Keresés

Részletes keresés

-guess.who- Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9192

Talpi #9186
Mindig mondtam, hogy hülyék ezek a varangyfiúk, gumicsizmára, ponty orrára is "ráfognak" simán. :D
Békakirálylány viszont pontosan egyetlen van, nem emlékszel? Még a topicba is írogatott... ;)

 

#9187
Azon a képen biztosan nem vidrafű van, egyáltalán nem hasonlít sem a virágzat, sem a levél... :) A vidrafű (ahogy a latin neve is mutatja: trifoliata, azaz hármaslevelű) levelei hosszú nyelűek, háromujjúak, nagyon jellegzetesek. A virágzata pedig aránylag rövid nyelű; hosszú, laza fürt.
(Már kénytelen leszek valahonnan szerezni egy példányt, mert a végén belebetegszel... :D De pl. a nyíregyi botanikus kertben a tóparton él, az tuti, ott meg lehet nézni. Szerintem a Füvészkertben is van, de ebben nem vagyok biztos.)

 

Zsupla #9188
"Rendeltem ugyan a Tujától, de nem szállítják."
Azért az ilyen csomagküldőkkel az a baj, hogy a katalógusukban minden piszok jól néz ki, aztán mikor megérkezik a cucc, kiderül, hogy nyeszlett, kiszáradt, kicsi, nem olyan színű, gagyi...
Inkább egy kertészet, ahol élőben ki tudom választani, hogy pontosan miből mi is kell... :)

jarpad54 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9191
Üdvözlök mindenkit.
Szegedi füvészkert.
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/3/5/7/THM_0000488357.jpg
Indiai lótusz.
zsupla Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9190

Korrektúra magamnak: nelem=nekem, roszznyelvek=rossznyelvek

Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul!

Előzmény: zsupla (9189)
zsupla Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9189

Már úgy izgultam, hogy elromlik a hangulat!!!!!!

Ezek a képek a Westivel gyönyörűek!! Nelem orosz fekete terrierem van, de

 - szerencsére- csak inni jár a tóhoz. Roszznyelvek szerint csináltam a "kis " kedvencnek egy jó nagy itatót.

Virágzanak a boglárkáim, és kidugott egy levelet a tavirózsa. Ma megyek és próbálok venni valamilyen oxigéntermelőt a Mogyoródi úton, ha nem esik.

Rendeltem ugyan a Tujától, de nem szállítják. Meddig kell egy ilyenre várni vajon?

Más!: tudom,hogy az ilyen topikokon nem szokás a helyesírással törődni, de mostanában egy kicsit túlzásba estetek!! Csak nehogy így legyen - mondjuk-  egy hivatalos levélben is. Bár nekem itt is "báncsa" a szememet!

" A helytelen ragzás nemcsak hasogassa, hanem báncsa is a fülemet!"

Zsupla

talpfa Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9188

Hello!

 

A kép bal alsó sarkában, ha jól látom nem Vidrafű virágzik????

Nagyon hasonlít rá!

Előzmény: dithke_ (9180)
talpfa Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9187

Reggelt Mindenkinek!

 

Köszönöm!

 

Na hát akkor legyen megint napirenden  a Béka! :-)

 

6 pár barna varangy tekereg a petékkel a vizilófarkom körül és kikeltek az első ebihalak! De lehet hogy van több pár is, csak elbújtak.

Tegnap este még engem is "megtámadtak" a hím brekik, azzal szoktam este "hülyíteni" őket, hogy beteszem a kezem a sekély vízbe és elkezdek vele óvatosan pancsolni és ezek meg azt hiszik valami béka leányzó és egyből "támadnak"! :-))

De én gyorsan elveszem a kezem, hú de gonosz vagyok! :-))

quess.who! Ugye nem baj...??? :-))

Szánom bánom a bűnömet, de hajnalra mire kimegyek a tóhoz, már úgyis mindegyik talált magának egy békakirálylányt!

 

 Üdv.: Talpfa

Előzmény: gardener girl (9143)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9186
Kedves a kutyus - es a sovenyed meg gyonyoru!!! Tegyel meg be - kicsit nagyobb - kepeet a torol!
Előzmény: dithke_ (9185)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9185

Az előző tavunkba nem sétált bele, szétszedtük, vékonyabb fóliát sikerült vennem, az eladó kérdezte, "úgye kutya nem jár bele a tóba?" - mit? még én voltam felháborodva, úgyan dehogy,
ám itt van, a tó elkészülte után másnap a kutya fürdött.

A halak uszkálnak a szája előtt, a lába alatt, jól elvannak, és még nem sérült meg egy sem, már mint hal.:) Pedig nem igen nézi, hova lép, mikor ki és be sétál.

 Ez tavalyi kép

 

 

 Ő csúpán ennyire szereti a vizet:) bár első alkalommal a szájából szedtük ki a halat.
ZsuR Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9184
Hat ami biztos az biztos - kiskertesznek csodalatos bekai vannak - de azert a tied sem kutya!!! Akarom mondani. . .:)) kutya, de meg milyen :))!
Előzmény: dithke_ (9177)
agicza Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9183
Khmmm... jogos. Ez már az íriszeknél is előjött... :-)
Előzmény: -guess.who- (9181)
Andreas Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9182
Hang alapján tudnátok azonosítani egy békafajt?
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9181

Ne legyél... ;) Egy példa: a boglárkákhoz tartozó Ranunculus auricomus (változó boglárka) nevű faj jelenleg éppen igen erős evolúciós szakaszban van. Ez azt jelenti, hogy eddig már kb. 500 (ötszáz!) db, a faj alatti mikrotaxonját írták le... Borzongató, nem?

