Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24269

Lehetne kétszárnyú erkély ajtó is, de ott ,mindkét méretet sokallom:

---

Az, hogy Te sokallod

 

egy vélemény. A tény pedig, hogy szélesített szárnyból simán gyártható, igaz, én mindig megpróbálom elérni - ekkora méretnél -, hogy legyen benne egy vízszintes szárnyosztó. Nincs ideális méret. Gyártható, vagy nem gyártható, ilyen egyszerűen eldől ...

:-)))

Előzmény: Ragen (24266)
gabeeen Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24268

"Szóval szerintetek mi a kétszárnyú ajtónak az ideális mérete?"

 

Mondjuk 180cm x 240cm. 

Az egy stabilitását nézve elfogadható és élhető méret egyben szerintem.

Előzmény: Ragen (24266)
slozoka Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24267

Kedves Szakértők!

 

Találtam egy céget, aki ablak ajánlatai közül az alábbi 3-at néztem:

 

REHAU Euro 70 Ecosol

VEKA 82 MD

REHAU SYNEGO MD

 

A két utóbbi nem túlzás egy jelenleg szigeteletlen tégla társasházba? Melyiket ajánlanátok ezek közül, feltételezve, hogy jól van összerakva?

 

A vasalatokról, cégről azért nem írok, mert az rendben van..

Sajna Vekából nem írja, hogy lenne nála 70-es profil.

 

 

 

Ragen Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24266

Sziasztok!

 

210x240-es tolóajtós helyett milyen lehetőségem van egy terasz ajtónál?

Szeretnék nagyobb nyílás méretet, ami jól jön költözésnél. Ha jól gondolom, a toló 210x240-es ajtónál kb 90cm-es a nyílás...

Lehetne kétszárnyú erkély ajtó is, de ott ,mindkét méretet sokallom:

a 210 túl széles lenne szerintem a két szárnyhoz, nehéz is, meg a szél is jobban nyomhatja.

a 240-es magasságot meg soknak gondolom a redőnynek, áthidalónak is kellene hely.

Szóval szerintetek mi a kétszárnyú ajtónak az ideális mérete?

 

slozoka Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24265

Igen, már kisilabizáltam a szakértőket itt a fórumon, akkor utánajárok :)

 

Jogos a lengyel gyártó hozzászólás, dehát valójában akárhogy is,  zsákbamacskát veszek, és a végén derül majd ki, hogy jól döntöttem-e. Bocsi, lengyel gyártók!

 

 

Előzmény: kiss_atti (24263)
gabeeen Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24264

'Ha közületek valaki vállal erre munkát, nem Lengyelországban összeszerelt ablakkal, minőségi vasalattal felszerelt ablakai vannak, szívesen venném, ha jelezné."

 

Ehhez azért annyit hozzátennék hogy Lengyelország egy kb. 40 milliós lélekszámú bivalyerős iparral rendelkező ország.

Megtalálható ott a gagyitól a csúcsminőségű nyílászáróig szinte minden, ha már erről beszélünk.

Nem szeretnék reklámot csinálni de van ott nem 1-2 olyan komoly műanyag ablak gyártó hogy technológia terén ami nekik minden napos valóság az sok magyar gyártónak jobb esetben csak álom.

 

Persze ha magyar gyártó termékét vásárolod azzal a náluk dolgozó munkásokat is támogatod, és itthon marad (elvileg) a pénz amit hagysz náluk.

 

Sok sikert a választáshoz!

Előzmény: slozoka (24262)
kiss_atti Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24263

Ha közületek valaki vállal erre munkát, ...... szívesen venném, ha jelezné.

 

Többünknek publikus az e-mailje,

 

a "G"-betűsek vannak túlsúlyban, mint gabeen, Gabesz, ganser, meg van egy "k"-betűs is...

:-)))

Előzmény: slozoka (24262)
slozoka Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24262

Kedves Gabeen!

