Keresés

Részletes keresés

mekkme Creative Commons License 2015.07.01 0 0 63605

Van külön föld és nulla, de nem tudom egy sima wago-val szétosztani a sütő és a főzőlap felé, mert 4-es a vezeték.

Előzmény: King_of_Giants (63603)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.30 0 0 63604

Az aljzat általában Max 16A terhelhetőséggel készül. Ha ezt nem lépi túl a beledugott sokminden, akkor annak nem lesz semmi baja.

Előzmény: Pompiere (63599)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.06.30 -1 0 63603

Meg rájöttem, hogy a 0 és a föld osztásához nem vettem semmilyen kötőelemet)."

 

Ugye nem azt akarod ezzel irni, hogy nincs ott föld a dobozban és a nullábol akarsz földelést "leosztani"?

Előzmény: mekkme (63597)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.06.30 0 0 63602

Igaz!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63596)
davidabc Creative Commons License 2015.06.30 0 0 63601

Ugyan nem értek hozzá, de szerintem az indításkori kb. 10p után nem sok áramot vesz fel, ezért nem ég be a villásdugó. Mondjuk egy 2,5 órás pirolitikai tisztítás biztos jól odatesz neki, de olyan meg nem túl gyakran van.

Előzmény: Pompiere (63599)
mekkme Creative Commons License 2015.06.30 0 0 63600

És köszi a segítséget mindenkinek! 

Előzmény: King_of_Giants (63595)
Pompiere Creative Commons License 2015.06.30 0 0 63599

Saját tapasztalatom:

 

Whirlpool sütő 70 centi magasságban van egy szekrénybe betéve a konyhapult mellett. Fölötte mikrosütő. Mindkét készülék egyetlen dupla konnektorba van bedugva.

 

Tavasszal amikor festettem és ki kellett húzni a szekrényt a helyéről, nagyon kíváncsi voltam, hogy négy év után látszik-e valami elszíneződés a konnektoron. Akár a sütőből kiáradó meleg, akár a két készülék együttes használata miatt.

Semmi ilyet nem tapasztaltam. Véleményem szerint nyugodtan csatlakoztathatod a sütőt dugvillán keresztül is. Ha nem lehetne így használni, akkor nem így árulnák.

 

 

Előzmény: mekkme (63581)
mekkme Creative Commons License 2015.06.30 0 0 63598

Ez is öntött volt.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63596)
mekkme Creative Commons License 2015.06.30 0 0 63597

A sütő mögött van egy 15x15-ös doboz, benne 3 fázis. 2 főzőlapnak és 1 a sütőnek.

 

Végül nem csináltam semmit a lengőaljzattal, mert gondoltam megvárom, hogy mit csinál a szakszervizes bekötő ember a főzőlap bekötés során. (Meg rájöttem, hogy a 0 és a föld osztásához nem vettem semmilyen kötőelemet).

Végül bekötötte a sütőt is: levágta a végéről a dugót, de beleírta a szervizlapjára a sütőnek, hogy ilyen módon üzemelte be a készüléket, pecséttel mindennel.

 

 

 

Előzmény: King_of_Giants (63593)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.06.30 0 0 63596

Ma már nemigen létezik olyan termék, aminek a kábelén nem öntött dugó van.

Azt meg nem lehet szétszerelni.

Előzmény: King_of_Giants (63595)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.06.30 0 0 63595

gyarto,amelyik azt irja,hogy motor proba utan csereltesse le a proba csatlakozo kabelt a villanyszerelovel."

 

És miért cseréltetném le a gyári kábelt akármelyik új gyári szerkezetben?

 

A villanyász meg nyilván nem a szó-szoros értelmében gondolta a levágást, hanem szétszereli a villásdugót

Előzmény: Tízenhármaska (63594)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63594

Nem ertem hogy miert kell a dugot levagni.

Mi altalabanban mindig kicsereljuk a gyari csatlakozo kabelt 2,5-s gumikabelre,es ugy kotjuk be a levalaszto kapcsoloba. Nem tiltja egy gyarto sem.

Mar van olyan hazivizmu gyarto,amelyik azt irja,hogy motor proba utan csereltesse le a proba csatlakozo kabelt a villanyszerelovel.

Szoval,tul van ez lihegve,hogy vagjuk le vagy nem.

King_of_Giants Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63593

Valamit nem értek/de ez nem csoda nálam olyan régen csináltam/

Két kábelt akarsz bekötni a fali dobozba?

