Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63700

"én úgy értelmezem a táblázatot, hogy 16A-t kapcsol/megszakít"

 

A való életben is bírják a folyamatos 16 amperes munkát (fűtőtestek esetén, villanymotornál már nem hinném), különben nem engedélyeznék hozzá a 16A biztosítékot

Ha a hivatalos szakvéleményt kérnél írásban, abban biztosan egy nagyobb kapcsoló szerepelne,

csak az a baj, hogy a nagyobb mágneskapcsolóikból viszont már nem létezik hármas váltó kapcsolásra alkalmas.

(habár 2 db DIL 0-52-esből talán össze lehetne rakni egy 0-55-öst, vagy legalább egy 53-ast).

Előzmény: szalka_laci (63696)
Szirty__ Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63699

Helló Mekk Elek ezermester!

 

"Ez a két eltérő gondolkodású embercsoport bizonyos dolgokban soha nem fog egyetérteni."

 

Amiről én beszéltem az egészen más!

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63688)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63698

Azt szoktam mondni, hogy az a legjobb rendszergazda, akit a cégnél senki sem ismer, csak a pénztáros emlékszik rá homályosan, mert havonta felveszi a fizetését.

Nagyjából hasonló vonatkozik az ideális karbantartó villanyszelőre is :)

Előzmény: pajaci (63697)
pajaci Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63697

Játékgépeket szervizeltem anno egy üzemeltetőnél főállásban. Azt mondta a főnök, azt szeretné ha soha semmit se csinálnék.

Előzmény: Peter atyuska (63695)
szalka_laci Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63696

én úgy értelmezem a táblázatot, hogy 16A-t kapcsol/megszakít de folyamatosan nem terhelhető. erre alapoztam, ha tévedtem akkor sorry.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63694)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63695

Én speciel azt szeretném, ha lenne nagy cégem, hogy a karbantartók és informatikusok egész évben vakarnák a töküket, a többi ember meg a nyolc órára kalkulált melót 6 óra alatt tudná elvégezni és utána haza mennének. Hogy miért, nincs probléma = nincs kieső idő = nincs alkatrész és egyéb bonyodalom :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63686)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63694

"a dl00l44nél ha jól értelmezem a leírást akkor nem terhelhető az érintkező"

 

Érdekelne, hogy ezt milyen szöveg mely sorából olvastad ki?

 

Minden érintkező azért van, hogy terhelhető legyen.

Persze vannak olyan mágneskapcsolók, amelyeken a fő érintkezők jobban terhelhetők, a segédérintkezők meg kevésbé, de segédérintkezők terhelhetősége még ott sem nulla.

Ráadásul a 00-ás sorozatban az összes érintkező egyforma, tehát egyformán terhelhető.

 

Ganz hivatalos tájékoztató ITT

Villamos műszaki adatok (4.lap) -> DL00L -> 16 Amper

Előzmény: szalka_laci (63693)
szalka_laci Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63693

a fogyasztóknak van még egy külön biztosítéktábla, onnan van elosztva, bár értem az aggodalom okát. viszont nézem most amit küldtél és a dl00l44nél ha jól értelmezem a leírást akkor nem terhelhető az érintkező tehát ehhez akkor még relé is kéne. vagy rosszul értelmezem?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63692)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63692

Ezek a mágneskapcsolók évente kb 3000 órán át behúzva lesznek valószínűleg.

Gondold végig, hogy mi lehet, ha leég az egyiknek a tekercse (mondjuk pont amelyik a nullát kapcsolja át) és csak a másik kapcsol át: mit fog tenni a FI relé

(és mit fog szólni a kihívott szerelő, aki megpróbálja megjavítani az "elromlott" fűtőkészüléket és ott talál két fázist magában ;)

 

...de a FI relének talán már az is elég a pánikhoz, ha az egyik mágneskapcsoló egy század másodperccel előbb zár, még mielőtt a másik befejezné kinyitást...

Előzmény: szalka_laci (63690)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63691

Ne variáld túl az életed :)

szerintem neked egy egszerű 4-es váltó érintkezős relé kell, 230 voltos tekerccsel.

Amikor megjön a vezérelt villanyosság, akkor annak a feszültségétől a relé a fűtés három fázisát + nulláját egyszerűen átkapcsolja a másik energiaforrásra.

Tipp: DIL-00L44-es mágneskapcsoló, vagy valami hasonló tudású, pl egy DILR40 egy 04DIL kiegészítővel.

