Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9502
A 3 fekete hátú, meg a fehér koi az koifarmos cucc, jobb szélen az a nagy aranyhal, az Magyarliba-féle szekció, többi kicsi az mind tavaly született nálam ja. Szomszédban meg Marcangka halai vannak, ott nem nőlnek ennyire. Az a nagy aranyhal most majdnem 30 centis.
Előzmény: Tó Mániás (9499)
éber Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9501

A jó tanácsot meg kell fogadni.Ha már több ember is ugyanazt mondá akkor biztos bevált módszer.

Erre van egy vicc:

Az örült autós száguld az autópályán.Egyszer csak hallja a rádióban, hogy figyelem...figyelem egy ámokfutó szembehalad a forgalommal iszonyatos tempóban.

Mire az soför értetlenül megjegyzi:Mi az hogy egy............MINDENKI. 

OFF...

Előzmény: Tó Mániás (9498)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9500


A haltapizásnak nincs föltétlenül köze az etetéshez. Persze étellel lehet stimulálni kezdetben,hogy odagyűjjenek, de ha esznek, soha nem fognak a tenyeredbe mászni,hanem a kajával lesznek elfoglalva.
Ez a jelenség, inkább a domesztizációval magyarázható.
Ha a kert végébe sétálunk, mindkét kutyánk, és a négy macska is hátrajön, és ott téblábolnak velünk. Élvezik a társaságunkat. Soha nem kaptak a kert végében kaját, tehát nem ezért teszik. A koj, és az aranyhal is hasonlóan viselkedik. Ezért csípkedik az ember lábát, ha bemászik a tóban, nem bújnak el pánikszerüen, mint ahogy a vad halak teszik.
Mégis van egy pár dolog amit szem elött kell tartani.

1 Nem kell a kojokkal egy tóban vad halakat is tartani, mert azok pánikreakciója stresszeli a kojokat is.

2. A halak ne érezzenek fenyegetettséget. A víz fölé tornyosúló árnyékod fenyegetettséget jelent. Ezért guggólva, vagy hason fekve érdemes próbálkozni.

3 Ne legyenek kapkodó mozdulataid, mert azt is fenyegetésnek nézik.

4 A víz lehetőleg meleg legyen. A hideg vízben nincs akkora kedvük, bár az enyémeim az első lékre is lassan odaúsztak hozzám...

5 A halak egézségesek legyenek,jókedélyüek, és érezzék a szeretetedet.


Sok sikert !
Előzmény: éber (9482)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9499

Gyönyörűek!Nálad szaporodtak?

Előzmény: Jahno (9496)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9498

Bocs,hogy oktatlak,de eszembejutott,ha valóban szoktatni szeretnéd őket,akkor ha megoldható ,a legsekélyebb részen etess!Nagyon jól megfigyelheted halacskáidat etetés közben. Ha már megszokták hogy ott kapnak finomságot,akkor kicsit késhetsz is az etetéssel.Ott fognak körözni míg meg nem kapják ami jár.Így hamar észrevehető ha valamelyik nem a megszokott módon viselkedik.Nálam kb 2m2 a sekély víz.40-50cm között.Itt etetünk,lehetőség szerint azonos időben.kb 250 -3oodb egynyaras halunk van.Aranyhal,fátyolos arany üstökös farku,és néhány koi Talán 5db pusztult el összesen ekkora mennyiségből.

Előzmény: éber (9486)
éber Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9497
Nem tuom, hogy nektek hogy jön le, de nekem a tápokra nem hozz le árakat.szerintem a halak ára is egy kicsit sok, ahhoz képest hogx tenyésztői árak.....de hát a fene tudja.
Előzmény: Jahno (9494)
Jahno Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9496

Nahh, megtaláltam a drágaszágaim:

 

 

Jahno Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9495
Árát nem tudom, de most üldözöm én is a csókát, mert napokban még nem volt Neki nagyobb mennyiség. Tavaly 6ezer forintért valami 20 halat vettem, meg annyi tápot ami nyáron ki is tartott.
Előzmény: éber (9493)
Jahno Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9494
www.koifarm.hu
Előzmény: Tó Mániás (9492)
éber Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9493

az én úszótápom 200-250 ft/kg, ha jól emlékszem és 43%-os a fehérje tartalma.A koi farmos mennyijéé aggya??

Előzmény: Jahno (9490)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9492

Hol van koi farm?

gardener girl Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9491

Szia!

 

Én a Fő úton lakom!

Megnézhetjük majd egymás tavát, ha akarod! :)

 

Szia

 

Előzmény: talpfa (9463)
Jahno Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9490
Koifarmos csókától lehet venni olcsón tápot, szerintem az kevesebbe fáj, mint a macskakaja. Ráadásul abban elég sok taurin is van, majd Laca megmondja, hogy jót tesz-e a halaknak. Görényemnek kifejezetten ajénlott, kutyának már nem.
Előzmény: Tó Mániás (9487)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9489

A víz kristály tiszta,a mélyebb rész 1.20 ott láttam ma a tavirózsák gyökerét, amik kimásztak az ültetőkosárból.Lemezes kaját ritkán adok,inkább az előbb felsoroltak.Néha egy kis extra pl :Tüskés bolharák,vagy koi kaja granulált.

Jahno Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9488
Annyira nem átlátszó, de majd lesz. Kaja szigorúan úszó, az látványos jól. Digitgépet ilyen hobbicélra kb. 10ezer alatt már lehet venni, Kodak/Polaroid nem túl rossz.
Előzmény: éber (9486)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9487

Ha valakit érdekel még a takarékossági tipp /régebbi lapon volt kérdés/valóban szeretik a macskatápot.Ezen kívül teknős müzli és minimális granulált nyúltáp is etethető velük.VÍztisztÍtásra én is zeolitot használok,csak úgyhívják macskaalom.