Köszi! Akkor mégsem én vagyok a hülye, amikor Libris nevűt nem találtam a Vekából, és ott értetlenkedtem a kereskedőnél, hogy a 70-es profil nem kevés-e 6 légkamrához...

Már a tegnap éjszakai fórumolvasgatásom során sokat tanultam tőletek, akik itt válaszolgattok a laikus ablakcserélők kérdéseire.

 

Budapesten szeretnék ablakcserét redőnnyel, szúnyoghálóval. Sok hetes netes  keresgélés, járkálás után arra jutottam, hogy nem találtam még mindig meg az "igazi" vállalakozót, mivel szerintem rosszfelé keresgéltem. Profilok terén nyitott vagyok.

Nem szeretném  "olcsón megúszni", na de persze korrekt áron.

 

Ha közületek valaki vállal erre munkát, nem Lengyelországban összeszerelt ablakkal, minőségi vasalattal felszerelt ablakai vannak, szívesen venném, ha jelezné.

 

 

 

 

Előzmény: gabeeen (24247)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24261

OLvasok :) Közben rájöttem, hogy konkrét profilokkal-vasalatokkal kérek majd ajánlatot. Ezeknek fogok utánaolvasni. 

Előzmény: kiss_atti (24260)
kiss_atti Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24260

Mondom,

 

olvass tovább. Előbb-utóbb csak megtalálod, hogy a redőny nem biztonságtechnika ...

:-))))

Előzmény: Kisfiatal (24259)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24259

Azt olvastam, hogy az alut nehezebb kiakasztani vagy mi :) Ez is idő egy betörőnek. Tehát amig a redőnyt leszedi, hogy hozzáférjen az ablakhoz, az is idő nem? 

Sztem akkor alap biztonság lesz. 

Előzmény: kiss_atti (24258)
kiss_atti Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24258

Mit jelent az hogy "alap biztonsági" vasalat

 

https://www.google.hu/search?q=alap+biztons%C3%A1gi+vasalat&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=ld3nVrXWEdLX6QSYg6vYDA

 

azt olvastam hogy az biztonságosabb mint a műanyag.

Azt nem olvastad, hogy a redőny az árnyékolástechnika és nem biztonságtechnika?

Addig kéne olvasnod, amíg eljutsz idáig...

:-)))

 

Ez esetben az ablakra milyen biztonság kellene szted?

Távfelügyeletre bekötött rádióhullámos - nem telefonvonalas -riasztórendszer

Előzmény: Kisfiatal (24257)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24257

Mit jelent az hogy "alap biztonsági" vasalat? Ebben nincs benne a kiemelésgátló? Meg amúgy arra gondoltam, hogy alu redőnyöket rakatok lentre, azt olvastam hogy az biztonságosabb mint a műanyag. Ha nem vagyunk otthon/alszunk lehúznánk. Ez esetben az ablakra milyen biztonság kellene szted?

Előzmény: kiss_atti (24256)
kiss_atti Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24256

Köszi a választ. a 3 tömítés az lenne a "középtömítéses"? Igen.

Tehát a melegperem felesleges. Szerintem.

Más meg azt írja, mindenképp az legyen :D

Am drága? kb 350-450 ft + ÁFA/fm

Amiket eddig összeállítottam fejben:

-teljes szerkezet U értéke max 1.1

-résszellőző funkció(ez amúgy minden ablaknál lényeges?, szerintem sehol nem szükséges. Ha szellőztetni akar az ember, nyissa ki az ablakot. nekem főleg a kályha miatt kellene - arra a közvetlen levegőellátás sokkal jobb, pl. egy ATG-60/saját, kandallós tapasztalat - lentre, nem hiszem hogy egyébként párátlanításra használnám, arra ott a rendes szellőztetés)

-kiemelésgátló, legalább az alsó szintre - ez kérhető az ajánlatban

-hibásműködés-gátló - ez kvázi mindenhol alap.

