Keresés

Részletes keresés

doci5360 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 280

 

  Csodálatos part, 28 fokos tenger, a meleget enyhitő kellemes szél. Igaza volt Kolumbusz Kristófnak, hogy a paradicsomot találta meg.

doci5360 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 279

 

 

  Egy kis számvetés az utazáshoz, aki kedvet kap. Természetes, hogy az utazási irodák prospektusaiban novembertől főszezon van, igy minden drágább.

Négy csillagos all inklusive ellátással a szálloda napi 13000 Ft/ fő-től kezdödik. a reális repülőjegy ár Budapest-Punta Cana viszonylatban:170000 Ft-tól, reptéri illeték kb. 70000 Ft. A főidényben -  amint a prospektusokban láttam,-  a légitársaságok 60000 Ft külön illetéket számolnak fel.

  Természetesen külföldi irodától lehet olcsóbban is utazni, kockáztatva az átszálláskor a több órás várakozást, illetve a külföldi reptérig eljutás fáradtságát.Nagyon kényelmes volt, hogy Ferihegyen megkaptuk mind a két gép beszálló kártyáját, illetve, hogy a bőröndünkkel csak Punta Canán találkoztunk. 

  Akinek az utazást szervező cég transzfert nem biztosit, -  egyszerű taxival utazni. A repülőtéren névvel, azonositóval ellátott diszpécser irányitja a taxikat. 25 perces út 25 dollár. A szállodák recepciójánál megtalálható a taxitarifa ( pl. szálloda- repülőtér), ezt a taxisok betartják, de a beszálláskor azért  tisztázni kell. Számlát ne kérjünk, nem is adnak, de nem csapnak be !  

Előzmény: doci5360 (278)
doci5360 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 278

 

 

      Oktober 15 és 25 között csodálatos 10 napot töltöttünk az Occidental Allegro szállodában. Mindenkinek tudom ajánlani, négy csillagos áron legalább öt csillagos ellátás, csodálatos tengerpart, nagyon kedves személyzet.

       Szerencsések voltunk, mert a hirek szerint a Noel trópusi vihar ezen a napon, 25-én érkezett, ebből csak annyit éreztünk, hogy Punta Canán a repülőbe beszálláskor bőrig áztunk. A légi társasággal is szerencsések voltunk, mert Martinairral repültünk, nem az Air France járatával, mert ott késéseket okozott a párizsi sztrájk.

      Megdöbbentett bennünket a Noel pusztitása, a 100 halott.Reméljük mindenki szerencsésen hazaért, vagy hazaér.

      Az a kérésünk, hogy aki a vihar idején ott volt, irja meg, hogyan érintette a szállodákat, és a partot a nagy esőzés, és a szél.

 

     Üdv: doci5360 

SMN Creative Commons License 2007.10.27 0 0 277

Szia!

Mi voltunk ott, igaz nem szilveszterkor. Nov. utolsó és dec. első hetében, az idő teljesen jó volt. Talán egy nap volt zuhis, de hideg akkor sem volt.

A szállodával minden téren meg voltunk elégedve, így szerintem jól választottatok.

A vacsiról. Szerintem biztos nem a homokban tartják. A létesítménynek több étterme van, mi abból kettőt használtunk. Az ebéd mindig a tengerparon lévőben volt, a vacsi pedig a recepció mellettiben. Kaja, pia pazar... mi szem szájnak ingere...

Viszont mindig elvárják a megfelelő öltözetet. Pl. az ebéd hiába a tengerparton, ruha nélkül, vagyis fürdőruciban nem engednek be. Nem kell kiöltözni, de egy ruha, rövidnaci, póló kell és cipő. Egy német csávót pont kiküldtek mellettünk, mert félmeztelenül egy rövidnaciban, papucs nélkül flangált volna épp befelé a strandról.

