Keresés

Részletes keresés

k.valcsi Creative Commons License 2004.05.20 0 0 1562
Szia Imolka!
Én 2003. nyarán voltam Vrasnában nyaralni. Lent a tengerparton vannak éttermek, esténként pedig zenés szórakozóhelyek, de nem túl sok. Közért az egész településen 3db található. Pósta egyáltalán nincsen, s ha levelet szeretnél feladni át kell sétálnod Apstrovaltára, vagy Stavrosba. Apstrovalta kényelmes tempóban kb. a falu közepétől 20-25 perc. Stavros már messzebb van. Ezt mi gyalog kb. 1 és 1/2 óra alatt tettük meg. Stavros, Apstrovalta nyüzsgősebb, jobban ellátott boltokkal és szórakozóhelyekkel mint Vrasna.
Üdv. k.valcsi
Előzmény: imolka. (1555)
k.valcsi Creative Commons License 2004.05.20 0 0 1561
Szia mbalintv!
Idén az Avantgarde utazási iroda prospektusában láttam a Voula apartmant. 2002-ben én is itt töltöttem 2 hetet az Apollon Travellel.
Üdv. k.valcsi
Előzmény: mbalintv (1552)
Unsui Creative Commons License 2004.05.19 0 0 1560
jav.: "(5-6 euro és garantáltan találtok jó helyet:) "
Unsui Creative Commons License 2004.05.19 0 0 1559
Helló imolka.!

Tavaly jártunk arrafelé. Kicsit lejjebb van egy beszámoló is.

Mi végig gyalogoltunk Stavrostól Asprovaltáig. Szerintem se 20 perc gyalog. Bár ezek a falvak úgy összeérnek, mint nálunk a BAlaton déli partján egy két település. Tehát a Vrasna szélén van az apartmann:)))

A leírásod alapján Asprovaltát javaslom Litsa ház / 7 vagy 8-as apatmann (földszint, nem a főút felé tehát csendes, kis kert asztalka szék). A tenger 5-10 perc séta. Ahogy haladtok Stavros felé a víz egyre szebb lesz ("opálosabb"). Asprovaltán a tenger vize inkább a balatonéra hasonlít.

Ha bulizni szeretnétek, szerintem menjetek el Salonikibe is, két óra busszal (5-6 és garantáltan találtok jó helyet:) (Bár gondolom az igazán nagy bulik az iskola kezdéskor vannak... vagy a végén?:)

Üdv, U.

Előzmény: imolka. (1555)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.19 0 0 1558
Ezt írtam:

Asprovalta-n az Eurotours-os Litsa és a Stella kiesik a hangos sétálóutcától. Kényelmes sétával 5 perc egyébként.

Nem Vrasna van 5 percre Asprovaltától. És az több, mint 20 perc gyalog. Vrasnát nem igazán ismerem. A főúton jártunk autóval Asprovalta és Stavros között. Inkább Stavrost. Ha a part a lényeges:

Asprovalta: aprókavicsos, hirtelen mélyülő, tiszta vizű.

Stavros: finom homokos (emiatt opálos a víz), lassan mélyülő.

Mind2 faluban (város?) van 1-1 hangos sétálóutca. Azoktól távolabb lévő apartmanba érdemes menni. Ha nem autóval mentek, akkor érdemesebb Asporvaltába menni, mert ott épült egy Lidl hipermarket. Stavrosban egy Dia nevű szupermarket van alacsony árfekvéssel, de a Lidl olcsóbb.

