Keresés

Részletes keresés

Idi75 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 14284

Koszi a segitseget! Az elso himzes jo . Tudod N.o.ban maskepp van a gari/garancia/ alapbol 5 ev es nem szoroznek nincs az hogy ezt nem tartottad be meg talan azt sem... /kavefozo automataval beleszaladtam hazavittuk ajandeknak es az orloje eltort csavart talalt benne a szervizes./ ha nem javithato adnak ujat vagy vissza a penzt. Visszaterve a himzesre vasarnap lesz idom habar nem lehetne zorogni megprobalkozom a kovetkezovel. Mindent marmint az also es felso szalfeszesseget visszaraktam a gyari ertekre es nem kellett dunnyogni. Hiaba mazsola vagyok de nem szegyen kerdezni es tanulni./ habar mar csunyan nem vagyok gyerek es nehezebben fog az agyam hi-hi./bocsi a hibaker meg mindig telefonon irkalok.

Ildi

Előzmény: liptak1 (14278)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 14283

szia neked is, látom azért még akadunk egy páran, egyébként ezért is írtam hogy sok minden miatt okozhat baj, de az utolsó hogy a gyári beállítások dögöljenek be.

Előzmény: Mal924 (14281)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 14282

szia , én is erre gondoltam, hisz nem is emlékszem valaki írta volna hogy ez történt vele, egyébkénk köszönöm hogy hozzászóltál már azt hittem annyi melód van hogy felénk se nézel

Előzmény: Stickerei (14280)
Mal924 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 14281

A cérna hímzőcérna legyen, ne hagyományos, mert abból nagyon sok szöszt begyűjt a gép, és simán elállítódik, eltöm kis hézagokat...

 

 

Előzmény: Idi75 (14277)
Stickerei Creative Commons License 2015.11.13 0 0 14280

Mint kis varroda és hímzőműhely állítom, hogy az elmúlt 23 évben az a csavar még magától nem lazult meg úgy, hogy hirtelen jelentős változást okozzon a varrás vagy hímzés képében.

Előzmény: liptak1 (14279)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 14279

Ha beállítottad az eredetire kezd a felső szállal, óvatosan a tűnél húzd meg hogy lásd mennyire feszes, ha erősen kel húzni vagy ne agyj isten egyenesen akad akkor fent be van szorulva valami ami fékezi, ha normálisan jön tehát nem túl gyorsan de azért szépen jön le akkor az alsó hurokfogót nézd meg, két lehetőség is van, az egyik aminek nagyobb az esélye, beszorult valami szösz a feszítő alá, ha meghúzod a cérnát itt is fékezve kell lejönnie a szálnak de nem túl szorosan, de az is előfordulhat cérnát cseréltél és nem jól tetted vissza a cérna orsót, de még esetleg az is bibi lehet(bár nem tudom valaki tud-e példát erre az esetre) de esetleg a feszítést beállító csavar fellazult vagy ki is esett.

Előzmény: Idi75 (14277)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 14278

nincs mit a teló szerintem nem arra való hogy ilyen hosszú írogatást csináljanak rajta, igaz én elvből utálom a telefont bár szükséges rosszként használom, a géphez sok szerencsét, ha nem jössz rá mi a gond és még ezek szerint garis akkor inkább szervízbe kéne vinni, csak ne emlegesd hogy állítgattad, mert fejre állnak. Szerintem azért nem valószínű hogy ne leld meg a bibit, tuti valami mazsola a gond. Szerintem mindenképp kezd végig nézni a cérna útját, felső szál, alsó hurok fogó, már nem emlékszem mit írtál de utána olvasok szaggatja a cérnát vagy gyűri?

Előzmény: Idi75 (14277)
Idi75 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 14277

Nem bantottal meg.... a gepem vadi uj es az is hozza tartozik a tortenethez hogy eleg rendesen torom a nemetet. Azert mertem belepiszkalni a beallitasokba mert az eredeti szakmam varrono habar a himzesnek vajmi keves koze van hozza. A cerna eletkorat nem tudom remelem nem mammal eggyidos...az alateteket is itt vettem. A csipkezos foliat a vgc ben.Akkor elorrol kezdem mindent visszaallitok rajta.es azutan lehet megint dunnyogok egy sort.../be kell valjam a parom lepet meg vele , mert nezegettem a gepeket de otthon akartam venni pont ezert hogy a szakmai rreszebeis jolbele tudjak kerdezni..hat ez nem jott ossze...koszonom a tippet. Nekikezdek ujra. Bocsanat a hibakert telefonon Iirtam Murphy elerte a laptopomat...

Előzmény: Idi75 (14271)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 14276

Közben eszembe jutott annak a neve is amibe ennek bekéne csatlakoznia: ha jól emlékszem párhuzamos portnak hívták, de ha emlékezetem nem csal az új alaplapok nem tartalmazzák már ezeket(bár kétlem hogy ne lenne erre megoldás)

Előzmény: caffi (14273)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 14275

Sok sikert.

