Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9352
Nekem 10 macskám van, abból 8 házimacska, és csak egy vadászgat néha. Pedig 3-4 fürdetésen kívül más leszoktató eljárást nem alkalmaztam.

Valóban elkeserítő tud lenni, hogy az állat nem azt csinálja, amit akarunk, de ha ennyi esze lenne, mi már régen kihalt faj lennénk.
Előzmény: Van der Graaf (9348)
éber Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9351

Ezek is a nedves tápból csak a darlingot eszik meg...a többit fajtát csak majszolgatják, de a száraz wiszkesz bizony minden formáját megeszik.A leszoktatás pedig rendszeres figyelés mellett zajlott(mindig van otthon valaki), és ezeket a  szobacicákat csak meghatározott idöben engedjük ki ill. ha ők jelzik(extra pisi vagy k.ki esetén).Rendszeressen elétettük a halat és erélyessen rá szóltunk ha a hal felé mozdult.

Én elitélem az állatok mindenféle bántását.....és ezuton elnézést ha valakit megbántottam a DÖGÖJJÖN  +el.

De 1 történet:szomszédomnak volt egy gyönyörü Berni pásztor kutyája, sajnos mészárolta a szomszédság szárnyasait, a végén már csak lefojtotta őket.Ezt jelezték neki, mire csak a kezeit tártaszét.A vége az lett, hogy a kutyát megmérgezték......ezért utálom és megvetem az ilyen állat tulajdonost.A legkönnyebb széttárni a kezeket, és az állatra fogni mindent.

Tudom sokra sikeredett és még 1x elnézést ha valakit megsértettem!!!!

Előzmény: Van der Graaf (9348)
RodrigeZZ Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9350

még 1 apróság. A "dögöjjön meg" kissé erősnek tűnik.

R

Előzmény: RodrigeZZ (9349)
RodrigeZZ Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9349

A leszoktatás menetére lennék kíváncsi. Kísérgetitek a macskát, amikor kijár? a mieink gyakorlatilag egész éjjel kinn vannak.

A macska mindent szeret, ami MOZOG! és ha jól van lakva, ha nem játszik vele. No most mond meg, az a hülye hal, meg beledöglik. (vö: Svejk a derék katona, amikor ki akarja békíteni a papagájt a macskával)

Van Der Graf pedig tuti kihagyta a gyikot. merthogy azok is fogynak sajnos.

3 macskánk vagyon folyamatosan ott ülnek a tó szélén és kukkolnak. Eddig nem bántották a halakat. Illetve péntekig, merthogy szobat reggelre egy belepusztult a kukkolásba.

 

Még egy dolog. Ha jól tudom jogszabályilag le vagyon írva, hogy a macska károkozásáért a tulaj nem felelős.

 

R.

Előzmény: éber (9347)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9348
A tapasztalatlanság beszél belőled.
Mint ahogy mi emberek is különbözőek vagyunk,úgy különböznek az állatok is.
Az egyik haveromnak volt egy nagy sziámi kandurja. Az olyan finnyás, és lusta volt,hogy könyörögni kellett neki, hogy egyáltalán egyen. De nem ám akármit. Csak egy bizonyos macskakaját volt hajlandó megenni , amihez hozzá volt szokva. Na ő aztán nem vadászott semmire.
Az én macskáim viszont mezei paraszt házimacskák. Ezekben gyilkos ösztönök uralkodnak.Ha meglátok egy madarat a tóhoz jönni, mindig elszorúl a szívem, mert 50 % esélye van rá, hogy valamelyik levadássza, ha nem vagyok ott.

Hja, a listámról lemaradt

-Szitakötők
-Kedvenc beszélő papagályunk :(

Előzmény: éber (9347)
éber Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9347

Még 1X ui:

 kölyökként egy ideig levittük balcsira öket, és a kihorgászott snecit vadállat módjára megették. Ahogy itthon készen lett a tavacska, elkezdtük leszoktatni őket a hal zabálásról. Nagyon  kemény munka......de azt mondom, hogy dögöjjön meg az az állat tulaj aki azt monggya széttárt kezekkel, hogy nem tehet a cicája....kutyája károkozásáért.

