Keresés

Részletes keresés

agicza Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9322
Sőt, azt elfelejtetted megjegyezni, hogy kis betűvel írtam a nevét, figyelmetlen, egyes! 8-PP Angol nyelvterületen corkscrew, vagyis dugóhúzó néven is emlegetik ezt a fajta békaszittyót...
Előzmény: -guess.who- (9314)
Droopy Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9321
Hat, nem tudom. Kinek a pap, kinek a papne. Nekem pl az sem jonne ossze, hogy hetkoznap a toban apolgassam a halakat, oszt hetvegen meg elmennek vadvizre madzagra kotott vaskampoval kiszedegetni halakat, de ettol meg nem kezdek el kotozkodni massal. Tok unalmas is lenne egy full vega tavas topic. Nem vagyunk egyformak :)
Előzmény: stiglinc (9320)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9320

Attól tartok as sem, akinek inge...

Nekünk 6 macskánk van és elég sok békánk. Sajnos 1-2 már áldozatul esett nekik, de mivel sok a pocok és egér is, inkább arra vadásznak. Kérsz néhány egeret?

Előzmény: gardener girl (9319)
gardener girl Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9319

Akinek nem inge, úgysem veszi magára!

Szeretnék békát!!!!!

Miért nem jönnek már ide maguktól?

Lehet, hogy az 5 db macska az oka?

Mostmár lassan kiülök a tó partra kuruttyolni, hátha valaki megszán, és hajlandó beköltözni a tóba :)))

 

Előzmény: stiglinc (9318)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9318
micu30 és dszi kivételével, a többiektől elnézést kérek!
stiglinc Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9317

Egyszerűen nem értem, hogy kerül ebbe a topicba minden bunkó, aki még büszkélkedik is a tettével?

Ennyi energiával már egy menhelyet is találtál volna.

Előzmény: dszi (9316)
dszi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9316

Sziasztok!

 

Nekünk is van egy első számú közellenségünk. Tavaly nyáron két fél bűnjel maradt a víz tetején miatta, meg a szivárgó tó. A lakás előző tulajdonosaié volt nem vitték magukkal és valaki befogadta, vagy lehet hogy oda megy ahol éppen jobban tartják.

A döntés megszületett el kell távolítani. Drasztikus megoldást nem akartunk azért.

 

Egy hét alatt magunkhoz édesgettük, hogy meg lehessen fogni, ilyen szempontből elég szelid cica. MIkor ez sikerült a macska dobozba és meg sem áltunk a 10 kilóméterre levő településig. Kiraktuk, hogy ott majd befogadják.

 

Két hét múlva otthon volt. És mint utólag kiderült a mi macskánk el volt kényeztetve. Más 60 kilóméterre vitte a saját ellenségét és az egy hét után otthon volt.

hasand Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9315

A középsö képen levö sárkány ivadékot (szerintem úgy néz ki) nagyon megcsodáltam.

 

Kertészke!

Aranyosak a jószágaid! Az egyik varangyom szintén a zuhanyt részesíti elönyben.

Rosszul tekertem rá a szüröre a tetejét és a tó felöli oldalon csordogál. Az alá szokott becsücsülni.

 

Zsur!

Hol vetted a boldogságmérö szettet a halaidnak? :-)))) 

Előzmény: Van der Graaf (9309)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9314

ZsuR #9237
"elmentem hozza es belerangattuk a gumilepedoket a lukba"
:DDDDDDD Ez nagyon tetszett! :)))

 

Hasi #9286
"a nálunk honos göték csak szaporodási céllal keresik fel a vizeket, [...] ellentétben a szalamandrákkal"
Nincs ellentét: a gőték a szaporodás idején bemennek a vízbe (nagyon jó úszók!), a lárváik is ott élnek, de a vízközelség mindig fontos nekik.
A szalamandra eleventojó, legalábbis már részben kifejlett utódokat hoz világra, közvetlenül a vízbe. Viszont a szülők nem tudnak úszni, ezért nem is mennek bele a patakokba. Ettől függetlenül a nedvesebb, patakokhoz közeli, 400 m feletti erdőrészeket szeretik, ahol sok moha és dús vegetáció van. A Mátrát például imádják, mókás a jellegzetesen esetlen mozgásuk a levelek között... :)

 

Zsupla #9288
"Voltam én is a Mogyoródin, vettem is néhány növényt, egyik olyan érdekes csavarodós, nem virágos elfelejtettem felírni a nevét."
Hát, Viktorék kínálatát ismerve egy Juncus effusus 'Spiralis'-hoz jutottál hozzá. :) Ezt magyarul nevezzük mondjuk csavart békaszittyónak (mivel a teljesen hétköznapi békaszittyó (Juncus effusus) csavart szárú ('Spiralis') fajtájáról van szó. Létezik belőle olyan is, ami nem csak csavart, de fehér-zöld csíkozású is. Ja, laza ecsetvirágzata lesz, majd valamikor nyáron. :)
(Közben már látom, hogy más is meghatározta, de Agicza úgyis rosszul :PP, mert hármas nevezék nincs a botanikában, úgyhogy mégsem volt fölösleges leírnom. :D)

 

Van der Graaf #9289
Ezeket a márványsügéreket -ahogy a többi trópusi halat is- 20 °C alatti vízbe semmiképp ne telepítsd ki! És persze nem árt előbb végiggondolni, hogy a visszafogásuk hogy fog menni... :)
Ja, szép a hársfaszendered, mostanában már (ebből is) nagyon kevés van. (Hű, lassan jönnek a hársfavirág-illatú esték, lehet szedni gyógynövények!)