Előzmény: szalka_laci (63689)
szalka_laci Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63690

egy móricka rajz, hátha így egyértelműbb :)

Előzmény: szalka_laci (63689)
szalka_laci Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63689

üdv

egy kis segítségre lenne szükségem. 3fázisú vezérelt hálózatot szeretnék szintén 3 fázisú nappali hálózatra kapcsolni amikor nincs vezérelt szolgáltatás. 3x16A mindkettő. olyan megoldást keresek ami automatikus. infra fűtéshez kellene. nézegettem kontaktorokat. találtam is olyat aminek terhelhető az érintkezője és így nem kéne + relé de a bekötéssel bajban vagyok. néztem pl a ganz HL K 22 vagy ELKO vs425-22-t amiből ha két db-ot kötök be akkor ki is adná a dolgokat. de villanyszerelő akivel beszéltem azt mondta nekem olyan kéne ami 3 záró 1 nyitó vagy 4 nyitó érintkezővel rendelkezik. arra gondoltam, hogy a fázisokat párosítva (nappali1-vezérelt1, stb) kötném be R-hez a vezérelt fázisokat + az éjszakai nullát, a vezérléshez pedig A1hez a nappali nullát, A2-höz pedig valamelyik vezérelt fázist. tehát az egyiknél lennének  párban az 1-2 fázisok a másiknál pedig a 3. fázis és a nulla. a vezérlésnél mindkettőnél ua. ez így jó lehet? vagy ha van bárkinek bevált megoldása erre akkor szívesen veszem a segítséget

előre is köszi

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.14 0 0 63688

"Olyanok vagytok már, mint nálunk a cégvezetés."

 

Egy alkalmazottnak mindegy, hogy a mindenképpen a munkahelyen töltendő 8 óra minden egyes másodpercét munkával tölti, vagy "kávészünet!" felkiáltással üveges szemmel néz ki az ablakon.

Egy vállalkozó viszont tudja, hogy amennyivel hamarabb sikerül befejezni azt a munkát, annyival több pénzt tud keresni másik munkán, vagy annál többet tölthet a kerti függőágyban egy jó könyvvel a kezében.

Ez a két eltérő gondolkodású embercsoport bizonyos dolgokban soha nem fog egyetérteni.

Előzmény: Szirty__ (63687)
Szirty__ Creative Commons License 2015.07.13 0 0 63687

Olyanok vagytok már, mint nálunk a cégvezetés.

Simán kitalálják, hogy ha a robot annyival gyorsabban mozogna, hogy 1 mp-el hamarabb érné el a célpozíciót, akkor évente százhúsz ezerrel több terméket lehetne gyártani.

 

Excel táblában ez valóban így jön ki, de a valóság nem ilyen!

Egy csomó következménnyel jár már ennyi gyorsítás is, ráadásul nem ez az egyetlen tényező amin a produktivitás múlik. Mások is százezreket, milliókat költenek pár ezer megspórolására. :-(

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63686)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.13 0 0 63686

Jól látod a dolgot :)

egy rendszergazda munkaidejének nagy részét az tölti ki, hogy két művelet között üveges szemmel mered a képernyőre: "és most várunk tíz másodpercet, amíg..."

Ha ezeket a másodperceket egyben kivehetnék, abból extra szabadság egy hét jönne ki évente, hanem egy egész évszak :)

Előzmény: GeriSoft07 (63685)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 63685

"Egy haver a minap éppen azt számolgatta, hogy ha összeadja csak azt az összes időt, amit évente az UTP erek színek szerinti sorba rakásával és kiegyengetésével tölt (hogy be tudja dugni a dugó hátuljába), abból kijönne plusz egy hét szabi minden évben :)"

 

Így van

Ehhez hozzáadod azt az időt, amit a windows frissítések vagy vírusírtó frissítések miatti újraindítás elvesz a munkaidőből...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63684)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.13 0 0 63684

"nem krimpelünk semmit."

 

Ha minden csatlakozó felszerelésére ötször annyi idő megy el (mert a vas drót miatt nem krimpelhetsz),

akkor talán semmi sem marad abból a haszonból, amit a vas drót vásárlásával elértél.

 

Hiába csak rövid idejű egy művelet, ha nagyon sokszor kell elvégezni, akkor akár már a másodpercek is befolyással lehetnek az anyagi helyzetünkre. Persze akit órabérben fizet a munkaadója, annak tökmindegy :)

 

Egy haver a minap éppen azt számolgatta, hogy ha összeadja csak azt az összes időt, amit évente az UTP erek színek szerinti sorba rakásával és kiegyengetésével tölt (hogy be tudja dugni a dugó hátuljába), abból kijönne plusz egy hét szabi minden évben :)

Előzmény: cucu (63681)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.13 0 0 63683

"Mechanikusan meg még jobb is..."

