Keresés

Részletes keresés

Wazull Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5248
Meghogy: nem esik messze a vak a botjatol...
Előzmény: Wazull (5247)
Wazull Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5247
... es mi van azzal a gyongyszemmel, hogy: akinek nem inge, az lopta :-)))
Előzmény: Törölt nick (5246)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5246
es az amelyik vadasz ket nyulat kerget, egyiket se kapja el?

Előzmény: Shingitai (5245)
Shingitai Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5245
Eszembe jutott egy régi és jó kínai mondás, ha már szerepelt a fórumon akkor elnézést.:
"A harcművészetek tanulása olyan, mint a folyón felfelé evezés, ha egy pillanatnyira is abbahagyod km-ekkel kerülsz hátrébb."

Jó ugye ?

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5244
Megnezegettem jackie chan gorgeous c. filmjet, jaj de szep chi-sao, jaj be szep fababu van benne:))))
brioska Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5243
Udv mindenki!

Egy viccel szeretnek hozzajarulni a forumhoz:
-bocsi azoktol, akit irrital-

Miert borotvaljak a labukat a szumo birkozok?
Hogy meg lehessen kulonboztetni oket a feministaktol :)))

Bassman_ Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5242

Megint kifizetitek a váltságdíjat.

Ez általában nagyon szép gesztus az ártatlanok védelmében,
csak kérdés, hosszú távon megéri-e.

otouto Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5241
Laja1:
"(viszont, ha minden igaz hetfon tartom az elso edzest...drukkoljatok, hogy legyen legalabb 1-2 erdeklodo :)
...most megyek is plakatokat ragasztgatni... "

Én is pont ebben a cipőben járok, de nekem valószínűleg nem szurkolt senki, mert hétfőn este nemhogy érdeklődő nem volt, még a tornaterem kulcsát sem kaptuk meg a portástól. Nem is hallott arról, hogy itt edzések lesznek.... Talán majd szerdán. Pedig olyan frankó plakátokat csináltam, hogy én biztos nem haboznék, ha lelkes ráérő fiatal lennék. :-)
Mindenesetre neked több sikert, Laja1! Apropó, indulsz a versenyen (szept.16. Orosháza, OB)?

Otouto

Előzmény: Laja1 (5229)
BLaca Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5240
A magam részéről ehhez tartom magam és a témát lezártnak tekintem.
Előzmény: Fődhözragatt (5238)
Mamut Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5239
:oD
regota nem szoltam hozza, de erre meg a billentyuim is bologatnak, koszonet erte.
Előzmény: Fődhözragatt (5238)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5238
Kijológia

Kijo provokációira szerintem nem érdemes reagálni, mert az csak olaj a tűzre, ami újabb támadásra ingerli, és akkor innentől kezdve mindenki vele foglalkozik, nem a fórum témájával. Neki pedig éppen ez a célja: szétverni a fórumot, aztán a romhalmaz tetején trónolva élvezni, ahogy dühöngenek a kis hülyék mogyiban, és mindenki vele foglalkozik. Miért adjuk meg neki ezt az örömet? Mert mi adjuk meg neki azzal, ha hagyjuk magunkat provokálni, és ugrunk a hergelésre. Még tavaly télen néhány fordulót "vitatkozva" vele nyilvánvalóvá vált, hogy az égvilágon semmilyen érve sincs állításai alátámasztására, teljesen tarthatatlan, amit összehord. Akkor világossá vált, hogy csak provokál, és azóta nem reagáltam semmilyen újabb (magyar) kung-fu-ellenes támadására. Aztán a napokban közvetlenül nekem címezve normális, emberi hangnemben írt, és értelmes volt a mondandója. Erre ugyanilyen hangnemben válaszoltam is, mert így tartottam illendőnek, és mert fontosnak éreztem tisztázni valamit. Az egyetlen megoldásnak azt tartom, ha a normális hozzászólásaira normálisan reagálunk, a provokációit pedig figyelmen kívül hagyjuk. Ezen a módon mi szabnánk meg a fórumon zajló társalgás módját, nem ő. Így megtanulná, hogy tisztességes hangon társaloghat és vitatkozhat velünk, de szalonképtelen hangnemben nem. Akinél kimegy a kultúrbizti, és feldühödve leáll Kijoval vagdalkozni, annál szerintem a hiba a saját készülékében (is) van. A harcművészetből SzVSz azt is meg kell(ene) tanulni, hogy soha ne menjen ki a kultúrbizti.

