Keresés

Részletes keresés

canary1 Creative Commons License 2002.07.04 0 0 187
Csaó Plimpin!

Bocsi, ha rosszul írtam volna a nevedet. Holnapra megtudom a kalitkakészítő fószer címét, telefonszámát, s majd belököm ide.

Üdv:

canary1

plimplin Creative Commons License 2002.07.03 0 0 186
Nincs véletlenül valakinek közületek Diszmadár Magazinja? Egy régebbi számból az apróhirdetésekből volna szükségem egy emberkének a telefonszámára és / vagy cimére, aki ketrec (kalitka)-készitéssel foglalkozik. Állitólag Szigetcsépen lakik, és Kiss Zoltánnak hivják, de semmi közelebbit nem tudok róla. Viszonylag elérhető áron készit kalitkákat és ketreceket kisállatok számára, és utánvéttel postán elküldi.
Mike76 Creative Commons License 2002.06.28 0 0 185
Ha jól emlékszem, a Rekordok Könyve szerint a világ legidősebb hullámos papagája 28 évet élt meg.
Előzmény: Karl May (184)
Karl May Creative Commons License 2002.06.28 0 0 184
Végül nem változtattam semmin, de mégis megoldódott a probléma. Arra tippelek, hogy a párás idő lehetett az oka...

Most már tényleg nem tudom, hogy meddig élhet egy hullámos papagáj, mert én azt olvastam, hogy akár húsz évig is khúzhatja. Ez hülyeség?
HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.06.18 0 0 183
Jó fejek az nem vitás de miért utálják így egymást?
Előzmény: plimplin (180)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.06.18 0 0 182
Kösz az ötletet.
Előzmény: pisti69 (179)
lkatika Creative Commons License 2002.06.18 0 0 181
Sziasztok,

nagyon mgörültem ennek a fórumnak, végig is olvastam mindent! Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra a Kis-Sándorral kapcsolatban Én februárban kaptam ajándékba, kicsit átverték a kedvesemet a kereskedésben, mert Ő egy baratságos, szelíd madarat szeretett volna, de információim szerint (főként a parrotsland-ról származnak) a Kissanyik tulajdonságai éppen a fentiekkel ellentétesek. Bár már a kalitkában kezemből elfogadja az almát, de kb. ez minden, és soxszor nagyon rikácsol, mert megijed (főleg a gyerkőcöktől). Régen volt egy hullámosom, aki naygon szelíd volt, mindig ott totyogott körülöttem... nem tudom a Sanyikánkkal meddig lehet eljutni, de az biztos, hogy iszonyú türelem kell. Várom hozzászólásaitokat!
üdv

plimplin Creative Commons License 2002.06.18 0 0 180
Karl May: Szerintem hagyd el nyugodtan a kajájából a zabot. Lehet, hogy esetleg egy éppen emiatt fellépő öregkori emésztési zavar miatt "illatosabb" az ürüléke, mint eddig. Persze, betegség is lehet, mivel irtad, hogy nem is nagyon eszi meg (lehet, hogy szerencsére).
Most megnéztem az "Én és a madaraim" c. könyvet, ott 7 év átlagéletkort ir a hullámos papagájnak. Eszerint 11 év az olyan, mint ha egy ember 110-120 éves lenne. Mit mondjak- ez nem semmi!
HUNTERKILLER: Örülök, hogy használ a természetes csőrkurtitó módszer! Jó fejek lehetnek...
Előzmény: Karl May (176)
pisti69 Creative Commons License 2002.06.18 0 0 179
Nem tudom milyen ötlet, de én szereznék alá valahonnan egy rendes tojást. Hátha bejön!
Előzmény: HUNTERKILLER (178)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.06.17 0 0 178
Köszönöm a gyümölcsfaágas tippet bejőtt.A két fafaragóművész annyi forgácsot termel mint egy asztalosüzem. :-)

Más: Az Alba nevü tojóm rendületlenül tojik tojásokat és buzgón költ viszont mivel megtermékenyítés nem következett be terméketlenek a tolyások.
Mit tegyek kiszedjem alóla a tolyásokat igy kb másfél hétig lenyugszik vagy hagyjam?
Régebben másfél hónapot képes volt a tolyásain ülni.

Előzmény: plimplin (162)
rinpocse Creative Commons License 2002.06.14 0 0 177
Probald meg a kalitkat forro vizzel kimosni. Esetleg Domestost is tegyel a forro vizbe. Persze az eteto es itato edenyeket is forrazd ki.
Az emesztesi gondokat valoszinu eszreveszed az urulek allapotan. Az ottani rendellenessegek is okai lehetnek a szagnak.Probalj meg par napig kamilla teat itatni vele.
Ha eddig nem szokott napkozben aludni akkor erdemes lenne megmutatni a madarat egy allatorvosnak. Sajnos 11 evesen mar fenn all a veszelye, hogy utlevel nelkul indul Osloba:(
Előzmény: Karl May (176)
Karl May Creative Commons License 2002.06.13 0 0 176
Nekem csak egy sima hullámos papagájom van, igaz már tizenegy éves.

