Keresés

Részletes keresés

dot com Creative Commons License 2004.11.07 0 0 657
Üdv! Tudnátok nekem segíteni, hogy hol találhatnám meg a Göbölyös féle könyvet. Már több könyvtárban is kerestem , de sajna nem sikerült fellelni. Igaz az OSZK-val még nem próbálkoztam. Ha van infótok más tisztességes leításról, akkor azt is írjátok meg. Sajna az angolom elég hiányos, így jó lenne ha magyarul lenne az anyag. Köszi!
uke Creative Commons License 2004.11.07 0 0 656
A legtöbb 1 CD-s, ahova part 1-2 van írva az alatt azt kell érteni, hogy az anyag két részre lett osztva, hogy CD-re férjen (ált. 400-400 mega). Persze a különálló számok nyílván nem egy CD-sek.
Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 655

MEgkérhetnélek továbbá arra, hogy a videólistán megjelöld, hogy melyik felvétel kb. mekkora (fájlméretben vagy időben vagy mindkettőben) :-)

 

Köszi!!!

Előzmény: uke (654)
uke Creative Commons License 2004.11.05 0 0 654
Igen
Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.03 0 0 653

Hello!

 

Ezekből nekem is ki tudnál firkantani néhányat, ha szépen megkérlek? :-)

Előzmény: uke (652)
uke Creative Commons License 2004.11.02 0 0 652
Az általad felsoroltak kb. 10 CD-nyi anyag. Írj a emilemre és lezsírozzuk!
Előzmény: dot com (650)
dot com Creative Commons License 2004.11.01 0 0 651

Bocsi ezt kifelejtettem. 

 

-Witches Promise (1970)

 

Köszi! 

dot com Creative Commons License 2004.11.01 0 0 650
Bocs, hogy eltűntem pár napra, de nem voltam gépközelben.

Köszi a listát, nagyon érdekes anyag. Igazából nehezemre esett választani közülük, de ez látszik is, mert majdnem az összeset felsoroltam újra. Akkor ezek lennének az általam preferáltak.

 

- 20 years of Jethro Tull (part 1-2)
- 25th Anniversary (part 1-2)
- Living in the Past (DVD 1-2)

- BBC Lively Doc 1979 (part 1-2) - ez baromi érdekes
- Heavy Horses (videóklipp)
- Bourée (videóklipp)

- Thick as a Brick (live 1978)

- Jack-in-the-Green, Pussy Willow (live 1982, Phil Collins a doboknál)

- Songs form the Wood (live 1977)

 

Persze ez nemjelenti azt, hogy ha esetleg maradna hely a CD-n akkor azt feltétlenül üresen kellene hagyni. :)

Mégegyszer köszi!!!!!!!!!!! Nagyon hálás vagyok!

Hogyan bonyolítsuk le ezt az akciót?

Előzmény: uke (648)
uke Creative Commons License 2004.10.31 0 0 649
Ja még van egy Bach-rock.
Előzmény: uke (648)
uke Creative Commons License 2004.10.31 0 0 648
Üdv,
na kb. utánanéztem a következőket szedtem le:

- 20 years of Jethro Tull (part 1-2)
- 25th Anniversary (part 1-2)
- Living in the Past (DVD 1-2)
- Songs form the Wood (live 1977)
- Too Old to Rock n Roll - Too Young To Die (promóciós videó, szar minőség)
- Jack-in-the-Green, Pussy Willow (live 1982, Phil Collins a doboknál)
- Slipstream (1981-es koncert)
- Aqualung (1981)
- Tanglewood Festival - Dharma for One (1970, benne egy 20 perces elég uncsi dobszólóval)
- BBC Lively Doc 1979 (part 1-2) - ez baromi érdekes
- Heavy Horses (videóklipp)
- Bourée (videóklipp)
- Beasties (part 1-2) - A Broadsword and the Beat koncertfelvétele összevagdosva
- Witches Promise (1970)
- Steel Monkey (videóklipp)
- The Whistler (videóklipp)
- Ring Out... (live TV-műsor)
- Thick as a Brick (live 1978)

...meg még héhány, de talán ezek a legfontosabbak.
uke Creative Commons License 2004.10.29 0 0 647
De, természetesen van erre lehetőség. Hamarosan összegyűtöm, hogy milyen angyagom van (és milyen minőségben) és a listát bepasztázom ide. Ezek MPEG videók, amelyek kellenek, kiirom Neked CD-re.
Előzmény: dot com (645)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.28 0 0 646
Jó 5let, kéne cserélgetnünk anyagot :-) Én szívesen felírom a rajongótásraknak, amim van.
Előzmény: dot com (645)
dot com Creative Commons License 2004.10.28 0 0 645

Már próbálkoztam korábban is a winMX segítségével, de mivel hálózaton belülről van csak internetelérésem, és nem én vagyok a rendszergazda, sajnos nem tudtam üzembe helyezni. Sajna van ez a hátrányom. Arra nem lenne lehetőség, hogy elkérjek néhányat CD-re vagy DVD-re írva? Tudom, hogy ez nagy kérés!  

