teflon, vagy carbon huzalvezetőt kell használni

-a hegesztőgépen először állítsuk be a szerintünk megfelelő áramerősséget A-t, és ezután állítsuk hozzá a megfelelő huzalelőtolást, amikor a legcsendesebben olvad a huzal hegesztéskor az lesz a legjobb beállítás, ha kiinduláskor nem tudjuk, hogy hova tekerjük a huzalalőtoló potmétert akkor a legjobb ha középállásból indulunk ki.

-ha sok a huzal akkor lögdösi a pisztolyt, durrog, pattog, ha kevés akkor fröcsköl

-CO2 gáz esetében 6-12 liter mennyiség között van az ideális mennyiség, addig célszerű csökkenti még a varrat nem lesz szivacsos, és ahhoz a mennyiséghez 1 litert hozzáadva már megfelelő varratminőség érhető el

-kevertgázzal AR82%/CO2 18% jobb eredményeket lehet elérni, de kezdőknek a magas ár miatt nem javaslom

-nagyon sok CO2 gáznál főleg hidegebb  időben előfordul a gáz nagy hűtőhatása miatt, hogy a reduktornál jegesedés, lefagyás jön létre, ez reduktorfűtővel ill. a gáz mennyiségének csökkentésével elkerülhető

-nagyobb felületű vékony anyagok esetében célszerű sűrűn rögzíteni pontszerűen (hefteléssel) a két anyagot egymáshoz, hogy hegesztéskor keletkező hő hatására ne tudjon egymástól eltávolodni,természetesen nem röntgenvarratot készítünk, így heftelhetünk bátran

-hegesztést végezhetünk jobbról balra haladva és fordítva is kinek melyik variáció tetszik, és ki milyen kezes

-tompavarratnál lehetőleg a pisztoly merőlegesen álljon az anyagra, és a haladás irányában 15-25 fokkal előrenézően az áramátadós része,a pisztolyt így toljuk és nem húzzuk mint pl. bevontelektódás hegesztés esetén, a távolságtartás az anyagtól lehetőleg legyen állandó 5-10mm a gázterelő és anyag között

-sarokvarratnál 45 fokos pisztolytartás és 15-25 fok a haladás irányába a fentiek szerint

-szükség esetén lehet a pisztolyt kicsit mozgatni a varrat keresztirányában le és fel, haladóknak körkörös mozgás is kivitelezhető

-kipróbálható még hegesztés közben a pisztoly előre hátra mozgatása (+5, -5mm) a szebb varratkép miatt.

-a fenti variációk alapján mindenki eltudja dönteni, hogy saját tapasztalat alapján melyik megoldás adja számára a legmegfelelőbb eredményt

-amennyiben fejpajzsal (automata v. hagyományos bólintóssal) hegesztünk akkor célszerű két kézzel fogni a pisztolyt a biztosabb pisztolyvezetés miatt, jobkézzel a markolatot balkézzel kicsit a markolat után a pisztolynyakat (csak kesztyűben az égési sérülés miatt!!!), balkezesek fordítva!

-természetesen ha húzzuk és nem toljuk  a pisztolyt akkor is lehet hegeszteni csak nem lesz olyan szép a varratkép!?

-a hegesztést ha lehet mindig az anyag szélénél kezdjük, ha megoldható akkor haladhatunk két irányból is , így az anyag közepén találkozik a két varratvég, ez azért szükséges mert  a varrat végén  az anyag szélén már nagy hőtorlódás keletkezik ami vékony anyagok esetén átszakadásba torkolhat

-AL és rozsdamentes hegesztésre ha van igény akkor írok megoldásokat

Egyelőre ennyi –sok kimaradt, és sok nem kellett volna, de már fáradt vagyok.

