Keresés

Részletes keresés

kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49233

Ja,így már értem.

Hát biztos el fog telni egy kis idő,mire megszokja,hogy nem bent,ha 8 évig bent élt.De lesz társa,így könnyebb lesz.

Szerintem is kinti kutyánál jobb ha min. ketten vannak,jobban elvannak,nem érzik magukat olyan egyedül.És az biztos,hogy ha megszokik,akkor jobb lesz ott neki,hisz egy nagy családba kerül,és biztos többet fogtok foglalkozni vele,mint a volt gazdája.

Jó lesz neki:))

Előzmény: Pisces72 (49232)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49232

Azért ez ennyire nem egyszerű, meg nagyon egyszerű is. A kutyák nem velünk laknak, hanem apósoméknél, csak épp olyan közel hozzánk, h a kapcsolat gyakorlatilag napi szintű. Épp ezért is tudtuk megoldani, h bár különbözik a lakcímünk, mégis minden nevelési feladatot mi oldjunk meg velük. Csak épp abban nem dönthetünk, h a kutyák bent vagy kint lakjanak, de végső soron nem mi fogadtuk be, hanem ők. :)

És pont azért, mert eldöntött kérdés a kint, azzal már mindenki szembesült és egyetért, h kint jobb a több kutya, mint az egy. Rogernek is jobb lesz, és ha megszokja a kutyaházat -amit Betty korábban még soha nem látott :)-, neki is, mert egy lényegesen népesebb és élménydúsabb családba került, és sok szokatlan, de kellemes új élmény vár majd rá a jövőben. Idővel... :)

Előzmény: kriseva (49231)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49231

Lesz még egy kutyusod?Befogadod?Mennyire rendes vagy:)Megszokja majd a másik kutyád mellett,ha jól kijönnek egymással.

Szegény kutyus,azért sajnálom,ilyen idősen már ne igazán jól viselik a váltást:((

Előzmény: Pisces72 (49229)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49230

Azt hiszem egy picit.))).Úgy tűnik a Te kutyádnak sokkal több a szőre,de gondolom azért van még ilyen:))

Az enyének a hasánál nem nagyon van szőr,azt simán kikefélem,viszont máshol nagyon tömör.A médiumot hiába húzgálom rajta.

A large is nehéz,annyira tömör,de mégis könnyebb vele,mint a médiummal.

Na és utána képzeld el a kájomat:(((Egy majdnem teli kuka:((És 2 napi kézlógás,olyan zsibbadt,hogy nem tudom használni.

És hatan vannak!

Előzmény: Pisces72 (49228)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49229

Ma déltájban egy kedves szomszédnénink révén -Isten nyugosztalja szegényt!- megörököltük Betty kutyát. Illetve valószínűleg meg fogjuk örökölni, ismerve a rokonok hajlandóságait.

Betty kutya 8 éves, ivaros sárga labi szuka, asszonyosan telt, Rogerhez képest mérve szinte kopasz, viszont végtelenül nyugodt és kiegyensúlyozott. Pár napja már nálunk vendégeskedik, és lassan már oldódni látszik. Nem ment messze, csak a szemközti házba, ráadásul mindenkit ismert már korábbról, csak éppen egy eddig éjszakánként bent lakó kutyának átszokni a kintre.... furcsa lesz. Most éjszakánként garázsmenetben van.

Kíváncsi vagyok...

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49228

Kutyája és kutyája... :) Ha nem kellett volna a hasát is kefélni, mi is a nagyot vettük volna, aztán utólag nagyon örültünk, h csak a közepes lett, mert annyi a szőre, h így sem tudom izomláz nélkül végigcsinálni, a nagyot meg lehet, h végighúzni sem tudnám rajta. :) De ezzel a szőr-problémával úgy látom, elég egyedül vagyunk mink itten... :)

Előzmény: kriseva (49227)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49227

Nekem nem jó a médium,kevés a szőrének.Azért vettem utána larget.A hasánál meg nincs annyi sok szőr,azt sima kefével szoktam kikefélni.

Előzmény: Pisces72 (49225)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49226

Köszi! Akkor már csak azt kell megálmodnom, hogy large vagy medium....

Pisces72 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49225

A hamisítástól sztem nem nagyon kell félned, mert nálunk a fresiben, amikor megnéztük a vásárlás előtt, kínai gyártmáynú volt eredetiként, akkor  meg max annyi történt, h kilopták a technológiát, és gyártják több helyen is, vagy ugyanott esténként....

Nincs szőrkilökő gombunk, ha megtelik, magától kidől belőle a szőr. Vagyis 5 kefélésenként... :)

Médium, mert a hasánál és az érzékenyebb részeken ezzel könnyebb manőverezni.

Előzmény: Törölt nick (49222)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49224

Szerinte felesleges a delux változat,drágább,és semmi értelme nincs.Simán kézzel kiszeded belőle egy mozdulattal.

