Keresés

Részletes keresés

bout Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5219
Megtaláltam az Oyama video-kat!!!
Kénytelen voltam átnézni Laja1 utolsó hozzászólásait, de meglett. Köszi mindenkinek a segítséget!

Elképesztő, hogy mire képes az emberi test, ha elszánt lélek és erős akarat lakik benne.

Lassan vége a nyárnak. Már alig várom, hogy elkezdődjenek a "rendes" edzések. A nyári (nálunk lazább) nem az igazi, otthon meg nem lehet mindent gyakorolni (meg hát a társaim is hiányoznak). És ilyenkor bizony könnyen eltolódik az egyensúly a szellemi "edzés" felé, ami megfelelő fizikai tényezők hiányában még káros is lehet.

Kellemes őszt kívánok nektek is!

bout

hiryu Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5218
Két népi bölcseesség:

Ideges ember nincs csak hülye.

Csak azt lehet ugráltatni aki ugrik.

Naszóval nyugat: amióta tudom, hogy egy "mester"
17 hónap alatt érte el a dan fokozatot, nem hiszek el semmit, amíg nem láttam a saját szememmel.
Kettő: harcművészetre nagyon is igaz, hogy ha elveszeszti a folyamatos kapcsolatot az "anyaországgal" piszok gyorsan satnyulni kezd, nincs mérce. lsd Amerikai JKA.

Kijoban az "bosszant", hogy sajnos sokmindenben igaza van. Sajnos.

DLala Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5217
Koksz kérdést már én is kérdeztem, de nem volt rá reagálás.
Az, aki harmincvalahány évesen egyszercsak összeesik és annyi, ott valami nem stimmel. Elofordulhat spéci fel nem fedezett veleszületett akármi (mondjuk néhány %), egyébként marad a túlhajszoltság miatti szívelégtelenség. Erre a koksz csak rásegít.
Én borítékolom, hogy nem volt tiszta. Tarthatjátok akármekkora nagy harcosnak, nem követendo példa. Volt már jópár ilyen eset atlétákkal, profi kerékpárosokkal is. Sajnos ez tipikus pénz- és eredményhajhászó jelenség.

Rossz út. És elég rövid is.

Látom a sok alulmuvelt fiatal csókát, akik azt hiszik, ha minden nap magukba döntik az eloírt adagot (mennyiség: minél többet), fasza kemény csávók lesznek. Esetleg még gyúrnak is rá, mert az meno (persze rendes edzésmunkát egyik sem végez, mert az fárasztó, meg sokáig tart).
Elég jó élettartamrövidítési megoldás.

Előzmény: Unsui (5214)
Lui-GHOST Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5216
Hi Unsui,

"Mit gondoltok a versenysportban (küzdősportok)napjainkban alkalmazott, nem megengedett teljesítménynövelő szerekről? "

Azt gondolom, hogy saját magával cseszik ki, aki úgy gondolja, hogy a kox az isten. Lehet persze ilyen-olyan szerekkel élni, ennyiből akár a ginsenget, de még a sima zöld teát is tekinthetnénk valamelyest "doppingszernek", de ezeknek inkább egészségjavító, mintsem romboló hatásuk van.
Sokan azt hiszik, hogy attól lesznek jobbak, hogy tervszerűen "sokkolják" szervezetüket. A kérdés, hogy megéri-e a kockázatot? Nem is a lebukás veszélye itt a lényeg és a kockázat. Hanem a saját egészség és a jellem erőssége. Előttem az csak egy szánalmas ember, aki csak a szteroidokban bízik. Ott némi jellemhiba is fennáll. Ami viszont már erősen szemben áll a sportszerű versengés szellemével.

Persze attól még, hogy (nekem) ideológia kérdés az egész, nem fog megváltozni a világ. Sajnos.

Üdv:

Lui-GHOST

Előzmény: Unsui (5214)
Lui-GHOST Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5215
Hi Hiryu,

Ha megengeded, megosztanám véleményemet Veled.

"Asszem Kijo-nak nem csak a kung-fuval van baja. "

De nem ám. Szerintem úgy általában mindennel, ami nem ő maga. :))))

"Hanem mindazzal, ahogy itt, Nyugaton, sokan eladnak valamit, harcművészet címén, vonatkoztatva a japán eredetű budora is. "

Hát lehet, hogy igaza van, de csak addig a pontig, hogy sok szart el lehet adni az embereknek, de nem minden az. Ettől még nem kéne nyomnia a "MINDENGAGYI" dumát.
Egyébként a szart hiába lakkozod, attól a szaga még ugyanaz marad, csak legfeljebb jobban csillog. És aki gagyit akar venni, az azt is fog.

"Az csak a hab a tortán, hogy pont a kung-fu az, amit a legjobban tolnak, megpróbálva eladni bődületes baromságokat. Jól mutat a bulvárlapokban. Bíró Ica levitál, Praclee szentélyt keres..."

Igen, vannak nagy baromságok. De ettől még nem mindegyik kung fura lehet azt mondani, hogy szar, meg hogy mindent a bizniszért.

"Nyugi, nyugi megvan ennek a megfelelője "karatéban" is, de azért még karatecirkusz nem járt az országban, körbe-körbe. "

Nincs is harag egy szál se. :))) Hát mivel más irányzat. De inkább azt mondanám, hogy nem is kung fu cirkusz járt körbe-körbe az országban, hanem az egyik kung fu irányzat. Azért az nem mindegy.

