Keresés

Részletes keresés

kriseva Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49197

Na ezt most jól elmagyaráztad:))))))

Mondjuk én elsőre is értettem:)

Előzmény: Pisces72 (49196)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49196

grrrr!

 

....addig együttműködni, amíg eljutnak egy olyan helyre, ahol elengedhető a pórázról, emiatt javasoltam ezt a ...

Előzmény: Pisces72 (49195)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49195

(jajj, de fura itt vmi... )

 

emiatt javasoltam ezt a vegyes-köztes megoldást. De szigorúan csak indulóban! :)

 

 

Előzmény: Pisces72 (49194)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49194

Egyetértek, azzal a kis kiegészítéssel, h Budapest, belterület viszonylatban egy 12 hetes csöppség póráz nélkül elég nagy veszélyeknek van kitéve. Úh sztem a helyes hozzáállás a jut is meg marad is, vagyis amíg nem hívható be stabilan, addig én nem venném le róla a pórázt, autók-utak környékén legalábbis. Meg az sem biztos, h képes annyi ideig szabályosan együttműködni, amíg odaérnek egy olyan helyre, ahol elengedhető. Emiatt javasoltam ezt a vegyes megoldást.

Előzmény: Szepi bá (49193)
Szepi bá Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49193

Szia ha pozázon sétáltok a kutya mindig lábnál van . A kutya jobb válla mindig a térdeddel egy vonalba maradjon . Csak akkor mehet előre ha leveszed róla a porázt és előre küldöd .

Egyébkén az a jó ha majd késöbb poráz nélkül is láb mellet tud sétálni .

Előzmény: Törölt nick (49192)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49192

Tehát akkor most ez a pórázon sétáltatás is úgy megy, hogy pórázon sétálunk, de ha szólok, hogy lábhoz, akkor a lábamnál jön. Viszont nem kell végig ott jönnie, csak ha szólok? Elég idegesítő, hogy neten 2 könyvet is megrendeltünk és még mindig nem jött meg, ami ilyesmivel foglalkozik.

Előzmény: Pisces72 (49190)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49191

hagggya man,isten bizony az enyem tud szepen setalni,de mintha mindent elfelejtett volna,miota leesett a ho..Meg van orulve,rancigal,repulo kutyat csinaltam belole valamelyik nap,eppen csak nem porgettem meg a fejem folott,mert majd elrantott

 

 

ugyhogy elolvadhatna ez a tetu ho vegre:)

Előzmény: Pisces72 (49190)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49190

Gyakorlatilag azonnal kell kezdeni. Jutifalat, nagy dicséret, ilyesmi, ha jó helyen jön, és nála még kiválóan fog működni az irányváltásos módszer.

Az a baj, h ha megszokik bármi mást azon kívül, mint amit szeretnétek, sokkal nehezebb lesz visszacsinálni.

Arra viszont figyeljetek, h ez az odafigyelősdi egyszerre ne tartson túl sokáig, legfeljebb csak 5-6 percig, utána pihenő -szaglászás, nézelődés, ilyesmi- , de a megállást és az újbóli elindulást is próbáld te kezdeményezni, ne ő.

Előzmény: Törölt nick (49189)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49189

Sziasztok! Azt hiszem, csak akartam kérdezni, de nem tettem meg tegnap.

Olyan kérdésem lenne, hogy amikor elkezdem a sétákat a kutyával, akkor még hagyjam nagyjából, hogy mászkáljon, vagy már az elejétől fogva következetesnek kell lennem? Mennyire lehet ráhagyni egy 12 hetes kölyökre, hogy ide-oda mászkáljon előttem, egyik oldalról a másikra, meg hogy feszüljön a póráz, ezt mikor kell elkezdeni tanítani?

kriseva Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49188

A látszat csalóka:)Nem a házat őrzi,hanem a gazdit félti,és őrzi.Házőrzése az enyémnek abból áll,hogy ha átja jön valaki,szalad a vörös szőnyeggel,és persze a labdával,ha betörő is az illető:)))Még jó,hogy van rajta kívül igazi házőrzőm is:))

