Keresés

Részletes keresés

dithke_ Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9232
Ez rossz vicc, nekem pusztult el kutyám méregtől, nem kivánom senkinek, hogy ezt az érzést átélje, még a szomszédomnak sem, pedig őt igazán utálom, az állat nem tehet semmiről, igen az én kutyáim is csinálnak kárt, na és együtt kell élni, nehezen fér össze két kan kutya és a kert, de lehet alkalmazkodni, sőt muszáj.
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9231
Neharagudj de nékem a méreg nagyon bejött, igaz hogy drasztikus megoldás de roppant hatásosnak bizonyult.
Azért tudomásul kell veni hogy az állatok vannak értünk és nem fordítva.
Ma reggel vágtunk egy disznó,igaz elakart menni Hágába de vesztére utolértük.
Zárjuk ezt a végetnem érő vitát ,majd a szakkiállításon fojtatjuk.
Előzmény: premium (9228)
Droopy Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9230
A macsekverziot egy ismerosom tesztelte telen a nyaralonal. a honyomokbol itelve kb 6 m sugaru korben garantalt :)
Előzmény: premium (9228)
agicza Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9229
Kívánok neked hasonló kaliberű szomszédokat, mint te vagy... :-((((((((((((
Előzmény: Törölt nick (9226)
premium Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9228
Hali!

KUTYÁT NEM MÉRGEZÜNK MEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha a gazdája hülye, arról nem a kutya tehet...

Viszont lehet nevelni.. Igaz, pénzbe kerül.. Lehet kapni a Conrad Shop-ban ( www.conrad.hu ) ultrahangos, mozgásérzékelős kutyariasztót. Ez úgy működik, mint egy mozgásérzékelős lámpa, csak nem világít, hanem sípol, de csak a kutya, macska meg egyebek hallják. Így azt odabiggyeszted, ha jön a kutya, ordít, az fáj neki, és megtanulja, hogy nem megyek oda.. A villanypásztor nem jó, mert a gyerek, vendég, egyebek is láthatják kárát.... De a kártalanítást nem hagynám ki... Valahol olvastam azt is, hogy van valami kutyaelleni bűz, amitől a kutyák megőrülnek, és menekülnek.. esetleg ennek kellene utánnajárni.. Sajna már nem emléxem, hoggy hol olvastam...

Üdv:Premium
Előzmény: morchee (9225)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9227
igen lesz vízesés mostanában fogom kialakítani
Előzmény: compó (9215)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9226
Elösször a szomszédot megkérném hogy kártalanitson amennyiben nem hajlandó gondolkodás nélkül megmérgezném a kutyáját,ez a módszer bevált a szomszédomnál,azóta sem köszönünk egymásnak viszont a kutyája meg van kötve.
Előzmény: morchee (9225)
morchee Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9225

Sziasztok! Tavaly épített tavacskám a kutyák a teljesen szétdúlták, az összes növényem odavan, fólia kihasítva. Tavaly körbekerítettük, de most a szomszéd kutyája felmászott a kerítésen, és szét is szedte. Eléggé kétségbe vagyok esve, mert az anyagi káron túl a szép növényeket is kivégezték, amit külön sajnálok. Nem tudom, mit tegyek, mert úgy látom, a sima kerítés nem használ, a kedves szomszéd meg annyira hülye, hogy rajta aztán nem fog múlni, mikor jön be megint a kutyája, aki a mi 180-as kerítésünkön vígan bemászik. A tavat nem szívesen számolnám fel, de tekintve, hogy ennek még a rendbehozása is  olyan érvágás anyagilag, hogy meggondolandó mi legyen. Az anyagiakon túl, hát nem tudom, ki kertészlelkű közületek, de aki igen, el tudja képzelni, milyen érzés a szétszagatott növények látványa.  Ez volt a mai meglepetés, vásárlásból hazatérve...Ennél nagyobb kerítést a tó köré nem szeretnék, egyrészt az a kutya mindenhol átmászik, másrészt ronda.  A mostani a mi kutyánk ellen elég volt, de ezt a másikat már nem tartja vissza.

Szal, nem tudom, mit tehetnék, nincs valami ötletetek, vagy tapasztalata valakinek?

Villanypásztorra is gondoltam, de annak meg a telepítésről, hatásfokáról semmit nem tudok, de még esztétikailag az összes ötletem közüll ez tűnik elfogadhatónak.

Nem nagyon találtam a neten semmit róla. Viszont teljesen vaktában nem állnék neki, már csak anyagi okokból sem.

Mostan nagyon le vagyok törve. Férfinépség persze azt mondja, " megmondtam, hogy nem kell ide tó..." meg " hát nem tudom, micsinájjunk.."

Jajj, hát segítség!! Minden ötletet szívesen fogadok!

compó Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9224
Lassan nagyobb sziget kell.
Előzmény: Fürtöske (9195)
compó Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9223
Arra sem jöttem rá, hogy béka. Nagyon jó felvétel, most már én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen fajta lehet. Tündéri!
Előzmény: Andreas (9182)
éber Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9222
még 1 ideig kornyikálnak......a szomszédoknak pedig hivatkoz a természet rendjére +a törvényre:))))))))
Előzmény: dithke_ (9221)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9221

Csupán még egy érdekelne, hogy meddig fognak brekkegni, mivel a tavunkra néz a hálószoba ablakunk, és az összes szomszéd hálószobája is, nem semmi egy kemény hangú éjszaka után a szomszédok szemébe néznem. :(((

Voltam nyáron vizparti vikendházban, ott már hajnalban felébredtem amit a békát ott rendeztek, hát nem szeretném ezt hallgatni itthon is.