Foglalkozzunk végre a harcművészettel, és ne Kijo provokációival! Csak ismételni tudom az Arany-idézetet:

"Ha egy úri lócsiszárral
Találkoztam s bevert sárral:
Nem pöröltem, –
Félre álltam, letöröltem."

bout Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5237
Szia Cook!

Nem is tudtam, hogy van itt külön topic az aikido-nak. Ide nyugodtan írhatsz egy élménybeszámolót a Saotome programról. Sőt, kérlek rá.

Üdvözlöm a Gábort!

bout

Előzmény: Cook (5231)
stempi Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5236
Sziasztok.
Hetek ota nem irtam, de neha ratok neztem. Most munkahely valtas elott vagyok, ugyhogy lehet, hogy kimarad par nap internetezes szempontjabol, de nem kell felni ;) tovabbra is nettel fogok dolgozni, ugyhogy jelen leszek, de a hajtas ehhez a munkahelyhez kepest, nagyon nagy lesz. Addig is udv mindenkinek!
Praclee: stempi@freemail.hu
Tegnap volt az elso edzes. A fele csapat volt jelen :). Nehezen allnak be a sracok a normalis kerekvagasba! :D
dzsoni Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5235
Shingitai!

Please küldj nekem is egy "családfát"!
Nagyon érdekel a téma.

Kijo!

A többiek felé irányuló "tiszteleted" alapján elég pontotsan meg lehet tippelni a fokozatodat. A szavaid árulkodóak...

Dzsoni

PINGYI Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5234
Cook

Légy üdvözölve a fedélzeten!

Előzmény: Cook (5231)
Shingitai Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5233
No comment.
:-))))
Előzmény: BLaca (5232)
BLaca Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5232
Kedves Mindenki!

Talán kicsit távolról kezdem, de a végére megértitek mit akarok mondani. Az apropót az írásomhoz két dolog szolgáltatja; Az egyik az indulatos és méltatlan hozzászólások, illetve a dopping téma. A másik ok, hogy holnap lesz 21 éve, hogy az első edzésemre mentem ( nagy jelentőséget tulajdonítok a 7 éveknek, különösösen a 21 évnek ).
Nos, ez alatt az idő alatt sokat gondolkodik az ember arról, hogy miért is csinálja, miért jár az edzésekre, mi az értelme, mi a végső célja az egésznek. Ha nem veszitek tolakodásnak, elmondom mire jutottam: ( nem fogom feltalálni a spanyolviaszt ) A CÉL ÖNMAGUNK FEJLESZTÉSE. Ha jók a mestereink, akkor az elért övfokozatunk tükrözi a haladásunkat ezen az úton. Határozott képem van arról mit jelent ez a különböző fokozatokra lebontva ( legalábbis amelyeket eddig elértem ) és van elképzelésem a magasabb fokozatokról is. A magam részéről igyekszem ennek a képnek, ennek az elvárásnak megfelelni. Szeretem tanulmányozni az embereket, különösen azokat, akik elértek bizonyos fokozatot, magamban megállapítom, hogy a viselkedésük alapján hol állnak. Gyakran tapasztalom, hogy a kapott és a mutatott szint eltér egymástól. Itt a fórumon szereplők megítélése nehéz, hiszen a kapcsolatunk meglehetősen szűk területre terjed ki, azonban sajnálatos, hogy ezen megnyilvánulás alapján is megállapítható, hogy egyes magas övfokozatú mesterek nem felelnek meg annak a képnek amely bennem él. Az én elképzelésem szerint ezen a szinten már rájön az ember arra, hogy milyen kevés is valójában, mennyi fejlődési lehetőség áll előtte, ráadásul ekkor már illik a tanítványoknak is segíteni, fejlődésüket szolgálni, PÉLDÁT MUTATNI. Szóval van teendő bőven , ezzel szemben egészen més dolgokkal foglalkozik, foglalkozunk. A dopping szintén itt lép be, pótcselekvésnek tartom, nem a lényeggel törődik, aki doppingol, ugyanis a lényeg nem a győzelem, hanem ÖNMAGUNK FEJLESZTÉSE, bár ezt már talán írtam.