De a gazdáért mindent,őt azért nem hagyjá bántani:)

Előzmény: Pisces72 (49186)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49187
Előzmény: Lancrefan (49184)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49186

Ettől függetlenül mi örültünk neki, h "ronda fekete ördög", legalábbis annak néz ki, de mostanra teljesen feleslegessé vált álcáznia magát, boldog-boldogtalan tudja már, h kenyérre lehet kenni. Ennyit a házőrzésről. :)

Előzmény: kriseva (49183)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49185

http://freemail.hu/fototar/gyujtemeny.jspv?setId=1796161

 

A reti nyakörv is fojtó, mert ha húzza a kutya, "rövidre zár". A lényeges különbség a hagyományos fém fojtók és ez között az, h ha egy hagyományosnál lazítja a húzást a kutya, a nyakörv a súlyánál fogva lecsúszik a szügyére, és a következő húzásnál ott lenn fog megszorulni -így gyártjuk a bika-nyakat :) -, míg a reti-pórázt lehetőséged van a rajta lévő stopperekkel úgy beállítani, h ne tudjon lecsúszni onnan, ahol a helye van: a gégéje felett, közvetlenül a füle alatt. Plusz a belső stopperrel a túlszorulást is meg tudod megakadályozni.

Ha jó helyen van, a kutya képtelen komolyabb erőkifejtésre a póráz ellenében, így gyakorlatilag kevesebbet árt neki, mint a hagyományos fojtók. A póráz egyébként lehet csak nyakörv is. Nekünk mindkető van.

 

 

Akkor csak túl hosszú egyben az az időtartam, amíg "dolgoztok". :)

Előzmény: Lancrefan (49184)
Lancrefan Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49184

Először is köszönöm, hogy segíteni próbálsz. :) Én meg próbálok tőled tanulni. :)

 

Ha minden jól megy, holnap járok olyan helyen, ahol meg tudom nézni a pórázt. Kérdés hogy lesz -e vagy csak a netről tudok rendelni. Amúgy mennyi külömbség van a póráz, és a folytónyakörv között? Nem fogok vele kárt tenni a kutyában?

 

Persze hogy örülök ha visszahozza :) Jár érte a buksisimogatás ha meg tudom szerezni, vagy leteszi elém:)

Előzmény: Pisces72 (49182)
kriseva Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49183

Pár évvel ezelött az én labim is falhozállította a munkásokat a kertemben,mikor hangoskodtak velem.

Szóval azért bennük is megvan a "védem a gazdit" ösztön.

Előzmény: Pisces72 (49181)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49182

Sajnálom. :(

Szerintem retipóráz nélkül ezt a problémát gyorsan már nem tudjátok orvosolni, anélkül mindenképp időigényes lesz a dolog.

Amikor mi jártunk ebben a cipőben -első kutyasuli és a rutintalanságunk "áldásos" hatása...- , akkor nálunk az működött, h az udvarban lefársztottuk, sétakellékek nélkül, majd a nyakába tettük, amit kellett, kapunál leültet, "marad", kapunyitás és gazda kilpése után utasításra kiléphetett, majd indultunk. A terv legalábbis ez volt. Bármikor, amikor a fárasztás utáni történések során elkezdett őrültködni, gyors hátraarc, a sétakellékeket néma csöndben levettük róla, mindet!, majd néma csöndben, szidás és szemkontaktus nélkül bementünk a házba, őt meg jól kicsuktuk. 5 perc múlva, amikor már feladta a reményt, h lesz séta, újra megpróbáltuk. Nyilván itt már a fárasztásos rész nélkül.

Komoly türelemjáték volt, mire megoldottuk, de az agility miatt nekünk muszáj volt végigcsinálni.

