Keresés

Részletes keresés

corvi01 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 44006

Sokat lendítene az ügyön, ha mégis megszeretnéd a fácánhúsit! :)

Előzmény: Nobody1 (44001)
greyhead Creative Commons License 2016.05.23 0 0 44005

Üdv! Csak jelezni szeretném, hogy tanácsodra készítettem egy rövid kis rókás videót. A blogra nem tettem fel, mert nagyon lerontaná a minőségét, de a facebookon (saját nevem alatt) megtalálhatod, ha bejelölsz.

Előzmény: comad2 (44004)
comad2 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 44004

A konyhakert körbe van kerítve 1,5 m magas kerítéssel, mégis bejön minden nap 3-4

 

Madarak ellen kerítés? :)

Előzmény: Nobody1 (44001)
Barret02 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 44003

Örülnék ha nálam a csicsókát a madarak szednék ki! Sajnos ezt a VADDISZNÓK teszik meg helyettük,30 cm mély krátert hagyva... Ezután nem hagyom meg a csicsókát,kiirtom mind egy szálig!

Sajnos imádják a diót és a mandulát is,úgy hogy továbbra is  minden évben jönnek a kéretlen vendégek túrni!Bocs az offért...

Előzmény: Nobody1 (43995)
Ladybee Creative Commons License 2016.05.21 0 0 44002

Szedd ki a vámot magadnak ! :-)

 

Előzmény: Nobody1 (44001)
Nobody1 Creative Commons License 2016.05.21 0 0 44001

Valamit félreérthettél, mert nekem sem a rigókkal, sem a többi aprósággal semmi bajom. A fácánok vannak egy kicsit túlszaporítva - ők viszont nem őshonosak...

Tudod mikor háromszor kell újravetnem a kukoricát, mert soronként több 10 méteren egy szál sincs csak a lyukak ahogy kiszedik a magot (és a legtöbbet meg sem eszik, csak lecsípik a csírát róla) és a mellévetések után is csak 70-80 % marad meg, aztán az így beszűkült sorokat nem tudom géppel művelni plusz  még vegyszerezni is kell emiatt (mert a kultivátor nem fér már el) és mindez pár százezer plusz kiadást jelent, akkor azért már más szemmel nézi az ember. És ez nem csak kiskerti főzőkukorica, hanem a szűkös megélhetést biztosító 2 holdas kis birtok. A fene bánná, ha 100 hektárokon gazdálkodnék és abból 1-et tönkre tesznek.

Aztán ősszel ráadásul jön pár terepjárós újgazdag vadász, árkon bokron-keresztül összetaposnak mindent és ha szól az ember, még nekik áll feljebb. Bevittem egy fényképet, amin épp egyszerre 53 fácán szedegeti ki a vetést és azt mondták ilyen nincs, retusált fénykép...

A konyhakert körbe van kerítve 1,5 m magas kerítéssel, mégis bejön minden nap 3-4, itt porfürdőznek  meg amit találnak kiesznek, kiszednek, összecsipkednek. Aztán se kártérítés, se semmi. Törvényesen még a bérleti díjat is elsumákolják, mert a kisbirtokosoknak járó díjat a vadásztársaság egy összegben az önkormányzatnak utalja (törvény szerint), az önkormányzat meg visszautalja nekik támogatásként, holott ki kéne osztani...

Ha vadászatkor egy fácán beesik a kertbe vagy szó nélkül bemászik érte a kerítésen a delikvens, vagy jó esetben szól, hogy dobjam már ki. Még véletlenül se, hogy az "legyen a magáé" - nem mintha kellene, mert nem szeretem...

Előzmény: s-ombre-ro (43998)
CBNora Creative Commons License 2016.05.21 0 0 44000

No, akkor nem panaszkodhatok. A paradicsomot nekem is csípik a rigók, de a fokhagymát nem bántják. A gyökérzöldségeket, gumókat legföljebb a pockok rágják ki, de ez évről évre változó, mennyire.

Előzmény: Nobody1 (43995)
CBNora Creative Commons License 2016.05.21 0 0 43999

Igaz. Persze ez érvényes pl. a lótücsökre és más rovarokra is, akiket pedig sokan lelkiismeret furdalás nélkül irtanak.

Nem is lenne gond, ha is nekünk maradna elég, ahogy pl. az említett pompás, erős rovar munkálkodása esetében. De hát nekünk is kell valamit enni, úgyhogy holnap előszedem a madárhálót. (Ma nem voltunk itthon, de bölcs voltam, és meg sem néztem, mi van az eprekkel.)

Előzmény: s-ombre-ro (43998)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.05.21 0 1 43998

Majd' elfelejtem! Az élőhelyünk közös!

Ők előbb ott voltak, mint mi emberek.