Előzmény: Törölt nick (49222)
kriseva Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49223

Nekem large van a labradornak az kell.Van médiumom is,de azt a két kisebb kutyámnak használom.

A szőrkioldó gombról nem tudok véleményt mondani,nekem nins rajta,de simán kézzel is leszedhető róla a szőr.

Nyugodtan megveheted,nincs azzal semmi baj,eredeti csomagolásban küldi.

Előzmény: Törölt nick (49222)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49222

Király! Köszi szépen! És melyik van nektek, a large vagy a medium? Mert azt írják, 23 kg felett a large kell, ugyanakkor nem egy labradoros gazdinak medium van.... és az igaz, hgoy a deluxe szőrkilökő gombja könnyen elromolhat? Nektek deluxe van vagy a sima? 

És ez szerintetek jó? Úgyértem... eredetinek tűnik...??

http://allateledel.vatera.hu/kutyatartas/apolas/furminator_large_10_1_cm_azonnali_szallitas_1546954454.html

Előzmény: kriseva (49221)
kriseva Creative Commons License 2012.02.12 0 0 49221

Én használok,és nagyon jó.Nem tudnám másképp azt a sok szőrt kiszedni.Mióta használom,vedléskor sincs semmi szőr a lakásban.

Előzmény: Törölt nick (49218)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 49220

Na igen, ez lett volna a másik kérdésem, mert olvastam, hogy hamisítják is, és nem akarok pórul járni, hogy nem eredetit veszek és akkor szxrt sem ér... de halottam, hogy vaterán, ebay-en is van eredeti, de olcsóbb...

Előzmény: Pisces72 (49219)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 49219

Mi használunk. A tapasztalataink azonban nem mérvadóak, mert Roger kutyán annyi szőr van, h tavasszal furminátor ide vagy oda muszáj fodrászilag kopasztani. Egyébként iszonyat mennyiségű szőrt szed ki, az összes eddigi eszközünk közül messze ez a leghatékonyabb. (De ha komolyan gondolkodsz a beszerzésén, akkor ebay. Szabad szemmel is jól látható az árkülönbözet.)  

Előzmény: Törölt nick (49218)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 49218

Sziasztok, hasznáé valamelyikőtök furminátort?

Mi a tapasztalatotok? Főleg aki lakásban tartja... megéri?

Gabiiiiii Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49217

ez tok jo modszer,tetszik:)

Előzmény: Pisces72 (49210)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49216

Köszi ez tök jó!

Előzmény: donci2 (49215)
donci2 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49215

azonnal egy nagyon határozott "fúj", hogy megszeppenjen. ha figyel rád, akkor jutifalival elcsalni és rávenni, hogy kiejtse a szájából azt, amit épp enni akar. ha nagyon bent van, akkor szétszedni a száját és kézzel kivenni. utána pedig nagyon nagy jutit adni neki! nekünk sok papírzsebkendőt evett meg, de viszonylag gyorsan leszoktatható volt róla!

 

Edzésképpen: jó nagy virslit letesztek a sétaúton -ha még nem sétáltok, akkor az udvaron is lehet gyúrni- (lehetőleg nem te, hanem valami ismerős). ti "gyanútlanul" arra sétáltok az ebbel. amikor felé nyúlna, azonnal hjangos "fúj" és irgum-burgum, rántás a kajától, majd hatalmas adag juti és dicséret. ezt néhányszor megcsináljátok, lesz foganatja a "fúj"-nak. ezek az első lépések a talált kaja fel nem vételéhez...

Előzmény: Törölt nick (49204)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49214

Nagyon köszi a sok hasznos infot!!! Kedden kap megint oltást, ne kérdezzétek, melyiket, majd akkor megtudom. 

Már kétszer sikerült kint pisilnie! És szépen ül, amikor odateszem elé a kaját! Most már látom 2 hét után, hogy sokat nőtt. Jaj de jó!!!

kriseva Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49213

Ez egy nagyon jó módszer:))Én még nem találkoztam ilyennel,de nagyon tetszik.

Előzmény: Pisces72 (49210)
kriseva Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49212

Nekem is tudják a kutyák,hogy amíg a házak közül ki nem érünk,addig láb mellett kell jönni,nincs ugrálás,ugatás a kerítésen belül örjöngő kutyákra.Ha kiértünk,onnan már lazább az az 5 perc,ahol már el tudom engedni őket.Nagyon szépen betartják,de hát ehhez már kicsinek szoktatni kell,hogy ne reagáljon az örjöngő kutyákra.

Előzmény: Gabiiiiii (49209)
kriseva Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49211

Úg  látszik ezt a morgást sokn használják:))Én is mindig morogni szoktam,még a nagy kutyáimna is.

99 %-ban használt.

