Keresés

Részletes keresés

éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9412

igazábol már tavaly kiprobáltam raschel hálóval a szürést, de nem volt hatásos.Akkor is gépben mostam ki a hálót, igaz nem volt valami kellemes.De ezt a perlon vattás dolgot megprobálom egy 16 l-es diszperzites vödörrel,persze naponkénti tisztitással.....ha kell akár 2X is.Mivel valamelyikünk mindig otthon van, és rendszeressen tudjuk ellenörizni.Igy rögtön 2 garniturát is csinálok...egyik ki...másik be.

Zeolit kö mire kell, nem lehet elhagyni????

Előzmény: zozocska (9411)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9411

Szerintem meglátod a perlonvattát és nem akarod betenni az automata mosógépbe, annyira nyálkás és undorító lesz. Én egy lavorban szoktam áztatni és utána forró vízzel addig addig mosni kézzel amíg tiszta nem lesz.

Az első hónap nagyon nehéz volt, mert naponta mostam. Kb. fél nap alatt forgatta át a tóvizét a szivattyú.

Egyébként nem próbáltam még, de szerintem bekéne húzni pld. egy harisnyába és elkötözni, nehogy eldugítja a gépet v. valami kárt tegyen.

Előzmény: éber (9404)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9410

Ez egy kis szivattyú, most nem ugrik be a neve, de olyan mint amit a lakásszökőkutasok árulnak NOVA márkában, annak a nagyobbik testvére. Ebből a típusból kb. 5 féle méret van és kb. 7.000.-ért vettem.

Nagyon jó 2-3 m-re is felnyomja a vizet, nekünk onnan fog jönni a patakunk, és úgy fog beesni a vízbe kb. mint a szemeteslapátos megoldás.

Télen is letettem a szinttől 20 cm-re a szerkezetet, és levettem róla a slagot meg a szemeteslapát vízesést és csak úgy forgatta a vizet, így egy helyen nem fagyott be, és odajöttek a madarak inni, meg a halaknak is jó volt. 

 

A nád három dolog miatt van benn kévében:

- ha ikráznak legyen hová, és eltudjanak bújni a kishalak

- kifejlődik benne egy csomó pici rák, meg mindenféle, amit esznek

- télen a nádszálakon a levegő lemegy nekik, és a nád pedig melegíti őket.

Előzmény: dithke_ (9407)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9409
Nalam a pumpa a vizben van - csak ugy.

A vizet kiszivattyuzza a tobol, bele a filter dobozba - es ott vannak a szivacsok amik szurik a vizet. Na es a filter dobozban nonek az ertekes bakteriumok, amik segitenek algamentesen tartani a tavat.

A megszurt viz meg visszafolyik a toba.
Előzmény: zozocska (9395)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9408
Szerintettek, ha a tóban lent van a szivattyúm, abba is érdemes perlon vattát tenni, vagy csak a hordóba, mert nekem egy ilyen biohordóba jön fel a viz, amiben, van a zeolit, igaz tavalyi, nem tudom milyen időközönként kell cserélni.
A lenti szivattyúházba tettem már szivacsot, amivel árulták, de hiába áll lábakon, hetenként dugult el.
Már arra is gondoltam, hogy maga a szivattyút teszem a vizbe, ráhuzok a beömlö nyilásra egy flakont, amit bevágdosok, hogy neálljam utját a beömlő viznek, és úgy menjen a hordóba, szerintettek?
légyszi irjatok.
Én nem látok le az aljára, pedig kb. 1,2 mély lehet, igaz lehet már a trutyi miatt kevesebb.
dithke_ Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9407
Zozsocska!
Ez a kis szivattyú ilyen nyomással nyomja vissza a vizet a tavadba, és látom a képen belevan állitva a nád a végében, akkor ez a halkaja miatt van, hogy jöjjenek rá a apró élőlények?
Előzmény: zozocska (9395)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9406
Eszrevettem - ezert tettem be a kepet.

Ami nekem van az kicsit mas - a viz ugyanarrol a szintrol megy vissza a toba.

A doboz aljan van a gegecso darabok, rajta a finom szuro, es legfolul a durva szivacs.
A viz a "furulyan" keresztul a szelere folyik a doboznak, es a kozeperol megy vissza a toba tisztan.
Előzmény: hasand (9384)
Mantidea Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9405

Holnapra megnézem a pontos típusát.

Egyébként ez egy búvár szennyvízszivattyú, ami 35 mm szemcsenagyságig képes elvinni a trutyit.

A szívó oldalra -a szivattyú alsó 10 cm-es részére- körbe rádrótoztam egy fémszűrőt.(biztosan van erre egy szakszó) Ez egy kb másfél centis apró rombusz alakú lyukakból álló fém lemez, amit szépen méretrevágtam, visszahajtogattam a széleket, hogy ne hasítsa ki a fóliát.