Eddig egész jól megvoltunk együtt, de most hirtelen elviselhetetlenné vált. Hiába takarítom mindig nagyon büdös a kalitkája, nem tudjátok mitől lehet?

Eddig általában vörös kölest és sárga kölest evett, most elég sok zabot is kap, de nem eszi meg, csak kiszórja. Lehet, hogy annak van elviselhetetlen szaga?

Ha nappal is úgy tesz a madár, mntha aludna, akkor az az öregség jele, vagy beteg?

enzsole Creative Commons License 2002.05.28 0 0 175

Sziasztok! Énekes papagájt tart valaki itt?
thw Creative Commons License 2002.05.24 0 0 174
A nagybatyamnak ket beoja is van, fantasztikus madar, de csak fioka koraban tud hangutanzast tanulni, fenotten nem, viszont amit addig megtanult, megjegyzi. Ha kell vkinek segitseg h hol lehet szerezni, szoljon.
Előzmény: plimplin (170)
thw Creative Commons License 2002.05.24 0 0 173
Sziasztok!

Nagy meretu es okos (jo hangutanzo kepessegu), kezen nevelt papagajfiokat keresek, tud vki segiteni?

minimal Creative Commons License 2002.05.19 0 0 172
Nekünk is volt egy NagySanyink, csak sajnos elszökött.

Rendkívüli egyénisége volt. Sok szót megtanult, és némelyekkel kommunikált (pl:inni kért). Nem kézzel nevelt volt, tehát nem lehetett simogatni. A kézzel szemben félénk volt (meg a gyerekekkel), szóval valószínűleg megjárt elöttünk egy idióta/felelőtlen családot... a nyugtalansága volt a fő oka, hogy elvesztettük.

Nagyon okos, aranyos madár, de csak akkor vegyél, ha párban tudod tartani, vagy ha szinte egész nap van mellette valaki... rendkívül igényli a társaságot.

üdv

Előzmény: Szabcsee (160)
Szabcsee Creative Commons License 2002.05.14 0 0 171
Szia! Köszönöm a segítséged, az nagyon soká lesz. :(
Előzmény: plimplin (170)
plimplin Creative Commons License 2002.05.13 0 0 170
Szabcsee: A beó külsőre kicsit a feketerigóhoz hasonlit, de nagyobb, erőteljesebb meg szinesebb. Nagyon tehetséges hangutánzó - sokak szerint a legjobb -, de a papagáj kétségtelenül okosabb. Gyümölcsöt meg lágyeleséget eszik, de az esetleg mellétett kisebb madarakat is megeheti. (A lágyevők sokat szemetelnek az ételükkel, meg sokat kiszórnak az etetőből.) Kb. 8 évig él. (Egyszer a debreceni Piac-utcai állatkereskedésben láttam élőben, egyszer meg az Agráron a madárkiállitáson, szintén Debrecenben.)
Az állatbörzék időpontjai és helyei a "Kistermelők Lapjában" vannak. (Hajdúszoboszlón legközelebb október 5-én lesz kiállitással egybekötve kisállatbörze.)

Előzmény: Szabcsee (167)
biki Creative Commons License 2002.05.11 0 0 169
Sziasztok!!
kb 15 éve midig volt valamilyen madárkánk. Volt hullámos papagájunk, de elrepültek. Aztán 8 éve a barátnőm nekünk adta a nimfáját. Nem sokat foglalkoztak vele. Nem evett semmi zöldséget, gyümölcsöt. Ez azért lehetett mert kiskorában nem kapott? Viszont kekszeket imádott enni. Albert keksz volt a kedvence. Szegény 1,5 hónpja elpusztult. Mondanom sem kell, nagyon megsirattuk. napra később egy ismerőstől kaptunk egy ninfa párt. Nagyon aranyosak, de mi mindig a régit keressük bennük. Vajon mikor fog ez az érzés elmúlni?
zsuzsa Creative Commons License 2002.05.10 0 0 168
Kézzel neveltem a Nagy Sándoraimat. Tavaly juniusban hoztam el őket a tenyésztőtől 5 hetesen. Akkor még alig volt tolluk. Lehet kapni speciális fióka-tápokat és fecskendővel vagy ksikanállal etetni kb félnaponta. Szerncsére nem kell olyan gyakran, mint a rovarevőket. Hetekbe telik mire megtanulnak pl rudon ülni, aztán lassanként repülni. Kb akkortájt lehet áttenni őket kartondobozbol a kalitkába.
kb 20 ezerért vidéken kapni fiokat.Fontos, hogy friss, nem lejárt szavatosságu fiokatápot vegyél. A tenyésztők néha a saját kutyulmányaikra esküsznek, de egy ilyen viszonylag drága madárral én nem kockáztatnék. A kézzel nevelés eredményeképp nem fog kimondottan félni a kéztől. Persze ha valami furát, idegent látnak, akkor megijednek és akkor is csipnek, ha dühösek pl nem akarnak visszamenni a kalitkába.
Rengeteget rágnak, nagyon szeszélyesek, pirkadatkor néha elviselhetetlenül rikácsolnak. A nimfapapagjos topic-tul.képp a Nagysanyikról szól.
Szabcsee Creative Commons License 2002.05.10 0 0 167
Köszönöm szépen a segítséget. Mond nektek valamit az a név hogy Beo? Állitólag egy madár és ilyen fajta volt valamelyik nap a Fábry showban (Pepe és Oszkár). Nagyon korrektül beszélt, de nem túl intelligensen viselkedett. Tudnátok mondani róla valamit?

