Keresés

Részletes keresés

Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9262
He-he rájöttem...

A személyes beállításokban UBB kódra kell állítani.





Az én halaim, ilyen tenyérbemászóak :) és nem azért, mert apatikusak !
Előzmény: Van der Graaf (9261)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9261
Előzmény: ZsuR (9256)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9260
[image1] "C:utilképekCsaládi képek
Előzmény: ZsuR (9257)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9259
[image1][image2] Mindent úgy csináltam eddig is, mint ahogy írtad. Lent látszik a kép,de beszúrva, és elküldve, csak a fenti kódok látszanak....pedig sok képem lenne :(
Előzmény: ZsuR (9256)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9258
kérdezném tőletek hogy a kertészeti kiállításon tényleg olcsóbbak a tavi növények,nemtudom hogy meg éri e békés megyéböl felutazni.
ZsuR Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9257
Es ugyeskedj - szeretnem latni mi van a tavadban! :))
Előzmény: Van der Graaf (9255)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9256
Azt, hogy te mit nem csinalsz jol nem tudom - de azt hogy en hogy csinalom jol el tudom mondani neked :))

A kepednek a computereden kell lennie (valahol).
"choose file" - kivalasztod es feltoltod.
utana a kep melletti "beszur" es megjelenik az "[image1]" a szoveges resznel.

Letesztelheted a "megnez"-zel, ha latod a kepet OK, ha nem elorol az egesz.
Előzmény: Van der Graaf (9255)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9255
[image1] Áruld el kérlek mit nem csinálok jól ? Kép helyett ezt az image1 kódot illeszti nekem be ... Ha meg át próbálok váltani kód módban, azt írja ki, hogy nincs ilyen lap ... Az én tavacskámban nem csak béka, hanem tarajos göte is megjelent. Ezt szerettem volna fotóval dokumentálni...
Előzmény: ZsuR (9254)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9254
Tegnap kicsit totisztitottam: a locsolo eros vizsugaraval "lemostam" a kavicsokrol a maszatot, bele a to kozepe fele. A halak nagyon orultek neki, valami kajafele lehetett nekik a maszat kozott.

Szepen nonek a viragok a toban - rengeteg a vizirozsa levele - es ugy nez ki a to kornyeken is nagy a novekedes. A bekak napoznak, legyeznek, szunyogoznak.
gardener girl Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9253

Szia!

 

Az adatokat a Tódoktor című könyvben olvastam én is, azt írja, hogy ez még csak a nitrittartalom mérgező hatásának csökkentésére szolgáló koncentráció, ha ennél több szükséges, akkor a tavon kívül kell a halakat töményebb koncentrációjú sóoldatba helyezni, amely teljesen helyrehozza őket!

Ha soknak tartjátok a mennyiséget, lehet kevesebbel próbálkozni!A mi tavunk cc. 4m3-es, és 1/2 kg sótól teljesen felélénkültek a halak, viszont nekik nem volt semmi bajuk, csak egy picit nitrites volt a víz...

 

szia

 

Előzmény: Van der Graaf (9252)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9252
nem sok az ? Az én 10.000 literes tavacskámhoz ezek szerint 30 kg só kellene ? Soknak tünik.... [image1]
Előzmény: gardener girl (9251)
gardener girl Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9251

Szia oldmp!

 

 

Csinálj a tavadban nitrit tesztet, és ha magas,akkor, de tulajdonképpen minden szempontból előnyös, ha jódmentes konyhasót teszel a tóba.3g/L (számold ki a tavad térfogatát, és ahhoz mérten tegyél bele sóoldatot!- persze ne beleszórd a sót, hanem a tó vizéből vegyél ki egy locsolókannába, és azzal készísd el az oldatot, majd locsold szét a tóban!- remélhetőleg ettől jobban lesznek!

Remélhetőleg valóban csak a hirtelen hőmérséklet változás viselte meg őket ennyire, és renbe jonnek!

Mindenesetre sok sikert, és jobulást a halaidnak!

