Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.10 0 0 792
A 0.25-ös, 0.35-ös nem volt rá annyira kényes, de azért elég jól hozzá lehetett szokni a közel függőleges tartáshoz. Csak azért szoktam le róla, mert nehéz volt olyan Rapidograph-ot vagy Isograph-ot találni, ami hosszabb távon is jól bírta a gyűrődést, és utazgatás mellet sem folyt. Írni imádtam vele, de a tust vakargatni a kezemről azt már kevésbé, és mindig a legkényesebb helyzetben pisilte össze magát.

Irodai használatra tökéletes - már ha tényleg jó minőségű a cucc. Mert csőtollat nem lehet tessék-lássék csinálni, annak tökéletesnek kell lennie.

Volt hozzá mosó felszerelésem és megfelelő vegyszerem. Tényleg, az hol lehet?

A csőtoll elődje a Graphos volt, írhatna róla valaki.

Előzmény: kheiron (790)
bookworm Creative Commons License 2002.11.08 0 0 791
a magam részéről nekem a hétfő vagy a csütörtök lenne a jó (akkor kb 3ig van csak órám), és mérsékelten vagyok hulla (úgy értem, előfordul, hogy ébren vagyok) de ha nagyon muszáj, megoldható máskor is.

vagy esetleg a 18-i héten, amikor nálunk fűtés-felújítás miatt "szénszünet" lesz, és osztályprogramok kb délig max... mondjuk azon a héten 19, 21, 22 lenne jobb... bár nemtom, mintha elhangzott volna, hogy az vkinek nem jó. meglássuk.

bw

Előzmény: Há (783)
kheiron Creative Commons License 2002.11.08 0 0 790
Egy jó csőtollal jó volt írni is

Hm. És hogyan tudtad írás közben teljesen függőlegesen tartani?

Előzmény: Törölt nick (789)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 789
Volt egy műanyag alapú pausz, amit Astralon-nak neveztek. Merev, egyik oldalán fényes, másik oldalán matt műanyagfólia volt. Ehhez speciális, acetonos festéket kellett használni, és léteztek ehhez kalibrált csőtollak is, persze magasabb áron és kisebb élettartammal.

A csőtollaknál bevett szokás a színkódolás. A toll egy része, például egy gyűrű és a kupak teteje a vonalvastagságnak megfelelő színű. A toll teste a gyártóra jellemző színű: fekete, bordó vagy kék (Staedtler). Az ilyen brutál-csőtollaknak más színű volt a teste, a Rotringnál például szürke, ha nem tévedek.

Egy jó csőtollal jó volt írni is, mert nagyon hightech érzése volt tőle az embernek. Én 0,35-ös Rapidograph-fal vagy Isograph-fal dolgoztam.

A gyors rost és roller tollak elterjedése előtt a plotterek is csőtollat használtak.

Előzmény: Törölt nick (787)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 788
87 ben kaptam egy teljesen ezust szinu parker tollat angliabol. Nagyon jol lehetett vele irni konnyen gordult mint a mai (keramia hegyu?) tollak de nem folyt annyira, igy szepen vekonyan lehetett vele irni. Azzal irtam az erettsegim, a szakmunkasvizsgam, majd kesobb a rendszerszervezoi vizsgam, minimum 10 evig hasznaltam folyamatosan. Nem tom hogy csinaltak de nagyon sokat irtam vele. Multkor megleltem a fiok aljan es meg mindig ir. Asszem a jovore esedekes programozoi zarovizsgan is azt fogom hasznlani, eddig szerencset hozott.
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 787
Eccer volt egy eleg jo rotring csotollkeszletem (pauszra rajzoltunk vele muszaki rajzokat) aztan eccer nyakrajzolas utan kimostam acetonnal.. Na azota nincs csotollkeszletem:)
Előzmény: Törölt nick (785)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 786
Ötletnek nem rossz
Előzmény: Há (783)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 785
A csőtoll egy évtizedekkel ezelőtt egyeduralkodó szerepet betöltött műszaki rajzeszköz. Az íróhegy egy fém cső, amelynek a vége teljesen sík körgyűrű. A csőben egy vékony drótszál mozog fel-le, a drótszál fent, a tusadagolóban egy súlyban végződik, a súly egyben szelepként is működik. Ha függőlegesen tartjuk a tollat, a súly elzárja a tus útját, és a drótszál (ezért majd egy tollszakértő jól letol, de nem jut eszembe a szakkifejezés) vége kicsit túllóg az íróhegy sík lapján. Ahogy a toll hegyét letesszük a papírra, a súly kissé megemelkedik és elkezdi engedni a tust.

