Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2011.08.19 0 0 9401

Bingó!

Előzmény: Zoltanuss (9399)
maszibmw Creative Commons License 2011.08.19 0 0 9400

A PP műanyagot jelöl. Az enyém Vaillant. Nálam nem volt kérdés, egyféle osztott adapter van a kondis kazánhoz, ez tartalmazza a mérőcsonkot is. Nincs belőle jobbos balos, egyszerűen átforgatható a két PP toldat a fém házban, itt gumi tömítés van. Itt nem kell kondenz csapda sem, mivel a kondenzátum visszafolyik a készülékbe, és az alsó elvezetőn távozik.

 

 

Előzmény: Zoltanuss (9398)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.08.19 0 0 9399

 

 SK

 Az mi ?

 

 

 Csak nem a Slovensko,  Slovenská Republika ?

Előzmény: gmkiev (9397)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.08.19 0 0 9398

 Köszönöm szives válaszod !

 

 

  "osztott 80/80 PP lett,... "

 

 Az a PP mit jelől ??

  Az enyém is osztott lesz  80 -as műanyagcsövön be a levegő, majd 80 -as savállón kifelé az égéstermék.

 Jelenleg 3 db. tisztító idomnál tartunk.

 Erre  :

   "majd meg is vettem a gyári osztó adaptert,"

 Ennek mennyi a beépítési magassága ? Ha nem vagyok indiszkrét  !

 Fontos lenne. 3 kéményes nem tudta megmondani.

 

 Az egyiket azért nem fogadtam fel, mivel ennél az indító adapternél 3 féle létezik és ezt nem tudta (vagy sumákolt ).

 Tehát az alapváltozat - nagyjából rövid füstútnál, kb. 4 -5 méterig - ekkor a kondenzáció valószinűsége csekély, aztán a másik kettő, ez minden hosszabb rendszernél  szükséges az előforduló kondenzáció miatt - ez a két idom ugyanis rendelkezik kondenz leválasztóval  -elvezetővel.

 Viszont a beépítési hosssz továbbra is rejtély. Ja nekem sima túrbós a készülékem !!

 SD semia  !

Előzmény: maszibmw (9396)
gmkiev Creative Commons License 2011.08.19 0 0 9397

"( bővítés, mindössze 60 ropiért ),"

Na ez az mihez aztán kell arc! Veled fizettetni a fenntartást, aztán a gáz árát (légyen bármennyi) és az fel sem tűnik a nagy hatóságosdiban, hogy néki érdeke (főképpen), hogy te többet használj!

Abban az általunk úgy lenézett SK.-ban pl. minden közmű a ház faláig ingyenes. Majd a szolgáltató ezt beszedi a szolgáltatás árában. De ez, hogy előre mint a "zenésznek" a hegedűlésért??? Aztán alakítani az árakat?

Előzmény: maszibmw (9396)
maszibmw Creative Commons License 2011.08.19 0 0 9396

Szia !

 

Nem, még nem működik a kazánom. A gázművek elfogadta a kapacitás igénylést ( bővítés, mindössze 60 ropiért ), ezt be is fizettem, majd jött a kéményes, és kivitelezte a kéményemet, majd át is vetette. Ezután be lett adva a gázterv a már érvényes kéményseprői szakvéleménnyel együtt. Jelenleg a gázterv jóváhagyását várom lassan 3 hete...

 

Amúgy a kémény végül osztott 80/80 PP lett, mivel ezt is engedélyezi a Vaillant, annak ellenére, hogy ez még nem szerepelt a leírásukban. Beszéltem velük, nagyon készségesek voltak, majd meg is vettem a gyári osztó adaptert, és így lett kivitelezve a kémény, TRICOX csővel.

 

Jani

Előzmény: Zoltanuss (9388)
Émile Creative Commons License 2011.08.18 0 0 9395

 Eddig én is azt gondoltam, hogy  a kéménytüzek  már a múlté!