Továbbá abban a kényelmes helyzetben voltunk, h az agility jákosságát és barátságosságát el tudtuk választani a keményebb fegyelmező munkától, gazdiilag is, ami azért volt jó, mert ha később vhol menet közben jött rá a dili, volt lehetőségünk pórázt -és a póráz másik végén gazdát- cserélni. A párom csinálta a játékos dolgokat, én a fegyelmezőt. Ő amikor csak lehetett szabadon, én mindig rövid pórázon, így elég hamar eljutottunk odáig, h ha begyagyult az eb, elég volt szólni neki, és a szeme láttára jó feltűnően a kezembe adni a pórázt, máris tudta, mi a dolga. :) 

De ezt már az engedelmességi vizsgánk után, stabil ül-fekszik-helyben marad utasításvégrehajtás mellett.

 

A fárasztáshoz még annyit, h örülsz látványosan, amikor odahozza a labdát?

Talán azt még érdemes meegpróbálni, h hamarabb abba kell  hagyni a játékot, minthogy megunná, hogy maradjon benne némi hiányérzet, kis kielégítetlenséggel, ami kell ahhoz, h következőleg ismét nagy kedvvel álljon neki.

Meg lehet azt is próbálni, h 5-10 perces blokkokban játszol vele, pl. 10-12 eldobás, aztán elveszed a labdákat, hagyod megnyugodni, addig csinálsz vmit, majd elölről az egészet. Amikor tanulnak vmi új dolgot, márpedig nála most ez történik, 5-10 percnél tovább nem képesek vele foglalkozni, ennyi idő után mindenképpen kell pihenniük. És van, h ez az idő még kevesebb, de több csak  nagyon sok gyakorlás után lesz.

Mi az első kutyasuliban kb. 4 és fél éve voltunk, 3és fél éve dolgozunk vele a lágyabb módszerekkel, és csak idén nyáron jutottunk el odáig, h az agya új dolgokkal folyamatosan akár 20 percig is terhelhető. Pedig ha valamire, akkor agyra nagyban gyúrtunk. :)

Előzmény: Lancrefan (49164)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49181

"Normális" idegrendszerű reti alapvetően nem támad emberre, de ha meg kell védeni.... Hát ez kényes kérdés. A mienk szerintem odalépett volna, az ivartalanítása lőtt legalábbis, ha vmelyikünkkel nagy baj történt volna. Rotinak mindenesetre már láttam nekiugrani... (Még időben meg tudtam kapaszkodni a póráza végében, úh épp nem értek eygmás közelébe.)

Előzmény: Törölt nick (49173)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49180

Jajjjj de szép színük van.... Hát Leila nem ilyen színű lesz, viszont azért Ő sem az a krém szín. 

nettomazsola Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49179

Kelleygreens Kardinal

Előzmény: nettomazsola (49178)
nettomazsola Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49178
Előzmény: nettomazsola (49177)
nettomazsola Creative Commons License 2012.02.09 0 0 49177

Paprika Dream at Silronray's

Előzmény: nettomazsola (49174)
nettomazsola Creative Commons License 2012.02.08 0 0 49176

itt el ( remelem meg!) Emma;

 

Pearl of Labrador Kennel
Átmenetileg nem foglalkozunk labrador tenyésztéssel

 

 

kaaaar! gyönyörü kutyaik voltak.

Előzmény: nettomazsola (49174)
nettomazsola Creative Commons License 2012.02.08 0 0 49175

nekem egeszen hihetetlen, h nem terjedtek el!

ismertem többet, nagyon kellemes kutyak, semmi baj nincs velük.

nem tul nagy de nem tul kicsi, es olyan helyeske.

 

lattam dolgozni öket öregekkel, korhazban, gyerekekkel. nyugisak, de szabadban nagyon vidamak, temperamentumosak.

 

nagggggyon regen irt ide egy lany akinek Kanadaban volt egy. ö is eltünt...

Előzmény: lustica (49171)
nettomazsola Creative Commons License 2012.02.08 0 0 49174

a labrador az "sarga" (termeszetesen a fekete + barna mellett) eleg szabadon ertelmezve ...

