Keresés

Részletes keresés

zozocska Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9472
Még soha nem nyúltak hozzájuk, eddig csak 15 növényem van, azoknak semmi bajuk. Mondjuk én esténként adok nekik enni, nem hiszem hogy éhesek lennének a növényekre, pláne hogy tudják, hogy este jön a kaja.
Előzmény: Erci 10 (9471)
Erci 10 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9471

Szia!

A halaid valóban fantasztikusak! De nem bántják a növényeidet?

Köszi a tippeket!

Előzmény: zozocska (9448)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9470
Bocsi, vizijácint.
Ja és megoldottam a szivattyú kérdést, vettem egy kerámia tengelyest, amire élből
két év garanciát vállaltak, hát meglátom meddig birja?
Nyugodtan belelehet vágni alulra az isszapba, és szürhet, nincs benne semmi szivacs, semmi csak egy kis müanyag belső szürőház. Hát remélem jó lesz.
Már bele is vágtam, és ömlik ki a hordóból vissza a viz, csobogunk mint állat:))))
majd ezért is felleszek jelentve,:))) "hogy csobog a tó" 5000lt/h eddig tetszik.
Előzmény: dithke_ (9469)
dithke_ Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9469
A Méta tavicentrumban van vizililiom, aszem 300 forint körül, vettem, de mást is igy nem tudom pontosan.
dszi Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9468

Szentkirály

 

Tegnap voltam a szentkirályi kertészetben. Nagyon sok minden van már most is. Trópusi növények nincsenek még (vízi játszintott kerestem)

 

Jótanácsok:

beszéljétek meg telefonon előre

tudjátok a latin nevét amit venni akartok

 

Az árlista eleja, csak hogy képetek legyen az árakról.

 

Jussiaea grandiflora

Nagyvirágú tóalma

350

 

Sárga

Alisma lancheolata

Kardlevelű hidőr

225

 

Rózsaszín

Alisma plantago aquatica

Vízi hidőr (kereklevelű)

300

 

Fehér

Arum maculatum

Foltos kontyvirág

225

 

Fehér-Zöld

Butomus umbellatus

Virágkáka

350

750

Rózsaszín

Caltha palustris

Mocsári gólyahír

225

750

Sárga

Carex nigra

Fekete sás

225

1200

Fekete

zozocska Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9467

1.) tisztísd ki a tavad minden tavasszal. Most könnyen mondom, mi ketten 6 órán át tisztítottuk, 5 évig nem vagyok hajlandó ezt előadni.

Örömmel találtam rá Mantidea hozzászólására, akinek egészen jó módszere van rá, hogy megtisztuljon a tó, ő prímán kiszivatja az iszapot a tó fenekéről. Ha ez megy, akkor már a negyede lemegy a tónak talán többet látsz. Esetleg gumicsizmában megpóbálhatsz bemenni, ha már kisebb a víz.

2.) nézzd meg az én hozzászólásaimat a szűrőmről és a képeket. Nekem nagyon bevállt, nem is értem így utólag miért láttam neki a tó tisztításának. Vagyis tudom, hogy azért, mert olvastam, hogy a levelek (amiket a szomszéd fája behullat a tavamba:-)) mérges gázokat termelnek és megfullasztják a halaimat.  De alig volt levél a tó alján, mert már összel felkavartam a vizet és nagy hálóval lehalásztam.

Ha dísztód van nem érdekes hogy leláss az aljára. Nekem a halak miatt volt szükséges több mint egy méter mély a tó és látom a halakat.

3.) v. vegyél egy vízálló lámpát és ereszd le, nézz körül, többet fogsz látni az biztos. Egyszer kell megvenni, de sokáig szép látványt is nyújthat mellékesen. Nekünk állandóan van lennt egy és nagyon szép mikor este világít a víz alatt és az egész tavat bevilágítja, meg a japánlámpánk is világít mint egy mécses. Nekem nagyon bejön.