Előzmény: Van der Graaf (9331)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9346
A macskáknak nagyon eltérő a vadászösztönük. Attól még, hogy valakinek vérszomjasabb macskái vannak, még nem kellene leszarházizni...
Előzmény: éber (9343)
Jahno Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9345
Mi meg nem neveljük őket sehogy, de tóhoz csak inni járnak. Ha én kapok ki valami halat és rakom eléjük, akkor azt megzabálják, mert jó.
Előzmény: éber (9343)
szilencium Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9344

Eddig nem mertem hozzászólni mint örök macska, kutya és egyéb MINDEN állatrajongó, de nekem sem bántják a halakat a kóbórcicáim. Egy anyacica és a kölyke, ők nem tűrik egymást (érdekes jelenség, Lorenz tudná a Conrad).

Mindig a tó szélére ülnek este mint a tyuúkok és nézelődnek, sőt vizet csak a tóból isznak, de még csak rásem mozdulnak a halakra.

NE bántsátok a cicákat (feketerígót)!!!

üdv:

Előzmény: éber (9343)
éber Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9343

 T. Van der Graaf!!

 

Vitatkoznék veled egy kicsit.......

Gyakorlott macskatartó vagyok.2 gyönyörü Karthauzim( lehet hogy nem jól irtam......RTL-es cica) van.Naponta 2X nedves tápot kapnak mindig ugyanabban az idöpontban ill. a száraztáp állandóan kint van.Ez a rendszeresség akkor is +van ha a Balcsira megyünk a nyaralóba.....akkor a szomszéd jön át etetni.Rengeteg hal van a tóban és ha a cicák elérakom az akár élő, akár döglött halat még akkor sem mozdulnak rá.A macskáknak a rendszeresség a legjobb tanitója.......persze ezt kölyökként el kell kezdeni nála.Nincs idióta cica, csak szarházi macska tulajdonos.

 

 

Ui.Vidéken élek........kertvárosban.

Előzmény: Van der Graaf (9331)
szilencium Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9342

zozocska!

Nincs véletlenül a módszeredről fotó, hogy azzal tudnád szemléltetni?!

köszi és üdv:

Előzmény: zozocska (9339)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9341
Akkor kezdjel aggodni, ha az iroasztalodon a kepkeetbol a hal mosolyog rad :))
Előzmény: zozocska (9339)
szilencium Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9340

Zsupla!

Olyan édesen írtad le szinte látom, de tudod- e, szerintem akinek van egy kis "pocsilya" mind ezt tesszük.

Kopírozva vagyunk mindnyájan ez ügyben.

Köszi az élményt!

üdv:DDDDDDDDDDD

Előzmény: zsupla (9332)
zozocska Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9339

Kedves Erci 10 és sokan mások!

 

Nekem 2 éves a tavam, és 3 hónapig kísérletezgettem különféle algagátló módszerekkel és víztisztítással. Én is beleraktam mindenféle vegyszert, de semmi erdeménye nem lett.

 

Kísérletezgetésem meghozta gyümölcsét s az eredmény végülis kristálytiszta tó lett egy olcsó megoldással:

Van egy kb. 4l-es kis hordóm, aminek az alját kilyukasztottam, a tetején pedig a szivattyú feje lóg ki. A tartályba tettem perlonvattát (egy zacsi 400.-Ft), és vulkáni követ (Praktikerben vettem pár ezerért 10kg-os kiszerelésben, kb. 5 évig elég), de a zeolit is jó. Nekem a 6 m3 vizet fél nap alatt tisztává varázsolja. Kb. hetente tisztítom, és 3 havonta cserélem a követ és a vattát. Mindenkinek ajánlom a perlonvattát, nem gondoltam volna, hogy ilyen szuper, 100x jobb mint a szivacs.

 

Más

Én is imádom a halaimat, már a munkahelyemen is hiányoznak, néha azt hiszem nem vagyok normális, de megnyugodtam, hogy más is így van vele.

 

zozocska

ZsuR Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9338
"Welcome to the Club!" :))

A szomszedoknak a gondolatat sem szeretnem tudni rolam. . .huh! Rossz belegondolni!!!

Pedig csak azt csinalom, ami jol esik - igaz azt mindenki szeme lattara.
Lehet, hogy a toitis-nek a jelei egyetemlegesek???

