Keresés

Részletes keresés

nebamun Creative Commons License 2014.10.08 0 0 105014

Szerintem kár az időért, energiáért. Én is főztem ki rossz bort, pocsék lett a végeredmény, a legjobb amit ki tudsz hozni, az egy többé-kevésbé ízetlen alkohol.

Ha mégis belevágsz, szerintem:

1. a bort alaposan kiszellőztetni

2. szénsavas meszet bele a kénessav lekötésére

3. lefőzni elsőre, ha kellemetlen az alszesz, akkor aktív szenes szűrés

4. lefőzni másodszor

 

Előzmény: vnorbi81 (105013)
vnorbi81 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 105013

Üdv mindenkinek. Lenne egy kérdésem: aktív szenet szeretnék használni borpárlathoz a kérdésem a bort szenezzem az alszeszt vagy a kész párlatot? Dohos hordó szagú a bor. Válaszotokat előre is köszönöm.

sogi01 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 105012

                                                    vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

Előzmény: sogi01 (104989)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 105011

Minap bementem egy boltba s mit láttok : az "Agárdi összes" a polcon.

A málnával szemezgettem 11-é a 0.35-ös ,óóóóóóó "drágaszágom"!

Egy palackkal kéne vegyek,de melyiket?Valaki súgjon.

Visszaolvastam itt,sokan a körtét dicsérték,az csak(?) 6-é adják.

Van "ALMÁLNA" , itta már valamelyikőtök ?

Melyiket vegyem? 

Azt azé' ne írjátok,hogy az összest. :-)

vénkecsi Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105010

Akkor nyugodt szívvel leviszem a pinyóba.

Most minden edényen a saját pattintós fedele van, és csak egy kis résre nyitottam meg pont a gázok miatt.

De lehet hogy lekötöm lazán szemeteszsákkal aztán  csak kifelé szellőzik.

Bár a napi rendszeres csömszölést meg kicsit hátráltatja.

Ja hát ingyé' a házipáleszt sem adják!  :D

forgione1 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105009

Ha szakszerűen cefrézik és időben kifőzi akkor szűrés nélkül se lesz opálos!

Nálam is csak akkor volt gond, amikor főző hiányában későn (+2 hónap) tudtam feltenni.

 

 

 

Az opálosodás pedig igenis a víztől van! :-)

Hiszen akkor opálosodik ha vizet adok hozzá, tehát a víztől van!:-)

Ez pont olyan, hogy a számítógép füsttel működik.

Hiszen ha kijön a füst, akkor onnantól már nem működik.....

 

:-)))

 

 

Megjegyzem néhány deci ízletes itóka után már a képernyő is opálosodik itten előttem e :-)

Előzmény: norris53 (105002)
Hurkafej Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105008

20 fok jó neki, de úgy kellene a hordót lezárni ha van rá lehetőséged, hogy a fejlődő gáz ki tudjon jönni, de a muslica ne tudjon bemenni. :)

Előzmény: vénkecsi (105005)
Babar66 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105007

14-15 fokig nem fog "megfázni", legfeljebb "lustulni", de az nem baj.  :)))

Előzmény: vénkecsi (105005)
Tucso69 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105006

"a vízben több az energia" A fajhőre gondoltam, de valóban ez így nem igaz.

Mi a többi?

Menjünk át ide, hogy ne legyen off: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9206114

Előzmény: snapszmester (104864)
vénkecsi Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105005

Én is 3 napja vödröztem be 70 literre való almát. Olyan gyönyörű hibátlan darabokat adtak cefrealmaként, hogy fájó szívvel álltam neki. Asszony gyönyörűen felkockázta kb. 1 centis darabokra(!) - darálóm nem lévén.

Kapott 1 kiló langyosvizes napfényt, egy külön edénybe szintén kézmelegen a borélesztő, egy harnadikba meg pár decibe ment a pektinbontó. Kellett is neki ennyi plusz nedvesség, hogy kicsit meginduljon.

Ma megkapta a keverőszárat , és gyönyörűen pépesedett.

Az előszobában 22 fok van, de azt hiszem a muslincák egyre népesedő táborával együtt leköltöztetem holnap a pincébe.

