Keresés

Részletes keresés

zozocska Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9442

Erci,

én eddig 1200-ért vettem aranyhalat, most a tenyésztőtől 250 Ft-ért veszek Budán a XXII. kerületben mérettől függetlenül. Szerintem ez nagyon olcsó kb. 10-15 cm-esek és nagyon gyönyörűek, ha gondolod felteszek róluk képet vagy/is megadom a telcsijét.

Egyébként érdemes várnod is ha bírsz, és venni egy pár nagyobbat, mert nyáron rengeteg tófórumusnak van túlszaporulatja és csere bere alapon vagy ajándékként is megkaphatod.

Én sajna még nem tudok velük szolgálni, mert idén volt az első telünk, most várom a tavaszt, de nagyon.

Előzmény: Erci 10 (9440)
dszi Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9441

Mire gondolsz mikor írod, hogy ésszel benövényezett tóra gondolsz?

 

Eddig volt a tóban 3 tavirózsa, a szélén valamilyen alacsony nádszerű ami nagyon jól terjed és volt egy magas nád, meg a szélén kettő növény. Így örököltem a tavat.

 

Most akarok növényeket venni. elsősorban pár hínárt, vízen úszó növényeket (vízi játszint és rence esetleg még kolokán(max  1-2-3 darabok)) és a mocsaras részbe még több féle növényt (hídőr, kék nőszirmot, réti füzény virágkáka, mocsári nefelejcs), mert szerintem kevéske.

 

Mi a határ szerinted? Én gondoltam még vizi tökre is.

 

A tó felülete úgy 3 négyzetméter amiből úgy 3/4 a lapos rész?

Előzmény: -guess.who- (9434)
Erci 10 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9440

Sziasztok!

Sikerült feldeítenem a közelben egy kertépítő centrumot Mályiban.Ez kb 100 km innen, de úgy gondolom ennyit még álldozok a halak beszerzésére ( jó áron kínálják). A kérdésem, hogy a kb.4,60x3,50-es tavamba, ami 1,2 mély, mennyi halat és milyen fajtát vegyek, hogy a növényeimet se bántsák! 

Droopy Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9439

Neked miert nem eszik meg a halaid a reces szelu bekalencset?

Amit tavaly kuldtel, cirka egy honap alatt megzabalta a toban uszkalo 4 koi+30 aranyhal.

:(

Előzmény: Kiskertész (9438)
Kiskertész Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9438

Osztom a nézeted!

A több éves tavam még nem látott szűrőt. Max. a tésztaszűrőt, amivel le szoktam halászni a tetejéről a túlszaporodott békalencsét, meg a Karolinai moszatpáfrányt :))) A vizem pedig ilyen tiszta azokott lenni:

 

Előzmény: -guess.who- (9434)
Droopy Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9437

Akkor reszletek a techfun oldalrol

Azt irjak a totechnika keszitok, hogy a to vizenek cirka 40-50%-at celszeru atforgatni 24 orankent. ez maris behatarolja a pumpa teljesitmenyet.

 

bovebben

www.kertito.hu

 

http://tetra-fish.com/Catalog/product.aspx?id=376

 

http://hu.oase-pumpen.com/hu/index.php?sid=900394

 

Előzmény: bosada (9378)
bosada Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9436
Köszi. Ehhez már csak azt kellene tudnom, hogy ebben az "iparágban" mi számít nagynak és mi kicsinek. De majd kinyomozom.
Előzmény: Van der Graaf (9435)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9435
A lehető legnagyobb szivattyút vegyed- Persze ez pénzfüggő is. Aztán minél nagyobb a vízpumpád kapacitása, annál többet fogyaszt.
A hordó nem kell túl nagy legyen, de azért öszhangban kell legyen a vízpumpa kapacitásával. A kereskedelembe kapható 20 literes szerintem kielégítő.
Kipucolni nem kell túl gyakran. Észreveszed, ha már nem folyik a víz a szokásos intenzitással azt jelenti, hogy eltömödött.
Szerintem nem szabad mosogépre, meg egyébb radikális tisztitóeszközökre gondolni, hosz a biologiai szűrőből, azért nem kellene kilugozni a hasznos baktériumflórát
Előzmény: bosada (9378)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9434

Szívesen segítenék, de abszolút technikaellenes vagyok (legalábbis a tavaknál, mert a kincskeresés az egész más - mielőtt TTAMAS kollega felróná ezt nekem :D), így csak azt tudom tanácsolni, hogy kérdezd ZsuR-t, mint szűrőügyi főellenfelemet. :)))

De ha szabad, annyit abszolút kívülállóként hozzászólnék, hogy egy jól kialakított, ésszel benövényezett tónál abszolút sokadrangú kérdés, hogy milyen a szűrő, sőt hogy egyáltalán van-e. :) Magyarul: a szűrőt ne az elrontott tó állapotának javítására használjuk, hanem a jól működő tó állapotának fenntartására. Egyszerű, de nagyszerű logika. :) Sok sikert!