Hasand: nem kell oda tudomanyos meres: minden nap tobbszor gyomoszolik egymast a sekelyesben :))

Guess_who: ha meg lattal volna minket!!! :))
Előzmény: zsupla (9332)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9337

Meglásd, egy reggel arra ébredsz, hogy átharapták a torkodat.

 

Rigó
énekesmadár
veréb
gerlice
egér
cickány
földikutya
vakondok
kojponty
csuka
kárász
törpeharcsa
teknősbéka
ájtatós manó
szarvasbogár
vizisikló
béka
Van der Graaf

 

:))

Előzmény: Van der Graaf (9335)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9336
Figyusz kisöreg tölem nem kell elnézést kérned de az én módszerem még mindég hatásosabb mint a 10 esetleg 40-ven kilóméter.
ezt a témát lezártam.
Előzmény: stiglinc (9318)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9335
Mondom, hogy vidéken lakunk... A kertem végében reggelente szarvasok legelésznek...

Sorolom az áldozatokat :

Rigó
énekesmadár
veréb
gerlice
egér
cickány
földikutya
vakondok
kojponty
csuka
kárász
törpeharcsa
teknősbéka
ájtatós manó
szarvasbogár
vizisikló
béka

most ennyi jut eszembe...

Ezek közül, szinte semmit nem ettek meg, csak megölik őket .
Előzmény: TTAMAS (9334)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9334
Így csak a lakott területen élő kisállatokban tesznek kárt, ha "elviszed" akkor meg az ember közelségét nem tűrőekben is.
Előzmény: Van der Graaf (9331)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9333
Drága zsupla, soha nagyobb bajod ne legyen az életben!!! (én a kerttel vagyok így, de csak azért, mert még nincs kész a tavacskánk...)
Előzmény: zsupla (9332)
zsupla Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9332

Szerintem a szomszédok már nem mernek kinézni az ablakon. Mást sem látnak, mint engem, amint vagy fenékkel feléjük bámulom a tavamat 10-15 cm-ről (mert nicsak ott van valami, amit eddig nem láttam!!), vagy éppen etetem a halakat, vagy beszélgetek a békáimmal, hogy telt az éjszaka, de minimum ülök a parton és egy kicsi hálóval símogatom a tetejét a víznek (tudjátok, hogy ezt szereti??) miközben a nem létező hulladékot szedem le. De milyen indokot lehet erre találni? Én még esőben is képes vagyok ültetni, körbejárni a tavat (most egy kicsit nagyképű voltam,  5nm) szűrőt pucolni. A tó melletti kávézás, pedig jobb mint egy külföldi út!

LEHET, HOGY AGYAMRA MENT A TÓ???

 

Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9331
Mint meséltem, 4 macskánk van. Megfigyeltem, hogy teljesen midegy mennyi kaját kapnak, a napi gyilkosságsorozatuk nem apad úgy sem. Legfeljebb az áldozatot nem eszik meg.
Tudni kell, hogy vidéken lakunk...
Tehát egy városi macska leszokik a gyilkolásról, de egy vidékinek ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy valakié,vagy kóbor.
Emeletes macskaházat készítettem télire nekik, de csak egyikük használja.Legtöbbszőr itthon sincsenek, a fene tudja merre csavarognak.
Akkor miért lenne jobb megölni őket ?
Előzmény: TTAMAS (9327)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9330

Majdnem mindenben igazad van :-)

 

De talán megmérgezni egy állatot (vagy bárkit), megszelidíteni egy másikat, majd a bizalmával visszaélve kilökni valahol távol és ezzel mások nyakába varrni, szerintem nem választható alternatívák (se nem a pap, se nem a papné...). És még egy csomó lehetséges következményről nem is beszélve: kilökött macska elvadul, vadászik, veszettséget kap és terjeszt, stb. Ma már, szerencsére nálunk is vannak civilizáltabb lehetőségek, amiknek a megkeresését, igénybevételét igenis vállalnia kell annak, aki akár önhibáján kívül is, ilyen helyzetbe kerül. És számolnia kell azzal, hogy ha az egyik macskától megszabadul, kertes környéken jöhet a többi.