 

Jóéjszakát

Amaranthus61 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 376
Peti7204:
Itt vannak a fényképek. Minden képen 4mm-es laposvas anyaggal próbálkoztam, minden esetben flexxel megtisztított felületen.
1.
0.6-os huzallal, az eredmény magáért beszél
2.
T illesztés, egymás mellé hegesztés, mindkét esetben egyenes pisztolymozgással. Megfogadva a tanácsodat, két kézzel. Határozottan csökkent a bizonytalan vonalvezetés.
3.
Hozzáférhetővé tettem az illeszés keresztmetszetét. Maradt benne lyuk.
4.
Körkörös mozgással készített varrat (alul)

Egy csomó kérdésem van. Remélem, hogy nem kérdezek nagy hülyeségeket. Nem várom meg Uniweld beígért szamárvezetőjét, már csak azért sem, mert kíváncsi vagyok a többiek véleményére is.

-Vas munkadarabot feltételezve milyen milyen keresztmetszethez milyen vastag drót való?
Esetemben: 0.6-os dróttal kizárt a 4-es laposvas? És bicikli vázhoz milyen drót való?

-Kell-e CO-nál is körkörösen, vagy ívesen jobbra-balra mozgatni a psiztolyt?

-Milyen távol kell lennie az áramátadó düzninek a hegesztendő anyagtól? Nekem előfordult, hogy a gázterelőtől nem láttam az ívet, olyan közel tartottam, de ha távolabb, akkor szakadozott az ív.

-Szemre a 4. képen levő alsó varratról azt hinném, hogy jó. Honnan tudhatom biztosan, hogy tényleg jól megolvadt az anyag is, nem csak a drót?

-A tényleg hozzáértők varrata mennyire emelkedik ki az anyagból? (maradjuk a 4-es laposvasnál)

-Úgy tűnik, az én gépemmel (GÜDE MIG190/KOMBI) elég kacifántosan áll be az áram. Függ a nyolcállású kapcsolótól, de úgy tapasztaltam, hogy a beállított huzalelőtolástól is. Akkor derül ki, hogy mennyi, amikor egy hegesztési ciklus után ott marad a kijelzőn az érték. Van, aki ismeri ezt a gépet és kicsit felhomályosítana erről? ( Meg esetleg egyéb tapasztalatairól.)

-Hány éves a kapitány?

Mindenkitől elnézést kérek, hogy ilyen hosszú voltam, de ha mindenre választ kapok, még akkor is messze leszek attól, hogy minden flottul menjen...

uniweld Creative Commons License 2008.01.13 0 0 375

Üdv.

ha jól értam akkor az említett helyen AWI-val hegesztik a kipufogókat.

Jasic 315 AWI azaz TIG készülék, ezért ehhez maximum huzalalőtolóval hideghuzalos AWI hegesztés valósítható meg, de az sem működik impulzus üzemmódban.

Ha impulzusos huzalos hegesztéssel akarsz dolgozni, akkor szükség enne az anyagok méreteire (vastagság, anyagminőség, átmérő stb), hogy tudjak neked valamilyen megoldást mondani.

A fronius gépek szerintem igen jók, mind minőség, mind tudás tekintetében, viszont a beprogramozása a rövidített angol/német menűk miatt elég bonyolultm főleg a TPS sorozatra igaz. A hegesztők ezért idegenkedenek tőle főleg impulzus ill synkropulz azaz duplaimpulzusos hegesztés esetén

Én szervizelem és árulom is a fronius gépeket de a TSp sorozatnál sokszor hívnak, hogy programozzam be az aktuális munkához a gépet.

Viszont van 100 programhely ahova a beállításokat ellehet menteni

A Jasic gépek között van nagyon jó és kevésbé jó is, de ha tudjom, hogy mi az igény, és mennyi a keret rá akkor tudok ajánlani egyéb típusokat is.