Előzmény: caffi (14273)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 14274

Nem akarlak megbántani, de az hogy eléggé jól megtanítottak kezelni, nem fedi a valóságot. Az utolsó amihez hozzápiszkálunk hibánál az hogy elkezdjük állítgatni. Ha egy gép jól működik legtöbbször ezek a hibák fordulhatnak elő: nem jó a tű az anyaghoz, nem jó az anyag a cérnához, nem jó a cérna, elpiszkolódott a gép valahol, ebből kifolyólag elképzelhető hogy valami nem volt hozzávaló, cérna régi, anyag piszkos, alátét öreg, és még sorolhatnám. Ezekből kifolyólag természetesen az első, ellenőrizni kell cérna nem akad fel, nincs pormacska valahol a szálfeszítés útjában, tű nem görbe, nem sérült, megfelelően hegyes. Mint kitűnik van mit ellenőrizni a gépen a beállítás helyett(főleg ha a gép nem használt,gyári beállítású). Én azzal kezdeném, vissza minden az eredeti helyére már ha tudod mit hogy állítottál el. Majd az elejétől átnézném a gépet, kosz, por, szakadt cérna után, utána jöhet megfelelő-e a feszesség, nincs semmi a cérna útjában, és így tovább míg meg nincs a bibi.

Előzmény: Idi75 (14271)
caffi Creative Commons License 2015.11.11 0 0 14273

a hétre ígértek egy zsenit,aki segít nekem..beszámolok mire jutottam vele :)

Előzmény: liptak1 (14272)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 14272

Az a csatlakozó ha jól láttam azért nem passzol mert olyan csatlakozó kell neki ami a régi nyomtatókhoz is volt elvileg van valami átalakító, hogy lehessen használni de én még nem törtem a fejem ilyesmin így nem is láttam

Előzmény: caffi (14268)
Idi75 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 14271

Sziasztok !

Most regisztráltam, és már zaklatnálak is titeket 1 kérdéssel. Fél éve boldog tulaja vagyok 1 brother innovis 800e-s himzőgépnek. A kezdeti lelkesedés küzdéssé fajult... az első pár gyári mintát gyönyorűen kihímezte azóta rendszeresen szivat..az alsó szálat csúnyán áthúzza felülre. Már állítottam az alsó és a felső szál fesszességén ,tűt cseréltem. Egy minta  tökéletes azután kezdi újra. Aránylag elég jól megtanítottak kezelni /már amennyire a német tudásom elég- ami nagyon nem ment kézzel-lábbal../ de már tényleg hülyének érzem magam. Ja ebbe a gépbe már nincs orsóház csak az orsót teszed bele digitálisan állítasz mindent. Az üzletbe azt mondták hogy az alsó 4.0 beállítást vegyem le 3.2 re ők így használják . Új tű 1 minta oké utánna küzdés...

Valakinek valami jó tippje? Mindent szivessen fogadok.

Ildi

Csigabiga2 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 14270

Bocsánat, csak a kart kellett balra tolnom... Hihetetlen, hogy elfelejtettem...

Csigabiga2 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 14269

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Bernina Deco 340 nél az orsózzon alsó szál képernyőn hogyan kell továbbjutni? Már van orsózva és benne is van alul. Olyan régen használtam, hogy egyszerűen tehetetlen vagyok... Lehet állásában elromlott és lefagyott a képernyő? Bármit nyomok rajta, nem reagál...

caffi Creative Commons License 2015.11.10 0 0 14268

nincs sajna usb csatlakozáshoz lehetőség a hímzőgépen,csak kártyás megoldása van.Sőt a csatlakozó amit a kártyaíró( vagy mi az a valami)-t összekötné a géppel,olyan régifajta h a mostani laptoppal(és a régivel se)lehetett összekötni,ezért vettünk rá akkoriban egy átalakítót(kék végű zsinór a fotón).De azóta eltelt pár év,és az új gépem nem ismeri fel az átalakító zsinórt. A fotón az a kis cd annak a telepítője.Na most elsősorban az összekötést kell kitalálnunk.A férj se nagyon ért hozzá,de próbált segíteni,viszont hetelős melója van,ennyit tudott "rám " szánni a hétvégén,abban maradtunk h veszek a héten zsinórt,és hétvégén újra próbáljuk.

Előzmény: liptak1 (14266)
caffi Creative Commons License 2015.11.10 0 0 14267

Win7 van most a gépemen...annyit kiderítettünk h ez nem jó neki.Van egy régi laptopom,arra felteszünk valami régebbi verziót,eddig ez a nagy haditerv.

Előzmény: liptak1 (14265)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 14266

Figyelj csak, első körben nézzük meg a gépet, van rajta USB rész? Mert ha van akkor még megoldható a dolog másképp is.