További sikeres előre haladást kívánok mindenkinek a Budo rögös útjain!

BLaca

Cook Creative Commons License 2000.08.29 0 0 5231
Sziasztok!

Most jottem haza Le Viganbol ahol Saotome sensei tartott edzotabort immaron 10. alkalommal (10 eve van ez az edzotabor). Hihetetlen jo volt! Mondjuk en nem vagyok mervado mivel csak 1 eve vagyok Aikidoka, de nagyon megfogtak a szavai. Jaj hopla nem untatlak benneteket ha elkuldtok az Aikidos forumra csak hat azt nem olvassa senkisem igy ha szabad ide irogatok .. Szabad ?? Van am reklam is a tarsolyomban .. Rovid idon belul elkeszul a http://www.budo.hu honlap is. Van mar rajta egy par informacio. Olvasnivalot a Szenzar kiado lapjan lehet olvasni az eddig kiadott konyveibol.

Wazull Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5230
Hiryu,

"Volt szerencsém látni kis hazánk többszörös kata-bajnokát, (x dannal) akinek Unsu katáján szinte mindenhol javított a japán mester. Erről a katáról én annyit tudok, hogy felismerem, ha valaki járja, hogy ez az Unsu. Mégis, olyan hibákat láttam, alptechnikákban!, hogy fájt.
Ennyit a versenyekről."
Igy latatlanban eleg nehez velemenyt mondanom egy dologrol. Egy dolog azonban tanulsagos lehet. Ha valakit allandoan kijavit egy japan mester, az nem biztos, hogy azt jelenti, hogy bena az illeto. Sokkal inkabb azt, hogy a mester erdemesnek talalta arra, hogy tanitsa. Szemely szerint en csak addig vagyok boldog, amig japan mesterek javitgatjak a dolgaimat ki. Ha mar nem javitanak, az nem azt jelentene, hogy jol csinalom, hanem azt, hogy nem akarnak tobbe tanitani.
Egy sok danos mester mindenkeppen ki fogja javitani a dolgaidat, hiaba van mar sok danod. Merthogy o jobban tudja, es olyan hibakat is meglat, amit kezdobbek nem latnak meg esetleg. Csak eppen maskeppen es mast fog kijavitani benne, mint amikor meg csuma kezdo voltal...
Persze ettol fuggetlenul lehetett tenyleg bena a katabajnok...

Előzmény: hiryu (5210)
Laja1 Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5229
5 dan mi ? de miert nem mindjart 6 ?
Majd elhiszem ha latom :)
1 sincs neki szerintem...
Ilyen ember semmilyen karateban nem kaphat dant. Meg egy kitalalt stilusba se adnak neki.
...
(Na, Most megint nem jovok egy honapig :-)

...fekete ov ide vagy oda meg en se vagyok tokeletes.

(viszont, ha minden igaz hetfon tartom az elso edzest...drukkoljatok, hogy legyen legalabb 1-2 erdeklodo :)

...most megyek is plakatokat ragasztgatni...
tovabbi nyugodalmas joejt.

Shingitai Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5228
Hiryu !

Te még nem árultad el, melyik a kedvenc katád, s hogy miért ? :-)

A magyar bajnokról: ő elindult a versenyen, te gondolom nem, nagyon jó, hogy látod a hibáit,de te is elindulhatsz az országos bajnokságon nem zártkörű.( és akkor a te hibáidat is látjuk ).
Egyébként meg lehet, hogy azért őt javították, mert nem reménytelen eset .

Kinek hány évbe telt a Dan-t megszerezni.

Minden Budo ágnál más, de én személy szerint nem túl informatívnak tartom a következő, itthon sajnos elterjedt vélekedést.:" Mit ugrál ez itt, aki 4 év alatt szerezte meg a danját, mikor én 8 évig gyakoroltam érte ( értsd: az én danom többet ér, mert több idő alatt szereztem meg )."
Helyezzük ezt át más szövegbe, és rögtön kiugrik tarthatatlansága: Mit ugrál ez itt, aki 4 év alatt érettségizett le, mikor én 8 évig jártam a gimibe. Ugy milyen mulatságos ?

