Keresés

Részletes keresés

alnibell Creative Commons License 2019.01.04 0 1 68612

Szép estét!

Ha már szóba került, talán kaphatnék segítséget a bakonyi források kapcsán én is!
A '70-es években rendszeresen táboroztattak diákokat Bakonyszentlászló térségében, az Ördögréten. Hetes vagy kéthetes turnusok voltak, és valahonnan a közelből nyerték az ivóvizet, kis kézikocsival mentek érte a gyerekek.
Korábban már kerestem a vízvételi helyet, de nem akadtam a nyomára. Arra viszont határozottan emlékszem, hogy a Cuha mentén futó piros sávjelzésű út egy helyen állandóan vízátfolyásos volt, azaz valahol a közelben kellett lenni a víznyerési helynek. Hol lehetett az a forrás, amely vélhetően a közeli erdészház lakóit is ellátta?

Előzmény: annyi baj legyen (68609)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.01.04 0 0 68611

És vsz. nem küldted (még) el.

Előzmény: Jesper Olsen (68610)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.01.04 0 0 68610

Lehetséges.

Előzmény: annyi baj legyen (68609)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.01.04 0 0 68609

Honlapot (tárhely, domain, frontend, esetleg backend, ha valami technikai igazolásforma lesz kitalálva) tudok biztosítani, de kutatómunkára, igazolófüzet írásba most nem tudok beszállni.

(Jesper, nem neked ígértem egyszer bakonyi forrás gyűjteményt? Ha igen, akkor elküldtem azt?

 

)

Előzmény: Jesper Olsen (68606)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.04 -1 1 68608

Ha lenne belőle vmi,én is beszállnék!

Előzmény: Jesper Olsen (68606)
V43 1279 Creative Commons License 2019.01.04 0 1 68607

Magyarország megszűnt települései is lehetne egy téma, igazolófotós mozgalom, pár szép helyet kiválogatva: Derenk, Gyertyánvölgy, stb.

Előzmény: jzp2107 (68605)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.01.04 0 0 68606

Na végre, még egy őrült! :-)

 

Az utolsó bekezdésben felmerült ötletet inkább hagyjuk. Ha lesz még néhány elszánt cimbora, akkor meg tudnánk csinálni.

Előzmény: jzp2107 (68605)
jzp2107 Creative Commons License 2019.01.04 0 2 68605

nocsak nocsak, egy rugóra jár az agyunk?

(túramozgalom a kedvelt helyeknek)

 

én ugyanezen gondolkoztam, igaz, inkább "ismeretlen helyek" néven, szóval hogy kellene valami amivel kevéssé ismert/kevéssé járt ámbár szép helyekre lehetne csábítani a népeket (bár kérdés, mennyire sikerülne egy mozgalommal)

 

Olyasmire gondoltam mint az Encián, hogy lenne több túravariáns és azokból lehetne választani több-kevesebb pontért, pontok alapján pedig lehetne kapni (esetleg több fokozatú) díjazást

Igazolásul meg talán el lehetne fogadni a 21. századnak megfelelően geotagelt fotót/tracket is?

 

Minden topiktárs ajánlhatna kedvenc helyet.. és intézhetné az adott rész munkáit (felmérés, füzet adott részének megírása, igazoláshoz szükséges dolgok miatti terepi bejárások)

Szerintem jó ötlet!

 

 

Az mit jelent, hogy aktív Magyarországért felelős kormánybiztos?

Egy ilyen ismerd meg hazádat túramozgalom az belefér az aktív Magyarországba?

És akkor rá lehet bízni a fejlesztést? Mi kitaláljuk, ő lemenedzseli :-)
(vagy jobb ilyenbe nem belemenni mert ebből csak elrontott táblák születhetnek?)

 

 

Előzmény: Jesper Olsen (68599)
Güsziológus Creative Commons License 2019.01.03 -1 0 68604

Turistautak Magyarországon

 

Jubileum

 

A tegnapi volt az 500. felmérés.

Már a néhány száz is sok, de 500 !!!

 

Hogy ha én ezt tudtam volna ....

 

Egy rövidke szakasz rendbe tétele volt a tegnapi kiruccanás célja.

Battonya-Mezőhegyes igen mesze van, de találtam egy elfogadható járatot (Lőkösháza - Battonya - Mezőhegyes), mely lehetővé tette a megközelítést.

 

A Maroshát főútvonala, a PIROS Mezőhegyes és Mezőkovácsháza között a számozott majorok között kanyarog. Mivel vonat már nincs, egyes szakaszai meglehetősen húzósnak tűnnek. Sajnos, nincs teljesen felmérve, és ez meglehetősen zavaró a térképen.

 

Ez a 1,5 kilométer nem a legizgalmasabb, de szerencsére már ez is a múlt.

A szokások "légi felvétel".

Jesper Olsen Creative Commons License 2019.01.02 0 0 68603

Semmi gond. Jó tudni ezt is.