Előzmény: imolka. (1557)
imolka. Creative Commons License 2004.05.19 0 0 1557
eurotours azt irta 20perc sétával...most honnan tudjam melyik igaz?
tuti vrasnátol 5 percre van asprovalta?
voltált ott?
melyiket tanácsolod nekünk?vrasna tengerpartja?
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.19 0 0 1556
Asprovalta-n az Eurotours-os Litsa és a Stella kiesik a hangos sétálóutcától. Kényelmes sétával 5 perc egyébként. Vrasnából az asprovaltai nyüzsi gyalogosan nem 20 perc. Asprovaltán a tengerpart tiszta, aprókavicsos, gyorsan mélyülő.
Előzmény: imolka. (1555)
imolka. Creative Commons License 2004.05.19 0 0 1555
sziasztok!segitsetek!
asprovaltára mennék vagy nea vrasnára....ketten mennénk a párommal...18 évesek vagyunk szoval vmi jo kis pezsgös hely kéne...tudom nea vrasna csendes nyugodt,az jo lenne nappalra...szép homokos tengerpart gyönyörü viz stb....nem zsufolt tengerprt......
este meg átsétálhatnánk asprovaltára,diszkoba,bárokba,éttermekbestb.....vagy sok az a 20perc esténként?vagy inkább menjünk asprovaltára,vmi nyugodtabb apartmanba?
jo helyek ezek?engem nem zavar ha turizmusra épült,sok bolt meg minden az jó....ott a tengerpart milyen?nagy asprovalta?sok infót
pussz
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.18 0 0 1554
Én az idén nem nézegettem prospektusokat. Közvetlenül foglaltam neten Korfura. Az apartman ismerős.
Előzmény: mbalintv (1553)
mbalintv Creative Commons License 2004.05.18 0 0 1553
Voula apartman:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A hátsó ablakokból a Stavros Beach Hotel (Dias Zeus Travel)látható:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Banzoli! Nincs valami ötleted?

mbalintv Creative Commons License 2004.05.18 0 0 1552
Sziasztok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy Stavrosban a Voula apartmant idén melyik iroda kínálja? Tavaly itt voltunk az Apollon Travellel, és egész kellemes volt. Idén sajnos már nem ők "bérlik".
vkvilmos Creative Commons License 2004.05.18 0 0 1551
Homeopátia autóban, vonaton, repülőn, hajón utazóknak
http://home.tvnet.hu/~a3807/utazas.htm

Az eltúlzott napozás következményeinek kezelése
http://home.tvnet.hu/~a3807/napozas.htm

Nyári gyomorrontás és hasmenés
http://home.tvnet.hu/~a3807/habzsol.htm

Nyári meghűlések
http://home.tvnet.hu/~a3807/nyarihul.htm

Nyári megfázások és allergiák
http://home.tvnet.hu/~a3807/fazas.htm

duck1 Creative Commons License 2004.04.23 0 0 1550
Mi augusztus 12-én megyünk. Nei Poriban csak
átutazóban voltunk, amikor a Nei Poriban lakó utasokat letettük a buszról. Sok látnivaló nem volt, csak egy üdülőtelep. Ott végig homokos a part. Mondjuk Platamonas szélén is. Nekünk Platamonas jobban tetszett. Platamonas központjában van a kavicsos part, itt kicsit gyorsabban mélyül a víz. A település szélén lévő homokos parton lassabban. Búvárkodni lehet fakultatív program keretében, egy közeli városba viszik az embert. Egy utastársunk volt, ő annyira nem volt elragadtatva tőle.
A platamonasi partszakaszon nincs jet ski és semmi sem. Nei Poriban lehet banánozni (amikor
egy felfújt banánt húz a motorcsónak). Nem tudom,
jet ski van-e ott, de az Anették biztosan meg tudják majd mondani. Anett amúgy az utazási iroda
egyik tulaja, ő kint él, oda ment férjhez. A fakultatív kirándulásokra is ő kíséri a csoportot.
Ha bármi kérdésetek van, ő biztosan segíteni fog.
Az Anett toursról egyébként jó véleményünk van,
meg voltunk elégedve a szállással és a programokkal is. Fotini házban amúgy volt egy kolléganőm, azt mondta, hogy jó volt.
Kajafélét nem kell sokat vinni, tavaly legalábbis nagyjából azok az árak voltak, mint nálunk (én csak szalámit vittem). Láttam néhány utast egy másik csoportból, akik kartonszámra vitték az ásványvizet, meg a tejet. Hát azt egyáltalán nem kell vinni, nem drágább (legalábbis nem sokkal) mint itthon. Ha még eszembe jut vmi, akkor megírom.
Előzmény: rage. (1548)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1549
A nyári olimpiai játékok idejére minden hely foglalt az athéni szállodákban, jelenleg azonban a tavalyitól legalább 10 százalékkal elmarad a foglalások száma. Az év első négy hónapjára országosan is jellemző a legalább 10 százalékos visszaesés, de vannak térségek, ahol az eléri a 30 százalékot is.