 

 De nem így van.

 

 A minap beszélgetek egyik ismerőssel , kazán , kémény építkezés miegymás.

 Mondja ,hogy a télen a szomszéd  Sanyi ' bá felrobbant. No ez érdekes, csak nem kazán gőzrobbanás. Nem , hanem a kéménye kigyulladt és a toldásként használt kb. másfélméres eternitcső röpült szanaszét.

 És meséli tovább, hogy a öreg butorlappal , meghasonló hulladékfával tüzel, amit az onoka hord neki, tisztítani bezzeg nem tisztíttatja, így a lerakódott szmötyi egy után meggyullad.

Így van.

Na innen viszont az egyetértésünk már elmúlt.

 Mondá, hogy ő a szigetelést eleve kiszedi a kéményből, mert  a füstnek hidegnek kell lenni. Gondolja ő.

 És a szomszéd Sanyi bá' nem tért jobb belátásra, mivel az  eternit cső helyett egy bazi nagy vascsővet tett a kéménye tetejére, betekerte valamivel, majd mivel bádogos még be is burkolta megtévesztvén a seprőket (akik amúgy soha nem sepernek, mert a S. bá ' kéménye szabálytalan oda saválló cső kéne. ) A Sanyi bá igaz több mint 75 , de  ha él még 100- ig az vascső akkor is túléli őt _ mondom én.

 Az ismerős ezen ismereteit onnan szerezte, hogy a neki egyébként a gázkazán kéményhez savállócső volt kiírva sőt azt is építették be, de az átvételkor nem volt éppen meg a minősítésről szóló pápír , igy a derék seprők nem akarták átvenni. Sőt őket még az sem zavarta, hogy egy levágott darabot bemutatott az ismerős a saválló csőből - nem és nem,   a pápírt követelték, végül kb. 15 eft ért (zsebbe ) csak meg tudták állapítani, hogy az tényleg saválló.

 Így azóta érzékeny az ismerős  a kémény bélelésekre.

 Más egy rutinos műszakiember csak megtudja különböztetni a saválló acélt és a mezei acélt.

 

 

 És jó egy kéménybe a vascső is csak nyilván addig nem tart mint egy savválló.

 És egyébként is mi köze a biztonságnak az áramlásnak meg sok egyébnek egy anyag minőségéhez.

 Szóval a kéményseprők állandóan túlterjeszkednek a feladataikon - kvázi hatóságként működnek, pedig nem azok. !!

ép-it-ész Creative Commons License 2011.08.16 0 0 9394

Hali

Szerintem itt ilyen nincs.

Sajnos ez nem munkaközvetítő !

cs

Előzmény: netinfo (9393)
netinfo Creative Commons License 2011.08.16 0 0 9393

Kedves Fórumozók!

 

Budapesten egy lakásfelújítás-azon belül fűtéskorszerűsítés előtt állunk. A lakásban eddig HÉRA fűtés volt, mi szeretnénk cirkót kiépíteni, amihez kéménybélelés szükséges. Ez kb. milyen árban lenne (legfelső emelet) és esetleg kit ajánlanátok?

Köszönöm!

Zoltanuss Creative Commons License 2011.08.16 0 0 9392

  

Hogy ez van túllihegve ?

 

 Nem ez , hanem  minden.

 

 A kéményes vonalon.

 Ha ez igaz lenne, mármint a kontakt korrózió, akkor minden szerekezet mindig csak azonos fémből készülhetne.

 Csak, rézből, csak vasból, csak aluminiumból, csak aranyból.

 Hát ez nem így van. pl. a gépkocsiknál is vegyesen alkalmazzák a fémeket -á a motor blokk néha aluminiumbók, néha vasból.

 Dehogy az ép. gépészetnél maradjunk,  nekem alu radiátoraim vannak 19 éve a csövezés pedig vasból van,  semmi problém.