"Tényleg, mér van az, hogy eddig minden kung-fu mester Nyugatról jött? "

Kikre gondolsz? Spec, az én mesterem Si-Fu Juhász Zoltán, aki egyaránt tanult Si-Fu Branimir Segvic-től (nevéből könnyen rájöhetünk, hogy nem nyugati, hanem déli szomszédunk szülötte), és magától GM William Cheung (eredeti kínai nevén Cheung Cheuk-Hing) nagymestertől. Egyébként mellesleg épp maga Cheung jelölte ki Segvic-et kelet-európai vezető instruktornak. No most mondja valaki, hogy a TWCK nyugatról jött?
Ez nekem eléggé authentikus tanítványi lánc a magyarországi viszonyok közt. És nem nyugati kitalált kamu kincsifuncsi. Aki ebben kétkedne, annak Cheung mester oldalán javaslom megtekinteni a magyarországi klub bejegyzését. Ez eléggé hitelesít mindent, ami a mi águnkkal összefügghet.
Tehát remélem a kérdésed nem a hitelesség kérdését feszegette, vagy ha igen, akkor ne általánosságban fogalmazzuk meg a kérdést, hanem vetítsük ki egy konkrét irányzatra.
Egyébként abban sem találnék semmi kivetnivalót, ha esetleg nyugatról jönne a nagy kung fu "beáramlás". Történelmi tény, hogy nagyon sok nagy tapasztalatú és tudású kínai mesternek mindenféle politikai és ideológiai okokból mennie kellett Kínából (japán megszállás, kulturális forradalom, stb). Minimum Hong Kongig kellett elmenniük, hogy érvényesülhessenek. De legalább is élni hagyják őket. Viszont sokan mentek Amerikába, Ausztráliába. Szerintem adott körülmények között Oyama vagy Funakoshi is simán dobbantott volna Japánból.
Sz'al szerintem nem az égtájakban kell keresni egy adott harcművészet hitelességét, hanem inkább abban, aki azt tálalja. És ahogyan.

"Dagadt pacák, borotválatlan, hangosan üvöltözik a tanulóval, ammeg pörög a földön....
No Comment... "

No, hát valahol itt kezdődik a dolgok hitelessége. És ehhez tényleg no comment.

Üdv:

Lui-GHOST

Előzmény: hiryu (5212)
Unsui Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5214
Bassman,

Esély mindig van, de nem sok, ettől is lesz számunkra igazán izgalmas ez a mecss!

Shingitai:
leveled köszi, de nem ért el hozzám, ezért adok egy másik emil címet: mnasz@mail.datanet.hu

Más, akárkinek meséltem Andy Hug haláláról az első kérdés így hangzott: kox?

csak az én barátaim ilyen rosszindulatúak vagy másnál is előfordult hasonló gondolat?
(nekem is megfordult a fejemben)

Mit gondoltok a versenysportban (küzdősportok)napjainkban alkalmazott, nem megengedett teljesítménynövelő szerekről?

(bocs, a gyenge fogalmazásért de a lényeg érthető)

Előzmény: Bassman_ (5194)
Bassman_ Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5213

Kijo mester

ön már megint megpróbálja a veszett fejsze nyelét visszahozni azzal, hogy
álnyugodt és álszent írásával megpróbál éket ütni belénk.
Szeretném felhívni a figyelmét arra az alig elhanyagolható tényre, hogy a topic
lakói közül egyedül önnel keményítettem be egy kissé. Okkal.
Talán emlékszik még, oh mesterem, hogy több, mint háromnegyed évig nem szóltam
hozzá a topic-hoz, csakhogy ne kelljen kegyeddel összeugranom. Azt hiszem ennél
jobban nem bizonyíthattam passzivitásomat, és az önmegtartóztatás képességét.
Ennek ellenére, ön, kedves mesterem, továbbra is baszogatta a többieket, többé
vagy kevésbé, és folyton abba az irányba szerette volna terelni a szót, hogy
itt tulajdonképpen ön az egyedüli letéteményese a harcművészetek szakrális
univerzumának (azt szó szerint ki is jelentette, hogy itt ön az egyetlen szakértő).
Ez úgy szokott történni rendes emberéknél, hogy mások állapítják meg róla. Ezt
diktálja az ún. szerénység. Ön szerénységből nullásra vizsgázott.
Eleinte valóban úgy tünt, mintha csak a magyar kung fu sok lennének az ön
célpontjai. Később azonban bizonyságát adta, hogy ez korántsincs így.
Az pesze semmit nem számít, hogy ki mit szeret. Az viszont számít, hogy valaki
hogyan ad hangot ennek.
Próbáltunk ezerféleképpen utalni, próbáltunk elrejteni "titkos" üzeneteket a sorok
közé, amelyek egyfajta virtuális selyemzsinórként szerettek volna szolgálni.
De van egy gond. (És erre ön büszke) ÖN SZERETI LÁTNI AZ EMBEREK SZENVEDÉSÉT.
ÉLVEZETET TALÁL BENNE. És amikor már eleget szenvedtek, akkor még egy kicsit
kínozza őket, amíg bele nem halnak. Perverz dolog, oh mesterem.
Ön leszól engem, mert felbosszantottam magam 10 hónap önkéntes számüzetés után.
Elmondom, oh mesterem, hogy mit használ ön ki itt ezen a fórumon:
1. Hogy messze van, bár nem ez a legfontosabb érv.
2. Hogy itt olyan emberek vannak, akik a harcművészetek szellemiségének valamilyen
módon szeretnének eleget tenni, ezért inkább nyelnek, tűrnek, hiszen ha nem,
akkor rajtakapják őket, hogy nem tesznek eleget a legalapvetőbb harcművész
mentalitásnak. (ez a fő lényeg, amire építgeti omladozó fellegvárát)
3. Hogy itt karatésok is vannak, akik ellen esetleg ön fel tud lépni adminisztratív
eszközökkel is adott esetben (már akkor, ha tényleg valaki ebben a "szakmában")
Meg különben is milyen dolog az, ha egy karatés egy másik karatést fikáz.