Magyarorszagon "Emma" volt szinte vörös ( naggggyon regen irt ide a gazdaja kicsiemma even) es jopar eve behoztak vhonnan egy vörös kant. "....fox"

meg tudom keresni ha erdekel.

ebben a könyvben szerepel a tenyeszet; "The Ultimative Labrador Retriever".

en Tullnban lattam kutyakiallitason, direkt azert mentem, h megnezzem es nagyon meglepett, h egy total lefüggönyözött ketrecben "örzik". kertem, h hadd nezzem meg. nagy kelletlenül felemeltek a takarot es a kutya vmi eszelösen nekiugrott a racsnak. en meg ilyen labradort soha eletemben nem lattam. a körböl is kiküldtek, mert annyira agressziv volt. (1990-es evek eleje - közepe)

nem tudom mennyire lett belöle Mo-on fedezökan. remelem nem annyira ...

 

Canadaban sok egeszen sötet labradort, de föleg alomszep vörös(arany) goldikat lattam.

 

 

Előzmény: Törölt nick (49158)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 49173

Lustica, ez a szétterülős kép haláli!

Ja! Eszembe jutott valami, kíváncsi vagyok tapasztalatokra. 

Az ok, hogy a Retriever nem agresszív stb- de... volt-e már olyan szitu, hogy valamelyikőtök kutyája megharapott valakit, vagy pl ráijesztett valaki idegenre? 

Igazából azért kérdezem, mert szeretném tudni, hogy pl ha ne adj Isten mittudomén valaki megtámadna vagy belémkötne, na akkor megvédene-e.  Vagy legalább ráförmedne-e a zaklatóra. Nyilván nem kölyökként.

Előzmény: lustica (49168)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 49172

Nem tudom, de ez a sötét labi gyönyörű! Legalábbis teljesen labi feje van, mint a mellette levőnek. Érdekes! 

De várom már, hogy kicsit az enyém is nagyobb legyen... 

lustica Creative Commons License 2012.02.08 0 0 49171

Most nem tudok magyar tulajdonú kutyáról! 2003-2004ben mikor még Kirával jártunk szlovákok jöttek át hozzánk többször kiállítani.

Szlovákiában/Ausztriában viszont már van több kutya is. Külföldi kiállításokon azért lehet látni pár szép ebet!

 

Csak állítólag a temperamentumuk nem a legegyszerűbb, így nem terjedt annyira el.

Előzmény: kriseva (49170)
kriseva Creative Commons License 2012.02.08 0 0 49170

Én itt nálunk még nem is láttam.Itt nem olyan elterjedt ugye?

Előzmény: lustica (49167)
lustica Creative Commons License 2012.02.08 0 0 49169

Berry az egyedüli és egyetlen :-)))

De hogy ez a szín honnan jön, az jó kérdés :-D

Előzmény: secperc (49141)
lustica Creative Commons License 2012.02.08 0 0 49168

Szia,

 

Ez goldenben is megtalálható, mint labinál a SÁRGA színnél. Egészen a világostól (goldennél ez a krém szín) az egészen sötét sárgáig (goldenben sötét arany). Tudtommal ezek mennyiségi tulajdonságokként öröklődnek.

Azért ennek a sötétnek köze sincs a rókavöröshöz :-) http://www.vadallatok.hu/hatterkepek/rokak/roka_fox06.jpg

 

A műanyag kosár szerintem jó, nálunk is van a kutyáknak. Néha szeretnek összekuporodni benne.

A súlya miatt ne aggódj, nem tűnik soknak. Csak még olyan kis babakutya, ilyenkor kis golyók :-) Majd pár hét múlva szépen megnyúlik és jó kis nyurga lesz.

 

Kölykök kevésbé szoktak kiterülni! Ők összegömbölyögve alszanak.

Nagyoknak inkább szokása :-)

 

Előzmény: Törölt nick (49158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!