Előzmény: bosada (9433)
bosada Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9433
Most megnyugodtam, pedig mintha valami zörejt hallottam volna.:))
De félre a tréfát. Ha így alakult, hogy mindenki a tévét nézi, vagy a fene tudja mit csinál, megtennél(tek) nekem egy szívességet?
Reggel a 9378 sorszám alatt feltettem több kérdést Van der Graaf-nak amire nem kaptam választ, pedig nekem fontos lenne. Az előzménye pedig a 9336 alatt található. Nekem egyelőre ennyi az összes itteni topicos múltam, ezzel egyben azt is elárultam, hoyg nincs nagy tapasztalatom ezen a területen. Bár ez úgy gondolom a kérdésekből is kiviláglik. Viszon nagyon érdekel a válasz, minél előbb meg akarom csinálni a szűrőmet.
Előzmény: TTAMAS (9431)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9432
...mert mindenki elment kincset keresni. ;D
Előzmény: TTAMAS (9431)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9431
Nincs itt senki! :))
Előzmény: bosada (9430)
bosada Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9430
Kop-kop..... Van itt valaki?
compó Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9429

A compók elég félénkek eleinte. Nekem sem igazán jöttek elő vagy két hónapig. De ha egyszer felbátorodnak nagyon aranyosak tudnak lenni. Szeretnek rajban úszkálni, naphosszat a mocsárban napozni és a növények talajában fúrni (ez nem az előnyös tulajdonságuk). Békések, nagyon jól elvannak a többi fajtával. A kettő szerintem egy kicsit kevés, ha van módod legalább duplázd meg a létszámot.

Üdv: compó

Előzmény: Van der Graaf (9371)
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9428
Természetesen, az aranyhal akár a 25cm-t is elérheti.De a 10-15 cm ívás szempontjából teljessen kifejlett példány!!!Hipofizálásnál nem a max. nagyságot elérő halakat részesitik elönyben, mivel a halak a hipofizisre késöbb már nem úgy reagálnak mint az elsö 1-2 alkalommal.A ponty akár 20kg-ot is elérheti, de hipo.-nál a 4-6 kg-os példányokat kezelik, ezek adják a legjobb minöségü ikrát.
Előzmény: TTAMAS (9426)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9427
Hat minden elismeresem a tietek - ha nekem ennyik kellene dolgoznom a tavamert soha nem lenne tavam. . .

Mosogep. . . .


Napi tisztitas. . . .

Előzmény: zozocska (9416)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9426

egy teljessen kifejlett aranyhal példány 10-15cm

 

 

Én ennél sokkal nagyobb aranyhalakat láttam.

Előzmény: éber (9425)
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9425

Az aranyhal százezres nagyságrendben rak ikrát.

 

Ez igazából a pontyra igaz.....egy teljessen kifejlett aranyhal példány 10-15cm,Hifofizálás mellett Max. 5-10.000 ikrát tud adni.De ez csak hipofizálás mellett mivel akkor a  tejjes ikra mennyiség lefejhető.A természetben pedig fokozatos ikraérés történik, ezáltal van az  pl. hogy aug.-szept. is van ivás(ha megfelelö légnyomás,vízhöfok,stb... alakul ki).

DE abban egyetértek, hogy nem tenyésztési szándékkal tökéletessen megfelel aza "néhány szerencsés túlélő"

Előzmény: TTAMAS (9423)
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9424

A nagy koi jobban rámozdul a 3-4 cm-es kishalra mint az ivadékra, ellenben a békaporontyokat(a kicsiket) szintén az aranyhalak tizedelik.Nálam pl. a bákapetét is elöszeretettel zabálják.A teljes békapete mennyiség talán 1-2% éri el azt a kort, hogy eltudja hagyni a tavacskát.

Előzmény: Van der Graaf (9421)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9423

Mindkettő előszeretettel eszi az ikrát és az ivadékot. Az aranyhal százezres nagyságrendben rak ikrát. Akinek ennél kevesebb kishala lett, a hiányt a többiek megették.

 

Egyébként, aki nem tenyészteni akarja, annak bőven elég a néhány szerencsés túlélő.

Előzmény: Van der Graaf (9421)
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9422
Igen,de legjobb ha a tavacskába tudsz csinálni egy jól elszeparált részt.Az élö planktontól tud a legjobban és leggyorsabban fejlödni.A megmaradási esély tavi környezetben kb.5-10%,de egy zárt rendszerben gyenge levegő porlasztás ill. a kocka alakú szivacsba helyezett habkönél pedig akár 80-90%-os.De nagyon fontos a szájméretének megfelelö élö kaja, mivel az ivadék szervezete az emésztéséhez szükséges enzimet még nem tudja elöállitani......ezt az élö kajából fedezi. 
Előzmény: zozocska (9420)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9421
szerintem a koj se eszi meg.

Nálam még csak az aranyhalak szaporodtak, de együtt vannak a nagy kojokkal, igazán volt rá alkalmuk, hogy a piciket megegyék. De nem tették...
A békaporonytyoknak viszont nem sok jót jósolok...
Előzmény: zozocska (9418)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9420
Akkor válasszam szét a kicsiket egy akváriumban mondjuk?
Előzmény: éber (9419)
éber Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9419

Ugye az aranyhal nem eszi meg a kicsinyét, csak a koi.?