Kiváncsi vagyok, milyen indokok vezetik önt, amikor nem csak a kung fusokat szólja meg
csont nélkül. Most Hiryu-hoz dörgölőzik például, aki az ön oldalán szállt be a vitába,
de mégis leugatta egy csomószor. Gyanítom, ő sem tudta eldönteni időnként, hányadán is
álljon önnel, oh mester.
Önnek nem lett volna elég az, ha kissé dorgálóan írja Laja1-nek a véleményét. Nem, ön
szemét módon támadott egy olyan karatést, akit még annyira sem ismer, mint engem. Pedig
aztán a rólam alkotott kép sem lehet valami tökéletes.
És még sorolhatnám sorban a megtámadott egyéneket. (akik amúgy itt vannak velünk az utóbbi időben is)

"-Europaiak vagyun..vagy Azsiabol jottunk-et kell kiemelnunk? Neked melyik a fontosabb ott mogyiban?"
Önnek majdnem tökéletesen igaza van. Azzal az apró különbséggel, hogy én nem szóltam le az őshazában maradt ázsiaiakat.

Ön, kedves Kijo egy provokátor, aki bemegy az utcai tömegbe és elkezd kiabálni, hogy
vesszen a kormány. A "Besúgók és Provokátorok" nem túl népszerű emberek, erről már
dal is készült anno...
Ön egy terrorista, aki túszokat szed, és pénzt kér értük. Megkapta a pénzét, de
önnek többre fájt a foga. Újra meg újra túszokat szedett, és újra meg újra megkapta
a pénzét büntetlenül. Tudja, a zsaruk is megunják az ilyen alakokat egy idő után, és
az első adandó alkalommal fejbe lövik egy távcsövessel. Mert a terrorista, (még egy
lelki terrorista is, mint ön) azt érdemli, hogy egy jól irányzott lövéssel elintézzék.
Persze mindez csak virtuálisan értendő, mielőtt gyilkosnak titulálna, oh mesterem.

A sok-sok hónap alatt rájöttem, hogy ön csak egy dologból ért: Ha beverik az orrát,
vagy addig ütik, míg el nem ájul. Esetleg "mogyi-n" rúgják, ha már így megemlíti.
Hát ezért én magácskát ütöm, ahol érem. És ugyan tudom, hogy későn vagy sosem
érem el a célomat, mert ön egy mazo-egoista, de én azért ütöm.
A kung fu nélkülem is létezik. Én nem határozom meg a kung fu-t, ezért az nem is fog
sérülni az én hozzáállásomtól. Ezért a kung fu-t sértő, újra csak lejáratni próbáló,
ultrapopulista, demagóg szövegei elenyésznek a semmiben. Érthető vagyok?
Ha az én rossz megítélésemen múlhat az, hogy ön eltünik a fenébe innen, akkor azt
én magamra vállalom. Ha valaki segít ebben, elfogadom, ha nem, hát nem.
Ön elől nem meghúzódni kell, (bár ezt szereti, erre ejakulál az az ultraegoista belsője)
hanem szemközt támadni, s ha egyedül nem megy, akkor többen. Sok lúd disznót győz. (Magyar közmondás)

Én sosem papoltam önmagunk legyőzéséről (nyugodtan visszaböngészhet 5000 hozzászólást),
valószínűleg nem is sikerült. De úgy veszem észre, oh mesterem (?), hogy ön sokkal rosszabbul áll ebben a témában. Ha húsznál több év alatt sem tudta ezt a célt elérni, akkor
ott valamivel igen nagy baj van. Gyanítom, előbb van kegyeddel probléma, mint a stílussal,
amit művel.

Egyébként nem unatkozik a saját kis fellegvárában? Nem túl rideg? Nem túl üres? Nem túl ködös?
Nem inkább légből van az a váracska? Esetleg kártyából? Vagy netán elefántcsontból?

Maradjon meg Kijo mester a saját fellegvárában, és hagyja békén az embereket, akiket volt
szíves szemét módon, előre megfontolt szándékkal felbosszantani, és utána számon kérni rajtuk a "felbosszulást."
Mert ez a lényeg: DIVIDE ET IMPERA! Ez az ön jelszava. Csak nem jól csinálja, mert ahhoz
több spiritusz kell. A hajózási szakközép ehhez kevés.

Fazeru kuriszumaszu

Egy szélesszájú kisbéka, amely garantáltan a torkán akad egy szép napon, gólya úrfi.
Azért megnézném, hogy egy gólya hogy tud köpni :)

UI:
Közeleg a nap, amikor ön kedves Kijo valóban eltünik a semmibe. És tudja miért? (Ha önmagától
nem is tenne ilyet.) Mert az internetto-n már a topicnyitó is kimoderálhatja a nemkívánt
parazitákat. Hamarosan az új idők szele itt is éreztetni fogja a hatását. Élje boldogan utolsó néhány hónapját. Addig is kellemes szörfözést. A vizen.

Mindenki

Egyébként ott már törölhetjük saját írásunkat is, valamint belinkelhetünk képeket.