Vacsinál szintén ki van írva az ajtóra, hogy megfelelő öltözetben. Ami ahogy elnéztem a felhozatalt igen változatos volt. A lenge nyári ruhától a farmerig volt minden, de volt aki kisestélyiben ment vacsizni. Őszintén fogalmam nincs, hogy egy szilveszteri vacsira van-e vmi öltözékelőírás, de ha épp kifogtok egy sznob turnust akkor tuti tele lesz pingvinekkel.... Szerintem tegyetek el egy alkalmi ruhát és majd meglátjátok, hogy a többség, hogy is jelenik meg. ;-)

 

Előzmény: pezi58 (276)
pezi58 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 276

Sziasztok!

Mi dec.26-án megyünk Punta Canara a Grand Palladium Bavaro Resort hotelba. Jön valaki oda? Ha valaki volt már ott szilveszterkor szeretném ha megirná hogy hol van a vacsora az étteremben a kertben vagy a tengerparton? Puerto Platan voltunk már kétszer és az egyik hotelben a tengerparton a homokban volt . Ott senki nem volt kiöltözve. Idöjárással sem voltunk megelégedve, de azt hallottam hogy Punta Canan jó idö van.

Katakica Creative Commons License 2007.10.08 0 0 275
Szia Bokibe!

Október 22-én megyünk Punta Cana-ra, ott pedig az Occidental Allegro Punta Cana Hotelbe. A hotel 4 csillagos, all inclusive ellátással, 15 éjszakára 1000,- euro/fő áron Düsseldorf-i indulással. Az ár minden tartalmaz biztosítások, illetékek, transzferek, idegenvezetés igaz német nyelven. Ha gondolod szívesen segítek bármiben, email címemet úgyis látod. Az iroda különben korrekt, innen intéztünk mindent magyarországról. A hotelnek a holidaycheck.de oldalon néztünk utána, és az alapján döntöttünk ez mellett.
Előzmény: Törölt nick (270)
Lamberd Creative Commons License 2007.10.04 0 0 273
Üdv mindenkinek

Mi Január elején mennénk 2 hétre nászútra, meg mondaná valaki mien akkor az idő arra ?

Lamberd
NoaPearl Creative Commons License 2007.10.03 0 0 272

sziasztok,

mi a naszutunkat toltottuk (szept.10-20) Dominikan, Bayahibe mellett egy 5*-os szallodaban.

Kezdetben aggodtam en is a hurrikan miatt, annal is inkabb, hogy a magyar hirado  indulasunk elott folyamatos hurrikan vonulatokrol adott infot. A tenyek: egy heten keresztul egy-ket kosza felhon kivul semmi sem zavarta meg a szikrazo napsutest. Az utolso 3 nap volt delutanonken borus, es 1x volt tropusi jellegu szakado eso. Semmi tobb. Dominika csodas hely, en mindenkinek ajanlani tudom, nekunk orok elmeny... es minden bizonnyal meg visszamegyunk :)

SzabcsiPro Creative Commons License 2007.10.03 0 0 271

bobike!

 

Nezd meg az angol oldalakat is. 350 ezerert 2 het all inclusive van! pl: www.firstchoice.co.uk

Hurrikan..hat szerintem nem gaz. Mi holnap reggel indulunk. Elegge utanna jartam ezeknek a hurrikanoknak, 2 eve nem volt semmi komoly dominikan, ami nyaralohelyet erintett volna. Ezenkivul a fobb viharok mar elvonultak..

 

Ennek itt tudsz bovebben utanna nezni:

http://hurricane.accuweather.com/hurricane/index.asp?partner=accuweather&traveler=0

Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 270
Kedves Katakica!

Mi is épp október végén szeretnénk menni Dominikára nászútra, Punta Cana-ra terveztük. De engem eléggé riaszt a hurrikán lehetősége. Van erről valami meglátásod (vagy másnak? Ez nem éppen az északi oldal, bár nem is a déli)? Ti pontosan hova mentek? Én kb 350e/főért találtam all inc lehetőséget 7 éjszakára, Amszterdami átszállással. Ti a német irodával mennyiből hozzátok ki? Nem tudnád megadni az iroda elérhetőségét? Szívesen mennénk mi is nem magyar irodával.