éber Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9486

Jahno, Tó mániás!

 

Átláccó a vízetek? Úszókaja vagy hagyományos?

Ha holnap jó idö lesz elkezdem a nevelést.A cicáim halgattnak rám, de ezek pikkelyesek.......

Én feltennék képet csak sajna kamerám van.Irigy vagyok nagyon.....ha más gyönyörü halait látom.Lehet, hogy be kellenne invesztálnom egy digitbe::)))))

Előzmény: Jahno (9484)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9485

Kedves Éber!A mi halaink akkor jönnek,ha meghallják a hangunkat,vagy ha leállitjuk a szökőkutat.Arra szoktattam Őket,hogy szivattyú kikapcs,és hivtuk őket.Persze közben bedobtam az eleséget.Lehet,hogy hihetetlen,de igaz!Ha megáll a szökőkút,    "forr a víz" az etető helyen.Pontosan nem emlékszem meddig tartott a szoktatás,de 2hétnél nem több az biztos.

Jahno Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9484
Én is itt tanultam meg Pavlovot. Kezeddel locsogtatni kell a vizet kajálás előtt, meg közben. 1 hét alatt belejönnek, nálunk egy sarkán vannak etetve a tónál, anyósnak elég csak negszólalni, vagy nekem megjelenni a tóparton, az összes abba a csücsökbe tömörül és már cuppognak is a víz tetején.
Előzmény: éber (9482)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9483

Köszönöm a választ.

Remélem nem lesz szükség rá csak érdekelt.

Hiába kerestem azt az oldalt sehol sem találtam.

Üdv.:Tó Mániás!!

éber Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9482

helló!

 

kézhez vannak szoktatva....hogyan csináltad?Én is ezzel probálkozom már egy ideje, de valahogy nem akarodzik nekik, pedig úszótáppal etetem őket.Ha nem vagyok ott akkor zabálnak mint állat, de ha meglátnak akkor menekülnek...))))

Előzmény: Van der Graaf (9479)
éber Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9481

Szia!

 

Általában hasvízkór, ill.gyomor és bélgyulladás ellen használják.Lehet halkajába áztatni, de ha már nem eszik(ez már sulyos eset)akkor a hal vízébe kell rakni.

De itt bövebben van...talán

http://www.goldfisch.hu/fishes.html

 

neotesol, euro...., cloro...   adagolás megegyezik.Azért van már ennyi gyógyszer , mert a halak rezisztensek egyes hatóanyagokra.

Előzmény: Tó Mániás (9480)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9480

Itt olvastam a NEOTESOL-ról és megszeretném kérdezni hogyan kell adagolni?

Hány napig kell ezzel etetni?

Hogyan kell bekeverni?(milyen arányban?)

Betegség megelőzésére használható-e?

Ha valaki tud valamit róla kérem válaszojon!

Köszi:Tó Mániás!!!

Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9479


A narancsszínű, és az egyik fehér úgy 700 g körül lehet. Nem akarom szegényeket méricskézéssel stresszelni. Elég nehéz kifogni. És ha sokat próbálkozok, egy ideig nem jön oda hozzám ( sértődékenyek:) )
A jég alatt teleltek át. Mivel a havat mindig lesepertem a jégről, egy ideig megfigyelhettem, hogy érdekes módon nem is a legmélyebb pontban teleltek, hanem a sekélyesben (50 cm)...
Előzmény: Barrister (9477)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9478
Sziasztok csak meg akartam próbálni hogy sikerül-e!
Barrister Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9477

 

 

   Sziasztok!

 

 

   Van der Graf! Szépek a koiid! Ami épp kajáért jön fel a képen a narancsszinű, az kb. hány deka? Van már kilós?

Hogy teleltetted át őket, nekem kidöglöttek a koik sajna!

 

  Melyik fajta tavirózsák hajtanak ki előbb, tudja vki?

 

  Üdv: Barrister

Előzmény: Van der Graaf (9459)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9476
Azert a viragzo vizitokod sem rossz :))

Nem atalakitott - igy aruljak. . .toba. . .egyeduli baja az ara. . .meghogy szennyvizszivattyu (bar elsore azt tette, mert az en tovizem is fekete lett meg a pumpa nelkuli idoben).
Előzmény: -guess.who- (9475)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9475

"Hat ha harc, legyen harc! Itt a pumpam. . ."

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD Gratulálok, remek beszólás volt, nagyon tetszik!!! :) Gondolkodom valami frappáns válaszon, pl. ilyesmin, hogy "nekem meg itt az ásólapátom", esetleg "emésztőgödör-ásó gumicsizmám"... :)

 

Amúgy jól gondolom, hogy ez egy sima merülős szennyvízszivattyú, kissé átalakítva a célnak megfelelően? :)

 

Két hete nekünk már volt a vízitökön bimbó, úgyhogy szerintem mostanra simán virágzik már. Majd beszámolok. :)

Előzmény: ZsuR (9461)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9474
Csak fekete, vagy fekete es budos? Mert ha budos is, akkor sok level lehet benne, es az elrohadt.
Előzmény: Bebettka (9466)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9473
Ennek minimalis a fogyasztasa - azt mondtak, egy egovel egyenerteku - elhiszem nekik. . .nagyon keves a villanyszamlank.
Előzmény: ZsuR (9461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!