Előzmény: Kijo (5201)
hiryu Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5212
Asszem Kijo-nak nem csak a kung-fuval van baja.
Hanem mindazzal, ahogy itt, Nyugaton, sokan eladnak valamit, harcművészet címén, vonatkoztatva a japán eredetű budora is.
Az csak a hab a tortán, hogy pont a kung-fu az, amit a legjobban tolnak, megpróbálva eladni bődületes baromságokat. Jól mutat a bulvárlapokban. Bíró Ica levitál, Praclee
szentélyt keres... Nyugi, nyugi megvan ennek a megfelelője "karatéban" is, de azért még karatecirkusz nem járt az országban, körbe-körbe.

Tényleg, mér van az, hogy eddig minden kung-fu mester Nyugatról jött?

Ja! 16éves kungfuvilágbajnok megint volt a TV2-őn,
Edző: "bizony sokszor kiabálok vele, szidom.."
Ugyanez képekben is.: Dagadt pacák, borotválatlan,
hangosan üvöltözik a tanulóval, ammeg pörög a földön....
No Comment...

Ja, én ilyen helyzetben jól felhúzom magam, írok egy dühös választ, kitörlöm, és elmegyek edzni...

Előzmény: Kreta (5205)
hiryu Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5211
Bolondkháza, Japánban....
Na, épp nemrég olvastam egy híres, magyar származásu író könyvét, aki épp erről is írt könyvében. Név, cím valamelyik órégi írásokban.

Ja, mellesleg DNS- szerint, a legrokonabb népünk pont a japán, ha igaz...

Meg nemrég volt műsor, arról a Himalában(?) éldegélő népről, aki annyira hasonlítanak ránk,
kulturálisan. Lehet, hogy Kőrösinek volt igaza?
Ennyit az ősökről, a turulmadárban nem hiszek.

hiryu Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5210
Temesi Ferenc Por c. regényében mondja a japán népzenekutató, már tisztességesen elázva:
" Milyen bolondok vagytok, ti magyarok. Mindenáron európiak akartok lenni, pedig az nem kér belőletek évszázadok óta. Pedig lehettetek volna a mi előretolt hidfőállásunk..."
/Kicsit szerkesztve./

Szóval én anyám-te anyád előnyei.
-javul az illető kifejezőképessége, szerencsés esetben szókincse is.
-gyakorolja a gépírást.
-esetleg még utánanéz ennek-annak, így meg még okosb is lesz.
-szerez néhány jó percet a humorérzékkel rendelkező topiclakóknak.
-ÉS! ha rendelkezik némi önkritikával, elolvassa pár hónap múlva, miket is írt, tán még magába is
száll...

Naszóval. Katagyakorlásra, most nyáron lehet számolni napi másfél órát. Ez eddig 70-120 db-ot jelent egy-egy alkalommal. Először egy kósza ötletnek indult, olvasva egy okinawai mesterről, aki csak a Tekki shodanból ját enyit egy év alatt.
Másrészt meg, új elvárás született a dojonkban, senseileg.
E szerint:
Kék övig álomból ébresztve ismerni kell a heian sorozatot.
Innen 1. kyuig kötelező a 15 alapkata ismerete.
1 kyu-tól pedig a 25 formagyakorlat.
Szeretem, mert amikor azt kezdem hinni, valamennyire már ismerem, akkor mindig rájövök, hogy még mindig mennyi lehetőség van bennük.
Nem is beszélve arról, milyen jó lustaság ellen.
Na meg a hiúság is, látva egy-egy magas fokozatút,
aki liheg a 30. kata után.
Volt szerencsém látni kis hazánk többszörös kata-bajnokát, (x dannal) akinek Unsu katáján szinte mindenhol javított a japán mester. Erről a katáról én annyit tudok, hogy felismerem, ha valaki járja, hogy ez az Unsu. Mégis, olyan hibákat láttam, alptechnikákban!, hogy fájt.
Ennyit a versenyekről.

Ja! Meg előfordult már, hogy kumitében automatikusan egy-egy kataelem lépett működésbe...

PINGYI Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5209
praclee

Honnan szedtem, honnan szedtem, hát innen, a fórumról!
Egyébként jó, hogy itt vagy!

Előzmény: praclee (5208)
praclee Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5208
PINGYI

Nekem is van oldalam(kettő is:))))hátha ott van.:))vagy izé nem ott hanem a harcm.képekben c.oldalon.

STEMPI

mi van veled??Van új email címed??Mert kérdeznék egy két dolgot magánba.

Nagyon sok mondanui valóm van.Láttam bányai attilát a fokuszba volt choy li fut meg ilyesmi nem tom hogy ezt már kibeszéltétek e!!

SAMA HA ITT VAGY.
majd neked is megy mail még nem tom mikor.

egyenlőre ennyi

olyan mintha már egy éve nem lettem volna itt.

esetleg nem volt vki a debreceni virágkarneválon:)))

Oltran te hol laksz.Mert pingyitől úgy hallottam hogy debrecenbe de ezt nemn tom honnan szedte.

praclííííííííí

jahúúúúú:))))

Előzmény: PINGYI (5198)
Elpihas Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5207
T. Pista Bacsi!

Mar nagyon regota nem irtam a forumba csak nehanap beneztem merrefele tart eppen az aktualis vita es jot derultem rajta. Ma sikerult betevednem es Kijo irasaba beleolvasnom, es mit latok, megint a kung fu kontra karate vita megy. Megint jot derultem, hogy meg mindig nem sikerult ezen tullepni.