Erről olyan szívesen megfeledkezünk!!!

Előzmény: s-ombre-ro (43997)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.05.21 0 0 43997

Nálunk mindenki mindent eszik.

Jönnek kétlábú "jómadarak"is.

A fentiek ellenére olyan csodálatos az a sok rigófütty, vagy a mezőn a pacsirták éneke!

(éppen emlegettük ma is, kint a birtokon a néha piros lében úszó meggyfát, meg a ribizlit majszoló fácáncsaládot - aztán mégis elvagyunk velük - az élet a jobbik és a bal kezével egyként osztogat nekünk!).

Előzmény: Nobody1 (43995)
Nobody1 Creative Commons License 2016.05.21 0 0 43996

"De arra értem haza, hogy azokat már teljesen megették"

És mi ebből a tanulság?

Vagy nem kell elmenni, vagy 2-3 hétig hazamenni és akkor nincs ilyen problémád. :)))))

Előzmény: CBNora (43993)
Nobody1 Creative Commons License 2016.05.21 0 0 43995

A csiga és madár (rigó vagy más) kártétele nagyon jól megkülönböztethető. A csiga félgömb alakú mélyedést "nyal" a gyümölcsbe, míg madaraknál tisztán kivehető a V alakú csőrnyom.

Nálam nem a rigók, még csak nem is a seregélyek, hanem a fácánok eszik az epret és a többi gyümölcsöt, zöldséget. Kiszedik tavasszal az éppen kihajtó  fokhagymát (szerintem csírázó/kelő kukoricának vélik) lyukasra csipkedik nyáron a sárgadinnyét, érett paradicsomot, majd ősz felé a földből kilátszó és általuk kikapart csicsókát, stb...

Előzmény: püfffneki (43994)
püfffneki Creative Commons License 2016.05.21 0 0 43994

Szívesen kölcsönadnám, vagy akár örökbe a baglyot.

Én sose tapasztaltam, hogy a rigó epret enne, még a cseresznyét is csak a hegyit, de nekünk csak pár rigó van 2-3 egyszerre, és azok is nagyon barátságosak és kedvelem őket.

 

Persze csapatostul minden riasztóbb.

Nem a csiga rágja az epret?

Előzmény: CBNora (43993)
CBNora Creative Commons License 2016.05.20 0 0 43993

Nagyon bepipultam a rigókra.

Nem elég, hogy mindenünk lefagyott, részben a földieper is, most rászoktak a nyavalyások, hogy már a félig halvány narancsszínű szamócákat is lezabálják. Gondoltam, jó, mindegy, majd csinálok gyümölcsjoghurtot az összecsípett, félérett szemekből. De arra értem haza, hogy azokat már teljesen megették, és elkezdték összecsípni a teljesen zöldeket. Ez már azért tényleg pofátlanság. Már nagyon vártam, hogy ehessek. Igazából érettre vágytam, de hogy még a félérettel is hiába alkudnék meg, ez már elkeserít.

Persze, a házas is megeszi a növényeket (és csak növényt, döglött egeret pl nem, mint a meztelen), de azok csak százával vannak, nem ezrével, mint a spanyolok. De már ahhoz is kezdek hozzászokni, összeszedegetem. A lótücskökkel is elég jó viszonyban vagyok, valahogy az is kezelhetőbb, mint ez most... És még örülnöm is kéne, hogy ilyen sokan vannak...

Muszáj lesz előszedni a madárhálót, legalább a termés egy részét jó lenne megenni.

Előzmény: Nobody1 (43992)
Nobody1 Creative Commons License 2016.05.20 0 0 43992

Rendben! Én összefogdosom Nálad a rigókat, cserébe Te nálam összeszeded a lótücsköket. :D

Nudista csigák itt nincsenek, de házas éti csigát vihetsz helyette mert az bőven van. Eső után nem egyszer 100-nál többet összeszedek a kertben, de nem akar fogyni. Ezek is megrágnak mindent... :(

Előzmény: CBNora (43991)
CBNora Creative Commons License 2016.05.20 0 0 43991

Rigóinkat szívesen elcserélném akár lótücsökre vagy meztelencsigára.

püfffneki Creative Commons License 2016.05.19 0 0 43990

Én arra gondoltam, hogy elkényelmesedik , ellustul, ha etetem nyáron is.

 

Na tegnap iszonyú riadalom volt. Úgy csérogtak, hogy szinte zavaró volt. Kimentem megnézni, de már szürkült és semmit sem láttam.

Egyszerre előballagott 1 süni, de úgy hiszem attól csak nem tart a rigó.

 

Na ma megláttam az okozót. Egy bagoly repült az akácfára.

Úgyanaz a hangzavar, míg el nem ment.