Emlékeim szerint a főzőlapot és a sütőt össze szokták kötni, vagy ha egybe készülék akkor össze is van kötve és onnan egy kábel a falidobozig

 

Egy régi esetem ahol érvéghüvely volt a piezzo gyujtóhoz, felraktam a villásdugót és amikor jött a szervizes, köszönte és pecsételt. Akkor még valami 5ezer körül volt a szervízes díja

Előzmény: mekkme (63588)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63592

Nekem meg egy autókereskedő próbálta bemesélni, hogy elvész a garanciám, ha nem őhozzá (a vásárlás helyére) hordom vissza kötelező időszakos felülvizsgálatra :) Aztán a másik márkaszervizben elárulták, hogy a számítógép+internet korában már nemhogy a szerviz tökmindegy, de még az ország is, tehát ha eljön az idő/kilométer, akkor akár a világ túlsó végén is beugorhatok az autógyártó helyi márkaszervizébe, az is teljesen szabályos a garancia szempontjából.

Előzmény: Jahno (63591)
Jahno Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63591

Autóbál is hasonlók mentek, hogy jajj ha nem márkaszervíz csinálja a kötelezőt, akkor nincs gari. Nálam működött, kutya nem ugrált, hogy külsős helyen cseréltettem az olajat és ezért nem érvényes a gari a váltóra/kuplungra. Ellenkező esetben érdekes lett volna, bár a cég sem egy sufni hely, csak független olcsóbb és megbízom benne. Kílmánál szokott menni a megfejtés a telepítésről, ott nem árt ha számla van, akkor elkussolnak, de nyilván más mintavételezése nagyobb lehet. Gáztűzhelynél simán valami KGST-s legendának tartom...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63590)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63590

"legjobb a dugó le módszer. Csak éppen garanciális igény érvényesítésekor egyből lepattintanak erre hivatkozva"

 

Valaki már járt így tűzhely esetében? Tehát a gyártó (vagy a gyártó magyarországi képviselője) megtagadta-e már a garanciát a dugó levágására való hivatkozással?

Mert nálam voltak hasonló beijesztések (nem tűzhely esetén) de amikor hivatalos írásos nyilatkozatot kértem a dologról, hirtelen mégiscsak érvényes lett az a garancia ;)

...persze ilyen keménykedéssel csak akkor érdemes próbálkozni, amikor a meghibásodásnak biztosan semmi köze a csatlakozás mikéntjéhez.

 

 

Alternatív megoldás:

a gyári konnektoros kábel tűzhely felőli végét kikötni és a tűzhelyt saját kábellel bekötni. Ésakkor nincs levágva a dugó a gyári kábel végéről :)

Előzmény: mekkme (63589)
mekkme Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63589

Én is írtam, hogy technikailag a legjobb a dugó le módszer. Csak éppen garanciális igény érvényesítésekor egyből lepattintanak erre hivatkozva, akkor is ha nincs köze a hibához, mert benne van a beépítési használatijában, hogy a kábeléhez nem szabad hozzápiszkálni...

Előzmény: King_of_Giants (63587)
mekkme Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63588

De jó, hogy mondtad ezt a lengődugót! Eszembe jutott, hogy a korábbi helyünkön is ilyennel volt bekötve a villanysütő és nem volt vele semmi gond. Úgyhogy rátesztek egy lengődugót itt is.

 

Elektromos főzőlap is van, annak nincs dugója, csak gyárilag érvéghüvelyezett kábel és azt szakszerviznek kell bekötni, mert csak úgy van gari rá. Sok melója nem lesz vele, de kíváncsi vagyok, hogy milyen kötőelemmel fogja bekötni a szerviz, ha már 12500-ba kerül ez a művelet.

Előzmény: King_of_Giants (63587)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63587

A mai sütők jellemzően be vannak épitve a konyhabútorba. nincs ott annyira meleg hogy egy lengődugó ne bírná ki

Egyik helyen is dugó volt a végén, már nem emlékszem hogy sütő is vagy csak főzőlap volt

Lengőaljzatot feltettem bekötöttem sorkapocsba, + még valami kellett,  talán a bútorvilágítás, azt is rákötöttem

Emlékeim szerint az elosztóban 20A-es +szakító volt, csak lemegy ha zárlat lenne   a bútorvilágitásnál :)

Mert ugye előre nem gondolkodtak, csak festés után.

 

Más helyen simán levettem a dugót és sorkapocsba

A villanyász jól gondolkodott amúgy ha sütő + főzőlap van

Előzmény: mekkme (63581)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63586

A sínre szerelhető dugljakba könnyű bekötni vastag tömör ereket is.

