Keresés

Részletes keresés

rfmgre Creative Commons License 2017.05.26 0 0 59410

A hólyag és a hasfal (külvilág) között... Egy ideig szivárgott onnan a vizelet, aztán valamiért már nem (dokik szerint benőtte a daganat). Most meg ez.. Nem értem :(

Előzmény: fertőtlenítő (59409)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.26 0 0 59409

Hello! Nem írtad, hol van ez a seb / sipoly /, mert talán az se mindegy.

Előzmény: rfmgre (59407)
stonyroad Creative Commons License 2017.05.26 0 0 59408

Persze, akármi is lehet, írtam is, hogy csak megérzés a véleményem. :) 

 

 

Előzmény: fertőtlenítő (59405)
rfmgre Creative Commons License 2017.05.26 0 0 59407

Látott már valaki olyat, hogy egy sipolyból elkezdett kinőni valami? A seb szélén egyik napról a másikra megjelent valamilyen hús és hólyagszerű dolog, és egész "szépen" nő... Sosem láttam ilyet, de még leírni is szörnyű! Nagymamám tegnap volt urológián, ott rápillantottak erre a valamire, és rávágták, hogy nő ki belőle a daganat. De hogy mondhatnak ilyet vizsgálatok nélkül? Nem kellene szövetmintát venni belőle? Vagy én nem tudom, eléggé le vagyok sokkolva még mindig. Sosem hallottam ilyenről. Amúgy nagymamám egész jól van, nincsenek fájdalmai szerencsére, viszont mindig belázasodik, az étvágya pedig nem az igazi. Sok orvosnál jártunk azóta, de senki sem mondott semmi biztatót. Tudom, hogy senki nem jelenthet itt ki semmi biztosat, de tényleg létezhet olyan, hogy csak úgy nő kifelé a külvilágba a daganat? Jaj... Ha nem, akkor mégis mi a fene lehet az a kitüremkedés? Legalább félcenti nagyságú.

fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.26 0 0 59405

Japipapi még régebben megküldött nekem egy leletet, ugyanez volt neki is, árnyék az agyában, de már akkor írta, hogy szerinte a strok maradványa. Úgy is lett. Szóval akármi is lehet az az árnyék...

Előzmény: stonyroad (59404)
stonyroad Creative Commons License 2017.05.26 0 0 59404

Értem, igen a kezelőorvos tudja, hogy mikor lehet műteni. 

 

Azt bíztatónak tartom, hogy a májenzimek jók. Ha ott valami gonoszság lenne, akkor azt gondolom a többi érték is elmászna. 

 

Feladni mem szabad. Nem jó hír, hogy nem csökkent a daganat, de érdemes szem előtt tartani, hogy mindenképpen műteni kell az ilyen típusú daganatokat. 

 

Én pár éve abbahagytam egy egyetemet, mert a vizsgán tíz percig csak a dátumon gondolkoztam, az se jutott eszembe. Nekem a pajzsmirigy probléma csapta szét az agyamat. 

Nagyon drukkolok, hogy negatív legyen annak az árnyéknak a vizsgálata. :) Nagyon tipp szinten valami nyirokcsomó elváltozásnak hiszem, amit kemo indukál. De ez csak megérzés. 

Előzmény: Törölt nick (59402)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.26 0 0 59403

Hello!

 

LIMFOCITA - NORMÁL TARTOMÁNY 19-41 %                  0.9-4.44 G/L A limfocitaszám meghatározása vénás vérből történik, a normál tartományt %-os értékben és egyéb mértékegységben egyaránt feltüntetik.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/adattar/4869/limfocita-laboratoriumi-leletek

 

Szóval  neked nem alacsony!

Előzmény: Törölt nick (59402)
Boszorka Creative Commons License 2017.05.26 0 1 59401

Hány éves vagy? Mert ilyen tüneteim nekem is vannak, de nálam ez közönséges öregkori elbutulás. Van akinél korábban kezdődik.

Előzmény: Törölt nick (59398)
stonyroad Creative Commons License 2017.05.26 0 0 59400

A gammaGt hány nap alatt emelkedett duplájára?

Lehet érdemes lenne inkább saját kontón egy sima májenzim labort csináltatni. Egy GOT, ASAT, stb kétszáz Ft körüli áron van. 

 

Az agyi áttétre minimális az esély, amit leírtál akár a stressznek is betudható. 

 

Ami engem aggaszt a júliusi műtét. Én a helyedben ezügyben próbálkoznék valamit elérni. 

Előzmény: Törölt nick (59398)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.26 -1 0 59399

A világért se akarlak vigasztalni, mert amit leírtál, az nem túl rózsás, de a koponyán belül, ha az daganat egyáltalán, az lehet egy jóindulatú is!!