Előzmény: lustica (49208)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49210

:)

Ezek azok a dolgok, amik miatt mindenképpen átgondolondandónak  tartom a régi -helyenként valóban jól bevált- nevelési módszereket és követelményrendszert. Ma már másképp élnek a kutyák a városokban, mint éltek pár évtizede, vagy vidéken. Teljesen más igényeik és szükségleteik keletkeztek, más körülményeknek kell megfelelniük. És ez pl. a pórázon közlekedést is alapjaiban érint.

Van olyan ismerősöm, aki tenyésztésel és -hagyományos- képzéssel is foglalkozik, dobbermanjai vannak, ő ezt a pisi vagy munka kérdést úgy oldja meg, h a kutyának van két felszerelése, és amíg "komolytalan" az ügy, addig kapja az egyiket, de amint elvárja tőle a fegyelmezett munkát, átcseréli a nyakörv-póráz rendszert a másikra. Ezt is jó módszernek tartom, mert a kutya számára egyértelmű jelzésrendszert jelent, amihez tud alkalmazkodni.

Előzmény: Gabiiiiii (49209)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.02.11 0 0 49209

igy van...Az enyem teljesen tisztaban van azzal,hogy eppen sietunk valahova es szepen fegyelmezetten jon labna,vagy mikor ot viszem le azzal a cellal,hogy vegre kimozogja magat,olyankor engedelyezett a kajlasag..Ha ezt a kettot nem keveri ossze,akkor szerintem rendbenvan a kutya.Legalabbis az en fogalmaim szerint,ami nem egyedulallo es tokeletes termeszetesen,de nem egy fegyelmezett gepet tartok,hanem egy erzo elolenyt

Előzmény: Pisces72 (49203)
lustica Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49208

Én morogni szoktam, nagyon hatásos:-))))

 

Ha nagyon nem engedné, akkor pedig be tudod az ujjadat csúsztatni közvetlen a szájzugba a 2 fogsor mögé, ott már nincsenek fogak és szét tudod finoman nyomni az állkapcsát, el tudod venni tőle. (vagy van előrébb a metszőfogak mögött is egy kis foghíjas szél, amit meg tudsz fogni és szétnyitni, csak ezt babakutyáknál nehéz megtalálni)

Előzmény: Törölt nick (49204)
lustica Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49207

Én kettészedem a kutyáknál a dolgot. Van a séta, amikor viszonylag lazábban mehet mellettem. De akkor is a bal láb mellett! csak nem olyan szabályosan, előrébb engedem, néha szaglászhat stb. Ezt már kölyöknél elkezdheted. Általában első pár alkalommal meg is vannak illetődve még, ilyenkor egyszerű őket lábnál tartani.

És van a láb melletti munka, amit pl. kutyasuliban is kell nekik, vagy vadászatokon. Akkor nincs szaglászás, nincs nézelődés, közvetlen láb mellett halad, térdnek simulva. Ezt a félét csak későbbiekben tanítjuk.

 

Kutyaoviba akkor szokták őket engedni, ha megvannak a kezdő oltásaik (normál esetben 4, nálatok ugye ez nem tudom hogy módosul) De vannak olyan kutyaovik, ahol csak idősebb kutyákat fogadnak, ezért érdemes rákérdezni az adott helyen.

Előzmény: Törölt nick (49198)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49206

:DDD akkor jó! És végre éjjel alszik. Csak ne enné meg a kakiját időnként.... áááá

Előzmény: Pisces72 (49205)
Pisces72 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49205

Nekem ritkán kellett kölyköt fegyelmeznem, mert nálunk általában volt ott egy öregebb kutya, aki ezt megoldotta, de azon néhány alkalommal, amikor nem volt más lehetőség, én is nyakbőrt fogtam, kicsit lenyomtam a fejét, és rámorogtam. Érdekes, azt mindig azonnal értették. :)

Előzmény: Törölt nick (49204)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 49204

Köszi!!!

És mégegy. Ti egy kölyökkutyát hogyan fegyelmeznétek, ha pl. valamit a szájába vesz, amit nagyon nem szabad. Akár a lányom nadrágját húzza, vagy pl bekapja a klotyóból ellopott gumikesztyűt... stb. Mindig mondom, hogy nem szabad, és eddig hatásos volt, ha megfogtam és szemben vele ráfújtam, akkor egyből elengedte, de most már tojik a fújásra. Bevallom, én újabban azt találtam ki, hogy megfogtam a nyakánál a bőrét. Nem annyira erősen meg nem emeltem fel és nem rángattam meg, csak megszorítottam, és úgy mondtam, hogy nem szabad, meg ereszd. Ez szerintetek jó vagy nem, és ha nem, akkor mi más ötletetek van? 

Állítólag Őrmezőn is van valami kutyaovi, de mi az alsó korhatár?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!