Nálam is néhányszor eltömődött a szita, de egy-két húzás a drótkefével, és minden ment tovább. A szivattyún van ez az úszó szintkapcsoló, úgyhogy mikor kiemeltem szépen leállt. Mondhatni problémamentes volt az egész takarítás. Az iszapot a gyümölcsfák tövére engedtem. Gondolom nem ártottam vele.

Előzmény: zozocska (9393)
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9404

Akkor nekem kezdetben biztos naponta kell takaritani!Automata mosógépben is lehet kimosni?Holnap meg is csinálom....majd jelzem hogy 2-3 hét alatt milyen hatásfokkkal dolgozik.Jövöhéten már lesz a boltban kolokán, gondolom az is besegit az alga elleni küzdelembe.

 

Én a halaimat Szarvason kapható halkajával etetem.....még nem panaszkodtak!Igaz ősz óta úszótáppal etetem, mivel látványosabb és látom hogy mennyit kajcsiznak.

Előzmény: zozocska (9403)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9403

Perlonvatta van egy csomó bevásárlóközpont állatkereskedésében pld. én a Camponaban vettem, de szerintem minden márkás kereskedésben van, ilyen helyeken kb. 900.-Ft egy csomag, általában fehér színű. De lehet, hogy sima akvarisztikás halas boltban is kapsz, ott nem néztem.

A legolcsóbb az Auchanban, Tescoban a Freesnapben Food márkanévre hallgató zöld színű kb. 300.-Ft egy csomi.

Rétegződés: alul egy csomi perlonvatta, utána vulkáni kő v. zeolit, annyi ami kiteríti a hordó méretét (nekem hálóban van, hogy ne polyogjon össze vissza), azon van a szivattyú, ami átáramoltatja a vizet lenntről felfelé. 

6m3-es a tavam, 1 kg közetet szoktam a hordóba rakni.

 

Más

Valaki írta, hogy drága a halkaja. Imádják a zöldborsót, kukoricát és a spenótot érdemes megfigyelni hogyan ölik egymást érte, nagyon édesek. Csak ne egészben add nekik, törd össze pld. mozsárban.

Ha a hal nem kap kaját eszi azt ami a tóban van. Nem kell kétségbeesni, nem hal éhen.

Más módszer: kiraksz egy hordóba vizet és száraz nádat bele (pld. amivel elválasztod magad a szomszéd tekintetétől) a napra, pár nap múlva tele lesz apró élőlényekkel, imádják. Ezek a legolcsóbb megoldások.

Szerintem a Sera kajákban van valami, amitől rászoknak a halak a zabálásra. Én is próbálkoztam vele, és azóta állandóan enni kérnek.

Előzmény: éber (9402)
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9402

Hol lehet venni és kb. mennyijé?:))))

Nálam nagyon algás a víz....veszek bele kagylótutajt ill. kolokánt, de gondolom ha egy perlon vattás szüröt beüzemelnék az nem ártana.

Leirnád a szüröanyagok rétegzödését?

Előzmény: zozocska (9399)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9401
Szombaton megyek Szentkirályra tavi növényekért délelőt lesz nyitva ,de előtte érdemes odatelefonálni mert nem mindig tartózkodnak ott.
Előzmény: dszi (9392)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9400
Huh. Van itt minden, mint a búcsúban! :))
Előzmény: zozocska (9396)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9399

Igen, én minden héten mosom, kb. fél év után lesz olyan rossz, hogy ki kell dobni.

Ha beteszed a szűrődbe csodát látsz, ráragad az alga ne lepődj meg, mert nagyon összeszedi a koszt és az algát, olyan nyálkás lesz az egész, elég sokáig kell mosni az elején, hogy tiszta legyen, de ha beáll a tóban a tisztaság, akkor kevesebbszer is elég lesz szétszedned. Nekem 110 cm mély a tavam és lelátok az aljára.

Előzmény: éber (9397)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9398
Nem tudja valaki, hogy hol lehet kapni olcsón hínárt Budapest környékén? Télen az összes kifagyott, pedig 80 cm mélyen voltak. Kicsit szegényes lett a tavam, mert csak 1 növényt sikerült átteleltetni, most vettem még 5 db-ot de szinte elvesznek a tóban. Szívesen fogadok hasznos tanácsokat a növények átteleltetéséről.
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9397
A perlon vatta kimosható?
Előzmény: zozocska (9396)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9396

perlonvatta perlonvatta alul

működés közbenműködés közben, a tó aljáról szívja a koszt, és a tetején engedi ki a tiszta vizet.

zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9395

szűrő     

vulkáni kő a Hessner szivattyúkhoz árulják 3 havonta javasolják cserélni v. zeolit is jótiszító alja
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9394

Nekem is van egy mű kiskacsám, de a kutyusom állandóan kiszedi és hozza büszkén mint egy zsákmányt. Múltkor pedig a macskát akarta megkergetni a jeges tavon át, és beszakadt alatta a jég. Volt nagy döbbenet otthon, alig vártam a tavaszt, hogy lássam a halaimat hogy viselték az első telüket nállunk és hogy nem sérültek-e meg.