A csőtollal teljesen függőleges tartásban való írni, egyébként nem lesz egyenletes a vonal, és előbb-utóbb úgy kopik a hegy, hogy már soha többé nem lesz pontos.

A csőtoll kényes jószág. Tartása szertartás, tisztítása külön tudomány. A jól karbantartott csőtoll gyönyörűen ír, a beszított csőtoll kínszenvedés. Nagyon precíz kidolgozás kell ahhoz, hogy a tus jöjjön amikor kell, pont annyi jöjjön, amennyi kell, és egyébként soha ne folyjon. A csőtoll halála a hegy elgörbítése, vagy a szelepemelő rúd (amit drótszálnak tituláltam) elgörbítése.

A csőtollat tisztítás céljából bizonyos mértékig szét lehet szedni. Egy 0,5mm-es vagy annál vastagabb hegyből bátran kiszedem a súlyt a szelepemelővel együtt, de képzelj el egy 0,1 mm-es csőtollat. Abban milyen vékony a furat, és benne milyen vékony drótszál a szelepemelő. Ahhoz már sebész kéz kell, hogy egy ilyet valaki szétszedjen és sikerrel összerakjon.

A csőtollak kései utódjai a csőhegyű filcek. Szépek, jók, de nem ugyanaz az érzés.

Keresd a műszaki rajzboltokban, régen a Gellért téri ÁPISZ emeleti részlegén volt ilyen. Nem tudom, megvan-e még.

Előzmény: Nagyvad (784)
Nagyvad Creative Commons License 2002.11.08 0 0 784
Sziasztok!
Jó ez a topic, a segítésgetek kellene!
A barátnőm nagyon szeretne egy csőtollat, de egyrészt lővésem sincs, hogy mi az, másrészt azt sem tudom, hol vehetnék neki olyat.
Előre is köszönöm
Creative Commons License 2002.11.08 0 0 783
szivartopoikos tapasztalatból mondom, hogy a hétközbeni találkozás sokkal kivitelezhetőbb, mint a hétvégi. Legyen hát 11.26 kedd. Belváros?
Előzmény: Törölt nick (782)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 782
pont most akartam írni, hogy kheirónbácsi le akarja itatni a fiatalokat naracsléval ...:-)
Előzmény: kheiron (780)
Lujza71 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 781
Sziasztok

Leírom hátha

Koh-i-noor Omega ceruzát keresek 12 szinüt és szintén Koh-i-noor 1.1 töltőceruzába hegyet.

Hátha valamelyik boltban kallódik belőle Bp területén bárhova elmegyek érte.
Mailom él.
Köszönöm a segitséget.

Lujzi

kheiron Creative Commons License 2002.11.08 0 0 780
OK, bár a magam részéről szívesebben kóstoltatnám meg veled az egyik kedvenc koktélomat.

2 deci narancslébe 1 deci grapefruit-lé. :-)

Előzmény: bookworm (774)
kheiron Creative Commons License 2002.11.08 0 0 779
Nohátakkor, ha jól látom, lassan összeverődik a társaság. Igyekszem olyan helyet találni, hogy ez majd ott ne történjen meg ;-)

Nekem - úgy tűnik - csak november 22. után lenne jó, addig nem vagyok az országban.... utána viszont bármikor, bárhol (bár inkább Budapesten).

Egyeztessünk még, de mint távlati célt, talán belőhetjük a fenti paramétereket.

Jó ez így?