Ott kb. 20 fok van, ugye nem fog megfázni ?  :) 

Előzmény: Kariboy107 (104986)
szilvakukc Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105004

Hát pölö engem már kínáltál pálinkával zavarosan!:DD

Előzmény: szentöltvíz (104996)
norris53 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105002

Szerintem is kicsit túl van lihegve a kozmaolajszűrés nélkülözhetetlensége !

Mivel szinte senkinek sem opálosodik a pálinkája pedig nem szedi le a kozmaolajat !

Azt is látom szinte 20- 30 %  ra is le hígítják mégis tiszta mint a víz !

Akkor meg minek vacakolni vele ?

Azt viszont nem értem honnan jönnek elő azok a kérdések - mit csináljak opálos lett a pálinkám ?

Hogy tudnám az opálos pálinkámat tisztává tenni ?

Hogy lehet az hogy tegnap még tükör ma meg homály ?

 Na nyugodjon le mindenki :-) nem hülye vagyok csak értetlen - mi nehézség van abban ha egy egyszerű k.o. szűrőt használsz sem plusz főzési idő sem alkohol veszteséged nincs -de van egy biztonságod hogy hígításkor -még ha csapvízzel hígítasz is tükrös tiszta pálinkád lesz ! -nem éri meg ?

 Igen azt mondod anélkül is ! -de ha egyszer mégse ? akkor meg jön a kérdés hogy eddig sosem ..... stb

 Úgy is mindenki maga dönt - kell  vagy sem a tanácsot megfogadja vagy sem  el hiszi e egyáltalán hogy mi jól tudjuk e ?

 Vagy csak okoskodó magamutogató nagypofájú rosszakarók vagyunk  ! :-)

 Én használom és ajánlom is mindenkinek  :-)

Öregdömperes Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105001

Jelentem lett 13.liter 50.fokos tiszta,nem opálos alma páleszom.

Mondtam is anyukának iszunk anyád.

snapszmester Creative Commons License 2014.10.07 0 0 105000

Elég keményen fogalmaztál. 

Az itt ajánlott technológia választható lehetőségeket tartalmaz. Mindenki eldöntheti mit alkalmaz. A "miért nem" variáció okoz néha erősebb reagálást. Az ajánlottak betartásával garantálunk  egy elfogadható minőséget. A baj akkor kezdődik ha a be nem tartásból  hibák lesznek és minket kérdez a javításra.

Előzmény: TINTUS (104995)
Feeriba51 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104999

Jaaa, és nagyon finom voltam...:-))))

Jó nedűt!!!!

Előzmény: Feeriba51 (104998)
Feeriba51 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104998

"Még egyszer utoljára : a kozmaolajszűrő használata nélkülözhetetlen !!!!!!!!"

 

Ez egy "kissé" túlzás.

Én is megcsináltam annak idején, de semmi szükségem nincs rá. Minden pálinkámat 30 fokig hígíthatom, semmi opálosodás nélkül.

Igaz, nem ugyanabból az alapanyagból és nem ugyanolyan eljárással cefrézünk.

Jó nedűt!!!!

 

 

 

 

 

Előzmény: TINTUS (104995)
benchmade Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104997

Az itt tanultak szerint cefrézek és főzök, nincs kozmaolaj szűrőm, mindent 46%-ra hígítok, soha semmi nem opálos.

Előzmény: TINTUS (104995)
szentöltvíz Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104996

Nekem van,nem használom és még sosem kínáltalak zavaros pálinkával!!!!!!!

Előzmény: TINTUS (104995)
TINTUS Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104995

Az ember fia hiába akar segíteni ha a másik oldal nem befogadó........ sajnos.

 

Még egyszer utoljára : a kozmaolajszűrő használata nélkülözhetetlen !!!!!!!!

 

És finom voltam......

Előzmény: Mindenváró Ádám (104993)
vasbicikli Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104994

A zavarosodás nem feltétlenül az opálosság határán billegő közmaolaj miatt van, hanem - a többiek által elmondott okok mellett -  esetleg még az aszalt bogyók felszínén lévő "viaszos" réteg is hozzájárulhat (ami a gyümölcsök hamvasságát okozza).

Az ágyassal úgyis várni kell, amíg beérik, addigra simán le is tisztulhat.

Nekem a mézzel tuningolt ágyas szokott rémesen kinézni összekeverés után, de ez pár hét alatt elmúlik.