Előzmény: uke (644)
uke Creative Commons License 2004.10.27 0 0 644

Én WinMX-el (www.winmx.com) szedtem le hónapokon keresztül jópár CD-nyi JT videót (promóciós anyagok, koncertfelvételek, videóklippek, interjúk). Az egyik gyöngyszem egyértelműen az 1977 januári koncertjük, ahol az egyik kedvenc albumomat, a Songs from the Wood-ot mutatták be. Érdemes próbálkozni!

Sok sikert!

Előzmény: dot com (638)
dot com Creative Commons License 2004.10.27 0 0 643
Na ná! természetesen jelzem ha találok valamit. Tegnap éjjel közben eljutottam a laufi.de oldalra. Szerintem érdemes egy kicsit ott is körülnézni.
Előzmény: Törölt nick (642)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.27 0 0 642
OK, ha találsz valami érdekeset, azt légy szíves, írd be ide! :-)
Előzmény: dot com (641)
dot com Creative Commons License 2004.10.27 0 0 641

Köszi CsireK! Megnéztem az oldalakat, de sajnos a jethrotullmp3.com még mindig nem működik, a 3mp3.ru oldalon pedig csak zenék vannak a Jethrotól, videók sajna nincsenek. Na nem baj, majd böngészek tovább. Találtam egy két mp3-mat, ami még új volt számomra, bár Anderson szólóalbumaival együtt 25 lemezem van a Jethrotól. 

Mégegyszer köszi!

Előzmény: Törölt nick (640)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.26 0 0 640

Hello!

 

DC++-szal letöltöttem csomó érdekes dolgot. Korábban a jethrotullmp3.com segítségével is le lehetett tölteni érdekes felvételeket, aztán később nem működött, de már évek óta nem néztem. Legutóbb a 3mp3.ru oldalról töltöttem le cuccokat, de videókat nem, csak zenéket, abból viszont jó sok van!

Előzmény: dot com (638)
dot com Creative Commons License 2004.10.26 0 0 639

Ami néhány szóban az együttes repertoárját illeti, számomra az abszolut album a Passion Play. Ez egyzserűen zseniális. A másik nagy kedvencem a könnyebben emészthető kategóriából a Heavy Horses 78-ból, de a 70-es évek úgy eészében óriási. Az A című albumtól kezdődően az erős váltás kissé érdekesre sikerült, de a 80-as évek közepére már egész jóra formálódott. A 87-es album, amin a Budapest is rajt van az hihetetlenül jó. A 90-es években szerintem ismét nagyon nagy lemezek jöttek ki. A Roots to branches hatalmas, és Anderson szólóalbumai közül a Divinities is egszerűen verhetetlen.

 

Kicsit más: Ez a Dee Palmeres sztori engem is egy kicsit meglepett.... ÉRDEKES! Azért lehet, hogy jobb lett volna ha marad a régi JT-ben kialakított formájához...

dot com Creative Commons License 2004.10.26 0 0 638

Üdv Mindenkinek!

 

Eddig volt egy hatalmas mulasztásom. Nem tudtam, hogy létezik ez a fórum, bár nagy rajongója vagyok a Jethro-nak. Minden esetre ezennel pótoltam ezt, és remélhetőleg már nem kell felhagynom a rendszeres látogatással.

Egy gyors kérdés: Nem tudjátok véletlenül, hogy honnen lehetne megszerezni Jethro Tull videókat a netről, vagy egyéb úton módon, életbevágóan fontos lenne.  Már rengeteget kerestem, de eddig még nem leltem sehol, csak rendkívül ócska minőségben. Előre is köszi, és mégegyszer SZIASZTOK!!!!!!!!!

DRT Creative Commons License 2004.10.12 0 0 637

Most olvasom a hivatalos oldalon, Dee Palmer mondá:

“I want to be judged on my musical ability alone, and nothing else."