Előzmény: HunorBH (373)
uniweld Creative Commons License 2008.01.13 0 0 374

Üdv mindenkinek

sajnos csak most értem haza így a beigért leírás késik

amint tudom pótolom

Előzmény: keepitretro (366)
HunorBH Creative Commons License 2008.01.13 0 0 373
Üdv Mindenki

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nos a dilemmám az hogy egy impulzusos hegesztőgépet szeretnék venni, és nézegetek ugyan egy Froniust használtan az Ebay-en de közben megtaláltam a Jasic gépeket is ami alap helyzetben TIG míg a Fronius huzalelötolóval együtt van. A teljesítményük azonos, de természetesen a Fronius jóval drágább. Az egyik barátom ipari mennyiségben készít motorcross kipufogókat a Husquarna gyárnak, és azt mondja hogy ezt a Jasic gépet használják, olyannyira hogy a Fronius-t feltették a polcra mert szerelni is kellett, és a melósok sem szerették. Szóval ipari körülmények között használják és nagyon jók állítólag. Ekkor az egyszerű agyammal kezdtem el gondolkodni, müködik ez az hogy:

Megveszem a Jasic 315A-s gépét, majd veszek hozzá egy külön huzalelötolót, vagy akár egy vízhűtőt, és máris készen van az impulzusos gépem.

Vajon ez ilyen egyszerű?

Előre is köszi.....
ITYU07 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 372

Szia!

 

"Az uszályon hegesztés a kedvenc poziciom."

 

Ezt a munkafolyamatot a legkönnyebb gyakorolni!Fél liter jóféle házipálinka elég hozzá!Mindent a tudásért!

Azért komolyra véve a szót,a képen látható munkánál a tériszony sem elhanyagolható.A fejfeletti hegesztés máig is mumus nálam.20 éve foglalkozom a hegesztéssel de ezt soha nem tudtam megszokni.Cunder a gallér alá,az a finom!

Minden Jót!

Előzmény: peti7204 (371)
peti7204 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 371

Igen,szebben lehet vezetni,és könnyebb.Főleg nehéz poziciokban,és amikor az ember (kezdö).De bázikus pálcánal is nagyon jó megfogni ballkézel a pálca közepénél,mikor csöveknél fejfölött kezdesz.Ezt a képet nektek küldöm. Az uszályon hegesztés a kedvenc poziciom.

Előzmény: m joy (370)
m joy Creative Commons License 2008.01.11 0 0 370

üdv . ! Egy kérdésem lenne .

Azt irjátok  ,videokon  is látom ,hogy két kézzel kell fogni a Co pisztolyt  . Miért ?

Én  régota hegesztek pálcával ,néha Co-val   , még sose fogtam két kézzel .

Szebben lehet vezetni?

peti7204 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 369
Szevasztok.Elöször is Amaranthustól szeretnék elnézést kérni,mégpedig,hogy a ballkezével fogja meg a jobbcsuklójánál és igy vezese apisztolyt.Ez hülyeség.Inkább a pisztoly elejénél( a gázterelő után),csak ne égese meg a kezét.A pikelyes kontra egyenes varratok:szerintem mindegy lényeg,hogy egyenletes legyen és I-Y-V és X varratoknál teljesen kitöltse a vályatot,ne maradjon anyaghiány.Én pikelyes varratot csak akkor szoktam csinálni,ha vékony anyagnál túl nagy a hézag,egyébbként le-föl mozgatva a pisztolyt,is lehet ilyet csinálni.
keepitretro Creative Commons License 2008.01.11 0 0 368
Neomatik: Nekem úgy szokott szép pikkelyes lenni ha félkörösen, megszakítva csinálom.
Előzmény: NeomatiK (367)
NeomatiK Creative Commons License 2008.01.11 0 0 367

Helló!

 

Jó, hogy egyre többen vagyunk! :)

 

Motoszkál a fejemben egy kérdés régóta... miért csinálnak pikkelyes varratokat? Az rendben hogy esztétikus, de így nem lesz egyforma a keresztmetszet a varrat hosszában. Hogy kell úgy megcsinálni, hogy szilárdságtanilag is megfelelő legyen?

