Keresés

Részletes keresés

vera33 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154739
Ne add fel, általában a closti mentes hóban sikerül az esetek 75%-ban ;-) A closti legalább még az abbahagyás után is 2 hónapig hat, de van ismerősöm aki novemberben hagyta abba és februárban jött a baba, és most 30 hetes a kislányával.:-)) Most tartasz 1 hó szünetet?? Azt írtad, hogy a pé-d elöbb lett, de azt nem, hogy a ciklusod változott -e. Hajrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: kikiri23 (154731)
coriella Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154738
Nem, még pont jó. Ha rászámolod is a megtermékenyítést, meg a beágyazódás megkezdéséhez az 5-7 napot, még észleli a szervezet, hogy fennáll a terhesség, mielőtt sorvadna a sárgatest. A luteális fázis olyan 10 nap alatt necces. Sok sikert!

(rb: felénk leghamarabb 1 hét múlva van eredmény tb-re, de vártam már 10 napot is prolaktinra. A Kaáliban volt kész aznapra, mikor a lombikos stimu alatt néztek ösztrogént, prolaktint meg talán progit is.)
Előzmény: muzsa (154736)
Allia Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154737
30 naposhoz jó, 28 naposhoz nem lenne elegendő hosszú a luteális szakasz, de volt már, aki így is terhes lett, 11 napos lut fázissal. Szóval hajrá! ;-)
Előzmény: muzsa (154736)
muzsa Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154736
Most, a 17. napon lett az lh tesztem pozitív. Az egy 28, na jó, 30 napos ciklusnál már gáz szerintetek? Túl későn jött?
Allia Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154735
Na ugye, mondtuk, hogy csínján a clostyval. :-D Következő ciklusban is szeded, ha most nem sikerült?
Előzmény: kikiri23 (154731)
Timike74 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154734
Bocs Csajok, de Vogiit a másik topikból ismerem.

Ha valakinek még ilyen laborra lenne szüksége és baranyai vagy környékbeli, és megéri elutazni " Zrínyi városába ", írjon, megpróbálom a dokimmal megbeszélni.
Amúgy mindenkinek mihamarabbi pocakosodást kívánok!
Timike74 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154733
Vogii:-)))

Halihó!

Nálunk el tudom intézni, ezért ne fizess!
Ha visszamegyek dolgozni, beszélek a dokival,( esedékes nekem is a gyógyszer íratás ) tuti ad beutalót és eljössz, levesszük itt, innen ingyen továbbküldik!
Nekem 1 hónapja néztek!
És akkor "csak " utiköltésgedbe kerül:DDD
Előzmény: vogii (154729)
rabbitbaby Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154732

Ez a SOTE-n belül egy magánhely: http://www.pentacorelab.com/info.aspx?sp=2

 

Nekem a felső határon bőven túl van a tesztoszteronom, de rendszeresen, eddig mindenki csak legyintett rá (Mágustól is kérdeztem, szerinte sincs jelentőssége, amíg lány néz rám vissza a tükörből :-). Nálam azt mondták, hogy mivel sem tünetet, sem eltérést nem okoz, egyéni adottságnak kell elfogadni. T-t termelnek a pf-ek és a mellékvesekéreg is, valszeg nálam ez utóbbi aktívabb, gond talán akkor van, ha pf-eredetű.

Na még azért kíváncsi leszek, Tűű mit szól hozzá...

Előzmény: vogii (154729)
kikiri23 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154731
Nem, nem ez volt a mi honapunk...

Vera, a closty-nak nem volt semmi mellekhatasa, kiveve, hogy majnem megfulladtam, mikor felrenyeltem az elso szemet. Koszi, hogy hianyoltatok, aranyosak vagytok.