 

Én lehet, hogy nem vagyok az az ultratoleráns típus, de első kérdésem biztosan nem az lenne, hogy "Mondd csak, min dolgozol mostanában?" :)

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.05 0 0 636

Through long december nights we talk in words of rain or snow
While youthrough chattering teethreply and curse us as you go.
Why not spare a thought this day for those who have no flame
To warm their bones at christmas time?
Say jack frost and the hooded crow.

Now as the last broad oak leaf fallswe beg: consider this ---
There’s some who have no coin to save for turkeywine or gifts.
No children’s laughter round the fireno family left to know.
So lend a warm and a helping hand ---
Say jack frost and the hooded crow.

As holly pricks and ivy clings
Your fate is none too clear.
The lord may find you wantinglet your good fortune disappear.
All homely comforts blown away and all that’s left to show
Is to share your joy at christmas time
With jack frost and the hooded crow.

 

 

Ez egyébként szintén egy régebbi szám (kb. 25 éves lehet), csak akkor nem rakták fel albumra.

Előzmény: kiscement (635)
kiscement Creative Commons License 2004.10.05 0 0 635
Akkor EZÉRT gondoltam,hogy valami Jack in the green-féle...:-)
Előzmény: Törölt nick (634)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.05 0 0 634

Jack Frost and the Hooded Crow :)

 

 

Előzmény: kiscement (633)
kiscement Creative Commons License 2004.10.04 0 0 633

"Rum and cola,ice-cubes crashing

jumping beans and brown eyes flashing

long hair swaying,tell me how d'you feel,well,

hot and fancy it's the Habanero Reel....

tü-dütttű...barefoot in the sunshiiiiine....

kicking empty beer cans down on a high-tide line....":-))

 

A karácsonyit tán egyszer-kétszer hallottam csak,de sajnáltam,hogy egy-két régi számot más stílusban énekeltek rá.Pl.a Fire at midnigh-ot furán tagolgatják;a Bourré-nak is elveszett az a jó kis dinamikája....hm....meg az egyiknél,emlékszem,az volt a bajom,hogy túl finomra,csilingelősre vették a hangszereket...melyik is volt az? A Christmas song az ugyanúgy van rajta? (Nem emlékszem.) Mert azt a dalt amúgy nagyon-nagyon szeretem.

Viszont volt rajta pár,ami nagyon tetszett.Többek között a Birthday card at christmas:-),meg az a...hm...amiben ilyesmi van,h. "and who was in the parlour wrapping presents" ,meg hogy a távozó lábnyomait betakarja a hó...

ja,viszont a Ring out solstice bells viszont jobban tetszett ezen,mint a Songs from the wood-on!:-)

Meg a Last man at the party-ra emlékszem még,az is jó.

Juj...meg most,hogy így belegondolok...ott az eleje felé is volt valami nagyon klassz....mik is vannak ott?:-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (632)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.04 0 0 632

Nekem is nagyon bejön a Photo Shop, a pingvines is, de eleinte még a kedvencem a Lost In Crowds volt meg talán a Hand Of Thumbs.

 

A madaras albumról a Panama Freighter a kedvencem meg a Habanero Reel is meg a Circular Breathing, de úgy az egészet szeretem, ahogy van. A karácsonyi lemez is nagyon frankó.

 

The crumpled sheets of a long hot summer.
Stored images like an acorn, drop.
Squirreled away, but still remembered
by the man in the photo shop.

Előzmény: kiscement (631)
kiscement Creative Commons License 2004.10.04 0 0 631

"...a clutch of days...ten thousand minutes...of a passion play...":-)

 

Nekem a Raft of Penguins a kedvencem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Az a szelídséggel párosuló dinamika,meg a fagott benne...:-)

A Photo Shop se semmi!

 

Hajjaj,tényleg nehéz választani...tulajdonképpen minden egyes dal egy remekmű szerintem...

 

És,gondolom, a Secret language of birds-öt is ismered,ugye?:-)

Nekem onnan főleg a Circular breathing meg a Postcard day jön be,de szintén inkább mindegyik...egyedül a The water carrier,ami nem annyira.

Előzmény: Törölt nick (630)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.02 0 0 630
Igen, én ismerem! Nekem is nagyon bejön. Kedvenc számom róla a Week Of Moments....de nehéz eldönteni :)
Előzmény: kiscement (629)
kiscement Creative Commons License 2004.09.30 0 0 629

Én is szeretem J Tullt!!!!!

Kedvenc lemezem a Living in the past.

Anderson új szólólemezét ismeritek?(Rupi's Dance)? Nekem nagyon bejön!

 

 

Grgr Creative Commons License 2004.09.23 0 0 628

 

megtesszük.

gr

Előzmény: Törölt nick (627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!