ZsuR Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9313
Micsoda harcias bekad van Kiskertesz :))! Nem ugy a macska :))

Az en cicuskaim is megvarjak, amig a tanyerba kerul a vacsorajuk.

Orom a kertben lenni - nagyon nehez bennt maradni a hazban.

Előzmény: Kiskertész (9311)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9312
Itt az ellenvelemeny :))

A tavam iden kezdte otodik evet. . .a vize tiszta. A halak boldogok, a novenyek nonek. Mekkora? 9m x 5m lehet, a legmelyebb pontja meg 70-80 cm korul.

Hasznalok biologiai tisztitiot (nem vegyszer), es a pumpa egesz evben megy, a vizet telen-nyaron tisztitja a szurom (nem nagyobb mint 30cmx40cm60cm) egy muanyag doboz amibe egyik lukon be a piszkos viz, a masikon meg ki a tiszta viz.

A szuroben egy zsakban vannak a gegaecso darabok (ha surun tisztitom a szuro szivacsot, akkor nem kell a zsakot bantani)es azon egy finom szivacs, meg egy durva szivacs.

Ennyi.

Sok a halam - nem tudom megszamolni, 100+ ?!?!? (most is vannak pirinyok, meg lattam reggel csinaltak meg tobbet)

Etetem oket - igaz nem nagyon. Mikor kevesebben voltak, akkor (volt 1-2 ev) egyaltan ne metettem oket. Aztan kezdtek enni a novenyeket, igy adtam nekik kajat. A halak is megvannak, a novenyek is, es a to vize is tiszta.



Előzmény: Erci 10 (9301)
Kiskertész Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9311

A macska nagyon izgatott a látványuktól, nehogy úgy járjanak, mint valamelyik nap mesélte tán, Kiskertész?

Nem én írtam. Szerencsére a mi macskánk a tónak a közelébe se megy. Annál meg végképp lustább, hogy bármiféle kaját megfogjon magának. Szerencsére a szomszédok macskái is így vélekednek. A kutyánk is kerüli a tavat. Utál fürdeni.Bár egyszer sikerült beleesnie még kölyökként. Játszani akart a macskával, és annak éppen  nem volt hozzá kedve, hát elfutott előle. A kutya meg le akarta rövidíteni az utat úgy, hogy át akart ugrani a tó szélén. Nem jött neki össze:))

 

 

 

 

Előzmény: zsupla (9288)
Droopy Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9310
Esetleg keress ra a 777 nickre
Előzmény: morchee (9300)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9309



A "koplalás" ellenére is elég jó kondicióba vannak...
gardener girl Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9308

szia!

 

A magyar neve csavarodó ágú szittyó :)

 

Előzmény: zsupla (9288)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9307
Én is nehezen állom meg, hogy ne etessem őket, mert olyan aranyosak ahogy kérik a kaját.
De tudni kell, hogy a tó el tudja tartani a halakat. Apró rovarok, és lárváik biztosítják a megfelelő élelmet.Persze ha enni kapnak , mindent meg is esznek, de anyagcseréjük felgyorsúl, éa egyrészt sok nitrát kerül a vízben, ami algásodást okoz, másrészt megrövidíthetjük halaink életét is.Nem kell bedőlni, a sok Sera, meg egyébb cég okoskodásának, ők nyilván minél több méregdrága haleledelt el szeretnének adni...
Előzmény: dithke_ (9306)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9306
Hogy érted hogy a halakat ne nagyon ettesd? nekem állandóan jönnek, ha a tóhoz lépek nyáron, és most is, azt hiszem éhesek, igy mindig kapnak enni naponta, 10 fok felett. Az nem jó?
Algagátlót is szoktam vennei a tavasnál, mert ha kezd melegedni az idő, nagyon hamar zöldül, szinte egész nap éri a nap, akkor azt sem kell a tóba, nem tesz jót?
A vizszürő hordómat amibe a zeolit, müanyag bigyók vannak,( és mit kell még bele tenni, ) azt milyen sürün kell takaritani?
köszönöm a választ
Előzmény: Van der Graaf (9302)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9305
off Erről nem hallottam, mindenesetre Peter Hammill jó formában van, ő egész idő alatt aktív maradt.
Előzmény: hasand (9303)
Erci 10 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9304

A régi tó lett ujjáépítve. Egy szivattyú a tóban, hozzá egy külső szűrő, amiben műanyag hajcsavarók, zeolit. szivacs. És külön vízjáték. Ültettem 4 nagy kosár mocsári íriszt, 2 tő egyéb növényt, és 2 tő tavirózsát. Ennyit tudtam megmenteni az előző tóból.Oxigéntermelőkhöz nem tudok hozzájutni. Ez igy kevés?

