Keresés

Részletes keresés

Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.25 0 0 9532


Új jövevénnyel gazdagodtunk. Tudja esetleg valaki mi ez ?
gardener girl Creative Commons License 2005.04.25 0 0 9531

Szia!

 

Bocsi a lassú válaszért, de egész hétvégén virágoztam, meg tavaztam, meg a növénykiállításon voltam, úgyhogy el voltam havazva!

Kedd, vagy szerda ezen a héten, szerda vagy csütörtök jövő héten!

Nekem bármelyik jó, úgyhogy mondd meg Te, hogy melyik az ideális időpont.

Fő út 49. (ahol a búcsú szokott lenni)

 

Szia

 

Előzmény: talpfa (9510)
Bebettka Creative Commons License 2005.04.25 0 0 9530

Haho.

Köszi az ötleteket.

Megszavaztuk a tótakarítást, a hétvégén megejtjük. (Való igaz, tavaly tavasszal kitakarítottuk, nem is így nézett ki.)

Lehet, hogy sok a levél benne, mert egy óriási olajfa és egy fűzfa között helyezkedik el, nem tudunk minden levelet leszűrni.

A baj az, hogy lassan csak 10-20 cm-t lehet lelátni. A békák ahogy elnéztem már elszeleletek, ami nem jó előjel, viszont a halak röghöz kötöttek, és elég sokan vannak (vegyes brigád, a koitól az aranyhalon át a razbórától a keszegig minden féle náció él benne). Egyenlőre nagy a pezsgés a vízben, de annyira maszatos, fekete, zöld, hogy borzasztó.

Amire még gyanakodunk, hogy nemrég tőzeget tettünk a szűrőbe (valahol azt olvastam, hogy ez egy remek ötlet), ami elég sötét.

De ha teljesen kitakarítjuk és új vizet kap, akkor legalább a mélyből a rózsákat is fel tudjuk emelni, remélem még élnek.

 

Lámpánk csak a tó felszínén úszó van, de tavaly az is nagyon jól bevilágította a vizet. Most viszont a sötét maszatos vizen kívül semmit nem látunk.

 

A szűrőd infóihoz visszalapozok, köszi.

 

Ja, és ipróbáltuk a vákumos tóporszítót, de nem hozta meg a várva várt csodát.

Előzmény: zozocska (9467)
Fürtöske Creative Commons License 2005.04.25 0 0 9529

*reggelt!

 

Az eddigiekhez képest a hét végén nagyon szép idő volt, ezt ki is használva mindkét nap kint serénykedtem a kertben (jól el is fáradtam!). Még az esőzések előtt lenyírtam a füvet, de már semmi látszatja nem volt, rendes mennyiséget nyírtam le ismét (kb. 120m2).

Kiültettem a sövényeket, amit még tavaly ősszel dugdostam el. Idáig bent voltak a verandán. Elment rá egy fél napom. A cserépbe sokkal kevesebbnek tűnt, már kezdtem kicsit unni a végén, annyi lett (3 ilyen virágtartóba összesen kb. 200 tő!)

 

Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9528
Az én márványsügéreim, darazsak százait ették már meg. Nem tudom elképzelni,hogy egyszer se csípték volna meg őket. Úgy tűnik viszont, hogy immunisak a darázscsípésre !
Előzmény: Tó Mániás (9527)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9527

Nem kellett megennie a méhet !.Egyszer egy kishalat megcsípett egy méhecske.Annyít láttam az egészből, hogy kiugrott a hal a méhért.Pár pillanat mulva ferdén uszott, míg bírta erővel,Gyorsan kihalásztam,de már késő volt.Nem igazán     értettem mi történt,egészen addig ,míg meg nem láttam a fullánkot a hátában.Ugy gondolom szegényke megbénult.Pici mérete miatt neki ez csípés halálos volt.