 

Továbbá ezt a pikkelyes varratot milyen technikával kell csinálni? Körkörös vagy íves pálcavezetéssel, ívet megszakítva? Erről ha tudnátok egy részletes leírást annak nagyon örülnék, köszi! :)

keepitretro Creative Commons License 2008.01.11 0 0 366
uniweld: megköszönnénk!!! :-)
Előzmény: uniweld (361)
peti7204 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 365
Hézag igy igy nem kell,teljesen jó az ősszeállitás,a gázmennyiséget is jónak találom.Támaszd a kezed, ha jobbkezes vagy a ballkezedel fogdmeg a jobb csuklódnál,a könyöködet is rakd le.A pisztolyvezetés tényleg csak idövel fog jönni,ügyelj,hogy minél egyenletesebb(vonalszerűbb legyen).Figyeld az ömledéket.
Előzmény: Amaranthus61 (362)
peti7204 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 364
Kedves Amaranthus.Az automata fejpajzsok szerintem /kezdöknek/nagyon jó dolog,bárcsak nekem is lehetett volna ilyenem mikor tanultam,és ma már a reakcióidejük is gyors,illetve a szakmabeliek is szeretik,ha a másik kezükkel fogni kell az anyagot.Sajnos a 8állású kapcsolot keveslem,bár ettöl az eggyes tartományokban még dolgozhat a gép nagyon is jól.Ezekkel a V-ot állitjuk,de úgye közvetve az áram is nő.Megnéztem az Esab-honlapján,hogy a 0.6-os huzalt 30-100Aközött terhelhetjük,javasolnám a zártszelvényekhez a 0.8-ast.Sarrokvaratoknál 45fokos döntés 20-30fokban elöre.A hang utani beállitás ezen az áramerön nagyon jó szépen zizeg,ha sok a húzal patog,ha kevés akkor csak fröcsög.Az ill.hézag anyagvastagság függö 0-3,4mm-ig nem feltétlenül szükséges,de 3-4mm-nél jó ha van 1mm.Nagyon jó a co(bár a kevertgáz még jobb,sajnos drágább is).Elnézést a többiröl holnap,már nagyon álmos vagyok.Maradok tisztelettel.u.i.
Előzmény: Amaranthus61 (362)
peti7204 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 363
Általában.CO.-nál lehet húzni is meg tolni is.Ha tolod laposabb szivóssabb lessz a varrat,ha húzod mélyebb a beolvadás,de domborúbb és kevésbé szivós,jobban törik.Ez legjobban gyökvarratoknál látványos.PL A Ganz-nál mikor csináltam a próbamunkát húzva kérte a gyökvarratot.Természetesen itt kb.20-30 fokban jó dönteni a pisztolyt,de teljessen egyenesen is nagyon jó.
Előzmény: uniweld (361)
Amaranthus61 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 362

Kedves Peti7204!

Köszönöm a hozzászólást.

- Automatikusan sötétedő fejpajzsot használok.

- Az áramot egy nyolcállású fokozatkapcsolóval állítom, de nem tudom melyik álláshoz mekkora érték tartozik. A leírás szerint 30A-200A között változtatható. A gép 400V-ról jár (két fázis közé van bekötve). Most 0,6-os huzallal próbálkozom, ha a kapcsolót nagyon feltekerem, úgy fröcscsen el a huzal, hogy nem is alakul ki folyamatos ív. A huzalsebességet úgy választottam meg, hogy viszonylag nagy értékre beállítottam és addig vettem vissza belőle, amíg már érezhető volt, hogy nem "tolja" az anyagot és viszonylag egyenletes hangja lett a hegesztésnek.

CO2 - 6l/perc

- Illesztési hézagról van szó? Vegyünk egy laposvasat 20*3, kb 10 cm hosszú.Erre hegesztettem fel a lapja közepére egy másik ugyanekkora darabot. Előtte fémtisztára csiszoltam kis flexszel és a közepén kicsit "meghúztam". A másik darabot ugyanígy megtisztítottam, kb 45 fokban letörtem kicsit az két élét, úgy állítottam a másik darabra. A kis horony miatt nem csúszott el, így fogtam satuba. Hézag tehát nincs. Kellene?

- Huzat nics, zárt helyen próbáltam.

- Csak tiszta CO2 áll rendelkezésemre és nem tervezek egyelőre beruházni másik palackra.

 

Holnap munkafázisonként fényképezek és közzéteszem az elrettentő példát :-)

 

Üdv

Előzmény: peti7204 (360)
uniweld Creative Commons License 2008.01.10 0 0 361

Hali

ha van egy kis időtök akkor megpróbálok feltenni egy kis gyakorlatban használható papírravetett alapszabályt, mint pl. MIG/MAG hegesztésnél általában toljuk a varratot és nem húzzuk mint a bevontelektróda esetében, stb.

talán hétvégén már tudok írni valamit

Üdv.