Nem szallok vitaba csak egy aprosagot jegyeznek meg, ha mar ilyen jo kedvem lett. Hogy szerinted letezik Mo-on kung fu vagy sem? Mindenki dontse el maga. Nem hiszem, hogy epp Te lennel a legkompetensebb az ugyben. De biztos mindenkit szemelyesen ismersz itthon, aki "probalkozik" valami hasonlot oktatni, merthogy kung fu-t, azt mi balfacan magyarok nem tudunk tanitani. Ismersz a hozzaszolasai alapjan par mo-i kung fu-st, es ez alapjan altalanositasz, ami szerintem nem helytallo. Nem kivanok egyik tabor melle sem csatlakozni, mert biztos mindket taborban talalni lehetne a masik szamara serto hozzaszolasokat. Mindig vannak es lesznek is koklerek es nem csak a mi kis orszagunkban.

Egy dolog furcsa szamomra. Az ember szepen fejlodik fizikailag es szellemileg is a harcmuveszetek gyakorlasa soran. Kezdetben van, akit hajt a versenyszellem es elmegy kiprobalni magat, igyekszunk jobbak, gyorsabbak lenni az edzotarsunknal, erositunk, gyakorolunk szakadasig. Aztan szep lassan letisztulnak a dolgok, kicsit elmelyitjuk a tudasunk es mar nem a versenyszellem vagy a masik legyozese hajt minket, hanem a sajat fejlodesunk. Tobbszor allunk le egyedul gyakorolni, mar nem 100 katat vagy format csinalunk meg hanem csak 1 v. 2-ot, de azt ugy, ahogy meg soha. Ezen a szinten mar nem szallunk vitaba, csak mosolygunk rajta, mert egyszer meg mi is vitatkoztunk.

Talan ez elerhetetlen egy Magyar ember szamara, - nem tudom - de amint latom meg Te sem erted el. Mert azon a szinten nem pocsekolnad ilyen vitakra az energiad.

Nem latom ertelmet a vitanak, hiszen csak pocsekolja mindenki az energiajat. Pedig rengeteg egymast epito hozzaszolas is volt, akar a japan nyelvrol, kulturarol, harcmuveszetek torteneterol, a gyerekek oktatasarol... de az ilyen vitak bearnyekoljak mindezt.

Szerintem probaljon meg mindenki egy kicsit magaba nezni, hogy mit er el a vitaval? Azt hiszitek meggyozitek egymast az altalatok igaznak velt nezetekrol... Inkabb maradjon a topic egy egyenesebb uton, ahol nincsenek arkok, amiket be kell temetni.

Emberek vagyunk es mind-mind ugyanarra a hegyre probalunk meg felmenni, csak nem ugyanazon az osvenyen. Ezert tiszteljuk egymast, nem azert amit csinal, hanem azert, mert lelkesen csinalja, akarcsak mi...

Koszonom, hogy irhattam Nektek

Tisztelettel,
Eliphas

Sumo Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5206
Kreta! hola!
reg jartal errefele. mondjuk en is. de vigyorogni mindig lehet itt, se mindig pont akkor, amikor mar feladtam, hogy lesz valami...:)
Előzmény: Kreta (5205)
Kreta Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5205
Kedves KiJo Tanits!:)
Mit kell akkor tenni, ha fikázzák a kung-fu-t - úgy általánosság - egy nyilvános fórumon, méghozzá feltételezésekre alapozva?
Ha valóban ilyen szar lenne a kung-fu akkor mire föl szóljak ha új csoport indul, ahol ezt lehet tanulni? Csak azért üljek kusban a gép elött, és áhitozzak a karate tanulására, ami nekem lehet hogy nem is tetszik, mert valaki, aki leellenőrizhetetlen, arctalan, japánból elképzeli hogy mimegy itt?
Egy olyan emberre halgassak aki csak a mások támadásában éli ki magát és a tapasztalatai, amik elvileg "fölénk" emelnék, nem osztja meg?

Taníts, hogy a nagy karatésok ilyen helyzetet hogy oldanak meg!

Előzmény: Kijo (5201)
Sumo Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5204
LUI!

:)))))))))))))))))

Előzmény: Lui-GHOST (5203)
Lui-GHOST Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5203
Kijo,

Ha már a "kisbékázásnál" tartunk, eddig igazából nem nagyon akartam belevartyogni nyilvános polémiádba, melyek felharmóniája nekem legalább annyira disszonánsak, mint Schönberg zenéje. (Fú, ezt most lehet, hogy kár volt bedobnom Neked, de hát mégsem vagyok képes leereszkedni a Te szellemi szintedre. Bocsika.)

Tulajdonképp most sem a bosszúság az ami miatt reagálok, mert Te ahhoz baromi kevés vagy, hogy felbosszants. Még akkor is, ha feszt úgy fröcsögsz a kung furól, pláne a magyar kung fusokról, mint Náncsi néni rossz locsolócsöve a káposztásban. Még az sem igazán zavar, hogy mérhetetlenül alacsony intelligenciáddal próbálsz piszkoskodni több fórumlolvasóval. (Azt hiszem ezentúl ez alól már én sem leszek kivétel.) Csak az a baj (igaz még ez sem zavar), hogy mérhetetlen nagy ostobaságokat firkálsz le.