 Valóban keletkezik kár az eltérő,  a nagyon eltérő potenciálú fémek érintkezésekor. De ez biztos nem az aluminium és vas.

 Talán a réznél -vas párosnál lehet ilyen probléma.

 Csak halkan jegyzem meg - minden kazán gyártónál a  fűst kicsatlakozó csonk acél, a javasolt  füstcső szettjeik meg aluminiumok.

 Nem másról van itt szó mint a tájékozatlan lakosság szégyenteljes kihasználásáról, félrevezetéséről.

 Úgy mellékesen : a zárt égéstererű berendezések a legbiztonságosabbak - csakhogy nem nálunk.

 Nálunk a kémény  mindenáron való erőltetésével bonyolult fűstcső rendszereket hoznak létre,  számos hiba legetőséggel.

 A legegyszerűbb megodást,  amikor a kazán egy külső falon van, tehát  a bejövő és főleg a kimenő cső hossz minimális, gyakorlatilag nem engedik - mindenféle ál kifogásokkal.

 Az un. parapet megoldásokat. Rá eröltetnek a lakosságra  8 - 15 m hosszú  égéstermék kivezetéseket mindenféle hiba lehetőséggel.

Előzmény: pjotrkolja (9390)
icrup Creative Commons License 2011.08.16 0 0 9391

Mondjuk nem is tudom miből gondoltam, hogy nem kell:-)

Na de ehez kitöl kell, kéményestöl vagy az éphatoságtól?

Ő azt mondja majd, hogy ott a kéményem hisz n eki az a pénz.

Előzmény: pjotrkolja (9390)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.08.16 0 0 9390

Üdv!

 

Zoltanuss:

Gondolom a 2010. decembere óta hatályban lévő MSZ 845 alapján, erre gondolhattak:

 

Szerelt égéstermék-elvezető berendezés létesítési feltétele aknában:

8.2.6.11. A kontaktkorrózió elkerülése érdekében a különböző fémből készült szerkezeti anyagok közvetlen kapcsolódása tilos.

(3.11. kontaktkorrózió: Eltérő anyagú fémek felületi érintkezésénél fellépő.)

Kicsit azért túl van ez lihegve.

 

icrup:

Ahhoz is kell engedély ... mindenhez kell, kivéve amihez nem :)

Kivétel talán csak az azonos típusú gáztüzelő berendezés cseréje lenne, a már meglévő elvezetőre csatlakoztatva!

 

 

Előzmény: Zoltanuss (9388)
icrup Creative Commons License 2011.08.16 0 0 9389

Végülis mind müködhet csak arra lettem volna kiváncsi,hogy ehez a tetőkivezetéses dologhoz kell-e engedély valakitöl?

Mert ha ezzel nem kell nagyon papirozni akkor ez a legegyszerübb és legbiztonságosabb megoldás.

Előzmény: joevagyok68 (9387)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.08.16 0 0 9388

 Hát most én kinlódok ezzel a témával, amit a barátunk pár hónapja felvetett  m... .

 Igaz nálam nem kondenzációs csak sima mezei túrbós.

 Itt is lehetne a gyártó szettjével meg más elemekből is összerakni

 Cseik mondta pár hozzászólással később , hogy a kényseprő átveszi. Igen ám , de van é garancia más füstcsöveknél .

 

 

Műszakilag biztos egyen értékű.

És hab a tortán az egyik kivitelező lombkosarat tenne a cső végére a másik az un. meidinger féle tárcsát, a gyár meg semmit és mind  a szabványra hivatkozik.

 Ja és a további állítások :

 az egyik állítja  aluminium és korr. acél nem csatlakoztatható.

 Csak az nem tudom ,hogy a mezei nyilt égésterű kazánoknál a deflektor után jön a füstcső , az egyik acél a másik aluninium és  Mo. legalább 2, 2 millió ilyen megoldás van,  akkor ez hogy van.