Köszi: Szabi

Ui.: Honnan lehet infot szerezni ezekről az állatbörzékről? Hogy mikor és hol vannak?

plimplin Creative Commons License 2002.05.06 0 0 166
Szabcsee: Hétvégén voltam Hajdúszoboszlón az állatbörzén (árultam a tengerimalacaimat). Egy olyan fiatalember volt mellettem, aki papagájokkal foglalkozik. Eszembe jutottál, s rákérdeztem, rögtön ajánlott egy debreceni Nagysándor-tenyésztőt. Ime:
Biri Sándor
Debrecen, Balaton u. 39. (a 7-es busz egyik megállójához van nagyon közel).
A kézzel nevelt papagáj esetében a papagáj van egyedül? Ez esetben biztos nagyon szelid lesz, ha sokat foglalkozol vele, szinte le sem tudod majd rázni magadról. (Saját tapasztalataim nincsenek, de volt, aki ilyeneket irt. Fogalmam sincs, hogy a gyakorlott tartók miért nem irnak, hiszen nekem kb. másfél éve van csak egy hullámos papagájom.)
Előzmény: Szabcsee (160)
Szabcsee Creative Commons License 2002.04.24 0 0 165

Hi!

Bocsi hogy nem jelentkeztem. Köszönöm a sok segítséget. Érdekelne az hogy egyedül mennyire lehet boldogulni egy kézzel nevelt papagájjal, bár gondolom ez egyed függő is.

HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.04.24 0 0 164
Ok kösz a tippet kipróbálom!
Majd írok jelentést róla!
Előzmény: plimplin (150)
pisti69 Creative Commons License 2002.04.24 0 0 163
Sziasztok!
Hol lehet megtudni a madarak árait. Pl. egy Pennant kb. mennyibe kerül. No meg a többi is érdekel.
Köszi!
plimplin Creative Commons License 2002.04.05 0 0 162
A Parrotlandon (www.parrotland.hu, vagy valami ilyesmi) lehet tenyésztőcimeket találni. Hogy konkrétan debreceni van-e, azt nem tudom, de hajdúsági biztos.
Jó múltkoriban a Hajdú Apróban is hirdettek Nagysándor párt eladót (a Tócósban -magyarázat a nemdebrecenieknek: ez egy elég nagy lakótelep), és viszonylag nem is drágán. Tavaly és most ősszel volt madárkiállitás az Agráron, a tavalyin rengeteg papagáj volt, az idén főleg diszbaromfik, de azért volt pl. egy nagyon szép Nagysanyi pár is, és biztos lesz majd ősszel megint. El lehet jönni, s beszédbe lehet elegyedni a tulajdonossal (kiállitóval is), aki biztos szivesen ad majd szintén tenyésztőcimet. Persze, ez utóbbival őszig várni kell.
Lehet, hogy a Parrotlandos a leggyorsabb. (Ez magyar nyelvű, ne tévesszen meg az angol elnevezés.)
A szintén debreceni Plimplin
Előzmény: Szabcsee (160)
ktibor Creative Commons License 2002.04.04 0 0 161
Örömmel :-)