Előzmény: baluka80 (104988)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104993

Nem foglalkozom a kozmaolajjal...  általában 50 fok körül hagyom a dolgokat és nem szokott gond lenni, ez egy kivétel volt eddig. Bár, lehet ezután mással is kipróbálom és végleg úgy döntök majd, hogy jobban szeretem a kevésbé erőset ha van benne elég illat és íz.
Mivel kis mennyiségeket csinálok nem gond nekem ha fagyasztani kell és át kell szűrni, hamar megvan.

Előzmény: gabor0036 (104991)
nebamun Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104992

Ha beleteszed az asztalt gyümölcsöt, akkor gyengül valamennyit az alkoholfok. Sajnos ez mérhetetlen, mert a fokoló ilyenkor használhatatlan, jóval kevesebbet mutat a valóságosnál, mert a kiázó cukor, karamell, egyebek miatt sűrűbb lesz a folyadék mint előtte, a fokoló meg ugye a sűrűség alapján még (víz+alkohol elegy).

Lehet épp annyit csökkent az alkoholfok, hogy már beopálosodott a pálinka. Az aszalványtól is zavaros lehet, de az leülepedik az aljára és kiszűrni is könnyű.

Előzmény: baluka80 (104988)
gabor0036 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104991

A 42-es Irsai kristály tiszta nálam. Valami oka van annak, ha már 47-nél ilyen lett. 

Előzmény: Mindenváró Ádám (104990)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104990

A szőlőt idén én is 46 fokra hígítottam, persze opálos lett. Nem tudom milyen mennyiséged van, de ha egy éjszakára mélyhűtőbe teszed, majd papíron átszűröd, az beválik. 

 

Szűrést úgy csináltam, hogy egy nagyobb tésztaszűrőt kibéleltem papírtörlővel két rétegben, aztán rátettem egy megfelelő tálra és szépen felöntöttem egyszerre vagy két literrel. Így viszonylag hamar átszűrődött és teljesen tiszta is lett. A fénye nem olyan csillogós, de nincs benne azért homály sem, teljesen vállalható.

Előzmény: baluka80 (104988)
sogi01 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 104989

                                                       vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

Előzmény: sogi01 (104960)
baluka80 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 104988

Sziasztok!

4 napja hoztam a főzdéből a a muskotály pálinkámat 47 fokosra beállítva(akkor még víztiszta volt), ma reggel bele tettem a saját magam által asztalt mazsolát és zavarossá(pelyhessé) volt az isteni nedű!

Elvileg mindent szakszerűen csináltam(cefre pH 3 ra állítottam, fajta élesztős beoltással erjesztettem, kotyogóval, 20C  pincében)

Valaki találkozott már hasonló jelenséggel?????????

Minden tanácsot véleményt köszönettel fogadok!

norris53 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 104987

Ha mindenképp teszel bele "napfényes vizet" akkor tedd bele azzal együtt - de ha feloldod az élesztőt és beleteszed annyi leve biztosan van az almának hogy be indul az erjedés - ha nem teszed bele aznap akkor már minek ?  :-)

A pektinbontó is mehet bele élesztővel vagy utána !

Előzmény: Kariboy107 (104986)
Kariboy107 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 104986

Sziasztok!

 

Egy kérdés almacefrézéssel kapcsolatban..

Ugye SM oldala szerint először élesztőzni kéne, viszont ahogy ágaprítóval ledaráltam, ennek még nem nagyon van leve.

Megfelel úgy, hogy a napfényes vízzel együtt adom hozzá az élesztőt, vagy csak így szárazon élesztőzzem?

 

Uvaferm CM élesztő, Golden alma

 

Köszi előre is!

hal65 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 104985

Ez nagy ötlet! De kár hogy nem előbb olvastam...

Volt az idén néhány hektó.

Előzmény: gabor0036 (104979)
hal65 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 104984

"Múltkor összefutottam egy régi ismerősömmel, aztán mesélte, hogy ő úgy csinálja, hogy lefőzi a cefrét, aztán tesz bele megint cukrot, újraerjeszti és újrafőzi... és hogy ezt többször is megcsinálja ugyanazzal a cefrével. "

 

Igaza van. A jóból sosem elég :)))

Előzmény: Mindenváró Ádám (104980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!