 

Bárhol laksz is, bármibe vágod a fejszédet, bármennyit költesz is valamire, millió kockázatot vállalsz és ezek közül csak a kutyával, macskával tudsz elbánni - ill. a szomszéddal, ha az is gyengébb nálad... (ez itt most általános alany, nem neked szól:-))

 

Bocs, ez itt nagyon OFF, de nem én kezdtem (a kötözködést/?/ sem...).

Előzmény: Droopy (9321)
Pirimidin76 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9329
a menhelyekre beveszik a macskákat is, csak ugyebár azért fizetni kell. hogy mennyi egyszerű, tuskó él ebben az országban... meg persze mindenhol.
a kisherceges idézetet gondolom mindenki ismeri...
Előzmény: Van der Graaf (9325)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9328
A horgászat, nálam is lelkiismereti problémákat okoz, de azzal teszem túl magam rajta, hogy arra gondolok, hogy végül is mi is ragadozók vagyunk, és szeretem a halat is.
Arra viszont mindig ügyelek, ha már meg kell ölni egy halat, legalább legyen megéve.
Semmi sem háborít fel jobban, mint az a horgász, akinek a kifogott halai megbüdösödnek a szákban.
Előzmény: Droopy (9321)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9327

Nem. Az macska elpusztítása is jobb, mint "elvinni".

Igen, valóban feltalálja magát. Azaz jól elél a természetben, többnyire védett állatokon és fiókákon.

Előzmény: Van der Graaf (9325)
zsupla Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9326
Gardener girl! Ez a név gyönyörű, köszönöm!
Előzmény: gardener girl (9308)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9325
A menhelyekre nemigen veszik be a macskákat.
Elajándékozni elég nehéz. Én már annyi kismacskát szétajándékoztam, hogy gyerekes anyák, ha meglátnak, átmennek az út másik oldalára....

Tehát az agyonverés,halálos injekcónál egy fokkal én is emberségesebbnek tartom, ha kap még egy esélyt...
Mert nehogy azt hidd, hogy nem találja föl magát. A macskák sokkal leleményesebbek mint a kutyák, akik hasonló helyzetben éhen-szomlyan pusztulnak.
Előzmény: stiglinc (9317)
zsupla Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9324

Kedves Jahno!

A dögök Óbudán laknak, szívesen megbeszélem a dolgot, hogy és mikor, hol és kinek, mennyit és mekkorát, fiút vagy lányt....Írj magánba.

Előzmény: Jahno (9295)
Maze74 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 9323
Sziasztok!

Ugy latszik ez a bekaszittyo nagyon nepszeru, mi is racsaptunk a kedvesemmel penteken, amint meglattuk a Mogyorodi uti kiallitason. :)

Vizminoseggel / tisztasaggal kapcsolatban kerdeznek:

kb 3 hete van a viz a toban (mersekelt zoldules kezdett latszani), kozben kapott boven esovizet is, hala az Egeknek... Penteki bevasarlo utunk utan belekerult par noveny, es mintha felerosodott volna a zold szin.. Mostmar a koveken is megejelt nagyon vekony nyulos retegben az alga (?). A novenyeket penteken csak ugy belehelyeztuk a vizbe abban a kis muanyagcserepben amiben elhoztuk, mivel nem tudtunk ott helyben venni se foldet, se ultetokosarakat.
Tegnap vegre sikerult beszerezni mindent es egy novenyt (szep magas, biborszinu szarral (bocs nincs ekezet) es levelekkel - a nevet sajnos nem tudom:( ) bele is tettunk a szep uj kosarjaba.
Na es itt jott a megdobbenes.. Az eddigi zold algaszin melle betarsult jo adag fekete folt - gondolom ahogy a viz picit kimossa a foldet a kosar lyukain keresztul.
Kezdjek-e aggodni hogy soha tobbet nem latom a to feneket, vagy ez termeszetes dolog es szepen leulepszik a fekete, a szuro pedig megoldja a zoldseg-kerdest.

Jelen pillanatban a szuro nincs beuzemelve, csak a szivaggyu forgatja at a to vizet (es a szivattyun levo szivacs szuri meg a vizet)

udv,
Maze

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!