Alex nem kézzel nevelt madár, ezért idegenekkel még a mai napig is bizalmatlan. Amikor Lizát megvettük - aki viszont kézzel nevelt, ezért sokkal gátlástalanabb - Alex is sokkal gyorsabban szelidült tovább.
Jelenleg a párosodást próbálják - 2 évesek a madarak -, de még nincs konkrét eredmény. Liza egyáltalán nem félénk, sőt, az utóbbi időben kimondottan agresszív lett. én ezt a költési időszaknak tulajdonítom. Van úgy, hogy az ujjal közeledésre odakap. Sőt, egy ízben még az orromat is 'megharapta'!. Ő egyértelműen a feleségemet preferálja. Egyébként - ha "normális" - soha nem csíp.
Alex néha erősebben fogja a csőrébe különböző testrészeinket :o), de sokkal kiegyensúlyozottabb, és jelenleg jobban keresi Lizánál a társaságunkat.
Imádnak fürdeni. Kb. kéthetente efy kisebb lavórt rendszeresítek a kalitka tetejére, langyos vízzel - ezt imádják.
Enni elsősorban a napraforgó magját (=szotyi) eszik. Emellett szemes kukoricát, répát, almát kapnak rendszeresen. Ja, és én rágcsáló-eledelt is adok nekik - ebben sokféle mag van, meg egy zöld hengeres préselmény, aminek viszont a többségét próbálom kidobálni.
Imádnak rágcsálni - főleg Alex! Vettem nekik két hintát - ezeket elég hamar szétforgácsolták, miként a partvisnyélből szelt háromszori pótlást is. Azóta _ásónyelet_ veszek - ez vastagabb és erős. A vastagság azért fontos, mert olyan rúd kell alájuk, amit kb. félig érnek át - különben nem kopik a karmuk.
Alapjában véve nagyon barátságosak - számtalanszor vállunkra/karunkra repülnek. És rettenetesen kiváncsiak - ha valamit a kezedbe veszel, néhány másodperc múlva már ott vannak, és próbálják megkaparintani. Jajj a tollaknak, fésűnek, stb.
Reggelente általában velem jönnek a fördőszobába, úgy borotválkozom és mosok fogat, hogy a két "ellenőr" a vállamon.
Napkeltével elkezdenek hangoskodni - ezért a szobában, ahol a kalitkájuk van, próbálunk minél sötétebbet csinálni. Amint megszólalnak, még a félhomályban kapnak almát/répát, hogy hagyjanak bennünket aludni.
Nagyon jó a hallásuk. Ha ilyenkor mozgolódunk, máris hangoskodnak.
Alex két szót tanult meg: "Apa" (kisebbik fiamtól), illetve azt, hogy "helló" (ezt rajtam kívül mindenki hallotta már tőle). De mióta ketten vannak, nincs rákényszerítve az effajta kommunikációra. (Szerintem rég rossz, ha valaki azért vesz madarat, mert az beszél - höhö... )

Hát ennyi, egyszuszra... Konkrétan mire vagy még kiváncsi, Szabcsee?

Előzmény: Szabcsee (160)
Szabcsee Creative Commons License 2002.04.04 0 0 160
Kérlek mesélj még a Nagy Sanyiról. Mennyire barátságos, mennyire lehet magunkhoz szoktatni? Megtanítható jól beszélni? Mennyi az ára? Milyen kalitka kell neki ami nem túl nagy, de már jól érzi benne magát (úgy hogy nagyobbrészt szabadon lenne)? Vannak erre debreceni tenyésztők, tulajdonosok?

Köszi: Szabcsee

Előzmény: ktibor (159)
ktibor Creative Commons License 2002.04.04 0 0 159
Szia Pisti,
én csak a nagysándorról tudok véleményt mondani:
Tarthatod egyedül, de legyen emberi társasága a nap nagyobbik részében. (Nálunk kb. napi 6 órát van egyedül). Mi 3 havi egykén tartás után vettünk Alexnek párt - úgy éreztük, hosszú lenne neki az a 30 év pár nélkül...
Reggel, napkeltekor hangos (mint szinte minden madár), és mindent megrág, amit elér. Bizony, másfél év alatt sok fogyott az ablakkeretekből...
Kimondottan intelligens madár - pl. ki tudja nyitni a kalitkáját!
Előzmény: pisti69 (158)
pisti69 Creative Commons License 2002.04.04 0 0 158
Sziasztok!
Az íratlan szabálynak megfelelően végigolvastam a topicot, de mégis lenne kérdésem.
Papagájvásárlás előtt állok. Négy alternatívám van:
1.Nagy Sándor egyedül
2.Hegyi egyedül
3.Hegyi párban
4.Nagy Sándor meg mellette akár külön kalitban egy Nimfa
Azért ezek a variációk, mert a pénztárcám ennyit enged. Az egyedüli madarakkal vagyok dilemmában mert ha ketten vannak nem beszélnek, egyedül meg bánatosak.
Hát ehhez kellene tanács. A kalit nem gond azt én csinálom magamnak (vagyis a madaraknak).
Köszi ha befogadtok és elláttok okosságokkal!
Előzmény: Brutalis Harmonia (157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!