Keresés

Részletes keresés

gjoe74 Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22282

Én ma vettem ezt a solithermet. Tapasztalatot csak kb 2 hét múlva tudok mondani.

Én itt vettem, itt olcsóbb: http://tusor.unas.hu/spd/caldsolit6/Caldera_ontottvas_kazan_6_tagos_35kW

 

üdv

Előzmény: wedsdsd (22247)
pocmokpapa Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22281

DE MIÉ VAN RAJTA 4 AJTÓ ???

Előzmény: Blackbirdxx (22263)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22280
Előzmény: sur5al (22279)
sur5al Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22279

link?

Előzmény: joevagyok68 (22278)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22278

Tanulságul....

AZ ötrétegű tud ilyet is....  részletek a fagázosban....

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22277

Ime én itt láttam képen eme megoldást: http://portal.d-eg.hu/cat/root/letoltesek/hirhullam/szamok/hirhullam_IX_1.pdf

Nyilván a legnagyobb méretű szeleptest kéne, asszem 5/4.

Vagy van egy másik alternatíva: a hidraulikus váltó.

 

 

Előzmény: dokiki (22271)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22276

persze szegény csak azt látja ,hogy a száraz fával telerakja,az leég 2 óra alatt

ha vizessel akkor 3-4 óráig büzölög ,az nem tünik fel ,hogy nincs meleg  ,legalábbis a második esetben . azért jó ha valakinek van helye,pénze a pufferos rendszer ott

mindíg tökéletes égés mellett mehet a kazán ezerrel .

Előzmény: sur5al (22274)
Veszpremi Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22275

Így igaz. Az ember hajlamos nem elhinni mindaddig, amíg maga meg nem tapasztalja. Az elmúlt években sokat beszélgettünk itt kátrányosodásról, meg hogy hogyan kell beállítani a levegőt, de én azt hiszem, az első számú dolog a száraz fa, csak utána érdemes más okokat keresgélni. A víz meg nem ég, ez gond :)

Előzmény: sur5al (22274)
sur5al Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22274

Jó, hogy írtad. Nagyon fontos. Sokan nem vesznek tudomást róla, nem tudják megállapítani vagy úgy gondolják, hogy nem tehetnek mást. Ha nem lennék hozzá lusta, kiszámolnám, hogy a kvázi nyers fában lévő plussz víz elpárologtatása több energiát igényel-e, mint az az árkülönbözet, amit adott esetben száraz alternatívára (brikett, pellet, szén mittomén mi csak száraz legyen) kénytelen költeni a felhasználó. A kátrányról nem is beszélve ugye.

 

Hasogattam a fát júliusban. A szomszéd néni is onnan rendelt, mint én, de neki nem nagyon hasogatták fel. Én magam csináltam, talán az indokoltnál jobban is feldaraboltam, hisz a kandiba befér azért elég nagy darab is. Akartam, hogy jobban, gyorsan, egyenletesebben száradjon. A szomszéd meg dumált nekem napokig, hogy nem lesz így jó, mert ha túl vékonyra vágom, akkor gyorsabban elég. Mondom neki: talán azért is így van ez, mert jobban kiszárad, ergo kevesebb vizet kell majd elpárologtatni (ugye elégetni nem lehet). Aszongya: nem, hanem jobb ha picit vizes marad, mert így túl gyorsan elfogy... OK. Egyszerű parasztnéni, nem végzett egyetemet, de nem is hiszem, hogy ez kell hozzá. Tavaly hasonló technikával, fele akkora lakásban 2x annyi fát tüzelt el, mint mi és gázból is vastagon fogyasztott. Még nem esett le neki, pedig már nem mai gyerek.

Előzmény: Veszpremi (22272)
sur5al Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22273

Akár igazad is lehet.:) Várjuk a teszteredményeket!

Előzmény: dokiki (22271)
Veszpremi Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22272

Sziasztok! Csak egy mondat, bár itt sokan tudják: idén tavalyi-, teljesen száraz fával fűtök, tegnap először. Ég és föld egy friss-, nem száraz fához képest, gyönyörűen ég, nincs vele macera, kátrány stb. Nagyon fontos, hogy száraz legyen a tüzelő. Jó meleget mindenkinek! :)

dokiki Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22271

Én az átmérőket számolva arra jutottam,hogy 2/3-lesz a hideg és 1/3 lesz a visszakevert meleg víz aránya.Nekünk elég nagy a ház,úgyhogy kell az,hogy viszonylag sok víz menjen a csövekbe,mert a szüleim a földszinten laknak,pont a legtávolabbi szobában a kazától,mellesleg É-i fekvésű is a szoba. Ha Esbe lenne,biztos h lassan melegedne fel nekik a szoba,mert először kevés víz indulna meg,az is inkább felfelé.