Előzmény: caffi (14263)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 14265

Nem beszéltünk róla milyen op rendszered van a gépen,

Előzmény: caffi (14263)
Csigabiga2 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 14264

Sziasztok! Eladósorba került BERNINA Embroidery Software Version 6 Designer Plus Hímzőminta tervező. Eredeti ár 350.000 Ft, most 180.000 Ft-ért eladó. Eredeti szoftver, az alábbi adat-formátumokat támogatja:

  • ART BERNINA Artista Designer
  • ARX artista Cross Stitch designs
  • ARQ artista Quilter designs
  • PES Deco Wizard
  • PES Brother, Babylock
  • PEC Deco Wizard
  • PEC Brother, Babylock
  • HUS Husqvarna Viking
  • SHV Husqvarna Viking
  • SEW Janome, Elna, Kenmore
  • EXP Melco, BERNINA Deco 330
  • PCS Pfaff
  • PCD Pfaff
  • PCQ Pfaff
  • CSD Poem, Huskygram, Singer EU
  • XXX Singer
  • DST Tajima

Aki tervezni akar, annak tökéletes választás. Képeket pár kattintással át tud alakítani hímzőmintává, illetve applikálni is lehet vele stb...

Ide, vagy az email címemre írjatok, ha valakinek kell... Még annyit, hogy volt hozzá hímzőgép, amit sikerült eladnom a napokban. Volt aki kérdezte, hogy anélkül eladom-e a szoftvert és nemmel kellett válaszolnom. Most már elhárult az akadály.

Sajnos idő hiányában adom el, félek elavul mire lesz időm használni. De aki dolgozik hímzőgépen, annak biztosan nagy lehetőség féláron megvenni.

 

 

caffi Creative Commons License 2015.11.09 0 0 14263

Köszönöm a mindenre kiterjedő választ...most egyenlőre nekem Kínai amit írsz :)...többször elolvasom,majd értelmezni próbálom.Az a baj h szerintem a mostani oprendszerremmel nem fog működni semmi...de kérek segítséget,ha elakadok,még foglak zaklatni :)

Előzmény: liptak1 (14262)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 14262

a vezeték átalakítóval használható a kártya elvben ha windows nem a legújabb szintén elfogadtatható a számítógéppel, a szoftver már más tészta, elvben kéne kezelni-e a számítógépnek de ezt nem veszem biztosra, de enélkül is működnie kéne a dolognak csak annyi a bibi hogy kérni vagy szerezni kell mintákat, amit mutattál egy szerkesztő program, de van egy ingyenes a bernina artlink 7(ha nem tett még fel a gyártó újabbat) ez a gyártó oldaláról letölthető, tudsz vele konvertálni(már ha felismeri a típusát) tudsz vele menteni, néhány dolgot még szerkeszteni is vele, ha ezzel rakod fel a kártyára a mintát akkor a hímzőgépednek látnia kéne és persze meg is kéne tudnia csinálni

itt megleled:https://www.bernina.com/en-US/Products-US/BERNINA-products/Software/BERNINA-embroidery-software/ArtLink-Seven

Free Download ez alatt találod: ArtLink 7 Embroidery Software

Előzmény: caffi (14260)
liptak1 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 14261

nem az enyém az érdem én csak a mintáért felelek az asszonyé a dicsőség

Előzmény: caffi (14257)
caffi Creative Commons License 2015.11.08 0 0 14260

Bízom benne h tudtok segíteni...na előkerestem ami a gépemhez van...ha ezek segítségével tudnék hímezni,már boldog lennék,és nem költenék másik gépre...Nem vagyok egy zseni,szerintetek kitől kérjek helyi segítséget,h legalább az alap kezelését megtanuljam?

Előzmény: liptak1 (14255)
caffi Creative Commons License 2015.11.01 0 0 14259

Előzmény: caffi (14258)
caffi Creative Commons License 2015.11.01 0 0 14258

Deco 650 (aszem,épp egy fotóról lesem le,mert már nem merek lemenni a varrodába XD)

Előzmény: liptak1 (14256)
caffi Creative Commons License 2015.11.01 0 0 14257

Kártyás az enyém...sose jöttünk rá h hogyan kell képet ráírni a kártyára...nincs hozzá magyar nyelvű..és hiába vettünk átjátszó kábelt,nem kottabilis a mai számító gépünkkel ...Nagyon szépeket készítesz vele...az írott betűk a gyengéim,de a tudás hiányában,maradnak a nyomtatott betűk amik a gépben vannak...sokat használom így is,de ha több mintát tudnék,akkor lennék a legboldogabb :)

Előzmény: liptak1 (14255)
liptak1 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 14256

mondjuk nem írtad milyen bernináról van szó, mert nekünk deco van és azért lehet szépeket alkotni vele

Előzmény: liptak1 (14255)
liptak1 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 14255

ezek is deco-val készültek, szerintem nem olyan rossz az a gép, igaz kel hozzá gyakorlat meg gyakorlat no meg ugye gyakorlat, na de félre a viccet minden géphez kell némi informatikai tudás de sok mintát netről is tudsz szedni a többi meg csak rajtad áll

Előzmény: caffi (14254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!