Ha nem akarsz ennyit bajlódni vele akkor várj, még nagyon elvagyunk csúszva az idő miatt, és nagyon gyorsan fog nőni ha megjön a meleg. Nekem az összes más növényemen pár centis csak a hajtás, még a bambuszok is csak kb. 5cm-esek.

Ma reggel a halaim a téli alvóhelyükön aludtak ismét.

Előzmény: Bebettka (9466)
Bebettka Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9466

Halihó.

Köszike a nyugtatást. Nem gondolom, hogy trópusi fajták a rózsák, mert tavaly is átteleltek a tóban. Az igaz, hogy télre jó mélyre tettük őket. Viszont a madzagokat ősszel levettük róla (amivel ki lehetett volna szedni, ne kérdezzétek, milyen megfontolásból), most meg másfél méter mélyen vannak és nem találjuk.

De nálatok legalább már levelek vannak, nálam meg csak öt centis hajtás, azon az egyen, amit ki bírtunk halászni és feljebb tenni.

Bár már más is nyugtatott, hogy elég hideg oldalon lakunk:)

 

Van der Graf, a tavalyi fotók némileg nyugtatnak.

 

Viszont mitől lehet egész fekete színű a víz?

Mert gondolom a mélyben fény egyik sem fog megindulni.

 

Van valami tippetek, hogyan kezdjek halászni ott, ahol semmit nem látok? Vagy egyszerűen vakrepülés?

Előzmény: zozocska (9465)
zozocska Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9465

Nekem azt mondta egy kertész, hogy télen hagyjam a tó alján, csináljak rá fület. Tavasszal a fülbe akasztva, hozzam fel 30 cm-re a vízfelszín alatti részre, addig amíg ki nem hajt rendesen, és amikor már szépen vannak fenn a levelek a vízfelszínen akkor tegyem vissza mélyebbre, mert lennt egyébként nem kap elég fényt.

 

Most egyébként 1 hónap csúszásban vagyunk az időjárás miatt. Minden később indult be. Metszeni is csak márciusban lehetett, mert hó volt.  A tó is csak egy hónapja kezdett éledezni.

 

Nekem már van kb. 8-10 levele, de még a segély részben van, ha bejön a meleg rohamossan befognak indulni ne aggódj, hacsak nem trópusi tavirózsát vettél, mert akkor felejsd el.

Előzmény: Bebettka (9456)
zozocska Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9464

Szia Erci 10,

megnéztem neked a tavi könyvben a halak számát.

Kezdetben az első telepítéskor a következő képpen kell számolni a halakat. 1m2 tófelszínre 25 cm hal jusson. Tehát egy 5m2-es tónál kb. 125 cm, ez kb. 1 tucat 10 cm körüli halacskát jelent. Ilyenkor van helyük szaporodni és mozogni.

Utána 2-3 év múlva amikor leszaporodtak az ideális az 1m2  tófelszínre jutó 75-100cm hal. Ez már mindjárt barátságosabb több száz halad lehet.

Ha beírod a keresődbe hogy aranyhal sok linket találsz róluk, mondjuk sok mindent nem tudsz meg, mert  mindenki csak ugyanazt írja. A tavi könyvek is csak pár oldalon említik meg a fontosabb dolgokat. Ezen a linken láthatod a fajtákat:

www.extra.hu/halak/033.htm.frame

zozocska

Előzmény: zozocska (9443)
talpfa Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9463

Szia !

 

Én a szondi utcában lakom, Te merre?

Sajnos már nincs fölös növényem, mindet elvitték! :-(

Előzmény: gardener girl (9460)
Jahno Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9462
Pumpák terén mindig emlegettem öreganyám orosz búvárszívattyúját. Lehet, hogy zabálta a villanyt, de generációkat élt túl.
Előzmény: ZsuR (9461)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9461
Hat ha harc, legyen harc! Itt a pumpam. . .

2000 tavasza ota megy megallas nelkul. . .

A to folotti fa (nem tudom milyen) most viragzik, tele a to szirommal, pollennel, megmegkitudjamivel. . .a halak nem banjak. . .sot!