 Gondolom a faszik a rezet keverik az alúval.

 

  Jani  működik már a kazánod ??

 

 További érdekességek :

 

 egy viszonylag vékony csőbe ( 120 ) kell belehúzni egy un. saválló flexi csővet (85 mm) - nem túl hosszú tán 5,5 m.

 Az egyík állítja, hogy kell oda központosító, a másik meg ,hogy nem.

 Szerintem sem.

Marad ott  120 - 85 =  35 mm, annak a fele 17,5 mm, a lényeg hogy bemenjen az a cső.  Ha hozzáér valhol az egyik feléhez , akkor mi van ?

 Mint Gyula mondá anno .  ' na és '

 

Előzmény: maszibmw (9142)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 9387

amiről korábban "beszéltünk", az nem működhet ?

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=110031576&t=9114615

Előzmény: icrup (9385)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 9386

Ha függőleges - akár milyen magas is - az már kémény !

szerintem

 

Max olcsóbb ,mint a magasabb :-)))

Előzmény: icrup (9385)
icrup Creative Commons License 2011.08.15 0 0 9385

Hi.

Megint én:-)

 

És ha födémen "átnyomva" a padláson át ki a tető fölé megy a cucc ahoz kell valakitöl engedély?

Ehez nincs közzük a kéményeseknek,nem?

Előzmény: icrup (9370)
Émile Creative Commons License 2011.08.12 0 0 9384

 

És a végösszeg lenne majd 350 eft.

   Ű   Alkudjunk ??

 felmászik a seprő a tetőre ?

 nem mindegy annak , hogy mivel van lefedve, ok a cső főlé kell az un. meidiger tárcsa (esővédőnek is nevezik ), habár tudományosan nincs bizonyítva ennek a hatása, de a cső és a téglakürtő közét olcsóbban is be lehet fedni, ahogy írtuk,

 pont 10 éve egy másik barátomnál bélelték alu. csővel a kéményt. A cső és a kéménykürtő közét betonnal töltötték ki ( csak fent ), azóta is ok. minden.

 igaz szóltam az alu. és a beton ellenségek -megzabálják egymást.

 A megoldás : az alu cső és a beton közé müanyag vastag fólia. Így nem érintkeznek.

 Na de itt saválló acél cső lesz, a vas meg a beton szereti egymást. Lásd vasbeton !!

 És erre rákérdezzek ?

 

  

1  Ez vajon hová kell ??

 

 

 

 

 

 

 

van egy csinos  un. tisztító ajtó korábbról, korr.  acélból - pont a becsatlakozás alatt lenne, ez szerintünk  jó !

 

5610 + áfa

 

Előzmény: Émile (9383)
Émile Creative Commons License 2011.08.12 0 0 9383

 Barátomnak megérkezett egy neves kéményépítő cégtőla bélelésre való ajánlat :

 ime .

 

Szétválasztó adapter 80/80

1

14400

14400

PPs - 80 mm - Könyök 87'

2

1692

3383

PPs - 80 mm - Vizsgáló tisztító idom (T)

1

4947

4947

PPs - 80 mm - Cső 250mm

 .

 .

 .

 

 Sok sok elem még nem vitatjuk a jogosságát .

 De pl.  ennek :

 

Esővédő sapka szorító bilinccsel

ok. kell

4260

4260

Kürtőfedél

1  Na ezt megoldanánk úgy, hogy a cső és a téglaközé kis beton, majd rá egy horganyzott bádog,  kerül kb. 500 ft-ba a 6800 + Áfa helyett. Mi köze ennek a biztonsághoz ??

 ez tart 28 évig igaz a kéményre csak 10 év garit adnak !!

6800

6800

Szorító Bilincs

6

1220

7319

Szilikon Tömítőgyűrű NW80

8

811

6487

Bilincs NW80

2

1020

2040

Központosító elem

4

1953

7813

Szellőzőajtó 120 x 180 mm-es kerettel

1  Ez vajon hová kell ??

5610

5610

Rovarvédő rács

1  És ez ?