A vendégek elmaradása azért aggasztja a görög szállodásokat, mert már a múlt év is a szállodai foglalások csökkenését hozta. Az idén a rodoszi és krétai szállodák a múlt évinél is 15-20 százalékkal kevesebb vendégről adtak számot. Halkidikiben a lemaradás 30 százalékos.
ORIGO
rage. Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1548
Köszi.Mi juli 30-án indulunk 2hétre.Voltatok nei poriban?A viz gyorsan mélyül vagy lassan?Buvárkodtatok valahol,van látnivaló a vizben?Meg ami eszedbe jut platamonasról azt szivesen venném.Azokat amiket kitapasztaltál kintléted során.Pl.:voltatok e több parton,csónak motor jet ski van e?Köszi a segitséget.Egyébként az anett toursról mi a véleményed?
Előzmény: duck1 (1545)
vadjutka Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1546
Nagyon köszi a válaszokat.

Kakadú: tudsz konkrét példát mondani? Mi az amire nem kaptál választ utazási irodában, és a neten pedig gyorsan megtaláltad? A magyar nyelvű utazási infókról mi a véleményed?

Előzmény: Törölt nick (1543)
duck1 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 1545
Mi tavaly a Magda-házban voltunk, idén állítólag
annak az udvarában lévő másik házban leszünk.
A Fotini-ház egy csendes kis utcácskában van,
ott szoktunk lemenni a tengerpartra. Nincs túl
messze tőle (a kavicsos part, a homokos kicsit
arrébb van). A közelben van egy üzlet, de mi
egy másikba szoktunk járni vásárolni (az sincs
nagyon messze). A másik üzlet a Smile Market Mónika. Mónika magyar lány, Görögországba ment
férjhez. Tehát ott magyarul is lehet boldogulni,
pár szót a férje is tud. A választék is nagyobb,
mint a Fotini házhoz legközelebb eső boltban.
A tenger és a vasút között még van egy-két utca,
házakkal, üzletekkel, tavernákkal. Tehát a vasút
nem a tenger mellett közvetlenül megy.
Árakra nagyon nem emlékszem már, de a boltban az
élelmiszerek nagyjából az itthoni árakon vannak.
Ha jól emlékszem, a gyros 1.50 körül volt (de erre
nem esküdnék meg). A görögökről: az én tapasztalataim szerint átlagosak voltak. Pénzre
nagyon nem mentek rá, de a krétaiak barátságosabbak voltak (Platamonason kívül Krétán
voltam még Görögországon belül). Panaszom mondjuk
nincs rájuk.
Ti mikor mentek? Ha van még kérdésed, nyugodtan
tedd fel.
Előzmény: rage. (1540)
bogyó Creative Commons License 2004.04.21 0 0 1542
A magyar nyelvű webről kevés infó szedhető le, az is ezer példányban (valaki megírja, mások meg jól lemásolják). A külföldiről (pl. görög) kicsit több, de nem jellemző. Európa más részeiben más a helyzet, de Görögország elég konzervatívnak láccik e területen.
Előzmény: vadjutka (1541)
vadjutka Creative Commons License 2004.04.21 0 0 1541
Kedves görögországi nyaralók!