Laja1 Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5227
Hehe. Ugy latom jol elvagytok a baratunkkal.
(Azt hiszem jol tettem, hogy nem neztem be ide mar egy jo ideje. :)

Egy szomoru hir : 35 eves koraban elhunyt sihan Andy Hug az utobbi evek egyik legismertebb europai harcmuvesze.
Leginkabb a versenyeredmenyei miatt valt hiresse, de mivel sihan is volt egyben ezert talan megerdemel annyit, hogy megemlekezzunk rola.

Kyokushinkaiban 3-danos mester volt, es a vilagbajnoksagon masodik helyezest is elert, plusz nehezsulyu muay-thai bajnok is volt ket vilagszervezetnel is, azonkivul 1996-ban a K-1 Grand Prix-t is megnyerte.
Meg sokmindent megnyert, de nem is ez a lenyeg.
Egy rendkivuli embert es harcmuveszt veszitettunk el szemelyeben.

Nyugodjek bekeben.

Osu!

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5226
Wazull,
nade akkor ez a nyugatrol nyugatra szokott kijo baratunk miket irkal itt onnan nyugatrol?:))))
Előzmény: Wazull (5224)
Shingitai Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5225
Reggel elolvastam Kijo levelét, s gondoltam, hogy ma este valami frappáns választ írok. De elment a kedvem az egésztől. Végül is ti mindent megírtatok ebben a témában, amit meglehet. A legfontosabb érv szerintem az amit Wazull írt, ez az ember csak állít, becsmérel s soha sem indokol. Itt nincsenek tabu témák el lehet arról beszélgetni szépen is , hogy mi mitől szar, de nehéz úgy vitatkozni, hogy csak érzelmi állítások vannak érvek nélkül, s mások érveire se válaszol. Erről ennyit. Javarészt én is csak szomorú vagyok, hogy ez megtörténhetett. Bassmannal teljesen egyetértek, senkinek nem kell a Budo, vagy akármi nevében türnie mások pocskondiázását.
Nem beszélhetek minden karatés nevében, csak a magaméban ( mint ahogy Kijo sem beszélhetne minden kung fusról, csak akiket ismer, azokról ), de felháborító, amit ő művel.
20 éve vagyok a karate közelében, de Kijo stílusáról sohasem hallottam, mivel ő sem beszél róla, kételkedem, hogy valami valódi iskolában tanulna, stílusa alapján danjait, ha vannak , a sarkon vette.
Teljesen értelmetlen a vele való foglalkozás, mindahánnyszor válaszolunk neki, csak újabb lendületet és megerősítést nyer modortalansága.
Emlékeztek, mikor valamelyikőtök - gondolom emilen keresztül barátkozni próbált vele- ő meg a fórum nyilt helyszínén utasította vissza ? Hát ilyen az ő tanult modora.
Biztos, hogy mindig itt lesz, hogy elrontsa értelmes viszonyunkat, de talán túl kéne lépni rajta. Egyszerűen nem kell megszólítani, ha valakit bánt, s ez oktalan, akkor ki kell állni mellette.

Wazull Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5224
Orltran,

Mi az, hogy honkong nem nyugat?! Attol fugg mihez kepest! Debizonyam, hogy nyugat!! Ausztraliahoz kepest mindenkeppen!! Sot meg Magyarorszaghoz kepest is!! Kerlek szepen, az mar annyira kelet, hogy az mar nyugat!!!
Ajanlott irodalom:
Verne Gy.: Nyolcvan nap alatt a fold korul...
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (5222)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5223
ja, kedves kijo,

Hat mondd meg, mikor estem en neked?:)
Tod, eddig nekem a vallas/filozofia forum volt az otthonom, eshat vitaban/provokalasban te ott kismiska se lennel:)))
Ja, es kapaszkodj meg, hiaba is vonzodtam en mindig is a kung-fuhoz, nem vagyok sem buddhista, sem taoista, sem konfucionista! Na, ehhez mit szolsz? Most aztan kopp, meg minden, igaz?:) Vagy ha nem, akkor miert is kellene nekem a te altalad nyomott filozofiat kovetni?
Es ha en epp Marsban hiszek, mint az en istenem?:)
(persze, nem, de akkor mar nem tanulhatnek kung-fut, hanem tanuljak romai harcstilust?:)))
lehet nem jol gondolom, de azert csak emberek vannak itt is, es mindenki azt vesz at egy szellemisegbol, amit tud es akar. persze az nagyon nem hatrany, ha egy harcmuveszbe beketurest nevelnek, legalabb akkor nem ver ossze napi 3 embert:)