Előzmény: peti7204 (360)
peti7204 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 360

Tisztelt Amaranthus.1988-óta hegesztek,93-óta min.hegesztőként,hátha tudok segiteni,bár úgy olvasom,hogy az elöttem szoló úrak nagyon sok okos dolgot mondtak.Volna1-2 kérdésem.Kézi vagy fejpajzsal dolgozik?Hogyan álitja be az áramot?Használ e ill.hézagot?Mennyire tisztitja meg az anyagot?Nincs e huzat?Próbált már kevert gázt?Esetleg felrakna egy pár képet/fótót/ellemezni,azzal egy kicsit könyebb lenne segiteni.Elöre is köszönöm.

Előzmény: Amaranthus61 (358)
multiplas Creative Commons License 2008.01.10 0 0 359
Most csinálom a második tanfolyamom láng után awira a házi pálcás varrogatás után, és úgy érzem, csak a sok gyakorlás segít. Elméletileg mindent tudok, mégis néha jön össze a tökéletes varrat, alig kiemelkedő, pár tizedenként pikkelyezett, tökéletes gyökkel, de elég egy újrakezdés, megbillenés, pár fokot elfordított markolat és máris csúfságba torkollik a munka. Ezt nem lehet megtanítani szerintem, csak sok tucat méter lehegesztésével szert tenni a beidegződésre. Ha mégis tudnál egy rövidebb utat, szólj nyugodtan:-)
Előzmény: Amaranthus61 (356)
Amaranthus61 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 358

Keepitretro:

"Nagyon sok minden függ attól hogy a pisztolyod milyen szögben áll, illetve merre haladsz vagy hogy a megfolyt anyag merre indul meg. Van olyan helyzet hogy a co dróttal tudod megtartani a megfolyt anyagot. "

Na, a fentieket már nem kell elolvasnom a könyvben :-) . Én azt hiszem, hogy ha próbálgatom, de utánajárok a szakirodalomban is, az egyáltalán nem haszontalan dolog. Mint ahogy tapasztalt emberektől kérdezni sem szégyen.

Meg aztán van számos dolog, amit bizonyára szívesen megtenne más helyettünk, de mi mégis inkább személyesen magunk szeretjük ;-) . Én a hegesztéssel is így vagyok.

Félretéve a tréfát, köszönöm a hozzászólást, a szög változtatása nekem eszembe sem jutott. (lehet, hogy pedig benne van a szakkönyvekben).

Közelebb, távolabb, kisebb fesz, nagyobb fesz, kisebb gáz, nagyobb gáz, lassabb drót, gyorsabb drót, ezeket próbálgattam. Alig győzöm laposvassal :-)

Üdv.

Előzmény: keepitretro (357)
keepitretro Creative Commons License 2008.01.10 0 0 357
amaranthus: villamosmérnök logikával közelítesz a témához. Én is az vagyok mindig volt aki meghegessze a dolgokat helyettem aztán mikor nem volt elkezdtem én is "megtanulni" a hegesztést. Könyvből nem fog menni. Próbálgasd. Nagyon sok minden függ attól hogy a pisztolyod milyen szögben áll, illetve merre haladsz vagy hogy a megfolyt anyag merre indul meg. Van olyan helyzet hogy a co dróttal tudod megtartani a megfolyt anyagot. Szóval próbálgasd!!!!!!!
Előzmény: Amaranthus61 (356)
Amaranthus61 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 356

Köszönöm a válaszokat. Írtam a gyárnak (GÜDE) és küldtek egy leírást. Aszerint is csak max. 1-es huzalt lehet használni.

Megfogadtam a tanácsot, hegesztéstechnikai boltban vásároltam 0,8-as huzalt 6000Ft/15kg áron. Meg vastagított áramátadót és tisztító spray-t is.