Előzmény: Okulare (68602)
Okulare Creative Commons License 2019.01.02 0 0 68602

Persze ez nem jelvényjelző túramozgalom. Elkerülte a figyelmemet, hogy a túramozgalomra vonatkozott a morfondírozás. Elnézést.

Előzmény: Okulare (68601)
Okulare Creative Commons License 2019.01.02 -1 0 68601

A Mecsekben két ilyen út is van. Az egyik a Mecseki Ércbányász Emlékút, a másik a Mecseki Szénbányász Emlékút. Ezen a linken az oldal alsó harmadában megtaláljátok a leírását. Néhány éve egy szakaszán kirándultunk is a családdal. Külön jelzést is kapott, mint ahogy a képeken látszik.

Előzmény: Jesper Olsen (68597)
HEV Creative Commons License 2019.01.02 0 1 68600

Nem rémálom ez, több maszek túramozgalom is van. Az érintőpontos mozgalom lényegesen egyszerűbb mint az útvonalkövető.  

Csak jó ötlet kell hozzá és jól megválasztott terület. A költségek elhanyagolhatók mert egy letölthető igazolólap gyakorlatilag ingyenes, a kitűzők meg akár zsebből is megelőlegezhetők. 

Fontos, ki lesz a gazda! Lehetőleg egy személyt kell megjelölni aki vállalja az esetleges kommunikációt, az igazolólap terjesztést és a teljesítés nyilvántartást, fogadja a reklamációkat hiba jelzéseket stb.  

 

Néhány pld. egy megye területét lefedő 12 pontos mozgalomra 10 év alatt 37 teljesítő volt, kitűzővel.

egy kistérségi 80 km-es útvonalkövető mozgalomra a Balatonnál 150 teljesítő volt, valódi jelvénnyel, 8 év alatt. 

 

Ha sok teljesítőt akarsz akkor nyilván Budapest vonzáskörzetébe csinálod , de akkor az ország nagy részéből nem mennek el oda.

 

Itt érdemes körülnézni ötletelésért, ami van olyat már nem kellene kitalálni.

https://www.turabazis.hu/turamozgalom_lista

 

Ha ez már mind megvan akkor érdemes újat csinálni, de addig is van választék :-) 

 

 

 

 

Előzmény: Jesper Olsen (68599)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.01.02 0 0 68599

Még egy ötlet, aztán elhallgatok

 

Az is érdekes lehetne, ha a fórum aktívabb tagjai közösen tudnának létrehozni egy jelvényszerző túramozgalmat. Valamilyen közös tematika alapján vagy a kedvenc helyeinkből válogatva.

 

Szép álom vagy rémálom?

Előzmény: Jesper Olsen (68597)
olahtamas Creative Commons License 2019.01.02 0 0 68598

Nehéz így bármit is mondani, hogy nem emlékszel a részletekre.

Én ezért (is) szoktam fényképezni :)

A kérdéses rész:

https://turistautak.openstreetmap.hu/?zoom=16&lat=48.1391&lon=19.83588&layers=B000TT

Ha van valami konkrétum, hogy a valóság ettől mennyire tér el, azt lehet jelezni a turistaút bejelentőn, vagy akár más plattformon is, csak legyen az információ konkrét !

Elvileg 2018-ban a Salgótarjáni ZUTE újította fel, őket esetleg meg lehet kérdezni, hogy mi a helyzet!

Előzmény: timetable (68596)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.01.02 0 1 68597

Morfondírozás

 

Azon gondolkodom - a legutóbbi túránk kapcsán -, hogy vajon miért nincs olyan túramozgalom, amely valamilyen módon a bányászati emlékekhez, emlékhelyekhez kötődik? (Egyedül a Bányász körút jutott eszembe, de az is csak egy része a Nógrád megyei mozgalomnak, ill. az Olajos Körút vehető talán még ide.)

 

Pedig ilyen jellegű helyekben az ország bizonyos részei (pl. a Mecsek) igen gazdagok, főleg ha még ide vesszük a Szent Borbálához kötődő épületeket, szobrokat, stb. 

 

Lehet, hogy csak egy "gazda" hiányzik ahhoz, hogy jelvényszerző túramozgalom induljon, pl. "Bányász emlékek" néven?

timetable Creative Commons License 2019.01.02 0 0 68596

Megpróbálom hamarabb elintézni a díjazását, mint a KDP-nek :-)

Ősszel rajtam kívül álló ok miatt leállt a dolog, de most már csak Fehérvárra kell valamelyik csütörtökön leugranom, és meglesz...:)

-------------------

 

Kicsit megkésve egyébként, túrákban gazdag új évet minden topiktársnak!

Az előző év utolsó naplementéje gyönyörű környezetben ért, fenn a Medves fennsíkján...