"Az en alatalam versenyszeruen erosen lenezett kungfu... ha eddig nem vetted volna eszre...Magyarorszagra s a magyar balfacan kungfusokra vonatkozik...es csak azokra...mert ok beszelnek kungfurol...,pedig Magyarorszagon nem letezhet ma meg kungfu...ezt en mondom neked..pista bacsi. "

Hurrá, te aztán tudhatod, mert te itt edzel velünk. De semmi gond, mert Őostobaságodban úgy is így gondolod, és én a világért sem szeretnélek ebben a hitedben megingatni. De szívesen látlak bármikor edzésen, oszt lecombozzuk és lebordázzuk. Pusztán csak emberbaráti szeretetből. :)))

"-Ezen a forumon nem lattal meg karatest ugy kiakadni ram,mint ahogy a kungfusok! ..ami rendkivul mutatja melyik tabornak jobb a lelki s lelektani felkeszultsege. "

Hát ez itten megint egy nagy kövér vicc. Én eddig csak néhány embert láttam kiakadni irományaid kapcsán. Bár arról sem igen lennék meggyőződve, hogy annyira kiakasztottad volna őket. Namerthogy messziről jött ember azt ír amit akar. Mondjuk Kamcsatkáról én is simán leanyáznék akárkit is. (Na persze, ha nekem is csak annyi agyra telne, mint Őebihalságodnak.) Történetesen nekem csak annyi tűnt fel, hogy egyesek sérelmezik a stílusod. Az előttem másodlagos kérdés, hogy épp a kung fusok. Ebből még nem mérhető le, hogy kinek erősebb az idegrendszere. Láttam én már masztiffot, amit kenyérre lehetett kenni és palotapincsit is, ami feszt csaholt. De lehet, hogy ez utóbbi csak azért volt olyan, mert folyton csibészeltették.

"-Marpediglen ezen a forumon ti kepviselitek a kungfusokat...s ha itt megbuktok (merthogy megbuktatok),akkor minden kungfu image-et leromboltok. "

Csak tudnám mivel buktunk meg? Azzal, hogy próbálunk emberi módon viselkedni és másokat nem zavarni, pláne nem sértegetni? (Talán téged leszámítva, de hát Őbutaságodat aligha lehetne emberszámba venni.) Egyébként örök hálára köteleznél, ha felhomályosítanál minket gyarló kung fusokat, hogy milyen is az az általad olyan jól ismert és tudott kung fu image. Namerthogy Őjapánságod ezt bizonyára baromira sokkal jobban tudja.

"-Mindenki arrol papol feletek,hogy az onmagunk legyozese es egyebek..."

Namerthogy felétek nem?

"de aki ratok nez es hall,olvas benneteket az vilagosan latja,hogy ez feletek csak egy suket szoveg,amit aligha van magyar aki komolyan is gondolna. ..-az onmagunk legyozese nem illik bele a magyar s magyaros kulturaba!..es ezt megint csak en mondom neked..a pista bacsi. "

Há' Pista Bá', akkó' mi az ótvar illik bele abba a kibaszott nagy magyaros kultúrádba?!?!?! Szegíny Magyar Karatéjozósok, nehogy legyőzzétek mán magatokat Ti is! Mer' aligha gondolhattyátok eztet itten ti is komolyan, mer' magyarok vagytok. Ugye Pista Bá'?!?!

"(Barmikor kepes vagyok idegrohamos,gyulolkodo es haragtol duledezo embert mutatni neked (nem nehez ezt magyarok kozott eloidezni)..."

Hát csak be kell menni a sarki késdobálóba oszt szidni a helyi nehézcsávó mutterkáját. Ezzel bizonyára elő is idéztél magadnak egy jó kis verést. Ja, meg néha el kell olvasni ezen a fórumon valami Kijo vagy Bejo (már nem is tudom, hogyan hívják) csávó eszement ömlengéseit, aki erőteljes Őbalfékségének teljes tudatában magasan viszi a lécet az idegrohamosok para(fa) olimpiáján.

"es az kungfus?..szerintem semmi koze ahoz..."

Nohát, szerintem sem. Mert ez a fentebb említett Bejo vagy Kijo (most akkor melyik?) nem kung fus. De nem ám!

"mert a kungfu nalam mast jelent..Harcmuveszetet! "

Végre van némi közös pont, amiben farokfelvetve egyetérthetünk. Szerintem is mást jelent.

"Az idegbajos kungfus pedig nem kepviselhet semmit sem..fokent nem a kung-fu-t..."

Hát tényleg nem. De akkor idegbajos karatéjozós meg hogyan képviselheti a karatét? Namost akkor hogyan is van ez? (Ahogy Vitray Tomi bátyánk kérdezné.)
De halkan megsúgom, hogy nálunk orvosi igazolás kell ahhoz, hogy kung fu edzéseket látogathass. És épp arról kell igazolás, hogy nálad minden OK, sőt, még idegbajos sem vagy. Magyarán, papirunk van arról, hogy nem kell papír. :)) És felétek? Őfélcédulásságod hogy tudta megúszni ugyanezt? Vagy ott esetleg hallgattak a bárányok? Vagy a japcsik is olyanok, mint az indiánok a Cooper regényekben, hogy tisztelik az őrülteket?

"csak egy szeles szaju kisbeka..."

Micsoda félelmetes biológiai felkészültség!

"akit en nyugodtan lekophetek...,az gyulolkodese nevetseges lesz nekem...es megegyszer
lekopom...es akkor mi van? Ez csak akarom vagy nem akarom kerdese..."

Őcsulaságodnak ez minden bizonnyal némi gondot fog okozni onnan a távolból. Namerhogy ekkora turha még egy bálnának is a becsületére válna, és bár Őállatságod valóban nem egy kis példány, de csodákra azért mégsem képes.
Ja, és akarni a vécén kell.

"Ja,hogy ez nem szep dolog???...-most akkor tiltsuk el a golyakat a tavaktol??!..,hogy a bekak boldogan brekegjenek?"