Cikket írok arról, hogy neten keresztül mennyire lehet megszervezni külföldre illetve belföldre utazásokat. Nektek mik a tapasztalatotok? Mennyire akartátok/tudtátok beszerezni/megszervezni az infókat/utat külföldre vagy belföldre a magyarnyelvű webről kiindulva?
Köszi a segítséget.
Wild Judit

rage. Creative Commons License 2004.04.21 0 0 1540
Igazából minden info érdekel ami eszedbe jut.Mi is az anett toursal megyünk.Melyik apartmanban voltatok.Mi a fotinibe megyünk.Mekkora a tengerpart?Mármint a vasut és a tenger között.Tavayl milyen árak voltak.Ott milyenek a görögök?Mert sartin stavrosban meg arrafele már inkább pénzorientáltak lettek,és nem olyan vendégszeretők mint régen.Bocs a sok kérdésért de most váltottunk utazási irodát és nem tudjuk mire számitsunk.Eddig a zeus(jorgos) travellel voltunk,de nagyon egyre inkább lefele mennek a szinvonallal.Köszi.
Előzmény: duck1 (1537)
bogyó Creative Commons License 2004.04.21 0 0 1539
www.ferries.gr
Előzmény: puki33 (1538)
puki33 Creative Commons License 2004.04.21 0 0 1538
tudja mar valaki a nyari komp menetrendeket?
duck1 Creative Commons License 2004.04.21 0 0 1537
Mi az Anett-tours nevű irodával mentünk. Meg voltunk elégedve velük (bővebb info: www.anetttours.hu). Ár: főszezon 41.900,- (utazás+szállás).
Városról info: nem túl nagy település, de van minden, ami kell. Tavernák, üzletek, akit esetleg érdekel, disco is (amúgy a discoba elvittek bennünket kocsival, a végén pedig haza. Gondolom a belépő árában volt már ez is). Éjszaka elég
nagy nyüzsgés van a sétálóutcában. A településen
belül inkább kavicsos a part, de mi el szoktunk
gyalogolni Platamonas széléig, ott már homokos.
Fakultatív kirándulások: Meteorák, Olymposz,
Skiathos (hajókirándulás, állítólag gyönyörű a
sziget, mi idén készülünk oda), görög est.
Dióhéjban ennyi. Ha vmire még kíváncsi vagy,
szívesen válaszolok.
Előzmény: rage. (1535)
Fabien Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1536
Na a tuti hely, az Argolida megyében van, de közelebbit nem árulok el, mert akkor mindenki odatömörülne :)

(Motort mindenhol lehet bérelni. Augusztusban szerintem nem az árak lesznek a problémásak, hanem a tömeg.)

Előzmény: LUCzI FERencz (1532)
rage. Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1535
Mi is oda megyünk ebben az évben.Tudsz infot a városról?képeket?melyik irodával voltál?kösz minden info érdekel.
Előzmény: duck1 (1531)
duck1 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1534
Krétán jártam már. Elhiszem, hogy vannak Platamonasnál jobb helyek, de nekem az is megfelel. Örülök, hogy oda is eljutok.
Előzmény: LUCzI FERencz (1532)
csokecsaba Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1533
Sziasztok!

Lehet Paralián motort bérelni?
Az árai olyanok, mint máshol(pl.:Korfun) már a motorbérlésnek?

LUCzI FERencz Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1532
Könnyelmű kijelentés! Egyáltalán jártál már másfelé Göröghonban?
Mert az igazi déli részeknek (Athéntól még Délebbre, 400 km-re, ) a lába nyomába sem érhet!!
Majd, ha Spártát, Olimpiát, és a Maní és Messini tartományt láttad, utána megkérdezném a véleményedet a "tuti helyet" illetően.
Előzmény: duck1 (1531)
duck1 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 1531
Sziasztok!
Augusztus közepén utazunk Platamonasba (tavaly
is ott voltunk, szerintem tuti hely).
Tud vki a jelenlegi görögországi árakról?
Mennyire fogja az augusztusi olimpia felnyomni
a tavernák, boltok árait? Az utunk ára nem változott lényegesen a tavalyihoz képest.
Unsui Creative Commons License 2004.04.16 0 0 1530
II. rész

Plaka, Platamonas, Kastraki

Két óra sikertelen autópályai stoppolás után inkább úgy döntöttünk, hogy megnézzük az 1 kmre lévő tengert. Jó döntés volt, kristálytiszta víz, több helyi arc búvárkodott, a színeket nem lehet leírni, ha arra felé jártok ne hagyjátok ki!!! (A hely neve: Plaka), egy jól felszereltnek tűnő kemping is van nem igazán mérsékelt árakkal).