Ez az összekötős dolog nekem azért lesz jó,mert a kazán nem fog olyan nagy hősokkot kapni,max az első lekeringtetésnél lesz egy kicsit rossza a kazánnak.Eddig amikor kb 80 fokos víznél bekapcsolt a szivattyú,akkor a lehűlt a kazán vagy 45 fokra,mivel a csőtermó nem tudott olyan gyorsan visszahűlni,hogy lekapcsoljon a szokásos 55 fokon.

Ha össze lesz kötve,akkor a visszakevert meleg víz miatt lassabban fog hűlni a kazán,a csőtermó le tudja követni a változást és hamarabb fog kikapcsolni.Így viszont hamarabb is melegszik vissza a víz a kazánba 80 fokra,és a rendszerbe sem fog visszahűlni olyan gyorsan,mint amikor 45 fokról kellett visszamelegednie a kazánnak.

Aztán ahogy melegszik a rendszer egyre több ideig van bekapcsolva a szivattyú,a rendszerben lévő víz nem fog annyira lehűlni,hogy lekapcsoljon a csőtermó,közben pedig zár a termoszelep az összekötőcsőben.

Elvileg ha levenném a szivattyút a legkisebb fokozatra,akkor is ez lenne,de akkor meg a messe lévő szobákban nincs meleg.

Előzmény: Törölt nick (22254)
Zs:) Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22270

Ezért írtam az elvileget. Én is foltoztam kazánt, még másfél évig használtam utána.

Előzmény: Törölt nick (22269)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22269

visszaolvastam ,ez csak az ő feltételezése . azt azért nem érteném ki lyukasztgatja ki a saját kazánját,valószinüsítem inkább a véső nyomok úgy keletkeztek ,hogy folyt és megnézték mennyire van elrohadva a lemez és mivel el szar volt  vettek egy újat ezt meg eladták .

magyarul át lett verve ! gyakorlati tapasztalat az, ha egy helyen lyukas akkor már ez bárhol előfordulhat és elő is fog . én ahogy már írtam is kétszer jártam így, a foltozgatás SOHA

nem sikerült . mondjuk másodikra már csak egy próba volt két órában, behegesztettük és akkor odébb két helyen folyt. rögtön mondtam, na akkor ennek annyi és vettem egy másikat . még kint van az udvaron ki lesz cserélve a komplett belseje . úgy meg lehet javítani máshogy nem .

Előzmény: Zs:) (22266)
arsenelupin Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22268
Előzmény: Blackbirdxx (22263)
arsenelupin Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22267

A pontos típusa nem lesz egyszerű, több oldalról fényképezd le az többet segít a felismerésben!

Valami Totya klón szerintem........ Lemezkazán és zárt rendszerre van kötve, biztos lesz olyan aki felismeri.

Amennyiben huzatszabályzóra gondolsz azt rá lehet fabrikálni.  A hőfokmérőt átkell tenned a baloldali csonkra,  jobbra pedig a huzatszabályzót. Ezekután azon az ajtón amin az égéshez szükséges levegőt kapja a kazán vágnod kell egy téglalap alakú nyílást, amit lefedsz egy felfele nyitható(billenő) ajtóval. A kis ajtónak jól kell zárnia! Ezek után már csak egy "akasztó vagy kampó" kell az ajtódra amibe a huzatszabi láncát rögzíted.

Előzmény: Blackbirdxx (22263)
Zs:) Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22266

De neki elvileg kilyukasztották a kazánját, nem elégett a lemez! A két eset nem ugyanaz!

Előzmény: Törölt nick (22265)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22265

sajnos az a tapasztalat ha a kazán tüztér ki van lyukadva akkor az egész belseje már rossz állapotban van .JAVÍTANI ,FOLTOZGATNI, NEM ÉRDEMES !! a megoldás a komplett belső tér cseréje ! ami kb fél árban kivitelezhető egy új kazán árának . tapasztalatból mondom én kétszer álltam neki foltozgatni / nem tanulván az elsőből / eredmény nélkül mindkétszer

kazáncsere lett a vége ! ha rám hallgatsz rengeteg bosszúságtól megkiméled magad .

Előzmény: razoor (22248)
nixon70 Creative Commons License 2011.10.15 0 0 22264

:-))))

Előzmény: moonshadow (22250)
Blackbirdxx Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22263

Urak!