Dehogy, csak ha kicsi a tó, akkor nem szabad hagyni, hogy a gólyák beleszarjanak, mert könnyen fertőződik a láp. És hát nem csak gólyák járnak oda, hanem gémek is, darvak is, és néhány emlős is, akik friss vízre vágynak és nem olyanra, amelybe Őhosszúlábúságod igyekszik folyamatosan belegyurmázni.

No, hát csak azért bátorkodtam Őmérhetetlenségeddel megosztani gondolataimat, hogy nehogy jól érezd már magad és azt hidd, hogy olyan marhára fel tudsz húzni mindenkit, akit csak akarsz.

További jó gólyázást!

Lui-GHOST

Előzmény: Kijo (5201)
Lui-GHOST Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5202
Hi Shingitai,

Bingó! Akkor megvan a hiányzó láncszem. Így már klír a mitológia. :))))
Tehát no ellentmondás.

Üdv:

Lui-GHOST

Előzmény: Shingitai (5178)
Kijo Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5201
Bassman es Kijo gyakorlatilag kungfuzik.

- Nem nehez elkepzelni...,mert igazsag tartalmu az alapja. ...kb. annyira,mint ahogy mi magyarok is ha beletudjuk kepzelni magunkat tulajdonkeppen kinaiul beszelunk...,hiszen honnan is jottunk mi ide? -Szoval lehetne azon vitatkozni a vegtelensegeig,hogy az eredet vagy az abbol kialakult e fontosabb? Bennunket magyarokat nem neznek kinaiank (Azsiainak) Europaban es nem is hasonlitunk a huzottszemu torpe sargakra. Ettol fuggetlenul tovabbra is talalhatsz olyan magyart,(es kulfoldit)aki az azsiai szarmazasra hivatkozik es inkabb tolti el buszkeseggel az...,mig mas inkabb europainak tartja (tobben ugye) magat,(a magyart) mintsem azsiainak. Szerinted melyikuk a helyes gondolkozasu?
-Europaiak vagyun..vagy Azsiabol jottunk-et kell kiemelnunk? Neked melyik a fontosabb ott mogyiban?

-Az en alatalam versenyszeruen erosen lenezett kungfu... ha eddig nem vetted volna eszre...Magyarorszagra s a magyar balfacan kungfusokra vonatkozik...es csak azokra...mert ok beszelnek kungfurol...,pedig Magyarorszagon nem letezhet ma meg kungfu...ezt en mondom neked..pista bacsi.
-Ezen a forumon nem lattal meg karatest ugy kiakadni ram,mint ahogy a kungfusok! ..ami rendkivul mutatja melyik tabornak jobb a lelki s lelektani felkeszultsege.
-Marpediglen ezen a forumon ti kepviselitek a kungfusokat...s ha itt megbuktok (merthogy megbuktatok),akkor minden kungfu image-et leromboltok.
-Te vagy a kungfus s en a karates: -Felbosszantalak (mert ez az egyik kedvenc szorakozasom) s te piszkosul kiakadsz....,nem kungfu az..,hanem te vagy magad..onmagad a valosagos...,egy szeles szaju kisbeka csupan,aki kungfurol beszel,de minden loccsanasnal kiakad.
-En pedig (merthogy a mondani valommal mindig egyedul vagyok),azt mondom a karate,kungfu,kuzdosport es harcmuveszet ,barmennyire is terjenek el technikailag egymastol a lenyeg egyiknel sem lehet a seiken - utofelulet novesztese. Ezeket valami masert gyakoroljuk (mar akik helyesen es feltudjak fogni egyaltalan a lenyeget),s nem az okol mereteert.
-Mindenki arrol papol feletek,hogy az onmagunk legyozese es egyebek...,de aki ratok nez es hall,olvas benneteket az vilagosan latja,hogy ez feletek csak egy suket szoveg,amit aligha van magyar aki komolyan is gondolna. ..-az onmagunk legyozese nem illik bele a magyar s magyaros kulturaba!..es ezt megint csak en mondom neked..a pista bacsi. (Barmikor kepes vagyok idegrohamos,gyulolkodo es haragtol duledezo embert mutatni neked (nem nehez ezt magyarok kozott eloidezni)...es az kungfus?..szerintem semmi koze ahoz...,mert a kungfu nalam mast jelent..Harcmuveszetet! Az idegbajos kungfus pedig nem kepviselhet semmit sem..fokent nem a kung-fu-t...,csak egy szeles szaju kisbeka...,akit en nyugodtan lekophetek...,az gyulolkodese nevetseges lesz nekem...es megegyszer lekopom...es akkor mi van? Ez csak akarom vagy nem akarom kerdese... :)
Ja,hogy ez nem szep dolog???...-most akkor tiltsuk el a golyakat a tavaktol??!..,hogy a bekak boldogan brekegjenek?

dewa

Előzmény: Bassman_ (5165)
Kijo Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5200
Hiryu...kijavitas nelkul.