 Tudom a levegő beszívóhoz, de a kazán az enyém és azt mondta akészülék gyártója ha nem kap levegőt a kazán leáll egyébként is már ott van, de  +200 ft ért kicserélem

1700

1700

Anyagár Összesen

 

125 777,-

 

Zöldár Creative Commons License 2011.08.11 0 0 9382

 GVH !

 Azaz Gazdasági Verseny Hivatal.

 Az áramot,  a gázt meg a telefon szolgáltatást vásárolhatóm attól,  aki kínálja, akiben bízom. Persze a monopolcégek ezt mindig akadályozni próbálják. Erre egy szar kéményszolgátatást ( ami nagyon sokszor formális,   egy kalap szart se ér - jó a semminél több) nem vehetek igénybe a szomszéd kerületből, netán a szomszéd városból.

 Etele erről még pár éve értekezett is, hogy milyen hasznos , hogy mindenki a látókörükben van.

 Valóban hasznos - nekik !!

 Nem ártanan a GVH figyelmét erre felhívni !

Zöldár Creative Commons License 2011.08.11 0 0 9381

 Vagy ilyen a rozdamentes acéból készített kéményajtó.

 

 anno régen, nagyon régen voltak a mezei acélból készített kéményajtók.

 Ügyes, a szakmájukhoz értő lakatos mesterek készítették. Hogy meddig tartottak? Hát sok mindentől függött. Én pl. most költöztem egy a ferencjóska alatt épült házba - 118 éves. Most  a feltárásnál ilyen kémény ajtók kerültek elő- igaz nem használják a kéményeket - konvektor mánia stb.

 Aztán vagy 60 éve az 50-es  évektől divatba jött az un. kettős betonajtó. Most nem minősítem,  jók voltak kivéve ha eltörtek, igaz meg lehetet ragasztani, sőt én pl. egy harmadik lemez ajtót csavarozam rá - biztos ami biztos.

 Azután talán 20 -25  ?? éve újra a lemezajtók lettek divatosak , de ezek már saválló acélból.

Tény aki gyárt , főleg tömegben,  kereskedelmi forgalomra, annak illik sőt kell minősítést kérni. Az is tény ezeknek megvan. De ez nem jelenti azt, hogy aminek nincs minősítése, az rossz,  azt ne lehetne felhasználni. Ha nekem úgy tartja úri kedvem, jó nekem a mezei acélból készült kéményajtó is, legfeljebb bemázolom. Az egyik legyen 1200 ft. a másik kb. 6000 ft. kb. 5 x ös a külömbség.

 Egyébként is egy gázkéményben nincs semmi ami égne.

 Ez nagyjából az - élelmiszereket forgalmazni szigorú szabályok alapján szabad , így a kéményajtókat is, de a felhasználásnál, már illetéktelen az ilyen kérés Elvileg ha megehetem a romlott ételt,  miért ne építhetnék be egy a szomszéd által vagy akár általom gyártott ajtót . ? Csak azért mert nincs minősítése ? Nem eladni akarom, hanem használni.

 Képmutatás az egész. És kik járnak ebben az élen ??

Na lehet jelentkezni !

Előzmény: gmkiev (9380)
gmkiev Creative Commons License 2011.08.11 0 0 9380

Na ma még az én agyamat is ki tudta akasztani egy kéményes.

Adva van egy pellet fűtésű kályha. Kéményszükséglete, egy 11-12 Pa -s szilárdfűtésre alkalmas kémény. Füstcsöve 80 mm. A kémény melyet építettek neki 150-es. a gond az volt, mikor a "szaki azt közölte velem, hogy a "feltágítást" mely min 250 mm hosszon fog történni, a berendezés hátuljánál a lakótérben fogja elvégezni. Persze ezzel lehetetlenné téve az esztétikus lakótéri elhelyezést. Mikor mondottam néki, hogy készíttessen egy 150/80 mm falihüvely szűkítőt, közölte hogy a két "preferált" gyártó ilyet nem gyárt a többit meg nem veszik át. "EGY SZAR FALIHÜVELY" amirő szó van. Valószínű, a GVH. fog kémény ügyben következni.