 

szia

 

Előzmény: oldmp (9235)
compó Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9250
Köszi, de most úgy sem sikerül. Majd a saját gépemről megpróbálom, pedig felraktam már pár képet.
Előzmény: Andreas (9249)
Andreas Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9249
Á dehogy, csak kiraktam a jelet nehogy elsötétítsenek a szexualitás öncélü és naturális ábrázolásáért :)
Szerintem nem duett lehetett hanem szóló, mivel amelyiknek van párja az csendben van. Elvileg megfelelő nemi arányok és páros számú létszám esetén csend lenne :) Egyébként tegnapelőtt még csak két varangy volt, ma kapásból 15-öt tudok összeszámolni, szóval jelenleg akár 20 is lehet a 6m3-es tóban és folyamatosan érkeznek a Naplás tó irányából. Megy a verekedés is, a hoppon maradtak próbálják lerugdosni a nőstény hátáról a riválist. A szomszédból is hallatszik a hangjuk, pedig ott csak egy negyed négyzetméter felületü kis "lavór" van néhány növénnyel.

Ha nem megy a kép beszúrás, akkor próbáljatok meg átváltani Kód módba.
Előzmény: compó (9240)
compó Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9248
Nekem sem sikerül.
Előzmény: Van der Graaf (9247)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9247
Haltapizás
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9246
Feltöltöttem, de nem tudom, hogyan kell linkelni. Más tárhelyre elhelyezett fotót se tudok ide belinkelni... :( http://www.alvilag.hu/poli/h012.jpg
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9245
próba[image1]
Előzmény: compó (9244)
compó Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9244

Hát veszem észre. Az enyimeknek sem ez volt az első etetés, de ez már ilyesztő. Féltem a kutyáimat, nehogy reggel csak a lerágott csontvázaikat találjam.

Képet (alul), új kép-tallózás (saját gépen), kiválasztod, felirat (ha akarsz), majd feltölt. Ha túl nagy a méret egy kicsit változtadsz rajta és már fenn is van. Remélem érthető volt.

Üdv: compó

Előzmény: Van der Graaf (9243)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9243
Az én halaim is farkaséhesek, de a nitrátok csökkentése érdekében elhatároztam, hogy kevesebb kaját adok nekik. A 16 fok, már igen jó nekik.Az enyéim, már 10 foknál eszegettek... Még nem jöttem rá, hogyan kell képet beilleszteni...nem segít valaki ?
Előzmény: compó (9241)
compó Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9242

Kiváncsi leszek rá, biztos szép lesz.

Az előző hozzászólásod nem láttam, elfelejtettem...................

Üdv: compó

Előzmény: Törölt nick (9227)
compó Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9241

Ma igencsak szégyenben maradtam. Másfél óra alatt 3 halacskát sikerült kifognom (igértem Valakinek néhányat), aztán ők fogtak ki rajtam. Pokoli gyorsak és szabályosan mulattak rajtam. Rájöttek, hogy csak a kicsikre utazom és a nagyok ki-be úszkáltak a hálóba. Még mondja valaki, hogy buta állatok.

Kérdés: mi a csodáért éhesek ennyire a halak? Úgy falnak, mintha még sosem ettek volna. A víz 16 fokos, nem kellene még bágyadtak lenniük? Verekszenek a kajáért. Egy órán keresztül etettem őket és csak nem akartak jóllakni. Létezik, hogy csak a verseny miatt nem akarták abbahagyni?

Ma nekem is előkerült egy béka, csak nem tudtam lefotózni. Ő is csak a hasát fogta a röhögéstől ahogy figyelte a halászati műveleteket.

Itt a tavasz, zöldülni kezdett a vizem.

Üdv Mindenkinek: compó 

compó Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9240

Szia Andreas!

Hú, ez igen. Az ORTT-nél dolgozol egyébként, csak a szabályos bemutatás miatt kérdezem. Elsőre nem ugrott be a dolog, de nagyon jó. Gondolod, hogy az MP3 duett lehetett?

Üdv: compó

ui.: mindenkinek ajánlom a hang letöltését, szuper!

Előzmény: Andreas (9238)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9239
Sokkot kaptak a váltás miatt. Remélem nem öntötted símán be a tóba őket, a benntről hozott vízzel ! A Hömérséglet különbség nem lehet több 1-2 foknál, de még így is megviseli őket, az új vízminőség, a fény stb. Ha egy két nap alatt nem pusztulnak el, túlélik... Jobb kint telelteni őket. Ha nem fagy le teljesen a víz nem lesz semmi bajuk...
Előzmény: oldmp (9235)
Andreas Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9238
Ma végre megnézhettem a tavat világosban is. Azt hiszem megvan a pacsirta, így elsőre nyolclábú zöld varangyra tippelek:
Bufo viridis
Előzmény: compó (9223)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9237
Kolleganom mar evek ota almodik egy torol, de valahogy nem jott ossze neki.