A tavirozsaim nonek szepen - alig varom, hogy lassam a viragokat.
Előzmény: -guess.who- (9434)
gardener girl Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9460

Szia!

 

Én is Vecsésen lakom!

Ha esetleg lenne számomra is növénykéd, ami nem kell, és még nincs olyanom, akkor örömmel venném. :) Merre lax Vecsésen?

 

Szia

 

Előzmény: talpfa (9080)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9459


Nyugi Bebettka, a képek nagyrésze tavalyi ! :)

Az én tavirózsáim is csak most ébredeznek, az első vöröses levél épp ma érte el a sekélyes vízfelszínt.Én a tóban a helyükön teleltettem őket. Úgy látom mind túlélték.
Egyedül a vöröset nem látom, mert az lenn van egyméterhúszon, és annyira az én vízem se tiszta...
Előzmény: Bebettka (9456)
BuNnY Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9458

talpfa, ha még megkaptad csütörtökön ezt az üzit, vagy péntek 2 körül otthon vagy hívj fel légyszi virág ügyben!

30/383-4199

 

Bocs, elfelejtettem előbb szólni :(

gardener girl Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9457

Hello!

 

Erzsébeten a Méta utcánál van egy jó tavi bolt, meg Kőbányán a Kelemen utcában!

Csonkot kapsz mindkettőnél, jól fel vannak szerelve.

 

Szia

 

 

Előzmény: nickjames (9454)
Bebettka Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9456

Haho, sziasztok!

Látom mindenkinek szépen beindultak a növényei.

Lenne egy kérdésem. Nálatok a tavirózsák hol teleltek, hogy a fotókon ilyen nagyok már a levelek?

Kezdek aggódni, mert nálunk egyetlen egyet látok, azon is csak öt centis hajtások vannak, a többi pedig olyan mélyen van, hogy nem is tudom egyáltalán érzik-e, hogy itt a tavasz.

A víz egészen elfeketedett amióta napokon keresztül esik az eső. Lehet, hogy alig jut le fény a fenékre?

TTAMAS Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9455
Például a Baumaxban. :))
Előzmény: nickjames (9454)
nickjames Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9454

Üdv!

 

Szerintetek hol tudok hmmm.., hogy mondjam, szóval olyan csonkot kapni, amit a szűrőkhöz adnak, és arra lehet ráhúzni a vízcsövet. Egy szűrőt akarok építeni, valamint három esőgyűjtő műanyaghordót szeretnék összekötni, hogy csak az egyikbe kelljen bevezetni az esőcsatornát, és mégis mindhárom hordó teljen. Egyébként egy ausztriai Baumaxban vettem 200 literes szép zöld esőgyűjtő műanyaghordókat tetővel 8! Euróért. Csomó mindent érdemes ott venni, ha már arra veti az embert a sors....

 

Miklós

dithke_ Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9453

 

Tudtok nekem abban segiteni, mivel valószinü megint kell vennem egy új szivattyút, hogy ehhet a tóhoz, kb. milyen lt-est vegyek? a tiszafa mögött szokott lenni a biohordom.

Szeretném ha jó szürése lenne, és közepén csobogna valami kis szökőkút.

A tó csak a közepén mélyebb, úgy 1,2 de szerintem már kisebb az iszap miatt.

A legutobbi szivattyúnk 2500/lt es volt, és nem volt egy gagyi, kb. 25ezres szivattyú volt, mégis elkopott a forgórész benne, nem birja ki az egy évet sem.

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy hinárt, és oxigén termelő növényeket, hol érdemes venni? Erzsébet, soroksár környékén lakom.

köszönöm előre is a választ, további szép napot mindenkinek, és kicsit naposabbat.:)

zozocska Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9452

Neked van kő és kavics az alján? Azt nem szippantja be? A levelet hogyan tudja felszedni? A halakat kiveszed, vagy reméled,  hogy nem mennek oda?

Én ha merítem a hálót vagy valamit beteszek a vízbe, rögtön jönnek, azt hiszik kaja gondolom én.