A szivattyút reggel bekapcsolom. Köszi!   

Előzmény: Van der Graaf (9302)
hasand Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9303
off Állítólag összálnak most áprilistól! ;-)))
Előzmény: Van der Graaf (9278)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9302
Algagátlót ne.

Üzemeld be a szűrőt, ha van másik tavad, vagy akváriumod, abből szedd ki a szűrőbetétet, és tedd a tóéba, hogy beoltsd.Vegyél bele minél több növényt is.
Egy pár hónap alatt a vized be fog érni. Időnként be fog algásodni, időnként letisztul majd . Ezek természetes folyamatok. A halakat ha lehet ne nagyon etesd, hogy minél alacsonyabban tartsd a nitrátok szintjét.
Előzmény: Erci 10 (9301)
Erci 10 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9301

Sziasztok!

Köszönöm a privát emilekben jött segítséget! A hét végén feltöltöttem a tavat kútvízzel. Kb 5500-6000 liter. Tettem bele valami nehézfém lekötő Tetra készítményt.

Szerintetek már most tegyek bele valami algagátlót? Az előző tavamban ( 2 nyarat látott) ez jelentette a legnagyobb gondot!

morchee Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9300

Most, hogy teljesen lepusztult a tavam, pótolnom kellene a növényeket.Tavaly valaki emlegetett Pest környékén Velencei-tónál?) tavirózsást, akinek vannak törpe termetűek is. Tud róla valaki neten egyszer megtaláltam, többet soesem.

Legyen mit legelni szegény kutyáknak...

 

Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9299
Nem, mert közben elszállt :)





Kemény, és hosszú telünk volt.A tavacskán kb. 20 cm.es összefüggő jégréteg képződött. Hogy a halak ne fulladjanak meg,bennhagytam egy szivattyút, ami áramoltatta a vizet egy pontban. Amikor a leghidegebbek voltak,egy jégbuborék képződött a szivattyú fölött. Ennek nappal széttörtem a tetejét, hogy az arra tévedő madarak vízhez jussanak.
A jégről a vastag havat mindig lesepertem, mert olvastam valahol, hogy nem jó a halaknak a hónapokig tartó sötétség. Amikor olvadni kezdett kézzel tördeltem a jeget. Agódva gondoltam, a régnemlátott halaimra.Amikor sikerült egy fél négyzetméternyi vízfelületet megtisztítanom, odajöttek mind. Megható volt, mert szegényeim még nagyon el voltak gémberedve, és ilyenkor sokkal félénkebbek.
Előzmény: hasand (9298)
hasand Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9298
Nyertél!
Előzmény: Van der Graaf (9297)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9297
Nekem meg van NATO kompatibilis pillangóm bebee...:)

hasand Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9296

Halihalihóóóóóó!

Van már nekem is békám! Kettő! Magától!

Igaz barnavarangy és csak azért jött, hogy legyen

békanász a tavamon.

De van.

És egy zöldhátú a fűben is ugrált, csak a szürkületben nem tudtam megnézni.

 

Az egyik a víz alatt látszik

 

Jöhettek majd kisbékát kérni, de én majd kéretem magam, mert a törvény, TÖRVÉNY ;-)))

Jahno Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9295
Guppi és platti érdekelne, van egy felesleges akvárium, még víz sem kell bele. Hol vannak ezek a dögök?
Előzmény: zsupla (9294)
zsupla Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9294

Agicza!

Igen, megnéztem a képet, ilyent vettem! Remélem fog terjedni, mert ez elég jópofa, kicsit más mint a megszokott!

Biztos, hogy plati, mert nekem csak guppim és platim volt. Nyáron betettem a szaporulatot a tóba, de csak ennyi maradt. Azt hiszem idén is ez lesz, mert senkinek nem kellenek és már túl sok van. Különben is, más halakat szeretnék, nem ilyen "folyton lóg belőlük a tegnapi kaja" fajtákat.

Vagy van valaki akinek elajándékozhatom??? KB 50 guppi és platti

 

Előzmény: agicza (9293)
agicza Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9293
Zsupla, valszleg juncus effusus spiralis-t vettél, olyat én is hoztam, kis borzaskák! :-) Ők azok, igaz?:
http://images.google.co.hu/images?q=juncus+effusus+spiralis&hl=hu&btnG=Google+keres%C3%A9s
Előzmény: zsupla (9288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!