Ezekhez képest a frank árfolyamból adódó veszettesége a lakosságnak lófütty!

Rablóbanda!

Dunit Creative Commons License 2011.08.11 0 0 9379

  

"A lényeg,hogy minnél több lé menjen a zsebükbe."

 

 Eltaláltad !!

Előzmény: icrup (9373)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 9378

Osztott kivezetés

80-as cső   , 2x

- légbeszívás oldalfalról. (bár ha gépész helység pinecében, lehet ez sem lehet. :-(   (lehet van olyan is, hogy a gépészeti helységből szívja, de akkor lehet nem csatlakozhat/nyílhat a gépészeti helység a lakótérbe(hez)

- füstgáz kivezetés  , akár falazott/tégla kéményben tető fölé.

 

 

 

Előzmény: jaccso (9377)
jaccso Creative Commons License 2011.08.11 0 0 9377

Köszi!

 

Oldalfali kivezetés nem igazán működik, mert a gépész helyiség a pincében lesz, felette meg pont a bejárati terasz van.

 

1 cserépkályha biztos lesz, +1 kémény faelgázosításhoz is tuti, a gázt kellene eldöntenem.

Cserépkályha+éjszakai elektomos árammal fűtött puffer padlófűtésre + bojler, vagy gáz visz mindent.

 

Nem kivezetős kéményre mi a legolcsóbb megoldás?

A cserépkályha és a faelgázosító kéménye külön helyre kerül.

Ilyen kéménynek mit válsztanál / választanátok?

 

Előzmény: joevagyok68 (9376)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 9376

Oldalfali kivezetés, majd a falon kívül 90fokos könyök, majd függőlegesen a megfelelő magasság.

Lehet elég 1 m-is. Attól függ

Láttam már olyat,:

- hogy verébdeszkán keresztül haladt a függőleges 

- és olyat is, hogy a faltól a könyök 60-70 cm-re és a függőleges rész az ereszvonalon kívül ment.  Nem volt túl szép látvány :-)

 

Amúgy meg ha új építés akkor:

-Hőszigetelés bőven mindenhova

-faelgázosító  + 1500-200 literes puffer  :-))

Előzmény: jaccso (9375)
jaccso Creative Commons License 2011.08.11 0 0 9375

Sziasztok!

 

Új építésbe kondenzációs gázkazánhoz mi a legolcsóbb alternatíva kéményre?

Leierék ~350E-s horror ajánlatánál gondolom létezik olcsóbb megoldás..

 

Egyelőre próbálom feltérképezni a helyzetet, mennyibe kerül ha gázt választok fűtésnek.

Eddig úgy néz ki, a kémény egy jelentős részét teszi ki a költségeknek...

 

Köszi : Jaccso

 

icrup Creative Commons License 2011.08.10 0 0 9373

Természetesen nem simán ki akarom dugni a kéménybe hanem rendesen kivezetni rajta csak hülyén irtam.

Szal mindenhez kell a kéményesek papirja.

Egy ilyen cső a csőben megoldás mennyibe fájhat kb.6méter kéménynél? Itt ugye nem kell teljesen padloig bedugni elég csak a kéménybe csatlakozásig?

 

Egyébként ki és milyen indokkal zárna ki a szolgáltatásból?

Néztem a gázosok előirásait neik nem lenne gond az oldalfali,az oldalfalihoz meg nem sok köze lenne a kéményesnek hisz nem kémény, na meg ök nem tudnak kizárni csak a gázosok által,de ök meg milyen indokkal tehetnék?