Előzmény: Törölt nick (9525)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9526
Részvétem. Jópár cicát temettem már el, volt amelyik három napig volt csak nálam, de még az is nagyon megviselt. Hát még egy ilyen régen meglevő társ.
Előzmény: hasand (9521)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9525
A kopoltyú ugyanolyan színű volt, mint a hal többi része. A szemei is rendben voltak, és a többi hal is vidáman úszkál és tátog kajáért. Elég sok méh jár inni a tóra, gondoltam esetleg megpróbált bekapni egyet, bár egy hét centis hal kicsi ehhez.
Előzmény: premium (9518)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9524
Sajnálom a történteket.Tudom mit érzel.Ilyen döntést már nekem is kellett hoznom.Nem kívánom senkinek.
Előzmény: hasand (9521)
agicza Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9523
Jaj, szegény... :-(((((((( részvétem. Pedig azt hittem, kitalálnak rá valamit a nagyokos orvosok...
Előzmény: hasand (9519)
-guess.who- Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9522

"eddig csak virágot hozott. Száznál is többet, de levelet még egy szálat sem."

Ez így természetes a martilapuknál, és a vörös acsalapunál (Petasites hybridus) is. Kora tavasszal virágzat, és majd később jönnek a levelek... :)

 

A bohócvirágokat (Mimulus spp.) általában mindegyik (külföldi) szakirodalom a kerti tó partjára telepítendő növények közt azért meg szokta említeni... :) Teleltetted, vagy csak mostanában vetted?

Előzmény: Kiskertész (9517)
hasand Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9521
Kösz az érdeklődést, de most nem tudok róla beszélni.

Pont 5 éves volt és el kellett altatni, mert egyik klinikán sem tudtak rajta segíteni.
Előzmény: ZsuR (9520)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9520
Mi tortent???
Előzmény: hasand (9519)
hasand Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9519

 

 

Öcsi, a köveim átrendezője mostantól nincs többé!

premium Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9518
Hali!

A kopoltyúja milyen színű volt? (bár már lehet, hogy felesleges kérdés, ha régebben elpusztult..) A kopoltyúján sincs semmi csípésnyom? Vannak rovarok, amik megcsípik, és attól elpusztul.. Ilyen pl: szitakötőlárva is.. (bár az még szerintem nincs...) Nekem egyszer elpusztult 4 halam... Egyik ismerős meg átjött, és kiszúrta!!! a tóban a szitakötő lárvát... (mondjuk nagy halászvadászmadarász a fazon, és épp a víz tetején úszott...) Felpüffedve nem volt? Szemek nem dülledtek? A többinek nincs semmi baja? Pl: étvágytalanság, vagy felborzolt (fenyőtoboz szerű) pikkelyek?

Üdv:Premium
Előzmény: Törölt nick (9516)
Kiskertész Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9517

HÚÚÚÚ! 3 napig nem tudtam leülni a géphez, most meg alig győztem átolvasni a lemaradásomat!

guess! Kérdeznék! A Martilapum tavaly nem virágzott, de gyönyörű dús levélzete volt. Idén eddig csak virágot hozott. Száznál is többet, de levelet még egy szálat sem. Nem is fog már hozni? Ássam ki és ültessek a helyére másikat?

Droopy! Nem tudom, hogy nálam miért nem eszik meg a halak a moszatpáfrányt, meg a békalencsét. Minden évben folyamatosan, hetente le kell halásznom, mert különben ellepi a tavat.

 

Valakinél láttam, hogy kitette a tóba a bohócvirágot. Megpróbáltam én is. Gyönyörűen növekednek, és virágoznak:))

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.24 0 0 9516
Ma elpusztult 5 év óta az első halam. Reggel még nem láttam, délután ott lebegett az oldalára fordulva. Sérülés vagy betegség nyoma nem látható rajta, az ammónia és nitrit szint is 0. Mi lehet ilyenkor az ok?
compó Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9515

Szia!

Úgy látszik a 9365 válaszom elkerülte a figyelmeded.