Előzmény: Mantidea (9405)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9451

A halfajokkal és -fajtákkal kapcsolatban szintén nem vagyok kompetens, merthogy én biztosan nem tennék semmiféle aranyhal- vagy koi-származékot a tavaimba. :D

Előzmény: Erci 10 (9445)
zozocska Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9450

Aranyszínű:oldala arany, felfelé óarany-barna még

 

2 db háromfarkú

 

narancs színű fátyolfarkú

 

Szerintem a koi őröltek tudnak neked ilyeneket küldeni. Nekem kb. ennyi fajtám van.

stiglinc Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9449
Pont ilyet szertnék én is! Ha lesz egy kis időd, leírnád nekem, hogy sikerült ezt elérni?
Előzmény: Kiskertész (9438)
zozocska Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9448

Ő Zozocska, fátyolfarkú lilásvörös szabályos. Imádom!

 

Orca és kis fekete 2.3. számú kedvenc, sima piros.

 

Palackos orrú fehér farkú, 4. kedvencke

 

 

 5. kedvencke fehér fátyolfarkú két karikával az orrán. 6. kedvenc a legnagyobb halam Borzas.

 

7. kedvencke kékhátú, ő a második legnagyobb halam.

 

8. kedvencke nagy fekete-piros

 

Most lehet, hogy valaki hülyének nézz, de nagyon szeretem őket. Ez van.

Van még narancs színű, fehér fátyolfarkú aranyhalaim, és van narancs színű 3 farkú halam. Meg még sok más.

Én amikor először elmendtem Budán a Kamaraerdei útra, ott volt Koi és aranyhal is a bemutató medencében. Azonnal eldölt hogy aranyhalat akarok.

Akinak koi van, az meg szerintem azt szereti. Nekem az aranyhalaknál dobogott a kis szívem, és tudtam, hogy ez kell nekem. Úgyis mondhatjuk, hogy beléjük estem.

Elég kevés irodalom van a neten a hal fajtákról, de Főv. Állat és Növénykert a leghíresebb aranyhaltenyésztő Európában, úgyhogy ha arra jársz, érdemes jobban utánanézni.

Előzmény: Erci 10 (9446)
Nembo Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9447
Techfun mode ON :)
Itt azt írják, 4-6 óránként át kell forgatni.
Nekem a kb. 10m3 tóban van egy 6100 l/h-s szivattyú, kimenőág megosztva: kb. fele megy a szűrőn keresztül a patakba, másik fele sima szökőkút.











Egyébként épp most találtam egy (szerintem) egész jó ajánlatot (74W, 3500 l/h, ca.50€):
Előzmény: Droopy (9437)
Erci 10 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9446
Szivesen megnézném a halaidat. Az áruk is vonzó! Az itt lévő egyetlen díszhalkereskedésben is 900-2000 ft között adják mérettől függően.Ezért gondoltam egyéb forrásra.
Előzmény: zozocska (9442)
Erci 10 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9445

De igen, a Sun Life!

Köszönöm a jótanácsokat zozocskának is, de ha a fajtáról is szólnátok, megkönnyítenétek a döntésemet.Egyébként itt most esik a hó!   

Előzmény: -guess.who- (9444)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9444

Nohát, csak nem a Sun Life? :)

 

Amúgy: minél kevesebbet. Egyrészt mert úgyis szaporodni fognak, ha jól érzik magukat; másrészt mert annál kevésbé szükséges külső technikákkal fenntartani az egyensúlyt...

Előzmény: Erci 10 (9440)
zozocska Creative Commons License 2005.04.21 0 0 9443

Ja még valami.

A tavi könyv szerint van egy képlet amivel pontosan ki tudod számolni. Ha gondolod megírom neked, csak otthon van a könyvem.

Én beszéltem a tenyésztővel, nekem a 6m3-es tavamba több száz is elfér kényelmesen. Az oxigénellátásról gondoskodni kell, hínárral, levegőztetővel vagy becsapódó vízsugárral a legjobb. Nekem egész nap szinte a vízesésem alatt dögönyzik a hátukat, de rossz lehet nekik :-)

Előzmény: Erci 10 (9440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!