Köszi szépen!
Előzmény: Katakica (255)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.09.12 0 0 269

Nagyon koszi a valaszt! :D

 

Előzmény: erika1604 (268)
erika1604 Creative Commons License 2007.09.10 0 0 268

Egy gyors válasz:

 

Kell egy útlevél, ami még minimum 3 hónapig érvényes és egy túristakártya, amit vagy az utazási irodától kapsz, ha nem, egyénileg kell beszerezned. Megkaphatod a Dom. Közt. repülöterein is, 10 US Dollárba kerül és 30 napi tartózkodásra jogosit. Ha tovább akarsz maradni mint turista, akkor kiutazási illetéket kell fizetned a szigetröl való eltávozáskor.

Itt van egy táblázat a kiutazási illetékröl.

(Az US Dollar árfolyama most: 1 US $ = 33 dominikai Peso)

 

Tartózkodási idö / Jelenlegi kiutazási illeték

1-3 hónap                       /  300,00 Pesos

3-9 hónap                       /  500,00 Pesos

9-12 hónap                  /  2.000,00 Pesos

1 - 1 1/2 év                  /  3.500,00 Pesos

1 1/2 - 2 év                  /  4.500,00 Pesos

2 - 2 1/2 év                  /  6.000,00 Pesos

2 1/2 - 3 év                  /  8.000,00 Pesos

3-5 év                        /  12.000,00 Pesos

5 év vagy hosszabb  /  15.000,00 Pesos

 

 

SzabcsiPro Creative Commons License 2007.09.10 0 0 267

Csak egy gyors kerdes:

 

Kell e valami papirt beszerezni, ha Dominikara utazol? Vagy eleg csak szimplan az utlevel?

erika1604 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 266

Igen. Ùgy, hogy elöször egy helyit küldesz oda az árat megkérdezni. A közbiztonság változó. Nagyváros, turistacentrum, strand - ezek veszélyesebbek. Egy kis településen, messze a turizmustól, ahol ismernek téged, biztonságban vagy. Ez az én személyes tapasztalatom.

 

Előzmény: csabesz32 (265)
csabesz32 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 265
Azt hogy tudod kikerülni, hogy a gringóknak szóló árat kapd? Helyi ismerőssel? A közbiztonságról nem írtál, hallottam ilyesztő dolgokat, más meg azt mondja nincs semmi gáz.
Előzmény: erika1604 (264)
erika1604 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 264
Számtalan ingatlanközvetitö van, de nagyon kell vigyázni. Például vannak telkek és ingatlanok, amiket csak a száraz évszakban hirdetnek, mert az esös idöszakban viz alatt áll. Azonkivül ha az ingatlan egy lakóparkban van, bele kell számolni a havi fix költségeket (biztonsági örök, utjavitás, zöldterület karbantartása stb.), ami lakóparkonként különbözö. Azonkivül a "Gringok"-nak ajánlott árak magasabbak, mint a dominikaiaknak ajánlott ár. Pl. egy dominikai tulajdonos (privát eladó) egy ismerösünknek 50 %-kal magasabb vételárat mondott, mint egy dominikai érdeklödönek.
lklara Creative Commons License 2007.08.27 0 0 263

http://dominika.linkcenter.hu

 

itt találsz eladó ingatlanokat, elég jó árakon

Előzmény: csabesz32 (262)
csabesz32 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 262
Mondjuk egy a tengertől nem túl messze lévő, esetleg némi panorámás normál ( nem lepukkadt ), nem túl nagy de nem is egy luk ház megállhat 20 milla körül? Mennyivel olcsóbb kint egy hónap mint ittha ? Ja és a közbiztonság nem gáz?
Előzmény: erika1604 (261)
erika1604 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 261

Attól függ, hogy hol, mekkora telek van hozzá, milyen az infrastruktura stb.  

Kb. 45-50 ezer Eurótól felfelé.

csabesz32 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 260
Ha nem titiok mennyiért lehet egy normális házat venni arrafelé? Nem konkrétan a tiétek érdekel, hanem úgy általában.
Előzmény: erika1604 (259)
erika1604 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 259

Hurrikánbiztositásról nem tudok, de a német utazási irodák, ha veszély van, átirányitják a turistákat más helyekre, nem is repülnek oda. Ha már ott vannak a nyaralók, akkor biztonságba helyezik öket s gondoskodnak róla, hogy hazajussanak.