Ki is próbáltam 3-as laposvason. Nem vártam, hogy pöccre olyan lesz, mintha szakember csinálta volna, csináltam is néhány elrettentő példát. Aztán olyat sikerült produkálnom, ami mechanikalilag elfogadható volt de bárhogy próbálkoztam, a varrat vastagabbra sikerült, mint a régi barkács hegesztőtrafómmal, 2,0-s pálcával. Szépnek meg aztán végképp nem volt nevezhető. Egyszer szívesen megnézném, hogy csinálja egy hozzáértő.  A boltban ki volt téve néhány hegesztett darab, hát egyik-másik szinte úgy nézett ki, egy T illesztésnél, mintha rádiusz maróval simították volna a felületet. Persze alaposan megnézve látszott az elektróda mozgásának a nyoma, de irigykedve és gyönyörködve néztem, hogy lám, igy is lehet hegeszteni.

Ha van valami tényleg használható gyakorlati oldalról közelítő tankönyv ajánlatotok, szívesen venném. Esetleg valami magyarázattal ellátott videó...

Sőt, ha valaki hozzáértő adna nekem néhány órás leckét, az lenne a legjobb. Természetesen tiszteletdíjért, vagy valami barter üzlet keretében :-). Mikroprocesszoros, mikrokontrolleres áramkörök fejlesztésével foglalkozom, ilyen témakörben tudnék viszonzásképpen segíteni.

Üdv

 

Előzmény: uniweld (355)
uniweld Creative Commons License 2008.01.07 0 0 355

0,8-as huzalt használj, ehhez a géphez nagyobb nem nagyon megfelelő, ráadásul a leírt munkához tökéletesen megfelel. ha lehet akkor hegesztéstechnikai szaküzletben vedd a huzalt mert ott olcsóbb mint a barkácsáruházakban.

Áramátadóból olyat vegyél ami erősített, azaz vastagabb így tartósabb is és kevésbé deformálódik meleg hatására. Használj spray-t a pisztoly tisztántartásához, és a huzaltoló görgő szorítóerejét ne állítsd túl erősre, főleg 2 görgős előtoló esetében, mert könnyen begyűrődik a huzal. Ha lehet 3, 3,5m-es munkakábelt használj, ha nincs csak akkor használj 4m-t.

Üdv. 

Előzmény: Amaranthus61 (349)
erbe Creative Commons License 2008.01.07 0 0 354
190-esre ne vegyél 1-es huzalnál vastagabbat. Még azzal is nyögni fog. 0,8-as bőven elég kisebb munkákhoz. 1,2-eset 5-10-es lemezhez használnak.
Előzmény: Amaranthus61 (353)
Amaranthus61 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 353

Köszönöm a válaszokat. Attól tartok, Neomatiknak igaza lesz és görgőt kell cserélnem, mivel írja is a gép leírása, hogy vastagabb huzalhoz másik görgő kell. Viszont a gépet (Güde MIG190/kombi) használtan vettem, csak az a görgő van hozzá, amelyik be volt szerelve. Kétféleképpen lehet belerakni, egyik oldalon a felirat 80, a másikon 90. Talán 0,8 és 0,9 mm-es dróthoz? A görgő is annyira szabványos, mint a düzni? Simán kapok ott, ahol düznit is? Egy-két helyen néztem, de nem igazán szakbolt volt, csak tátották a szájukat. A szakboltok meg hétfőn nyitnak - úgy látszik. Akkor addig várnom kell :-) 

Üdv!

NeomatiK Creative Commons License 2008.01.04 0 0 352

De előbb nézd meg, hogy milyen görgő van a gépedben és az áramátadóhüvely is jó-e hozzá. Nehogy ne tudjad befűzni.

Lehetne egyébként 1,2-nél vastagabb elektróda is zártszelvényhez (3-4mm vastagságúhoz), csak annál nagyobb a valószínűsége, hogy a gépen görgőt és hüvelyt kell cserélni.

Előzmény: Amaranthus61 (349)
NeomatiK Creative Commons License 2008.01.04 0 0 351

1,2 mm átmérőjűt.

Előzmény: Amaranthus61 (349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!