Tititu: sok szerencset a vizsgalodashoz, gondolok rad :-)
Előzmény: vojudit79 (154714)
Allia Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154730
Interlab-ot próbáltad már? Valahol a Róbert Károly krt-on vannak, de megtalálod a weben is. De nem érte, mi az, hogy lehúzzák, ha egyszer szükséges az orvosod szerint?
Előzmény: vogii (154729)
vogii Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154729
Rabbitbaby,
tudnál mondani nekem magánlabort, ahol jó pénzért néznek hormont? Nekem a DHEAS-t nagyon nem akarja a tb finanszírozni, mindig lehúzkodják, és most bizony fontos lenne nekem egy erre vonatkozó lelet (felső határon van a tesztotszteronom, jó lenne tudni, mitől)
Előzmény: rabbitbaby (154728)
rabbitbaby Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154728

Ez a 10 nap se semmi... itthon aznap délutánra megvan a reggel levett véreredmény. Tb-re...

 

2 lehetőséged van: ha van itthon megbízható nőgyogyid, aki azért tud a próbálkozási kísérletekről (mert indok nélkül senki sem fog csak úgy beutalni, vmi előzményt kéne produkálni), tőle kérsz komplett hormonsorra beutalót. Ezek ciklusnapokhoz kötött vizsgálatok, amint látod.

 

A másik, hogy keresel itthon egy magánlabort, és 2-3 eFt/hormon tarifáért megnézeted, amit akarsz. De ehhez ki kell tapasztalnod a ciklusodat, hogy minden vizsgálatot akkor végezz, amikor értelme van.

 

Teljes hormonmonitorozást úgy tudsz végeztetni, hogy a ciklusod 3. napjától ovuláció után 1 hétig egy helyen légy, különben nem sok értelmét látom.

 

http://www.infertility.hu/hormontabla.htm

Előzmény: MissEarnshaw (154725)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154727
A férjem is ezt mondja, hogy itt itt itt... Én próbálom magam meggyőzni, de még mindig hazahúz a szívem... Főleg, miután 85 euro volt a vérvétel kedden... (Oké, x % visszajár a biztosításunk miatt, de nem tudom, minden vizsgálatra érvényes-e, hogy fizet a vhi.) Mindenesetre köszi az infot és a tippet. :)
Előzmény: Buma81 (154726)
Buma81 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154726

Sziasztok!

 

A hormonvizsgálatot én a nőgyógyászon keresztül csináltattam. Szerintem, ha kint élsz és problémát mutat az eredményed, akkor kint kezdj el utána járni a dolognak, mert ez egy hosszadalmas procedura. Én 2 hónapig voltam most otthon a nyáron, így  volt lehetőségem kicsit kutakodni, de most egy ideig nem megyek, így ha még egy pár hónapig nem jelentkezik a baba, akkor itt kezdem el kivizsgáltatni magam. Többek között azért is, mert itt hamarabb jutunk el dokihoz közösen mint otthon.

Hidd el, itt is ki tudják deríteni mi a problémád!

MissEarnshaw Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154725
Ha már a hormonokról esik szó, lehet egy kérdésem?

Hogyan jutottatok el hormonszint vizsgálatokig? Kicsit skizo állapotban vagyok ugyanis emiatt a magas TSH miatt... Most voltam itt Írországban vérvételen, 10 nap múlva lesz eredmény, továbbra is magas-e a TSH-m vagy csak egyszeri emelkedés volt még májusban. Ha alacsony lesz az érték, minden oké, továbbra is várok türelmesen a gyermekáldásra; de ha magasabb lesz megint, akkor további pajzsmirigy vizsgálatokra lesz szükség. (Ezt az otthoni körzeti is javasolta már, még májusban, de mikor próbált nekem időpontot kérni, azt mondták, aha, októberben van időpont, akkorra beírnak. "Hálistennek" októberben nem tudok hazamenni, csak decemberben, úgyhogy most a tervem az, ha szept. 18-án megtudom, hogy magas a TSH-m, hazatelefonálok a körzetinek, hogy no most szerezzen időpontot decemberre, 3 hónappal előre azért csak elég szólni...) TSH tehát oké. Legalább terv van. :)