Utána olvasgatva azt látom, hogy a vastagbél-végbél daganat nagyon ritkán ad agy áttétet, leginkább a máj és a tüdő veszélyeztetett....

Ráadásul a memória tárolása a hippocampus-ban történik, valamint a halánték lebenyben Ez nem a jobb fül mögött van, hanem a halánték lebeny csúcsában - ahogy olvasom.

 

Jó lesz, ha meglesz a műtét - előbb is megcsinálhatták volna - a diagnózis után mindjárt.

Előzmény: Törölt nick (59398)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.25 0 0 59397

Sziasztok. Mamának  3 napra bekellett feküdnie kap reggel délbe erősítő infúziót, mert levan gyengülve addig nem kaphatja ezt az újfajta kemót mert az nagyon erős cucc, utána meg majd meglátják milesz..sok ez mostmár mindenkinek ..

stonyroad Creative Commons License 2017.05.25 0 0 59396

A gamma gt egymagában akármit jelenthet és az ellenkezőjét is. Amennyiben nincs epe fájdalom májkörnyéki fájdalom, illetve ha a szokásos májenzimek nem emelkedettek, nincs probléma. 

 

Én úgy tudom egyébként, hogy 50-ig teljesen jó. 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (59369)
stonyroad Creative Commons License 2017.05.25 0 0 59395

Kissejtesre egyelőre nincs új terápia. Csak az ún. autoimmun eredetű daganatokra. Konyhanyelven. Ez nem azt jelenti, hogy az egyiknek jobb lenne az esélye, csak más kezelés. :)

 

De nagyon nagy erőkkel kutatják a kissejtest is, rengeteg kezelésfajtával próbálkoztak, nagyon sok tanulmány születik, de még nincs meg az a módszer, ami a kemónál specializáltabb, orecízebb csapást mér. 

Előzmény: Moró Ildikó (59379)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.24 0 0 59394

Jó kérdés...Igen láttak valamit, csak annyira részletesen nem akartam írni róla...

Azt hiszem az utolsó ct. mutatott a fő nyálmirigyben egy daganatra utaló elváltozást. Biopsziával vettek mintát és mint kiderült valóban van daganat, de jóindulatú:

" Heterogén lympfoid sejtpopuláció, malingitás nem áll fenn. "

Előzmény: _chillout_ (59393)
_chillout_ Creative Commons License 2017.05.24 0 0 59393

Miért kellett mintát venni? Volt valami panasza? Vagy az orvos látott valamit a kontrollon?

 

Az mindenesetre jó, hogy negatív lett!

Előzmény: fertőtlenítő (59389)
Anna vagyok Creative Commons License 2017.05.23 0 0 59392

Nagyon orulok a hirnek. Valamit nagyon jol csinal hogy nem romlott, sot javult a betegsege, lehetseges hogy kozrejatszik az eroltetett etrend amivel ha tetszik a raknak, ha nem, eroben tartja magat, nem tablettakkal, nem sarkanyfuvekkel hanem igazi taplalo ennivaloval.

Tovabbi sok szerencset janipapi, gyere vissza ha lehet es tajekoztasd tovabb a betegeket az evesi  modszeredrol, lehet valami nagyon jo benne.

 

 

Előzmény: fertőtlenítő (59389)
almirena Creative Commons License 2017.05.23 0 0 59391

jó hír, tényleg örülök.

Előzmény: fertőtlenítő (59389)
forgoszel Creative Commons License 2017.05.23 0 0 59390

Hurrá! Add át neki jókívánságaimat.

Előzmény: fertőtlenítő (59389)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.23 0 7 59389

Beszéltem Japipapival..beleegyezett, hogy megírjam:

A szájából két oldalról vett minta citológíája megérkezett és negatív! :))

" Malingitásra utaló jelet nem láttak " 

Azt hiszem, ez nagyon jó hír.

Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.20 0 0 59388

Interneten olvastam, hogy több tüdőrák ellenes gyógyszer befogadását kezdeményezték. Ezeket eddig csak külföldön lehetett elérni, most nálunk is vizsgálatot indítanak a hatásosságukra. A cikk tulajdonképp egy bíráló cikk volt, mert kifogásolták, hogy ezek a gyógyszerek külföldön már régóta bizonyítottak jelentős javulást még a kissejtes tüdőrákoknál is, nálunk meg a forgalombahozatal előtt még vizsgálják. (a kutatásokat nemzetközileg végzik, ezért érthetetlen számomra is). A fiam volt kollégáját kemóval kezelték, de 2 év múlva az agyba is volt áttét. Az Onkompasshoz ment el génvizsgálatra. ott találtak neki egy génhibát, amire a kutatásaik szerint Olaszországban van gyógyszer. A lánya dolgozik Olaszországban, így kiment hozzá az Oncompass által közvetített klinikára. Biztos drága lehet a kezelése, de lehet, hogy a lánya kinti biztosítása esetleg segíti.