Orulok,hogy visszajottel. (Eddig veled volt a legelvezetesebb az elme kumite:)
-Szoval hianyoztal...,mert itt sok az elmebeteg..,akik mind szembe jonnek velem. :)

-Az aikidos elmenyed csucs volt! ..Pont olyan amilyennek en a budot s kungfut mogyiban elkepzelem. ..Szerintem mar mogyiban tobben tanitanak,mint ahany diak van. :) (Hiszen 2 ev alatt mester vizsgaznak s 1 Danosan maris rohangalnak van-e meg valahol ures terem....,tanitani kell,tanitani...kulonben mikor lesz az illeto valahol Jani? Mokas magyar fiurak sokasaga,es ahol ennyi mokas figura ugralhat,ott en leszek a hulye. ..ez csak termeszetes. Nem?
-"Beszelgetes japannal:" - Stimmel!
-"Lecsapott labda:" ..hiii,meg csak 25x? Le vagyok maradva. Bocs!Majd ha lesz tobb idom,akkor igerem jobban belehuzok. :) (Most a szorfozes es a tenger tobb idot lekot.)
-"hitonen ban kata" ... kerlek! Nincs mit kijavitani rajta...jol irtad.
-"Egy ev 10,000 kata". ...-irigyellek. Ezen en is atestem valamikor....,es mondhatom en legalabb is nagyon elveztem...amikor meg ilyen idoszakos voltam. A magam reszerol orulok,hogy hasznos dologra adtad a fejed.
"Kedvenc formagyakorlat": -RYU- (Meg nem volt ,aki rendesen vegig tudta volna csinalni...,nagyon oda tudok lenni erte.)

Ja ne!

Előzmény: hiryu (5168)
Kijo Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5199
..."evekre tonkretedd..."

...- Akar a fene barkit is tonkretenni. :)
Jatszom s ti is jatszatok...,jol erezzuk magunkat. Ennyi. Miert kellene barkinek is ennel tobb? Latod engem sem huz fel amit rolam/nekem mondtok...,tudom hogy jatszatok. Ha megharagudnak sokan csak kirohognenek...,hat en is csak azon rohogcselek,hogyan tudnak egyesek kifakadni onmagukbol,hogy a pulyka mereg nem fer meg mellukben. Mokas,vicces s erdekes...latni akarom,nevetni a haragosokon. Mi van ebben rossz?
---Gyere es mulass velem.---

Előzmény: Törölt nick (5176)
PINGYI Creative Commons License 2000.08.26 0 0 5198
bout

Nem tudom, segített-e már valaki megtalálni az Oyama videos oldalt. Már én sem emlékszem pontosan, de Laja1 oldala a segítség. Tudom, nem ez a legegyszerűbb módja a keresésnek, de Laja1 oldalán nagyon sok jó linket lehet találni, és a keresett is köztük van.
w3.swi.hu/fight
remélem, segítettem...:)

Shingitai Creative Commons License 2000.08.26 0 0 5197
Pitzu !

Fogalmam sincs hol tudnád beszerezni. Esetleg antikvárium ?
De minek egy kenposnak a shotokanos katák titka ?
:-).

Pitzu Creative Commons License 2000.08.26 0 0 5196
Erről jut eszembe. Égen-földön keresem "A katák titka" c. könyvet. De nincs már belőle se a harcművészboltokban, se Zsolt Péternél.
Hiryu, Shingitai és többiek! Tudtok nekem segíteni?
Előzmény: hiryu (5168)
Shingitai Creative Commons License 2000.08.26 0 0 5195
Hiryu !

Szép terv ez a katákkal, de a mennyiség sose menjen a minőség rovására, tudod : hito kata sannen (minden kata 3 év) :-).

Bassman_ Creative Commons License 2000.08.26 0 0 5194
Unsui

Mindenki azt mondja, hogy a cimvedot csak kiutessel lehet letaszitani.
Van arra realis esely, hogy pontozassal is?

Szerintem ahogy Kovacs boxol, az mar maga a muveszet.

Előzmény: Unsui (5191)
Pitzu Creative Commons License 2000.08.26 0 0 5193
Sziasztok!

Ma az RTL Klub-on (ez nem a reklám helye) lesz egy Jeff Speakman film. Közvetlenül a Segal film után.
Ő egy 5 danos kempós. Idáig 3 filmjét láttam, 1 tetszett, 2 nem, mert igénytelen volt. Nem is annyira az akciójelenetek, hanem inkább a történet. Egy kempo mesternek nem kéne igénytelen filmekkel égetnie magát. Mindenesetre azért megnézem ezt a mait, remélem, javul az arány.

Shingitai Creative Commons License 2000.08.26 0 0 5192
Unsui !

A kért családfát elküldtem emilben.

Előzmény: Unsui (5191)
Unsui Creative Commons License 2000.08.26 0 0 5191
Üdv mindenkinek,

rég jártam erre, de rövidesen felzárkózom.

Kokó vs Hammed

Szerintem reális esélye van Kokónak a győzelemre, de igencsak szórnia kell a pontokat, kb. úgy mint Robinson ellen. Hammed legútóbbi ellenfelét látva... Kokó mozgása egy-két kategóriával feljebb van, (persze a ringben minden más) kiütni viszont - Hammed fejét nézve - nem lesz egyszerű.

A tippem: Kokó nyer. (A bírók reális pontozásáa esetén, sajna ez nem mindig adott a profi bokszban)

hiryu: a katák ilyen mértékű gyakorlása mennyi idődet emészti fel? (megjegyeztem 1 év múlva rákérdezek)

Shingitai: a régebben említett családfa érdekelne, merre találom? (ha tudod küld emilen, kösz)

Shingitai Creative Commons License 2000.08.25 0 0 5190
Bassman !

Koko vs Hammed

Nem láttam Hammed utolsó meccsét, de amit mondanak róla az alapján igencsak kétesélyes a dolog.

Wazull !

Bizonyára vannak ott is speciális soul- asylumok.
De mint orvos te is tudod, hogy a betegségtudat sok pszichiátriai kórképnél nincs meg.

Előzmény: Wazull (5188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!