Ha viszont magas a TSH-m, ráadásul nem esem teherbe x hónap alatt, akkor lehet érdemes lenne valami egyéb hormonvizsgálatra is elmenni otthon (FSH, LH stb.) - no most a hosszú körítés után jön a kérdésem: ezt hogy lehet elintézni? Szerintetek ha hazatelefonálok a körzetimnek, kérjem meg, hogy pajzsmirigy vizsgálat mellett szerezzen időpontot hormonvizsgálatra is? Vagy az ilyen dolgokat nem is a körzeti intézi? Bocs a hosszú hozzászólásért, kicsit keverem már a rendszereket, főleg így, hogy eddig nem voltam nagy orvoslátogató.
rabbitbaby Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154724

Nem, nem! Megnéztem (még jó, hogy nem dobtam ki a leleteidet, bocsi :-) , nem a ciklus végi 3., hanem a 2. (elvileg közvetlenül ovu előtti) vv-n volt LH és FSH (ovu után ugyanis egyáltalán nem érdekes ez a 2 hormon, E soha nem is nézeti ovu után, csak progit max. prolaktint, ha az 1. érték nem volt jó, ezért volt nekem gyanús!).

 

A 3. napi LH/FSH-d (máj.15.) az tökéletes, csak hogy a 2. vv (jún.02.) épp abban a ciklusodban görbe szerint hova esett, ovu előtt v. után, arra már nem emlékszem, csak tudom, hogy kavar volt, aztán a progivv-t a feltételezett ovu után 1 héttel lőttük be. Itt a jún. 2-i vv-n volt az FSH 2,6 és az LH 3,7, ami viszont arra utal, hogy már túl voltál az ovun!

 

Ovu előtti napokban van jelentősége egy újabb LH és FSH adatnak, akkor valóban meg kell ugrania mind2 értéknek. Viszont ha nem tudjuk, mikor vagyunk ovu előtt és után, az boríthat mindent.

Nézd át még1×, mert sztem vmit elnézhettetek a dátumokkal, ha kell, beszkennelem újra vagy tényleg odaadom, ha nem látszik jól a te papírodon.

 

 

Előzmény: tititu (154722)
tazikka Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154723

Sziasztok!

 

Talán emlékeztek - múlt hónapban kértem tanácsot görbeelemzésben.

Az újabb sikertelen ciklus után kicsit lazábbra vettem a dolgot, nem is gondoltam rá, hogy mostanában teherbe esem, de azért a hőm néztem különösen a ciklus második felében, és két ovutesztet is elhasználtam - megszokásból. Reményeket viszont nem fűztem a dologhoz, tök lemondó voltam... Erre most vasárnap pozitív lett a tesztem. :))

Viszont tekintve, hogy ez már a 14. próbálkozós ciklus volt, elmentem hormonvizsgálatra, ahol kiderült, hogy magas a prolaktin szintem. Az orvosom először gyógyszert akart adni, de aztán meggondolta magát, mikor mondtam, hogy a második babánk szoptatás mellett fogant. A tavalyi vetélés után most szénné izgulom magam, de azért reménykedem és palástfűteát iszom... Lehet még valamit tenni, nem tudjátok?

 

Szép kétcsíkokat kívánok mindenkinek!

tititu Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154722
Az a 3. vv-nél volt úgy, a ciklus végén. Viszont a ciklus elején (3. nap) az LH 3,7, az FSH pedig 2,6. És ennek pont fordítva kellene lennie. Ez már a ciklus elején jelzi, hogy nincs rendben vmi, valószínűleg egyáltalán nincs pé.

Rákérdeztem, hogy a 2 pontos elég-e az IR-hez is, azt mondta, igen, ki fog jönni, ha vmi gond van.