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.07 0 0 778
Akkor nézd meg az L.A. Story-t és mindjárt jobb kedved lesz, igaz abban a filmben nem esik szó tollakról ....:-)
Előzmény: Törölt nick (777)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.07 0 0 777
Kivételesen magamról beszéltem :-)
Épp ma állapítottam meg sokadszorra, hogy reménytelen eset vagyok, ha társaságba kerülök.
Vagy hülyeségeket beszélek, vagy olyasmiről ami senkit sem érdekel, vagy ami a leggyakoribb: mélyen hallgatok... :-)
Előzmény: Törölt nick (776)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.07 0 0 776
Ne haragudj, honnan ismersz ennyire?:-)
Előzmény: Törölt nick (775)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.07 0 0 775
Hmmm... Érdekes felvetés :-)
Nem baj, ha egy abszolút antitársasági lény is jelen van?
Ráadásul antialkoholista is :-))
Előzmény: kheiron (760)
bookworm Creative Commons License 2002.11.07 0 0 774
részemről bennevagyok, de csak olyan feltételekkel, hogy a narancslé lecserélhető kicsit komolyabbra.. mondjuk rostos körte :)
Előzmény: kheiron (760)
Creative Commons License 2002.11.07 0 0 773
én már a harmadik üveget használom, mindeddig nagy szerencsével. lehet, hogy mázli, de én örülök neki:)
Előzmény: Törölt nick (772)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.07 0 0 772
Nem vagy egyedül, (én szidtam a múltkor is a MB tintát), én egy üveg kék tintát vettem, ami valőszínűleg feldobná az új delta műsorát, mert lélegzetelállító halmazállapotváltoztatásokra képes. Az üvegben folyékonynak tűnik (tintaszerű), a toll (MB146) eléggé szakaszosan volt hajlandó írni vele, és amikor egy kicsit ki akartam engedni, teljesen zselészerűnek tűnt.
Többszöri mosás után, és más tollakban is hasonlót produkált, így szégyenszemre a MB tollamba egyszerű Pelikan tintát használok, azzal tökéletes ....

Szvsz nem tett jót a márkának, hogy egy időben minden trafikban árulták már. Az is lehet, hogy nem eredeti (láttam pár helyen eredetiként árult hamisítványokat), de lehet, hogy csak sokáig tárolták szakszerűtlenül.

Előzmény: Törölt nick (771)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.07 0 0 771
Kínos meglepetés ért tegnap. Kb. két hete vettem egy doboz Mont Blanc patront (zöld tinta valami mérhetetlenül ocsmány aranyozott színű patronban). Ebből eddig kettőt elhasználtam, a maradék nyolcat tegnap kénytelen voltam kidobni, mert egyikben sem volt tinta, ellenben valamelyik - amelyikben még gyárilag volt, kifolyatta a tartalmát a dobozba... :-(
Csiperke Panni Creative Commons License 2002.11.06 0 0 770
Jajj...a kedvencem..igaz a töltős féle!:)

Irigykedik irigykedik, de csak kicsit:))
Használd egészséggel!:)))

Előzmény: Törölt nick (763)
MA_ Creative Commons License 2002.11.06 0 0 769
Azért köszi, akkor várok.
Előzmény: macedon (766)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.06 0 0 768
Én pölö ugynolyan rondán írok a Waterman-nal mint egyébként. Nade a fíling!
Előzmény: Törölt nick (767)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.06 0 0 767
... és mindenki bemutathatná, milyen szintre sikerült eljutnia a tollakrobatikában, az útmutató alapján, amit a múltkor belinkeltem ...
Előzmény: kheiron (760)
macedon Creative Commons License 2002.11.06 0 0 766
... rossz hírem van... Cd'A-t jelenleg nem tudok küldeni, késik a szállítmány és pillanatnyilag kifogytunk, más márka pedig számomra 'nehezen elérhető'. Sajnos úgy tűnik most az egy hónapnál nem tudok jobbat...
Előzmény: MA_ (765)
MA_ Creative Commons License 2002.11.06 0 0 765
Sziasztok!

Kicsit OFF

Macedon
Caran d'Ache Ecridor XS tollhoz szeretnék betétet. Itt nálunk falun(Kaposvár) egy hónap múlva ígérték.
Utánvéttel megoldható lenne?

Mégegyszer bocsi az OFF-ért

harm2 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 764

Nektek is mindig bejön a topik elején a webpecára beléptető bizbasz?? Hogy a ... került az ide??!?

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.06 0 0 763
Ma bent voltam a Gárdosnál a Mammutban. Nem bírtam ellenállni, és vettem egy Waterman Hemisphére golyóstollat, metálkonyak színben. Nagyon szép, és könnyű vele írni. Volt töltőtoll is, de szintén csak egy darab. Az eladő hölgy pedig kedves volt, és tudta mit keresek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!