Ha nincs hátul hely vagy túl meleg van, akkor 3x4-es flexibilis MT kábellel (de a meleg miatt méginkább gumikábellel) megtoldhatod az MCU-dat, annak a végére már rá lehet szerelni hagyományos falon kívüli dugaljat (4-es keresztmetszet esetén lengő dugaljjal nem próbálkoznék).

És utánakezdődhet az imádkozás, hogy a dugalj meddig fogja bírni az áramot.

 

Én mondjuk simán levágnám a dugót a végéről és ha emiatt a szerviz utólag belekötne a garanciába, akkor megkapnák a magukét... de ez csak magánvélemény.

Előzmény: mekkme (63581)
mekkme Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63585

Ezt én se tudom. Inkább arra vonatkozott a kérdés, hogy szoktak-e oda tenni?

Előzmény: pajaci (63584)
pajaci Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63584

A net innenső végéről nem érezni, hogy mennyire melegszik a sütőd hátulja.

Előzmény: mekkme (63581)
mekkme Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63583

A "villanyszerelő" azzal akarta kezdeni, hogy levágja a végéről a dugót...

 

 

Előzmény: *Steve (63582)
*Steve Creative Commons License 2015.06.29 -1 0 63582

esetleg egy villanyszerelő?

Előzmény: mekkme (63581)
mekkme Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63581

Sziasztok!

 

Az elektromos sütőnket szeretném bekötni és a problémám, hogy a gyári kábel végén van dugó. A sütő hátánál van egy doboz, benne 4-es MCU a sütőnek, külön kismegszakítón.

Ha levágom a kábel végéről a dugót és bekötöm a meglévő kábelhez mondjuk egy csokival (vagy mit ajánlottok a kötésre?), akkor gondolom ugrik a gari, ami azért nem mindegy (1év + ajándék 4-év "gari" biztosítás). Bár biztonság szempontjából ez tűnik a legjobb megoldásnak.

A másik lehetőség, hogy kellene tegyek egy konnektort a sütő mögé vagy a mellette lévő szekrénybe. Ha mögé teszem, akkor nem kell toldani a vezetéket, de közvetlenül a sütő hátánál nem lesz nagyon meleg neki? Ha mellé teszem, akkor pedig toldani kell, mert az MCU nem ér el addig. Ráadásul a 4-es kábelt nem lehet annyira jól bekötni a hagyományos konnektorokba.

 

Szóval hogyan csinálnátok?

Sera26 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63580

Köszönöm szépen!

Előzmény: Tízenhármaska (63579)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63579

Szia!

 

Keresel egy regszerelőt innen: http://www.meevet.hu/index.php?menuid=5000

 

Innen meg letöltheti a zárópecsétbontás és regszerelői meghatalmazás formanyomtatványt: http://www.eon.hu/Lakossagi_aram_letoltheto_nyomtatvanyok

 

A többit elmondja a "kiválasztott" :-))

Előzmény: Sera26 (63578)
Sera26 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 63578

Üdv!

Üdv!

 

 

"plomba bontás is volt, mert az órától a betáp kábel is újra lett húzva az elosztó dobozig."

 

Nekem is lehet szükségem lenne erre, de mi ennek a hivatalos menete? Na és magyar forintban kifejezve?

ÉMÁSZ embere kijön, megcsinálja, vagy ő csak az általam megbízott villanyszerelő felett áll amíg az befejezi, majd visszaplombáz?

Előzmény: büszkemagyar (63555)
ficere50 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 63577

Egyetértek...! Persze, hogy sok mindent tesztel, de a külső "viszonyokat", amire egyesek reflektáltak, azt nem. (Y)

Előzmény: ötfelezős (63576)
ötfelezős Creative Commons License 2015.06.28 0 0 63576

(mechanikus) működést

Szerintem azért annál többet, nem? Az érzékelő áramkörtól kezdve. Igaz, hogy nem vizsgálja a főáramkör belső szakadását, kínai dolgozó által belső söntölését, a védővezető folytonosságát, stb. De a FI relé működőképességét az összegzőn át nem menő áram esetére igen.

 

Azt, hogy írod: "az elmenő kapocsra van bekötve egy védőföldelés" pedig nem tudom értelmezni...

Arról folyt a beszélgetés, hogy a FI relé után közösítve van a nulla- és a védővezető. Ennek a határesetét tételeztem fel, bár tudtam, hogy Mekk Elek így is bele fog kötni az ellenállásviszonyokba. :D

Előzmény: ficere50 (63536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!