Aranyosak vagytok, hogy így marasztaltok:-)

vasbab-rabszolgamami:-) Lívi nagyon édes!
Előzmény: rabbitbaby (154721)
rabbitbaby Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154721

De azon a leleteden, amit én hoztam el, LH (1,5) <FSH (4,x), ezért nem értettem, hogy miért nem tetszett neki ez az arány (nekem is tök hasonló számok voltak az LH/FSH értékei mint azon neked és ez a jó (nem pcos) arány, sőt, az LH legyen minél alacsonyabb, mert az a jó stimulálhatóság egyik ismérve - na ez nálam bejött :-).

 

Most akkor mikori hormonokat nézett VV és mik voltak konkrétan a számaid?

Még egy kérdés: miért csak 2pontos terhelést csináltok?

Előzmény: tititu (154711)
Bünde Creative Commons License 2009.09.10 0 0 154720
Tititu! Kitartás és jobbulást!

Mindenkinek szép napot!
vasbab Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154719
Tititu ez nagyon jó, hogy végre kiderült mi a "bibi" és lehet ellene tenni, nagyon drukkolok neked, hogy most már nagyon hamar a kezedben tarthasd a kétcsíkos tesztedet, majd rá úgy 38 hétre egy tökéletes kisbabát és átéld te is az első hetek kialvatlan-fáradt-boldog nyűgjeit. ;-))) meg persze a soha véget nem érő rabszolgamami üzemmódot. :-))
Előzmény: tititu (154701)
vera33 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154718

Tititu, nagyon drukkolok Neked és örülök, hogy kiderültek a problémák. Remélem hamar összhangba hozzák a hormonokat és mielöbb köszönt Hozzátok is a gólya!!!! Gondolataim továbbra is a fórumtagokkal vannak és rendszeresen olvaslak Benneteket!!! Drukk csajok, remélem megindul az a zöld hullám!

Kikiri, gyere vissza és tessék beszámolni a fejleményekről!! Tapasztaltál closty mellékhatást? Hőhullám stb???

Előzmény: tititu (154711)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154717
Jaj igen, ezt én is szeretném kérni, ha nem gáz.

29cb30

Köszi!!!!!!
Előzmény: Bünde (154715)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154716
Egyetértek a többiekkel, maradj! És szállnak a szurkok a drukkok mellé. :)
Előzmény: tititu (154701)
Bünde Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154715
Buma!

Ha átveszed a táblát, megkérhetlek, hogy berakod a görbémet? :) Köszönöm!!!

29b163
vojudit79 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154714

kikiri,

 

Néztem a görbédet, nagyon ígéretes. Lehet, hogy ez a Ti hónapotok?!:))Nagyon drukkolok!!!

 

Buma81 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154713

Ezt szerettem volna kérdezni, hogy ha ez nem felkészülés akkor mi az??? Mit lehet akkor itt megbeszélni??? Ne tessék elhagyni minket és minden érdekel ami Veled/tek történik!!! Az összes drukkom megy most neked Tititu!!!!

Előzmény: vojudit79 (154712)
vojudit79 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154712
Én ugyan már abszolút OFF vagyok itt, de szerintem Te egyáltalán nem...Ez mi, ha nem FELKÉSZÜLÉS A TERHESSÉGRE??
Előzmény: tititu (154711)
tititu Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154711
Igen, VV.
Nálam az FSH alacsonyabb, az LH pedig magasabb. Ennek pedig szerinte pont fordítva kellene lennie a ciklus elején.

vogii, csuppancs, Buma, nektek is köszi!:-)

Buma, köszi, hogy elvállalod a táblát! Teljesen nem hagyom el a fórumot, de azért nem leszek már napi szinten, hiszen ezek a dolgok itt már off-ok.
Előzmény: rabbitbaby (154709)
csuppancs Creative Commons License 2009.09.09 0 0 154710
Tititu, én is örülök neki hogy végre fény látszik az alagút végén. Tényleg legalább tudjátok hogy merre tovább és célirányos kezeléseket kaphatsz.
Én is visszajárok olvasni mindig, ha írni nem is írok, úgyhogy feltétlenül adj hírt majd a további eseményekről, eredményekről. Mennek a drukkok Neked! :)
Előzmény: tititu (154705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!