Előzmény: mkornélia (59382)
_chillout_ Creative Commons License 2017.05.20 0 0 59387

Kívánom, hogy sikerüljön feldolgoznotok a tragédiát és megnyugvást talaljatok. Mamádnak kitartást kívánok. A rák jelenleg egy krónikus halálos betegség; kigyógyulni belőle szinte lehetetlen, de aki szerencsés, az hosszú évekig együtt tud vele élni, akár tünetmentes időszakokkal. Remélem, eljut egyszer oda az orvostudomány, hogy valóban kezelni tudják és nem a tüneteit, hanem a kiváltó okot.

Előzmény: Törölt nick (59381)
mkornélia Creative Commons License 2017.05.20 0 1 59386

Szia jó reggelt!

 

Igen sajnos erre ami nekem van és a Bercinek , sokkal kevesebb  dolog van  mint a másik fajtának. Ezt csak a kemóval lehet visszafogni, és esetleg  tünetmentesiteni. Én erre törekszek agyban és lélekben.

 

 

Legyen mindenkinek  kellemes hétvégéje!

Előzmény: fertőtlenítő (59385)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.20 0 0 59385

Szia!

Utába olvasgattam a dolognak...Igaz, hogy 15 új innovatív gyógyszerről van szó, ebből csupán kettő alkalmas a tüdőrákra, de ahogy néztem, nem a kis sejtesre, hanem a mirigyhámból kialakuló daganatra, tehát az adenocarcinomára...

Itt egy cikk:

 

http://morzsafarm.hu/uj-terapiak-a-tudorak-kezelesere-2017-tol-mar-nalunk-is/

Előzmény: mkornélia (59382)
marybell2 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 59384

Fogadd őszinte részvétem.:-( Tudom mit érzel.

Előzmény: Törölt nick (59381)
mkornélia Creative Commons License 2017.05.20 0 0 59383

Nagyon sajnálom , részvétem.

A mamádnak a legjobbakat kívánom.

Előzmény: Törölt nick (59381)
mkornélia Creative Commons License 2017.05.20 0 0 59382

Jó reggelt Ildi!

 

Igen sokat küszködik szegény. Ezért nem ir. Szerintem összeszedi magát, és visszajön. Nekem is kissejtes tüdőrákom van. Erre a génvizsgálatra csak annyit , hogy én is hallottam. De  álliólag nagyon drága ha végig akarod csinálni. Gondolom Olaszból a gyógyszer is nagyon drága. Csak remélni tudom, hogy igaz lesz és idén behoznak több lehetőséget! Ezt hol olvastad Ildi?

Előzmény: Moró Ildikó (59379)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.19 0 2 59381

Tegnap eltemettük édesapámat. 54 évet élt .Pár hónap alatt legyőzte ez az alattomos kór. Nyugodjon békében. Szeretném megköszönni mindnekinek akit biztatott itt  , e nehéz idők alatt. Most már mamára vigyázunk. A héten tudja meg szegénykém kaphat e újabb kemoterápiás kezelést.  2 éve kapja lassan a kemót 3 fajtát kapott eddig de mindig növekedett.. nagyon megviselte őt is a veje halála..nincs isten..nem akartam ide irni többet de így  éreztem jónak. Jó egézséget mindenkinek!

Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.19 0 0 59380

A gamma GT miatt ne aggódj. Nekem évek óta 30-40 között van. Az orvos szerint nem probléma. Volt egy ismerősünk, akinek 800 körül is volt.

Előzmény: Törölt nick (59369)
Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.19 0 0 59379

Bercyke, ezért nem ír ide akkor. Az alacsony hemoglobinnal biztos nagyon gyenge, fáradt. Bercykénél csináltak már molekuláris genetikai vizsgálatot? A fiam volt kollegájának volt kissejtes tüdőrákja, neki megtalálták állítólag azt a gént, amire  célzott gyógyszert kap Olaszországban. Múltkor azt olvastam, hogy Magyarország az idén a tüdőrákra több újfajta gyógyszert fogad be, köztük a kissejtes tüdőrákra is.

Előzmény: mkornélia (59374)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.05.19 0 0 59378

Látod, ez lehetséges..Elképzelhető, hogy pár százzal lesz csak tőle több a vörös vértest és pár tizeddel a hemoglobin..( 1 injekcióról beszélek és nem egy négyes szériáról.)

Ha jól emlékszem, nekem 9,7 volt a hemoglobin és a Binocrit után lett 10,3 - 10,4

Ha valakinek 8 körül van, lehet nem adják.

Előzmény: _chillout_ (59376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!