Sajnos 2 halam elpusztult, de nem találtam meg csak az egyik tetemét.

Előzmény: zsupla (9385)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9393

Mantidea,

megosztanád velünk a szivattyú pontos markáját és típusát? Idén először tisztítottunk tavat, 2-en 6 órán át. Eléggé kiborultunk, mert a halacskákat megkellett zavarnunk.

Néztem az OASE-nál majdnem 100ezer egy iszapszívó, úgyhogy  elvetettük az ötletet. Én is próbálkoztam nagy szivattyúval, de a fején megakadtak a levelek és állandóan fél percenként elromlott. Te búvárszivattyúval próbáltad?

zozocska

Előzmény: Mantidea (9379)
dszi Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9392

Talpfától megkaptam a virágot, amit ez úton is köszönök.

 

Még mindig növény keresés közben vagyok. Tegnap találtam egy helyet, ami tavi és akváriumi növényekkel foglalkozik. Az árai fele-harmada a csomagküldősöknek.

 

Nem tudom, hogy file-t tudok-e csatolni, de megpróbálom. Nem sikerült, ezért aki kéri az írjon és elküldöm. A honlapról is csak így kapja meg a próbálkozó.

 

A honlapjuk címe: http://www.pruitt.hu/ Kecskemétől nem messze levő faluban találhatóak. (Szentkirály)

 

DSZI

zsupla Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9391

Azt a gyönyörű sárgalábút ajándékba kaptam, és amikor a fotó készült ott volt az adományozó, nem akartam megsérteni.

Egyébként a macskám teljes transzba esett a látványától, és ahogy a szél fújta a vizen a műbékát, ő úgy haladt a parton ugrásra készen.

Ha a víz felül jön ki a hordóból, akkor, hogyan lehet biológiai szűrőt használni? Azt nem lehet bolygatni. Vagy választok, hogy ülepítek, vagy biológiai szűrő?

Előzmény: TTAMAS (9386)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9390
Persze nem sikerült a csatolásom. Megpróbálom újra, ha nem sikerül, valaki légyszi írja meg hogy kell feltölteni képet.
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9389

Tudod.....az a fajta környezetbarát::))))))) 

Előzmény: TTAMAS (9386)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9388

Szilencium,

Tegnap nekiestem és lefotóztam a tisztító szerkezetet.

Egyenlőre kezdetleges színvilága van, és a vízesés is szemeteslapátról jön, de folyamatosan készül a patak meg a zuhogó, úgyhogy még nem nyerte el végleges formáját, majd nyárra lesz kész.

A szivattyú végére hosszú slagot raktam, mert így a tó mélyéből is felszívja a koszt.

Fontos, hogy a perlonvatta legyen alul, hogy a kövekkel elzárt a vattát a szivattyútól, nehogy valami szál belemenjen és elromoljon.

zozocska

Előzmény: szilencium (9342)
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9387

Szia zsupla!

 

Nekem tavaly egy Kmét-i haltenyésztő azt magyarázta, hogy az a jobb ha a víz alulról felfelé megy.De ha jobban belegondolunk igaza lehet, mert a szennyeződés felfelé áramoltatva nehezebben haggggya el a hordót! 

Előzmény: zsupla (9383)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9386

Ez a békáM!

 

 

Mármint a sárgalábú?

 

 :))

Előzmény: zsupla (9385)
zsupla Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9385

Életképek

Ez a békáM!

Ezek, na mik?Neki készült a tó
hasand Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9384
Gereblyével én is kiszedtem az aljáról a darabosabb trutyit. A hínárdarabkákat visszadobáltam egy sekélyebb részbe addig amig leüllepszik a felkavart víz.
Véletlenül kihalásztam a kagylómat is. Örömmel láttam, hogy makk egészséges. Lehet, hogy idén vásárolok is néhányat, csak az a baj, hogy eddig csak csomagküldösöknél láttam.

Zsur
A Te szürödben nem olyan a vízáram iránya, mint a miénkben.
Előzmény: Mantidea (9379)
zsupla Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9383

Szeretném megkérdezni mi a véleményetek, a szűrőbe fent megy be és lent megy ki a víz. Nem kéne fordítva?

"a" tószűrő takarás nélkülszűrő takarással

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!