De elmondanám, valamelyik már most is nyomja:((

Kiskertész Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9220
Ne aggódj! Csak annyian maradnak, amennyit elbír a tó. A békák tudják, hogy hányan lehetnek.
Előzmény: dithke_ (9219)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9219

Ez remek, és akkor, mennyire számithatok? lehet többen lesznek mint a halaim?

:))))

Előzmény: éber (9217)
Kiskertész Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9218

guess! Igazad volt, ezek a békák tényleg nem azok. De megvannak a tavalyiak is, csak átköltöztek a fiam tavacskájába. Valószinüleg akkor, amikor megjelentek a varangyok, mert előtte még láttam, illetve szinte csak hallottam őket csobbanni. Nagyon félénkek. Nem úgy, mint a varangyok. De azokból most már csak egy van,  mert a nőstény, miután lerakta a petéit, elment, a másik hím meg valószinüleg átköltözött a szomszédba. Ez azért aggaszt egy kicsit, mert ő tavaly is szétszedte a müanyag tavát, meg a leásott fürdőkádat, hogy megtalálja azt a "dög" békát, amelyik nem hagyja aludni. Akkor nem sikerült, de az ideiek nagyon szelídek. Féltem tőle őket. Az ittmaradt fiú viszont megint nekem udvarol, de a multkori hűtlensége miatt már nem dobok neki csókot:)))

 

 

éber Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9217
nem akarlak ijeszgetni.......de KECSKEBÉKA( tavak állandó lakója. nem valami átutazó)
Előzmény: dithke_ (9216)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9216

Tudod az az érdekes hogy eddig, soha a régebbi tavakba nem mászott bele, mióta ilyen sekélyre csináltuk, azóta még szinte a fagyos vizbe is képes belemenni, nyáron ha a padon ülünk, és beszélgettünk, akkor ő vizfürdőtt vesz, vagy épp áztatja a segét.

Hát elöször nem örültem, de hát, most mi baja lesz, semmi, jól megférnek halak, kutyák a vizben, akkor mi a baj?:))))

Csak utána nem örülünk, mikor vizes pofáját dugja oda, és megrázza magát, de még ez is hangulatos, pláne a nyári nagy melegben még jól is esik.

De a békámra nem jött semmi vélemény, hogy milyen???

Tudja valaki? Igazából még mindig az érdekel, vajon ez olyan fajta, aki nálam fog örök életre letelepedni?

Előzmény: compó (9214)
compó Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9215
Szépen alakul. Lesz vízesés is? Jól mutatna (csak ötlet).
Előzmény: Törölt nick (9209)
compó Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9214
Te, ha a kuvaszom is elrontod!!!
Előzmény: dithke_ (9185)
compó Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9213

Szia Dithke!

Mielőtt ilyen képet felteszel mint a második, kéretik figyelmeztetést küldeni, hogy időben eltakarjam a farkasom szemét. Már látom a szomorú sorsomat, hogy nekem is sikerül hasonló meghitt pillanatot megörökítenem. Bocs, hogy nem a halaidad dícsérem (gyönyörűek) de a kutyád pont olyan szép mint az enyém és legalább annyira szereti a vizet. Tavasszal a zajló jégtáblákon egyensúlyozott, mi lesz nyáron a hőségben?

Üdv: compó

Előzmény: dithke_ (9177)
compó Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9212

Szia Mucu30!

Köszi a képeket. Szép emlékeket ébresztett bennem. Szinte pontosan egy éve én is itt tartottam, csak a szegélyt nem ilyen profin alakítottam ki. Ősszel kezdhettem újra a szélezést és ez talán nem fog megereszkedni. A Tied is teljes napon van?

Üdv: compó

Előzmény: Törölt nick (9169)
éber Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9211

Dzsumbujosabb........elnézést mindenkitöl!!!!!!

éber Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9210

sziasztok!!

 

Quess.who!

 

Milyen nagyon gyorsan növö fát ,bokrot....akármit tudnál ajánlani tó mellé?

Igazából takarásnak lenne, hogy minél dzsumbujossab legyen a tó környéke!

                   

                                                     köszi

 

                             

Előzmény: -guess.who- (9200)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9209
Az eső ellenére körbe köveztem.
Mostmár növények után kell szaladgálnom.
dithke_ Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9208

 

 

    Tettem fel friss képeket, a tóról, meg van a békám is az egyik, hurrá, hogy örülök  neki:)))

 

  jönnek, amint meglátnak.:)))

 

 Nagyon aranyosak mi:))))  Tudja valaki milyen béka?

 

 Kicsit kopár még a tó, de remélem nem sokáig:)))
zsupla Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9207

Én egy vizitúrákhoz használt hordóból készítettem, alul zeolit, felette faszén, azon durva szivacs, azon mosogató dörzsikék. Elég ronda, takarni kell, de jól működik. Tavaj az alsó réteget beoltottam baktériumokkal, de akkor nem szaban piszkálni azt a réteget.

Idén van egy új, erősebb szivattyúm, az előző 2 évig ment télen nyáron.

Előzmény: dithke_ (9201)
zsupla Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9206
Én 5000 l-re 20 dkg-ot tettem (lehetne fél kilót is) feloldva, és csak akkor ismételtem amikor véletlenül elfolyt a víz.
Előzmény: dithke_ (9203)
zsupla Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9205
Igen, illetve nem. Én a 9184-es képről beszéltem
Előzmény: -guess.who- (9200)
hasand Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9204
Szóval Te rendelted az esöt.
Előzmény: Törölt nick (9193)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.15 0 0 9203

Jó jó értem, de mégis mennyi sót? egy kanál? vagy kettő?

kb. ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!