Estefelé ismét próbálkozunk a stoppolással, most sikerrel, igaz nem az autópálya mellett, hanem a falvakat összekötő utakon. Leptokaryaig jutva buszra szálltunk és következő állomásként Larisszát céloztuk meg. Kellemes út, Platamonasi vár látványával ezt követően egy csodaszép szurdokon keresztül vezet az út érdemes nézelődni. Larisszai autóbusz pályaudvaron kiderül, hogy közvetlen csatlakozás mar nincs a Meteorák felé, csak másnap kilenckor.
Kedvünk nem volt egy városban éjszakázni de az idő már igencsak sürgetett, tanácstalanok voltunk, feldobtunk egy pénzérmét, a válasz: tovább!

A busz egy másik puról indult Trikalába a pályaudvarhoz kb. 2,5 km-s séta után érkeztünk meg. Éppen jókor, a busz azonnal indult, további szerencse, hogy este kilenc ½ tíz körül még elcsíptük a csatlakozást, így ha fáradtan is de este 22:30 kor megérkeztünk a Kastraki kempingbe. (A busz kalauza személyesen javasolta ezt a kempinget, mint a könyék legjobb helyét.)

Itt aprósüteménnyel kínáltak minket, nagyon jól esett a meleg fogadtatás. A kemping szolgáltatásai egyedülállóak, ha szerettek kempingezni használjátok ki (sátorral 6€/fő/nap).

Térítésmentesen használhatóak a zuhanyzók, a hideg vizes úszómedence (klór nélkül!), gáz, stb.

Meteorák

A Meteorák egyedülálló látványt nyújtanak, ha tehetitek ne a szokásos „egy nap alatt megnézzük busszal” típusú változat szerint nézelődjetek, inkább szánjatok rá egy pár napot. A templomokról, kultúráról részletes leírás az útikönyvekben. A kempingben kaptunk egy térképet, amelyen szaggatott vonallal voltak jelölve a ritkábban használt turista utak is. Mi bevállaltuk az egyiket és nem bántuk meg. Egészen különleges érzés amikor egy több száz méteres szikla a fejed felé magasodik. Ezeken az ösvényeken csak egy öreg anyóval találkoztunk + egy pár kecskével. A táj olyan gyönyörű, hogy egyszerűen leültünk és néztük ahogy esteledik, templomok nélkül is teljesen tökéletes lenne!

Rengeteg taverna van, nekünk inkább turistafogónak tűntek, bár biztos itt is lehet találni eredetit is. A pékségben sütött sütemények nagyon jók, nekem különösen a fánk ízlett. Az árakat nem aprózzák 1€ a legolcsóbb termék.

A közeli Kalambakában nagy éjszakai élet van egy kb. 30 perces sétával megközelíthető illetve lehet bérelni robogót is.

A visszafele utat vonattal tettük meg. Az útikönyvek szerint a vonatok lassúak viszont kétségkívül olcsók.
Saját tapasztalatunk szerint a vonat kb. 20%-kal olcsóbb, mint a busz és legalább olyan gyors mint a busz, igaz előfordulhat, hogy állni kell. Szaloniki érintésével jutottunk vissza Asprovaltára, ahol erősen hullámzó tenger fogadott. Itt még kellemesen eltöltöttük a hátralévő pár napot majd hazafelé vettük az irányt. A busz most 20 óra alatt teljesítette a távot. Menet közben még megálltunk a duty free shopban, az árak nem egetverően olcsóbbak tehát csak erre szerintem nem érdemes pénzt tartalékolni.

Üdv. U.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!