 

Azért az is jó,hogy elöbb vegyem meg a készüléket rakassam fel aztán vagy jó lesz a kéményeseknem mega gázosoknak vag nem:-)

A lényeg,hogy minnél több lé menjen a zsebükbe.

Tényleg ez a kéményes engedéy vagy szakvélemény is pénztárca nyitásal jár?

Előzmény: Émile (9372)
Émile Creative Commons License 2011.08.10 0 0 9372

  

Egy kazán felszerelésének a menete a következő  .

 főleg ha túrbós :

 megveszed a kazánt,  felszerelteted /vagy sk. magad is. / Majd a kéményt kibélelteted.

 Több megoldás létezik.

 Van az un. cső a csőben, azaz a levegő jön lefelé be a kazánba, ott a gázt elégeti, majd az égéstermék a belsőcsövön megyeget kifelé.

 Ez egy ventillátor segítségével történik. Ennél az a baj, hogy 5 -8 m -nél hosszab a füsgáz útja nem lehet.

 Aztán van az un. szétválasztott rendszer.

 Ennél egy csövön jön befelé a levegő,  be a kazánba ott elégeti a gázt, majd meneget kifelé.

 Az egyszerűbb megoldás az ha az oldalfalon kivezetődik, de ezt bizonyos görény érdekek miatt nálunk nem lehet megvalósítani.

 Hivatkoznak holmi hazug életvédelemre, aminek fele sem igaz.

 Tehát csak felfelé vezetheted valami kémény félében. Itt az össz. hosszúság kb. 30 m is lehet (no nem mindig, mert a levegő csövet  és a könyököket stb. is bele kell számítani. )

 Aztán ha ezzel készen vagy,  elmégy az illetékes monopolhelyzetben lévő "kémény hatósághoz", azok adnak egy papírt,  ami ők hol engedélynek hol szakvéleménynek titulálnak. Ezt az elmenést elvégzi helyetted a kémény bélelő - pénzért természesen. 

Ennek pozitiv,  azaz megengedő eredménye estén megtervezi a gázrendszert egy arra feljogosított tervező, ha a szolgátató jónak tartja, azaz engedélyezi, akkor egy általd kiválasztott gázszerelővel elvégezteted a munkát, ezt a szolgáltató lemeózza, ha jó,  átveszi, ekkor már ráköttedheted  és elindíttadhatod a kazánod egy arra feljogosított üzembehelyezővel.

 Egyéb feltételekről idő hiányában nem írok.

 A kémény bélelőt addig ne fizesd ki,  amig  a "kémény hatóság" nem ad pozitv véleményt - nevezzük engedélynek.

 Hogy milyen képmútatók az általam hatóságnak titulált szerv munka társai : a minap voltam a szent központukban holmi információ szerzés céjából. A lényeg : egy zárt égésterű kazánnál - szétválasztott rendszernél már nem elég nekik a füstoldalra betetetni egy  un. tisztító idomot - már a levegő oldalra is előírják. Beszéltem a neves külföldi gyártó szakemberével. Azt mondta ilyen hülyeség csak nálunk van.

 Egyébként se tisztításra használják azt az idomot, csak néha ellenőrzésre, azaz bekukucskálnak oda.

 De ez a 'hatóság' azt a fáradságot se veszi, hogy helyesen használja a kifejezéseket.

 

 

 És simán kidugni egy turbós kazán csövét, az nagy merészség. Kizárnak a szolgáltatásból. Habár egy falon, ha nincs a közvetlen környezetben   semmi,  csak elmenne, de mint mondtam nem engedik. Viszont bedugni egy kéménykürtőbe  csak úgy - életveszély.

 Jó kutakodást !!

Előzmény: icrup (9370)
SolnesN Creative Commons License 2011.08.10 0 0 9371

 Gondold , hogy ilyen eccerű ?

 pont a túrbósnál ?

Előzmény: icrup (9370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!