Törölt nick Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5222
Praclee,

Igen, debrecen.:) Es igen, innen szedhette:)))

Nyugat:
Tom nem szeressetek a wt-t, de most volt itt pl Leung Ting, es hong-kong az nem nyugat, a mestereket meg o vizsgaztatja:)
Azt mondjuk be kell ismerni, ha o tanitana itt, kicsit mas lenne:)

Wazull Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5221
Kedves Joruto es Hiryu,

"Kijoban az "bosszant", hogy sajnos sokmindenben igaza van. Sajnos."
Igen, Kijo-nak sok mindenben igaza van. Sajnos. Itt azonban a dolog mar elment egy masik iranyba (sajnos) ami mar nem az igazarol szol.
Joruto-nak 5. dan-ja van. Ezt mar nem lotton nyeri az ember, feltetelezi, hogy van mar valami koze ahhoz amit csinal, megha nem is mester (persze nyilvan azt o sem kepzeli magarol, hogy mester lenne)...
Ezert volt durva szamomra, amikor a hozzaszolasai atmentek a piaci venasszonyok tyukpereinek a szintjere. A dolog mar eleg sulyos lehet, amikor a net-en, ahol koztudottan nem a helyesiras bajnokai legelgetnek, elkezdenek valaki cikizni a helyesirasa miatt (merthogy azzal ugye altalaban nem is foglalkozunk...). Amiert egyebkent nyilvan senki sem szolna, hiszen nyilvanvalo, hogy ha valaki evekig tavol el a helytol ahol szuletett, akkor a nyelv hasznalata is megkopik. Ez a cikizes mar inkabb egy potcselekves volt azok reszerol, akik "elmesen akartak visszavagni Pista bacsinak" az elszenvedett serelmekert...
Amikor a hozzaszolasai mar nem arrol szoltak, ami elvarhato lett volna tole.

Megis, mit var el egy mezei, harcmuveszetet gyakorlo magyar ember egy Japanban elo 5. danos karatestol?
Peldaul bolcsesseget. Tudja azt, mikor mire mit kell valaszolni. Vagy nem valaszolni. A hozzaszolasai ne arrol szoljanak, hogy XY te egy gane alak vagy, mert en ugy gondolom. Ne arrol szoljanak, hogy WZ stilus nem er egy kalap sz@rt sem, csak mert en ugy gondolom. Ezekkel az ex cathedra kijelentesekkel nagyon esznel kell lenni. Nem tudom, mennyire ertheto az amikor az altalanositas csapdaira probalok utalni...

Mit var meg el az ember egy Japanban elo 5. danos karatestol? En pl. szemely szerint azt varnam el egy Japanban elo 5. danos embertol, hogy segitsen nekunk. Segitsen eloszlatni a tevhiteinket, segitsen megerteni mas kulturakat, egyaltalan segitsen bennunket abban, hogy jobban tudjuk tenni azt amit csinalunk.
Ezzel szemben a hozzaszolasai mar nem ezekrol a segito dolgokrol szoltak, hanem csak szimplan atmentek anyazasba, amik koze itt-ott el volt rejtve nemi keves azokbol az igazsagokbol, amiket fentebb emlitettel. Csak sajnos, az ara'nyok...
Nem biztos, hogy mindenki jo neven veszi, hogy fikazzak azt amit csinal. Ki veheti erre a kritikara a batorsagot? Szerintem senki. Esetleg onjelolt profetak.