Ha annyira féltek a hurrikántól s mégis a Dominikai Köztársaságba akartok menni, akkor - mégegyszer leirom - az északi partot válasszátok. Nekünk ott van házunk, évek óta ott vagyunk ösztöl tavaszig, s a mi területünkön néhány kidölt fán kivül eddig semmi kár nem volt. Szerencsére. Csak szeles idö és esö.

vicorex Creative Commons License 2007.08.23 0 0 258
azon a hídon mi is jártunk többször is :)
a folyón lementünk egy kétéltűvel, aztán mi is jártunk ott fent is a dombtetőn :)
Előzmény: Törölt nick (257)
csabesz32 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 256
Hurrikánra külön lehet biztosítást kötni? Engem is érdekelne német utazási iroda internet címe. Nekem hihetetlennek tűnik hogy külföldieket nem visz a thomascook, és pl. egy angliai magyar vendégmunkás mit csináljon jöjjön haza és innen menjen? Az itthoni irodák visznek külföldieket is az biztos. Szerintem lehet hogy csak Kubára vonatkozik, bár igazából akkor sem értem ők is uniós ország ( Anglia ) mi is.
Katakica Creative Commons License 2007.08.22 0 0 255
Persze, hogy tudom mit jelent. Eléggé utánajártam ennek a hurrikán témának. Megnéztem az előrejelzéseket is. És természetesen ha mégis meghiusulna az utazásunk, erre plusz van egy biztosításunk.
Előzmény: sepe (253)
erika1604 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 254
A karibi térségben most a hurrikán szezon van, ez igaz, de ez a Dominikai Köztársaságban legerösebben a déli parton érezhetö. Az északi parton az ország belsejében levö hegyláncok lefogják a hurrikán erejét. (A legmagyasabb hegy: Pico Duarte, 3.175 m)  
sepe Creative Commons License 2007.08.19 0 0 253

A karibi térségben november 30-ig tart a hurrikán szezon, most a Dean nevű hurrikán okoz szükségállapotot....ugye tudod mit jelent ez ?  A neten találhatsz video filmeket, láthatod milyen puszítást végzett Dominikán. 150 km-es sebességgel halad Jamaika felé.....ezenkivül még 15 hurrikánt várnak.

Ha az időjárás miatt meghiusul az utazásotok kártérítenek ?

 

 

Előzmény: Katakica (252)
Katakica Creative Commons License 2007.08.16 0 0 252
Szia!

Mi német utazási irodával megyünk Dominikára a párommal október végén. Az interneten láttam hogy mennyire korrektek az áraik. Beszéltem velük telefonon elmondtak mindent, hogyan működik a foglalás, de egyáltalán nem volt probléma legalábbis náluk hogy mi Magyarországról foglatunk.
Előzmény: ancsa26bp (251)
ancsa26bp Creative Commons License 2007.08.16 0 0 251
Sziasztok!

Segítséget kérnék!
A Thomas Cooknál találtunk nagyon kedvező utat Kubába, de mikor telefonon érdeklődtünk náluk, azt mondták, hogy csak angol állampolgároknak értékesítenek utat. Tud erről valaki közelebbit? Olyan sok fórumozó írja, hogy külföldi utazási irodával utazott, akkor hogyan?
Köszi.
Katakica Creative Commons License 2007.08.03 0 0 249
Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon. Mi is német utazási irodával megyünk, az áraik jóval az itteniek alatt vannak, még a kijutás költségeit számolva is. Október vége, november elején szeretnénk utazni. Punta Cana az biztos, szállodában még nem tudtunk dönteni. Érdeklődve olvasom a hozzászólásokat!

Kati
Előzmény: uemese (223)
mldv99 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 248

Kedves uemese!              

 

Most olvastam először a Dominikai fórumot. Írtál Német utazási irodákról,esetleg konkrét iroda nevet tudnál írni? Köszönöm  üdv mldv99

                                                                                                     

Előzmény: uemese (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!