-most  gondolok biztonsági fóliázott üvegekre az alsó szintre - inkább a gyári ragasztott üveget javaslom. De ha már erre áldozol, akkor érdemes lenne az ún. WK2-es szintű biztonsági vasalatot választanod mellé. De inkább egyik sem, sokkal jobb a távfelügyeletre bekötött riasztórendszer.

Előzmény: Kisfiatal (24254)
nixon70 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24255

Thx!

Előzmény: Kisfiatal (24253)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24254

Köszi a választ. a 3 tömítés az lenne a "középtömítéses"? 

Tehát a melegperem felesleges. Más meg azt írja, mindenképp az legyen :D Am drága? Amiket eddig összeállítottam fejben:

-teljes szerkezet U értéke max 1.1

-résszellőző funkció(ez amúgy minden ablaknál lényeges?, nekem főleg a kályha miatt kellene lentre, nem hiszem hogy egyébként párátlanításra használnám, arra ott a rendes szellőztetés)

-kiemelésgátló, legalább az alsó szintre

-hibásműködés-gátló

-most  gondolok biztonsági fóliázott üvegekre az alsó szintre

 

a sarkítás akkor felejtős sztem :) Osztónál sztem az üveg köztire gondolok. 

Előzmény: kiss_atti (24251)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24253
Előzmény: nixon70 (24252)
nixon70 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24252

A linkjét tedd már be légyszi!

 

Köszi.

Előzmény: Kisfiatal (24244)
kiss_atti Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24251

Még annyi, hogy a ház B30as tégla, 8-10 centi EPS-t szeretnék majd rátenni a későbbiekben.

Inkább 15 cm legyen az.

----

Szóval:

-milyen vasalat? Olvastam hogy Roto v Maco legyen, egyéb?

Válasz az 1*1-ben

-----

-kamrák száma?

5, vagy 6. Fölötte parasztvakítás.

----

 

-tömítések?

Az esetek 90%-ában elég a 2 tömítés, tájolástól, uralkodó időjárási viszonyoktól függően lehet szükség a 3 tömítésre.

-----

-melegperem?

Ha nem passzívház, akkor - szerintem - felesleges.

----

 

-résszellőzést kérek

jó.

-egyéb? 

Lenne szúnyogháló és redőny is.

Érdemes szükséges toktoldózni a szerkezeteket ebben az esetben, hacsak nem elektromos redőnyök lesznek.

 

Továbbá: mennyi lehet a felára az ablak "sarkításának"?

Gyártótól függ, nálunk az alapár + 40%

 

Tehát az emeleten a tető melletti résznél le lenne sarkítva felül, részben design, részben mert így férne el(hacsak nem kisebb ablak lenne-az is megoldás). Osztós üvegezésnek mennyi lenne a felára? Ez csak design, asszonynak nagyon bejön :)

Üveg közötti, vagy tényleges szárnyosztóról beszélünk? De 1200-2000 ft/fm + ÁFA között mozog.

 

 

Előzmény: Kisfiatal (24238)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24250

Most olvasok ilyet h kiemelésgátló, ez alap vagy nem a vasalatoknál? Meg ilyen hogy extra emelt biztonsági vasalat. A betörésvédelem is számítana, akkor így kérjem direkt? Sokba kerül ez? :)

Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24249

Nade pl, ha rakok a 30as falra 10 centi EPS-t, ahhoz milyen U értékű ablak célszerű? Megéri a 3 kamrás 0.6 körüli? Vagy jó lesz az 1.0 körüli 2 kamrás is? Cserépkályhás(fa) fűtés.

Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24248

Ott vannak a kérdéseim :)  De, gondolom ez a topik nem ezért van :) hanem nem tudom miért.. :) 

Előzmény: kiss_atti (24245)
gabeeen Creative Commons License 2016.03.15 0 0 24247

 

"Szóval van ajánlatom egy Veka Libris profilú, 6 kamrás, ROTO NT vasalatos ablakra.