De a kicsi nincs meg. Egyenlőre nem látom.

Előzmény: flybird (43988)
mepisz Creative Commons License 2016.05.19 0 0 43989

Előzmény: püfffneki (43986)
flybird Creative Commons License 2016.05.18 0 0 43988

Az apróra vágott almának szerintem jobban örülne. A tepertő nem igazán neki való.

Előzmény: püfffneki (43986)
comad2 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 43987

Hát ilyen nincs! Ma megsétáltattam kicsit a telephelyi kutyát. Bedugja az orrát a gazba, hallok valami panaszos hangot, hát a szájában van egy kinyírt pacsirta-fióka! Egy másik meg a végét járja. A murvás út és a krumpliföld között kb. 0,5 m van, kb. 10-15 cm-s gazzal, és oda fészkeltek! 200 m-en belül rengeteg hely lett volna, ahol jobb helyük van. :-( Nem viszem ki többé ezt a büdös dögöt.

püfffneki Creative Commons License 2016.05.17 0 0 43986

Lehet hogy én is rosszat teszek.

A kisrigó, akiről a múltkor írtam, már egészen házias lett.

Gyakran előjön a bokrok közül, és 1x adtam neki játékosan 1 falat töpörtyűt. Mikor láttam, hogy bírkózik vele, élvezet volt nézni, azóta  ha látom mindig potyogtatok 1 falatot.

 

Ártok neki?

 

corvi01 Creative Commons License 2016.05.17 0 1 43985

Kenőmájas, kutyakaja nem nekik való! Finomra reszelt répa, túró, főt tojás, szárított fehér hal (porrá aprítva), dió-pép, pici méz,..ezenkívül sok apró rovar(!), jobb híján lisztkukac.

Előzmény: janijani (43982)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.16 0 0 43984

Köszönet néktek  - az ő nevükben is...

Előzmény: janijani (43982)
janijani Creative Commons License 2016.05.16 0 0 43983

tefellel = tejfellel

Előzmény: janijani (43982)
janijani Creative Commons License 2016.05.16 0 0 43982

Megint van 5 kis cinkénk. Idefészkeltek a spájz szellőzőnyílásába és ezekben a hideg esős napokban magukra hagyták őket a szülők. Hét fióka volt, de egy kiesett a betonra és elpusztult, egyet a kutyánk kapott el, de kettőt megtaláltam a lépcsőn kuporogtak. Ezután a másik hármat is kiszedtem és neveljük őket.

Porrátört száraz kutyakaját megkevertem kenőmájassal, főtt tojással és tefellel. Ezzel etetjük őket, és szemcseppentővel kapnak vizet.

Előzmény: janijani (34848)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.05.14 0 0 43981

Köszönöm!

Annyira szépek, hogy még a mi szegényes választékunkat is magasan verik szépségben.

(azért a kis haltolvaj sem kutya és a bóbitás is a kedvencünk - mindenkit szeretünk! :)

Előzmény: mepisz (43977)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.05.14 0 0 43980

Míg el nem felejtem!

Hétvégére nálam a GEO májusi száma olvasásra (könyvtári!).

Hatalmas, szép, érdekes, színes cikk van benne a gyurgyalagokról!

(és hát a rokonok, szalakóta, jégmadár, búbos banka - csupa csoda!)

A családunk nagyon kötődik hozzájuk, a "repülő ékkövekhez", a bankához, a téli tavon, vagy a Kis-Balatonon megcsodált jégmadárhoz.

A szalakóta is bejöhetne a képbe!

Köszönet Dr. Fuisz Tibor Istvánnak, a cikk szerzőjének, a gyurgyalagok szerelmesének!!!

Előzmény: s-ombre-ro (43979)
s-ombre-ro Creative Commons License 2016.05.14 0 0 43979

Nagyon sajnálom!

Kicsit délebbre vagyunk, ámbár az a zsongás, amit már majdnem megszoktunk, nálunk is tünedezik.

A kertbe (birtokra) sem lehet kimenni. Nem is érdemes.

Pedig legalább permeteznem kéne!

Kímélő módon.

Nálunk minden rendű és fajtájú élőlény mindig otthon van.

Méhész szomszédom sem panaszkodik.

Késő délután, este permetezek, nagyon szelektíven!

Előzmény: Nobody1 (43974)
corvi01 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 43978

Egy ilyen aljas tettet nem kisebbít az, hogy kóborló vagy nem kóborló példány, vagy az, hogy meg volt e a többi gólya fiókástul, mert aki(k) ezt elkövették, ezen dolgok vajmi kevésbé érdekelték őket! A büntetésnek példa értékűnek kellene lennie!!!

Előzmény: Nobody1 (43972)
mepisz Creative Commons License 2016.05.13 0 3 43977

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!