Üdv: compó

Előzmény: dithke_ (9453)
Andreas Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9514
Most találtam egy még kedvezőbb ajánlatot a HJ-Beton honlapján. Persze ez attól függ hogy merre lakik az ember, mivel Ecseren vannak. Egyébként itt van a Richlik-Trans árlistája is.
Előzmény: Andreas (9513)
Andreas Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9513
A X. kerületben a Keresztúri út 144 sz. alatt van a Richlik-Trans Kft telepe (T:264-3381). Tavaly nyár végén 6 féle méretü kulékavics és kavics volt náluk méret szerint válogatva. Én innen fogok hozatni, csak két gond van: Köbméterben mérik a kavicsot így a szállítás ára többszöröse lesz a kavicsénak (br. 3000-5625 Ft között volt tavaly mérettől függően)
Előzmény: f.ildikó (9504)
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9512
Biztosan nagyon szép amit profik készítenek,de számunkra is az teszi igazán széppé kertünket,tavunkat,hogy mindent magunk készítettünk.Szomszédék néha aggódva figyelnek,mi a frászt sétálok ásóval a kezemben./' órák óta / -Csak egy cserje ,fa,vagy bármi végleges helyét keresem.Teljesen megértem hogy élvezed az alkotás örömét.Nagyon fárasztó,de szerintem megéri .Talán egy a bibi soha nem készül el teljesen.16 éves a birtokunk,de mindig találunk ki valamit amit át kell ültetni.A tóval még nincs ilyen gondunk,mert még csak 1éves. Bár-ahogy ismerem családomat.........
Előzmény: f.ildikó (9508)
stiglinc Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9511
... hason fekve... Szerintem egy igazi szerető apuci nem restell búvárruhát ölteni és a tó fenekén egyenként végigsímogatni őket... :-)
Előzmény: Van der Graaf (9500)
talpfa Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9510
Szia !

Akkor egyeztetessünk, hogy mikor találkozzunk!
Neked mikor lenne jó???
Na és persze a pontos címek!

Üdv.: Talpfa
Előzmény: gardener girl (9491)
Jahno Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9509
Én átmostam a sódert simán. Apraját összefogják a gazok hamar, csak az úszó vackokat kell kiázatni belőle, mellé meg persze kulékavics, aztán kész. Sokkal olcsóbb, asszem 10 pénz környékén hoztak egy kocsival, de abból még betonozásra is jutott.
Előzmény: f.ildikó (9504)
f.ildikó Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9508
Köszönöm gyors reagálásod. A kaviccsal szórt burkolók nem igazán azok amit keresek, sóderbánya is van sok, de mosott kaviccsal nem foglalkozik mind, pláne osztályozva és ettől nehéz az egész, szinte majdnem lehetetlen. Gondolom a tóépítésre ráállt vállalkozók tudják, de semmi pénzért nem árulnák el, csináltassam vele az egészet, de én élvezem, hogy alkotok. Mégegyszer köszi
Előzmény: Tó Mániás (9505)
Van der Graaf Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9507
Gondolom azt kérded, hogy a ház csatornájáról az esővízet bevezethezed a tóba ? Nálam így van.
Előzmény: öregkezdő (9506)
öregkezdő Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9506
szaba - e az esővízet a "dísztón" keresztűl engedni /túlfolyón/
Tó Mániás Creative Commons License 2005.04.23 0 0 9505
Attól függ mere van a lakhelyed.Baumax, OBI kapható olyan szőnyeg amibe a kavics beágyazva.Ha ez nem jó akkor valahol Dunaujváros környékén van sóder bánya.
Előzmény: f.ildikó (9504)
f.ildikó Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9504
Sziasztok, úgy örülök, hogy rátok leltem. Van egy problémám és a segítségeteket kérem. Félig készen van a tavacskám. Ez annyit jelent, hogy a fejemben már meg van az egész kép, és félig ki van ásva a helye. Fóliás lesz és szeretném a szélét ill. a tómedret különböző méretű kaviccsal kirakni, de nem találok olyan helyet ahol mosott kavicsot árulnának. Tudtok nekem ebben segíteni? Köszönöm
éber Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9503

Köszi mindenkinek....jó éjt!

Előzmény: Van der Graaf (9500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!