 

Pont mechanikusan a lexarabb: fogja magát és eltörik a harmadik meghajlítástól a krimpeléstől, vagy amikor jól meghúzod a csokit.

Előzmény: arenarock (63677)
dr.Stefan76 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63682

arrol van valami info hogy esetleg a kozeljovoben kevesebbet kell majd fizetni az +Amperek utan Eon teruleten ? ?

cucu Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63681

A csatlakozókról beszéltem, nem krimpelünk semmit.

Profi BNC tüske aranyozott, nem véletlen, hogy 20 év után is ugyan az a fénye, színe. Ahol fontos a tökéletes és tartós érintkezés, azt aranygőzzel kezelik.

 

Valamikor réges-régen a szénmikrofonok mozgó érintkező tüskéit is arannyal futtatták be.

Előzmény: C20NE (63680)
C20NE Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63680

Aztán bekrimpeled a helyére és a beszúrásnál sérül a bevonat majd 3 fémréteg találkozik egy nedvességtől nem elzárt csatlakozóban, kis idő és lesz egy megbízhatatlan csatlakozásod olyan fantom hibákkal, hogy győzz rájönni, mi is a baj.

Előzmény: cucu (63679)
cucu Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63679

Nem rezezett, hanem aranyozott! 

Pl. a mobil telefon akksi csatlakozója is aranyozott. Ezeket ezért nem szabad vakargatni.

C20NE Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63678

Ez az elmélet! Próbáld ki, és meg fogsz lepődni! Ugyanúgy gyengébb minőség mint a rezezett koax-ok amik elárasztották a boltokat. Vajon rendes helyeken miért nem használják?

Előzmény: arenarock (63677)
arenarock Creative Commons License 2015.07.12 0 1 63677

A skin hatás miatt nem rosszabb mintha teljes réz lenne, nagyfrekvencián. Mechanikusan meg még jobb is...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63673)
C20NE Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63676

A paraméterekben a fizikai méretek is benne vannak de CAT6-hoz, szerintem nem véletlenül, külön lehet kapni dugót és aljzatot. A kábel eleve vastagabb a CAT5 vagy CAT5E kábelnél.

 

Igen az AWG-vel kapcsolatban ezt írtam én is!

Előzmény: Lacivill (63675)
Lacivill Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63675

Azért a csatlakozók miatt nincs teljesen szabad kezük.

AWG-nél fordítva megy a számozás, a nagyok kicsi átmérőjűek.

Előzmény: C20NE (63671)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63674

"a nagy D és a kis d viszonya határozza meg a csatlakozó hullámimpedanciáját"

 

Úgy tudom, hogy számít még a kettő közötti szigetelő anyag permittivitása is, tehát ha a dielektrikum nem (a legtöbbször alkalmazott) levegő, akkor egész más D/d arányok is előfordulnak. Tehát pl a tömör belső szigeteléses koax kábeleknél picit más a D/d viszony, a levegősökhöz képest.

Ugyanez nem csak a koaxiális, de a párhuzamos tápvonalakra is igaz: az átmérők és a távolságok aránya meghatározza a hullámimpedanciát (pl antenna szalagkábel, UTP sodort érpár, stb).

Tehát akár pl két db csavart mzs kábelt (ezek hullámimpedanciáját kb 80-100 ohmra saccolom) is használhatnánk egy 100 megabites számítógép hálózati kábel helyett - mégpedig elég nagy távolságra - ha még létezne a kereskedelemben ilyen csavart vezeték :)

Előzmény: cucu (63668)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63673

"Már vannak olyanok, ami acélhuzal és minimális rézbevonat."

 

Az ég óvjon mindenkit az olyan megrendelőtől/kivitelezőtől, aki még ezen is spórolni akar.

Ilyesmit maximum tévedésből szabad vásárolni de a felismerés után rögtön visszavinni a boltba és az eladó arcába dörgölni, hogy miért nem figyelmeztetett legalább háromszor, hogy mit is vásárolsz.

Előzmény: Jahno (63667)
C20NE Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63672

Az "OlcsoJanos" kivitelezok , Gretsi tanar ur!

Előzmény: cucu (63670)
C20NE Creative Commons License 2015.07.12 0 0 63671

Az erek vastagsagara nincs eloiras. Amig a kabel tudja a szukseges parametereket a gyarto szabad kezet kap, de nagyjabol azonosak a parameterek kicsi szorassal a minosegi kabeleknel. Csak megjegyzem a 23AWG vastagabb mint a 24AWG !!!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (63666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!