De ha már kereszteződés, akkor egy triviálisabb: a sok hülye színű tavirózsafajta talán nem keresztezéssel és visszakeresztezésekkel alakult ki? :) Ráadásul szerintem maguk a termesztők sem tudják mindig, hogy mit mivel kereszteztek össze. :D

Előzmény: agicza (9179)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9180

hát itt nem remekelt a tavirózsa A tavirózsám itt nem nagyon remekelt.

De a halak annyira szelidek, hogy a kezemből esznek, és mind saját szaporulat, bocsi hogy ennyi képet feltettem, most jöttem rá hogy kell kicsinyiteni a pixel számát.

agicza Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9179
Köszi! :-) Akkor ezen próbáljon meg eligazodni, aki tud, én a harmadik féle csíkozás és pöttyöződés után elveszteném a fonalat... :-P Maradok inkább a növényeknél, azok azért nem kereszteződnek enniyre oda-vissza, vagy ne legyek enniyre naiv?
Előzmény: -guess.who- (9178)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9178
Kecske. :)
Azért ilyen változatosak az egyes példányok, mert valójában nem önálló faj, hanem egy fajkomplex, a kis tavibéka és a tavi béka kereszteződéséből, illetve folyamatos visszakereszteződésből.
Előzmény: agicza (9176)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9177

Lehet sikerült a tóról képet csinálnom, elküldöm nektek.

 

 

 

agicza Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9176
Kiskertész, fantasztikus békáid vannak! :-))

Képzeljétek, nálunk mi történt: a fenevad szürke macskánk békát fogott, de úgy, hogy már csak anniyt láttam, hogy a nappaliban habzó szájjal cserkész be valamit, ami a konyhapult alá menekült, és éppen ki akarja kanalazni onnan! :-O Gyorsan leállítottam a kismacskát, ami egy vadászzsákmányáért aggódó macskánál nem éppen piskóta feladat, és kikanalaztam a bútor alól a szerencsétlen áldozat-jelöltet. Amenniyre hagyta magát megvizsgálni, semmi komolyat nem láttam rajta, de hogy a nappalitól legalább tizenöt méterre levő tóból hogy jutott be a háziba, rejtély, hacsak nem a szürke fenevad hozta be a szájában, hogy eljátszik vele egy kicsit, mert ez megmagyarázná a habzó szájú macskát is... Őt meg visszatelepítettem a kis tóba, abból nem tudja a kis ragadozónk kihalászni: http://emil.alarmix.org/mds1/index/menekult.jpg

Guess Who, ő milyen fajta brekkencs? :-)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9175

Na de ezek kecskebékák (Rana esculenta)! :) Nem is hasonlítanak. :P

Nézd csak meg például a hátsó lábuk alsó mintázatát: a kecskebrekinek fekete alapon fehér foltjai vannak (ez az első képen remekül látszik), míg a varangyok fehéres alapszínen hordják a barna pöttyeiket... :)

Előzmény: Kiskertész (9173)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9174
A tó 4000 literes holnap fojtatom a képek készítését mivel ránk sötétedett.
Jó ejt mindenkinek.
Kiskertész Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9173

Egész biztos, hogy itt teleltek! Tavaly késő őszig láttam őket, és idén is, amint elolvadt a jég. Nagyon hamar előjöttek, és állandóan bent vannak a tóban. Ilyenek voltak tavaly:

 

 

Előzmény: -guess.who- (9171)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9172

Ja-ja ha olyan lesz  a szaporulat, mint tavaly akkor igen:)

De most vicc nélkül egy kis levegőváltozás rájuk férne, kölcsön adom őket bárhová.

Előzmény: gardener girl (9167)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9171
Hát az mindenesetre fura lenne... Igen: a petézés idején vannak a vízben, utána a nőstények lelépnek, és rövidesen a hímek is. Illetve hát a kikelő ebihalak mindaddig a vízben maradnak, amíg ki nem fejlődik a tüdejük és a négy lábuk. Ezután követik a szüleiket, és nappal árnyékos, nedves helyeken bújnak, éjjel meg vadászgatnak. Telelni is vízen kívül szoktak. Biztos, hogy ezek a tóban voltak? Nem lehet, hogy egyszerűen csak mostanában egyik éjjel bemásztak észrevétlenül? :)
Előzmény: Kiskertész (9168)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9170
Kiskertész ezek irtó arik!!
Előzmény: Kiskertész (9163)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9169
kiterítettük a fóliátkis kertészvégre megy a vízöröm táncsegítőim
Előzmény: compó (9105)
Kiskertész Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9168
De ezek tavaly kerültek  a tóba, és ott is teleltek! A szomszéd gyerekektől mentettem meg őket, és itt is maradtak az első párzás után is. A varangyok tudtommal csak a párzás idejére maradnak a tóban. Vagy ezek nem?
Előzmény: -guess.who- (9166)
gardener girl Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9167

Nem, csak vicceltem, nem szeretnék törvényt sérteni!

Esetleges lakáscsere érdekel? :)

 

Előzmény: dithke_ (9165)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9166
Ez is barna varangy (Bufo bufo). :) Nagyon szép példány és nagyon jó képek, gratulálok hozzá! :)
Előzmény: Kiskertész (9160)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9165
Okés vidd adok amenyit találsz!!!:))) csak fogd ki is őket.
Előzmény: gardener girl (9159)
gardener girl Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9164

Csak a további viták elkerülése végett....

 

Más!Holnap megyek suliba, és gondoltam, benéznék az üvegházba.Nem fognak kidobni, mét ÉTK hallgatót?

 

szia

 

Előzmény: -guess.who- (9161)
Kiskertész Creative Commons License 2005.04.14 0 0 9163

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!