 

És ha már jelzések, a terepen nem tűnt fel, de itthon nézem hogy az osm és tuhu is mást mutat mint az állapot...? Adott ugye a Z jelzés, melyet a nagybetűs Északi Zöld megszüntetésével a Medves környékén megváltoztattak. A kérdéses szakasz a Salgópuszta és a Camping telep közötti rész. A térkép szerint kettéválik, és szinte párhuzamosan fut a Z+, és a Z melyet a régebbi térképeken Z négyzet jellel lehet megtalálni. A Z+ pedig szinte végig együtt fut a biciklis Z jellel.

 

A gyakorlatban a Z+ rövid kurflija megvolt, ahogy levágja a kerékpáros jelzés kanyarját. Utána azonban cserbenhagynak az emlékeim, hogy milyen jelzéseket követtünk a Campingig, de az biztos hogy a levezető völgy északi oldalán, a biciklis Z nyomvonalán mentünk. És a Z kiágazására, beágazására nem emlékszem, mint ahogy arra sem hogy ellenőriztem volna, miért a Z+-on haladunk, nem a sima sávon. Lehet az, hogy a Z önálló nyomvonala nem él, hanem a Z kerékpár mellett lett végig felfestve? Ha én tévednék, előre is bocsánat, de utólag a dolog nem hagy nyugodni...

Előzmény: jzp2107 (68574)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.02 -1 0 68595

V43 1279 Creative Commons License 2019.01.01 0 0 68594

Távbeszélő (vasúti) csatlakozó jelölése.

Előzmény: Güsziológus (68584)
HEV Creative Commons License 2019.01.01 -1 1 68593

HEV Creative Commons License 2019.01.01 -1 2 68592

HEV Creative Commons License 2019.01.01 -1 2 68591

Ez a 30 éves tábla vajon még megvan?

 

HEV Creative Commons License 2019.01.01 -1 1 68590

Előzmény: efemm (68589)
efemm Creative Commons License 2018.12.31 0 2 68589

Bakony. (Gyűjthetnénk a topikban a hasonló táblákat.)

Előzmény: AttHunter (68587)
KFeri_2+4 Creative Commons License 2018.12.31 -1 0 68588

Kihasználva az év utolsó napsütéses napját, felsétáltunk a Pilis tetőre a fiaimmal. Útba ejtettük a Fekete-követ is, ahol egy régi kék sáv jelzést találtunk. Valamikor erre haladt az OKT? Vagy ez egy másik kék sáv jelzés volt? (A térképrészleten a piros nyíl mutatja, hogy kb. hol áll a fa.)

 

AttHunter Creative Commons License 2018.12.31 0 3 68587

Ezek a "régi" táblák mindig megmelengetik a szívemet. Nem igazán szeretném, ha eltűnnének. Lehet, hogy nem aktuálisak, de egy komoly túratársadalom letűnt emlékei, legalábbis számomra.

Előzmény: Güsziológus (68584)
olahtamas Creative Commons License 2018.12.31 -1 1 68586

Ehhez azt sem ártana definiálni, hogy mit takar az, hogy "MTSZ turistaútja" ...

Az, hogy az utóbbi években minek a felújítása ment MTSZ költségen,  arról van nyilvántartás, ez is hatalmas előrelépés a több évvel ezelőtti állapothoz képest!

Próbáljunk már meg örülni az apróbb eredményeknek is!

Ennek jegyében BUÉK! 

Előzmény: jzp2107 (68581)
Güsziológus Creative Commons License 2018.12.31 -1 0 68585

A előbb "halkan" megjegyeztem, hogy átvariálták a turistautakat.

 

Találtunk megszámlálhatatlan mennyiségű MTSZ-es táblát, az mind mehet a lecsóba.

Kihelyeztek egy csomó térképet, a Badacsony turistaútjaival Badacsonytördemicen, az is mehet a lecsóba.

 

Felfestették a tanösvényt (piros T) együtt a P-vel. Nem jártuk végig, de egyértelmű.

Új neve van (TŰZGYŰRŰ Tanösvény, RING OF FIRE NATURE TRAIL), vannak "állomások", mindenhol tábla.

Az út persze változatlan, nincs más, mint a PIROS, mellyel eddig sem volt gond, na és a kék, ebből kettő is van.

 

A Badacsony amúgy csodás, a bor finom, a közlekedés tűrhető, lefelé 3 órán belül vonattal.

Ez volt az idei utolsó kiruccanás.

Előzmény: jzp2107 (68581)
Güsziológus Creative Commons License 2018.12.31 -1 0 68584

Boldog békeidők!

 

Te biztosan tudod, mi az a fekete alapon fehér "T"?

És akkor a turistautak:

Nagyon halkan jegyzem meg, hogy mindez már a múlt, alaposan átvariálták a turistautakat:-)

Előzmény: V43 1279 (68583)
V43 1279 Creative Commons License 2018.12.31 0 1 68583

"esetleg az MTSZ-nél sem tudják hány turistaútjuk van"

 

Szerintem ez is egy reális opció sajnos.

Előzmény: jzp2107 (68581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!