 

Lenne egy ilyen kazánom:

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Mi lenne ennek a kazánnak a pontos típusa és lehet e rá tenni, automata levegőszabályzót?

Ha igen, akkor az hol kapható és drága e?

 

Köszönöm

 

Üdv

Peti

tigronca Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22262

Avval nem mennél semmire ,ha ha nyomatnád  ventivel ! A lényeg előfűtött külső levegő!

 A samottod hol van , a cső alatt?

Előzmény: josi 93 (22255)
sur5al Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22261

:)

Előzmény: moonshadow (22260)
moonshadow Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22260

A szakkönyv szerint annyi g-vel írjuk, amennyi pálcát elhasználtunk a varratra. :))

Előzmény: Matrix2006 (22256)
sur5al Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22259

De, az látszott, hogy nem csinál semmit:))) Ezt nyílván már sokan leírták (talán jobban is), de nem a nagy mennyiségű levegő a lényeg, hanem a megfelelően előmelegített és porlasztott, oxigén dús levegő a tűztér tetejére juttatása. A fagázok nehezen keverednek a friss levegővel és sok idő kéne nekik a tökéletes égéshez. Ha a tűztér oldalában engedsz be levegőt, az nem fog működni. Kevés kell, de elég meleg és a tetején. Ezt oldd meg! Szerintem.

Előzmény: josi 93 (22255)
sur5al Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22258

A Herz csinál ilyet, ugye? Amúgy az ESBE-vel ez a legnagyobb bajom, hogy nem állítható. Persze lehet, hogy ez előny is valakinek.

Előzmény: dokiki (22249)
sur5al Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22257

Szerintem viccből írta így... Amúgy tényleg tragikomédia, ami néha itt (a neten, úgy általában) eldurran. De nem panaszkodom, mert az ügyvédem is N-nel írja az egyelőrét (egyenlőre). Sicc! Műszakis vagyok, világ életemben 3-as volt a helyesírásom, de azért érettségin már 4-est kaptam és azóta is bántják érzékeny lelkemet ezek a lólábak:)))) Egyvalakitől tudom elfogadni: aki nem Magyarországon él/élt és nem tanulta/nem tanulhatta a magyar nyelvet (felvidéki, erdélyi pl.), ami egyébként valóban brutál nehéz, de azért tanulható.:) Most akkor mégis panaszkodtam? X)

Előzmény: Matrix2006 (22256)
Matrix2006 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22256

Két g-vel azt jelenti, ülj le fiam 1-es! Az anyagismertet tanárunk az olyan ZH-ra csuklóból rávágta az 1-est, elolvasás nélkül, ahol 2 g-vel volt írva.

Előzmény: moonshadow (22250)
josi 93 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22255

Heló!

sur5al-nak: igen, a csövet kell nézni nem a tüzet. Azt nem sikerült felső ajtóból lefotózni onnét jobban látszott volna a lényeg, hogy semmit se csinál az a q.va cső amire 2napot és kb 15kWh óra villalnyt elszúrtam.

A200fokos levegő oké, de 18éves vagyok és a lakatossághoz semmi közöm ergó örülök hogy egybemaradak a hegesztéseim....(elektroműszerésznek vagy talán mérnöknek fogok tanulni tovább)

A rács  tetejére van rátéve egy terelő izékével, hogy alul a luk valamivel még nagyobb keresztmetszeten kapja a levegőt mint maga a cső keresztmetszet(6/4"). Mert ha ki lenne vezetve a kazánon kívülre, kis 5centis ventit ráteszek, alacsony fordulaton, akkor már oké lene a dolog. De az jelenleg kivitelezhetetlen.

Előzmény: tigronca (22204)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22254

Ilyen megoldást, hogy a kazán előremenőt, és a kazán visszatérőt összekötötték egy termosztatikus szeleppel, azon kapilláris termosztatikus fejjel már én is láttam (képen). Csak arra lennék kiváncsi ez mit hoz a konyhára. Azaz mennyire tud belekeverni meleget a visszatérőbe úgy, hogy az elfogatható mértékű, hatású legyen? Mert mint elvi ötlet nem lenne rossz, csak hát a gyakorlat... 

Előzmény: dokiki (22249)
Rzola Creative Commons License 2011.10.14 0 0 22253

Hali!
Nézz rá légy szíves a fapellet fórumra,te biztosan tudod a választ!
:)
Köszi!

Előzmény: Blue_Sky_007 (22252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!