Mi magyarok sokszor ertelmetlenul buszke emberek vagyunk. Vagy legalabb is szeretjuk azt hinni magunkrol. Es nem szeretjuk, ha kritizalnak bennunket. A kritika szonak sajnos nalunk van egyfele negativ erteke, pedig altalaban nem az anyazasrol szol...
De kivancsi vagyok ra, van-e olyan nep a vilagon, aminek a tagjai nem vennek rossz neven, ha valaki en bloc kritizalna oket vagy azt amit csinalnak.
Lattam en mar japan embereket a vilagban, akik ugye a budo orszaganak emloin nevelkedtek, es amint kikerultek az otthoni inkubatorbol, a megszokott kornyezet utan nem tudtak valtani, tanacstalanul, tehetetlenul alldogaltak pitianer problemak elott, ami folott egy kinai, koreai vagy ne adj' Isten egy kocsog magyar rohogve atlep...

A magyar harcmuveszetek egy kicsit olyan mint a magyar narancs. Kicsit zold, kicsit savanyu, de azert a mienk. Tisztaban vagyok azzal, hogy amit csinalok az soha nem lesz olyan, mint ha Japanban szulettem volna, es ot eves korom ota naponta tobb oraban ezt csinalnam. De ezt nem is varja el senki tolem. Ami elvarhato talan, az, hogy amit meg tudok tenni azt tegyem meg.
Es ki kritizaljon masokat? Az aki tanitja is oket. Es a kritika a tanitas maga. Aki viszont nem tanit, az ne kritizaljon masokat. Megis milyen jogon tenne?

Mit var meg el az ember egy Japanban elo 5. danos karatestol? Azt, hogy tisztelhesse azert mert Japanban sziv mar evek ota, es meg szivni fog evekig a gaijin mivolta miatt. Hogy tisztelhesse az 5. danjaert. Hogy tisztelhesse egyaltalan azert mert jo ember, es legyen buszke arra, hogy igen, nekem van egy "ismerosom" a net-en, Japanbol, aki...

Miert vagyok szomoru Joruto miatt? Mert nem engedte meg, hogy tiszteljuk ot...

Wazull Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5220
Hiryu,

"Naszóval nyugat: amióta tudom, hogy egy "mester" 17 hónap alatt érte el a dan fokozatot, nem hiszek el semmit, amíg nem láttam a saját szememmel."
Naszoval nyugat: en ket ev alatt szereztem meg az 1. danomat (Lazalmomban sem jutott volna eszembe, hogy mesternek tekintsem magam....) A Kendo-ban ez nem ritkasag. Es nemcsak "nyugat"-on, hanem Japanban is normalis dolognak szamit. Ja, es ekkor mar valogatott kerettag voltam. Erre mondanad, hogy persze, mert a Magyar Kendo ennyire gyik. En meg erre mondanam, hogy a legjobb ketto kozott van Europaban, de a vilagon is talan a legjobb tizben...

Kettő: harcművészetre nagyon is igaz, hogy ha elveszeszti a folyamatos kapcsolatot az "anyaországgal" piszok gyorsan satnyulni kezd, nincs mérce. lsd Amerikai JKA."
Ebben teljesen igazad van, de eppen a Magyar Kendo az egyik legjobb pelda erre, hogy amennyiben szoros szalak kotik az "anyaorszaghoz" (mestereket kuldenek 2-3 evre, mesterek jonnek evente tobbszor...), akkor ez a dolog eletben tarthato.
Persze, emlithetned, hogy ez megsem az igazi, de erre csak azt tudom mondani, hogy hogy igazad van.
A legfontosabb az, hogy mindenki tegye a tole telheto legjobbat...

Előzmény: hiryu (5218)
bout Creative Commons License 2000.08.28 0 0 5219
Megtaláltam az Oyama video-kat!!!
Kénytelen voltam átnézni Laja1 utolsó hozzászólásait, de meglett. Köszi mindenkinek a segítséget!

Elképesztő, hogy mire képes az emberi test, ha elszánt lélek és erős akarat lakik benne.

Lassan vége a nyárnak. Már alig várom, hogy elkezdődjenek a "rendes" edzések. A nyári (nálunk lazább) nem az igazi, otthon meg nem lehet mindent gyakorolni (meg hát a társaim is hiányoznak). És ilyenkor bizony könnyen eltolódik az egyensúly a szellemi "edzés" felé, ami megfelelő fizikai tényezők hiányában még káros is lehet.

Kellemes őszt kívánok nektek is!

bout

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!