 

Nem,Nem.......egyenesen zabálja(de inkább az aranyhal).Mivel a száj méretéhez viszonyitva az aranyhalnak áll közelebb az ivadék méret.10-15cm-es hal-----1-2cm-es ivadék......namármost a koi pl.20-40 de akár 50cm-es, és neki ezek a méretek jelentékenyek.Legalábbis ez a tapasztalatom.))))) 

 

                É

Előzmény: zozocska (9418)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9418

Nekem 32 halam van, de annyira szépek, hogy szeretném ha szaporodnának. Most 2 éves a tavam, de ők csak ősztől vannak meg, de még nem szaporodtak. Azt hallottam csak tavassszal szaporodnak és be kell tenni nekik nádat vagy cirokseprűt, hogy arra ikrázzanak le.

Van egy két hal, ami annyira szép, hogy őrület és szerintem ritka is. Remélem ezek lányok és fognak csinálni kis halakat.

Lehet, hogy elfogult vagyok a halaimmal kapcsolatban, mert nagyon imádom őket, még a képernyőkímélőmön is ők vannak. A nicknevem is a kedvenc halamról lett elnevezve.

Ugye az aranyhal nem eszi meg a kicsinyét, csak a koi.?

Előzmény: dithke_ (9417)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9417
Nem tudom a halak ivási szokásait, de azt igen, hogy nekem tavasszal is, meg szerintem összel is vannak kis halaim.
Néha elég furcsán tudnak viselkedni, van hogy egy nagy kupac hal, "kergett" egy szerencsétlent, az meg nem tudja hova bújon? volt hogy én csináltam kőből a vizben elzárva a többi utját, menedéket neki, hogy kipihenje magát.
Sok a halam, és 99% ban itt születtek mind.
Előzmény: zozocska (9415)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9416

ÉN nem próbáltam még simán csak a perlonvattát, meg kell próbálni.

Én azért raktam bele még követ, hogy jobb legyen a hatás. Többféle dologgal kísérletezgettem és nekem ez hozta meg a várva várt eredményt. Biztos többféle megoldás létezhet, nekem ez vált be.

Amikor nézegettem a szűrőket több tízezerért, akkor láttam meg, hogy sok helyen használják a szerkezethez ezeket a köveket, innen jött az ötlet.

Próbáltam még a szivacsos, aktívszenes, habköves, sima kavicsos változatokat is különböző összetételben, persze a vegyszerezést is, nekem semmi sem vált be ezen kívül.

 

A mosógépre visszatérve, nem ártana azt sem tudni, hogy az alga nem tapad-e le a mosógép bizonyos részein, vagy a lefolyóban, nehogy nagyobb kár legyen.

 

Azt tudom, hogy a zeolit egy természetes kő és vizek derítésére is használják.

A Geo-produkt KFt. is forgalmaz zeolithoz hasonló bio köveket halastóba, ez lehet egy másik megoldás. Az ő termékeküket még nem próbáltam, bár nagyon rendesek voltak és küldtek nekem mintát. De az az igazság, hogy annyira megvagyok elégedve a vulkáni kőzettel, hogy nem akarok mással kísérletezni.

Előzmény: éber (9412)
zozocska Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9415

Hu, ezen a kérdésen nem gondolkodtam még el, mert még nem volt kishalam. De, jó hogy mondod, ráteszek egy szúnyoghálót az aljára, vagy egy harisnyát. A követ nem szívja be az tuti. Nekem gyöngykavics és kulé kő van az alján, és még soha nem találtam a tisztítórendszerben. A perlonvatta egyébként kitölti az alját a szerkezetnek, és még utána van a kő hálóban, azon nem tud átmenni kő a szivattyúhoz.

Idén várom tavasszal hogy legyenek kishalaim. Mennyi idő amíg kikel az ikrából? Mennyi szokott kikelni? Mikor adják elő az ilyesmit a halak? Lehet látni melyik a lány, amelyiknek van egy kis pocija?

 

A nádkupac állítása először nehézkes volt, mert állandóan feljött a víz tetejére. Én téglákat kötöttem rá, mert az agyagkerámia nem mosódik bele a vízbe, beton nem jó pld. zsalukő.  A tetjére pedig betonvashálót tettem rá két téglát. Nem volt túl designos, de végülis addig amíg megszívta magát ki lehetett bírni. A műanyag palack teli vízzel nem volt elég, nagyon nagy a súlya és eldől. Kb. 1 hónap után úgy megszívta magát vízzel, hogy magától megállt.

Előzmény: dithke_ (9413)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9414
Ez klassz ez a lapátos megoldás:)))
Előzmény: zozocska (9396)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.20 0 0 9413
Figyelj és ahol beszivja a vizet nem tettél valamit oda, hogy ne szivja be a kishalakat, vagy követ, vagy bármit ami kárt tehet a szivattyúba?
Akkor egy ilyen nádkupacot érdemes csak úgy bele állitani a tóba?
milyen rögzitéssel oldodtad meg?
Én azért tettem a flakont rá a beszivónyilásnál, ezek szerint nem kell?
Előzmény: zozocska (9410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!