Keresés

Részletes keresés

stiglinc Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9290

Első számú közellenség!

 

Hát, látszik rajta! Amilyen hatalmas, meg amilyen brutál feje van!!! :-)))

Előzmény: Van der Graaf (9281)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9289
Egésszen biztos vagy benne, hogy plati az ? Szinte lehetetlen, hogy kibírta volna a telet. Épp kérdezni szerettem volna, hogy mi a véleményetek ki merjek tenni a tóba nyáron akváriumi halakat ? Nem lesz bajuk ? [image1] ezekre gondoltam ...
Előzmény: zsupla (9288)
zsupla Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9288

Hát szebb napot mindenkinek!

Voltam én is a Mogyoródin, vettem is néhány növényt, egyik olyan érdekes csavarodós, nem virágos elfelejtettem felírni a nevét. Nem ismeritek fel a remek leírásomról véletlenül?

MEGVANNAK A BÉKÁIM!!! Kb ötön vannak, két nagyobb és 4- vagy öt kisebb. Nem kuruttyolnak, csak napoznak, barnák, hátukon két világosabb csíkkal. Félénkek.

A macska nagyon izgatott a látványuktól, nehogy úgy járjanak, mint valamelyik nap mesélte tán, Kiskertész?

Kihordtam a szobanövényeket és eltakartam vele a ronda hordót, ami a szűrő.

Találtam a tóban egy platti halat, ami tavaj került bele az akváriumból. Ezek szerint szépen áttelelt a többivel.

Ideje volna már a napsütésnek!!

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9287
Én is tegnap fürdettem macskát. :-) De tényleg nem használ. Annyira nagyon nem zavarna, ha megfog néha 1-1 halat, hiszen ez természetes módja a szaporulat csökkentésének. Az zavar inkább, hogy állandóan stresszeli a halakat, és így azok meg fognak betegedni előbb-utóbb.
Előzmény: Van der Graaf (9284)
hasand Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9286

"A götét nem fogják bántani a halak, de miből gondolod hogy petézni fog?"

Úgy tudom, hogy a nálunk honos göték csak szaporodási céllal keresik fel a vizeket, föleg azokat ahol nincsenek halak (az utódok miatt) ellentétben a szalamandrákkal.

(Vagy most keverem a kettöt? Nagy segítség vagyok.) 

Előzmény: compó (9279)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.18 0 0 9285
Nekunk mar csak harom macsekunk van. . .semmi gond veluk. Nem torik a viragokat, nem jelentenek semmi veszelyt a tora-halakra, viszont a kutyakat nem szeretik! Igaz, nekunk nincs kutyank - de a szomszed kutyait nagyon szeretik. . .
Előzmény: Van der Graaf (9284)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9284
4 macskánk van, és teljes harmoniában élnek a kutyákkal.Télen pd a macskák a hideg miatt a kutyák hátán kuporognak.
A gond azzal van, hogy a macskákat nem tudom kitíltani a tó körüli területről, és elég sok kárt okoznak.
Összetörik a virágokat, belevécéznek a virágföldbe, és folyamatos veszélyt jelentenek a halakra nézve is.Már többször mögéjük osontam, amikor halakra vadásztak, és hátulról belöktem őket a vízbe, de nem tanulnak...

Érdekes módon a macskák igen jól úsznak, és a fürdetés miatt egyáltalán nem sértődnek meg !
Előzmény: compó (9282)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9283
Gratula!!! Az enyemek is baratsagosak. . .ha bemegyek a vizbe ragjak a labam :))
Előzmény: Van der Graaf (9262)
compó Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9282

Sajnos nem látom, mert nagyon mélyen van és bezöldült a vizem.

Ez meg az első számú közellenség

Gondolom a kutyusoknak, különben magadra haragítod a cicások táborát.

Nálunk már nincsenek macskák, messze elkerülik a kertet. Na nem erőszak hatására (némi kergetőzés, kisebb üldözés), csak a kutyáim nem partiképesek.

Üdv: compó 

Előzmény: Van der Graaf (9281)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9281
Azt mondják, hogy ahol egy van, van több is... Én csak ezt láttam, és csak reménykedem, hogy van valahol párja is.

Látod a rózsád tövét ? Ha él, már hozza is a leveleket.

A kislány nem az enyém. a Kutyák a fénykép elött öt perccel ismerkedtek meg vele, de ők ilyen szeretetteliek :)


Ez meg az első számú közellenség !




Előzmény: compó (9279)
compó Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9280

Nem használtál valami vegyszert a tóban, vagy a környékén?

Az elkülönítést én is nagyon ajánlom.

Előzmény: Droopy (9271)
compó Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9279

De imádják a leánykádat. A götét nem fogják bántani a halak, de miből gondolod hogy petézni fog? Többen is vannak?

A tavirózsa a tóban telelt. Remélem igazat mondtak, hogy nem kell kivenni, ez hibrid.