Bajom vele, hogy Lengyelországban rakják össze, illetve infóim szerint a profilban van úrahasznosított műanyag (és szerintem látszik is a színén a fényén - ami nincs neki)"

_____________________________________________________________________________

 

Ez a Veka Libris valami egyedi elnevezés lehet. Megnéztem az általad említett néven a profilt:

Veka Softline 70 AD, 5 légkamrás, 2 tömítéses rendszer, "A kategóriás".

 

Félre értések elkerülése végett a Veka nem gyárt "B kategóriás profilt", sem 6 kamrásat 70mm-es beépítési mélységgel!

Valami okos a gömbölyű szárnyon kezdett kamrákat számolni ahol a vízvető részt is sikerült a kamrák számába "bele marketingelni".

 

7 kamrás rendszerük a Veka Softline 82 AD és MD verzióban (2 és 3 tömítéssel), 6 kamrás ezen kívül a Veka Alphaline 90 MD (3 tömítéssel).

_____________________________________________________________________________

Mivel nem ismerem se azt aki Vekából, vagy Horizontból gyárt így véleményt sem tudok mondani arról milyen minőségű ablakok lehetnek.

Mindkét profilból lehet jó minőségű nyílászárót gyártani.

 

 

 

 

Előzmény: slozoka (24246)
slozoka Creative Commons License 2016.03.14 0 0 24246

Ablakot cserélek tégla (szigeteletlen) társasházban.

A legjobbat szerettem volna, dehát a pénztárcámra is figyelemmel kell lennem.

 

Szóval van ajánlatom egy Veka Libris profilú, 6 kamrás, ROTO NT vasalatos ablakra.

Bajom vele, hogy Lengyelországban rakják össze, illetve infóim szerint a profilban van úrahasznosított műanyag (és szerintem látszik is a színén a fényén - ami nincs neki)

 

A másik egy Horizont Penta Plus GU vasalattal,7 kamra. Itt a vasalat nem tetszik igazán.

 

Egyikbe sem szerettem bele...

 

Így hát kérném ezekről a véleményeteket, illetve mit vagy mely cégeket javasolnátok inkább? (2 vagy 3 rétegű üveg kérdésén még gondolkozom)

 

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2016.03.14 0 0 24245

Akkor kérdezni köll ...

:-)

Előzmény: Kisfiatal (24244)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.14 0 0 24244

Megtaláltam, javaslom tegyétek ki a topik fejlécébe. De nem minden kérdésre adott választ :)

Előzmény: kiss_atti (24239)
-!Gabesz!- (X) 2016.03.14 0 0 24243

Aranyfokozatú viszonteladója vagyok a Szuromi Nyílászárók Kft.-nek, tehát tudok véleményt alkotni... Jó minőség, jó ár, kevés garanciális probléma, ha meg van is, az más gyártónál is előfordul, csak ajánlani tudom!

Előzmény: Kisfiatal (24238)
Kisdi Creative Commons License 2016.03.14 0 0 24242

Zsaluzia csak is alumínium...

A legfőbb előnye, hogy úgy állítod a lamellákat, ahogy Te akarod.

Másik előnye, hogy az ablak üvege előtt jobban áramlik-átszellőzik a levegő, mint a leengedett redőny előtt.

 

Minőségi toplistát nem tudok, de még nézd meg a Roll-Lamell weboldalát is (Umbroll )

Előzmény: AE ház (24241)
AE ház Creative Commons License 2016.03.14 0 0 24241

Sziasztok!

Zsaluziákról tudna esetleg valaki gyakorlati véleményt mondani?

Előnyök-hátrányok, műanyag-alumínium redőnyhöz képest?

Minőségben top5 gyártó Schlotterer, Hella...?

Köszönöm

 

Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.14 0 0 24240

Hol is van? :) Mintha már olvastam volna egyszer, de el is felejtettem :)

Előzmény: kiss_atti (24239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!