Tegnap - vegre! - elmentem hozza es belerangattuk a gumilepedoket a lukba. Ma, ha idonk engedi beletesszuk a pumpat es a szurot. . .aztan jonnek a kozmetikai dolgok.

Kavics, virag. . .meg ilyesmi. Most azt mondja, nem akar halat - kivancsi leszek meddig lesz ez a velemenye :))

Az elso kepen a maradek szonyegpadlo alatetet hasznaltuk fel (nemreg csereltek szonyegpadlot, megtartottak a tohoz az also reteget) - mindenhova jutott, itt a felkesz allapot van.

Lerangattuk a taligarol a folia csonagot, cibaltuk piciket jobbra-balra - amig megelegedtunk vele.

Elinditottuk a vizet - es en itt hazamentem. Majd atmegyek ma is, megnezem meddig toltotte fel. Beteszuk a pumpat, a szurot a partra - helye: 2 ora - es a nagyja kesz.

Vesz majd kavicsot, mar van neki egy nagyobb kupac szep nagyobb darab folyami ko - oles darabok - aztan jon a kornyezet alakitasa: kicsi ut, jobb oldalon van egy pad, oda meg kell egy odavezeto ut is.
agicza Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9236
"Azt hittem, itt olyan emberek vannak, akik kicsit jobban tisztelik az élőlényeket."

Eddig így is volt. De úgy látszik, a tavaszra való tekintettel kinyitották a diliházakat és a futóbolondok elszabadultak és valahogy itt kötöttek ki, elnézve az elmúlt néhány nap hozzászólásait...
Előzmény: morchee (9233)
oldmp Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9235
Sziasztok!

Most találtam rá erre a topicra, és rögtön egy problémával fordulnék hozzátok! Van nekem egy kis tavam, benne úgy 20 hallal. Mivel nem túl mély a tó, télire mindig beviszem a halakat, 1 akváriumba. 1 hete tettem ki a halacskákat, és ma látom, hogy a halak bágyadtak, lassan úsznak, a víz tetején vannak. És mind "kakál" Télen nem ettek, szinte semmit, csak néha.. (hidegben voltak...) Kérdésem az lenne, hogy mi van velük? Hideg még a víz? Miért nem eszenek?

Olyan lassúak, hogy kézzel meg tudom fogni őket. Megvizsgáltam közelebbről, testi sérülés nincs rajtuk. A kopoltyú is minden példánynál normális, rózsaszín, nincs a bőrükön sem semmi szokatlan.. Csak az, hogy minden hal kakál, és alig mozog..

Mi lehet ez?

Köszönök minden ötletet, megoldást.. Remélem semmi, csak "aklimatizálódnak", de aggódom.

A tó frissen lett újrafóliázva.. A fóliából nem oldódhatott ki semmi, amitől ez mérgezés lenne?
ZsuR Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9234
"Azért tudomásul kell veni hogy az állatok vannak értünk és nem fordítva."

Mar miert lennenek ertunk?

Inkabb ugy mondanam, hogy nekunk van felelossegunk ertuk - es a gyilkossag semmilyen formaban sem megengedheto - sot, buntetetndo.
Előzmény: Törölt nick (9231)
morchee Creative Commons License 2005.04.16 0 0 9233

 

Mucu, szomszéd a nagyon hülye, a kutya nem tehet semmiről, őt inkábbb sajnálom.

Elég rémes dolog, hogy valaki így gondolkodik, már ne is haragudj. Egy állatot nem hibáztathatok azért, mert a gazdája barom. Azt hittem, itt olyan emberek vannak, akik kicsit jobban tisztelik az élőlényeket. Nem lennék a szomszédod , de meg semmidse. Gondolod, itt nyavalyognék, ha az lenne nálam a megoldás, hogy lekardozok mindent és mindenkit, akivel bajom van? Jóég, rosszul vagyok az ilyesmitől. Szerinted ez a normális megoldás?? És ha a szomszéd gyereke nem tetszik??

 

Prémium, kártalanítást én is szeretnék, de ez egy olyan ember ( 27 éves...), akivel nem lehet beszélni, az én férjem meg konfliktuskerülő, s bár én szívesen megverném jól, nem tekinthetek el attól a ténytől, hogy én 52 kiló vagyok, ő meg kb. 80....De azért az lehet, hogy fel fogom jelenteni, hátha azt komolyabban veszi, mint a többszöri kérést.

Köszi a conrados ötletet, megnézem.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!