Kár lenne érte, mert igen nagy volt mikor vettem és alig fért be a kombiba.

Üdv: compó

Előzmény: Van der Graaf (9272)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9278
Talán nem véletlenül :)

Előzmény: hasand (9277)
hasand Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9277
Örülök, hogy sikerült felraknod a képeket!
Érdemes volt.
Az a hal szinezete egy sárkányra emlékeztetett.
A nevedről (tudom nem ennek kéne beugrania) egy régi, érdekes hangzású együttes jutott az eszembe. (Van der Graaf Generator)
Előzmény: Van der Graaf (9262)
hasand Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9276
Ez a nagy dobhártyás volt a visítós?

Most a képen jobban hasonlít az Amerikai Ökörbékára.
A könyvem azt írja, falánk ragadozó és zsákmányul ejti a kisebb emlősöket is!
A cicust ne engedd egyedül a tóhoz... :-)
Előzmény: ZsuR (9254)
éber Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9275

Ki látott már ilyen halakat?.....http://www.goldfisch.hu/photos.html

 

UI:a természet csodái,nemde!?

Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9274
Nem tudom mi lehet ez, de különítsd el a többitől, és valami általános fertőtlenitő szert nem ártana tenni a tóban. Lehet baktériális eredetű fertőzés.
Nekem egy pár éve minden halam elpusztult, egy behordozott betegségtől.
Előzmény: Droopy (9271)
éber Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9273
Irigykedem......nagyon aranyos a látogatód(?):((((
Előzmény: Van der Graaf (9267)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9272
Ez a kék tavirózsa valóban csodás...

A jövevény erdei göte. Remélem lepetézik nálunk, hisz a halak úgy láttam nem bántják...

Az én kutyáim, szerencsére nem szeretik a vizet...

Előzmény: compó (9269)
Droopy Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9271

A halacska

 

Segitseg, Segitseg

 

Masik hal, masik problema. Ez a ket kep ugyanannak az aranyhalnak a ket oldala. Es eroteljes oldalazva lebegest ad elo a vizen...

hasand Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9270
Gratulálok, nagyon szépen haladsz!
A méretét azonban számold át mégegyszer, mert a képek alapján biztos nincs 4000l-es.
Csak azért szólok, mert ha bármilyen témában kalkulálnod kell, (halak száma, ne adj isten vegyszer) nehogy elszámold magad.
További örömöt a tavadban!
Előzmény: Törölt nick (9174)
compó Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9269

Szia Van der Graaf

 

 

 

Ez tavalyi kép, csak megpróbáltam feltölteni valamit. Gratulálok, hogy rájöttél a feltöltés fortélyára. Szép a tavacskád. A jövevény aranyos, de nem tudom mi lehet.

Előzmény: Van der Graaf (9267)
szöllvil Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9268
Üdv mindenkinek!

 

A Mogyoródi úton valóban kicsi volt a választék, de egy kedves és hozzáértő kertésztechnikus a tanácsai mellett, a telefonszámát is megadta, így később érdeklődhetek az éppen aktuális választékról.
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9267



Íme, a különös jövevény, akit már említettem. :)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9266


Tavalyi tündérrózsák. Most ébredeznek. Úgy látom mind túlélték a telet
gardener girl Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9265

Hello!

 

Azért volt kevés növény, mert még nem tanácsos a többit kivinni az üvegházból, mert rosszul viselnék a hőmérséklet változást!

Múlt héten vásároltam ott, és azt mondta a tulaj, hogy még 2-3 hetet kellene várni a többi fajta növénnyel. - ezért is bízok bennük, mert nem akarnak mindent idő előtt az emberre sózni, hanem arra törekednek, hogy elégedetten távozzon a vevő, és szívesen visszamenjen. - de amúgy az egyszerűbb növények 270.-b és 450.- , a rózsák,tök stb. 1500.- tól vannak.

A Kertészeti Egyetemen nagyon olcsó volt tavaly a növény, csak nem igazán tudták megmondani, hogy melyik növény micsoda! - úgyhogy ott szakértelem az nincs! - és csak 1 helyen árultak vízinövényt, de tény választék az olt!

 

szia

 

 

Előzmény: Andreas (9263)
Andreas Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9264
Hopp, nem szóltam. Ez az előbbi a Mogyoródi úton levő szakközépiskola kiállításáról szólt, gondolom a kérdés a "nagy" kiállításra vonatkozott.
Előzmény: Andreas (9263)
Andreas Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9263
Olcsóbbak, de vizinövényekből kicsi a választék. Az üvegház előtt van kirakva tizenvalahány féle mocsári növény, úszónövények közül egyedül csak vizijácint volt.
Előzmény: Törölt nick (9258)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9262
He-he rájöttem...

A személyes beállításokban UBB kódra kell állítani.





Az én halaim, ilyen tenyérbemászóak :) és nem azért, mert apatikusak !
Előzmény: Van der Graaf (9261)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.17 0 0 9261
Előzmény: ZsuR (9256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!